Fortnite 5.10 güncellemesiyle gelen hafif makineli tüfekler güçsüzleştirildi

Fortnite 5.10 güncellemesiyle gelen hafif makineli tüfekler güçsüzleştirildi

Geleli çok olmamıştı halbuki...

Fortnite beşinci sezona çok hızlı bir giriş yaptı. Hem savaş bileti sahiplerine ayrı görev listesi sağlayarak mobil platformunda gelirini arttırdı, hem Fortnite 5.10 güncellemesiyle birlikte bir sürü yeni içerik getirdi. Silahların düşme sıklıklarını ayarladı. Materyal temin etme sayısını düzenledi. İnşa mekaniklerinin sağladığı yapıların can değerlerini düzenledi. Hasarları dengeledi. Fakat tüm bunlarla birlikte dikkat çeken bir yenilik vardı ki o da oyuna yeni bir tür silah eklenmesiydi. Taarruz Tüfekleri, Keskin Nişancı Tüfekleri, Pompalı Tüfekler derken şimdi de Hafif Makineli Tüfekler oyuna dahil oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite 5.10 güncellemesiyle gelen hafif makineli tüfekler güçsüzleştirildi

Fortnite 5.10 güncellemesiyle gelen hafif makineli tüfekler güçsüzleştirildi

Fortnite 5.10 güncellemesinin ardından Epic Games, diğer silahlar da dengelenebilsin diye Hafif Makineli Tüfeklerin hasarları konusunda değişiklikler yaptı. 5.10 yayımlandıktan birkaç gün sonra Hafif Makineli Tüfekler üzerinde oldukça büyük bir denge katan Epic Games, P90 için özellikle çalıştı. P90’lerin hasarı 24’ten 23’e ve 21’den 20’ye düşürüldü. Fakat tek değişiklikler yalnızca bununla sınırlı değil. Hafif Makineli Tüfeklerin temin edilebilme ihtimali %35’ten %15’e kadar sert bir düşüş yaşadı. Menzil ise 3000’den 2000’e indirilerek tekrardan ayarlandı.

Bu hasar değişiklikleri inşa mekaniği sayesinde oyun alanına dahil olabilen yapıtlar için de geçerli olacak. İşte tam da bu nedenden ötürü artık Hafif Makineli Tüfek kullanan Fortnite oyuncularının bu tip yapıları yıkması için gereken süre de ister istemez bir miktar artıyor. Fortnite 5.10 güncellemesi ile birlikte gelen diğer değişikliklerden oldukça memnun olunmuş olacak ki başka hiç bir değişiklik yapılmamış gibi görünüyor. İşte Hafif Makineli Tüfekler üzerinde yapılan değişikliklerin tamamı;

  • Hafif Makineli ve kompakt Hafif Makineli Tüfeklerin düşme oranı %35’ten %15’e çekildi.
  • Hafif Makineli Tüfek hasarları nadirlik derecesine bağlı olmak üzere, 19/20/21’den 17/18/19’a indirildi.
  • Kompakt Hafif Makineli Tüfek hasarları nadirlik derecesine bağlı olmak üzere, 23/24’ten 21/22’ye indirildi.
  • Hafif Makineli Tüfeklerin mermi ateşleme hızı 13’ten 12’ye düşürüldü.
  • Kompakt Hafif Makineli Tüfeklerin mermi ateşleme hızı 11’den 10’a düşürüldü.
  • Oyunun içerisinde bulunan bütün Hafif Makineli Tüfeklerin menzili nadirlik derecesine bağlı olmak üzere, 2400/3500/5000’den 2000/3000/4000’e düşürüldü.
  • Nadir seviyesindeki Hafif Makineli Tüfeklerle Kompakt Hafif Makineli Tüfeklerin yere düşme hızları bir miktar düşürüldü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.