Fortnite 5.10 güncellemesi notları oyuncular için paylaşıldı

Fortnite 5.10 güncellemesi notları oyuncular için paylaşıldı

Oldukça büyük ve detaylı bir güncelleme oyuncuları bekliyor olacak.

Fortnite 5.10 güncellemesi Epic Games’in resmi sitesi üzerinden ne tür değişiklik ya da yenilik içereceğine dair notlar oyuncularla paylaşıldı. Bu güncelleme ile birlikte en çok göze çarpanlar arasında Fortnite’ın birinci yaşını kutlaması şerefine düzenlediği etkinlik var. Getirilen yenilikler sadece Battle Royale seçeneği için değil, Dünyayı Kurtar seçeneğini de kapsayan bir şekilde tasarlanmış durumda. #Fortine1st etiketiyle kutlanan etkinlik için her bir pastanın dilimi size hangi görevi veriyorsa onu yapın. Böylelikle doğum günü partisine özel kozmetik eşyaları temin edin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite 5.10 güncellemesi notları oyuncular için paylaşıldı

Fortnite 5.10 güncellemesi notları oyuncular için paylaşıldı

Fortnite 5.10 güncellemesi için yayımlanma tarihi de belli oldu. 25 Temmuz 2018 tarihinde oyuncular hem birinci yaş etkinliğine, hem 5.10 güncellemesine hem de Oyun Alanı moduna erişebilecekler. Oyun Alanı modu da birtakım değişikliklerle birlikte geliyor. Zaten resmi Twitter hesabından neler olacağını biraz anlamıştık fakat Fortnite 5.10 güncellemesi notlarının paylaşılmasıyla birlikte artık ne olacağı kesinlikle biliyoruz. Oyun Alanı modu için çatışma imkanı da söz konusu olacak ve oyundan çıkan bir kişi yüzünden artık oyun tamamen bitmeyecek.

Genel değişiklikler

 • Yeni oyuncular adına yeni varsayılan tuş atamaları getirilecek.
 • Görevler için kullanılan geri sayım, kullanımı daha konforlu olacak şekilde güncellendi. Örneğin bir görevinizin bitmesine 72 saatten az varsa kalan gün yerine saati gösterecek. Öte yandan 13 saatten az kaldıysa kalan dakika ve saniye bilgisi de oyuncuyla paylaşılacak.
 • Yükleme ekranında bulunan ipuçları alanı, arka planı yarı saydam olacak şekilde yeniden düzenlendi.
 • Sekmeler arasında geçiş yaparken çıkan statik ses efekti kaldırıldı.
 • Ayarlar ekranındaki, “Eski Haline Getir” butonu kaldırıldı. Ayrıca, “Varsayılana Sıfırla” butonu, “Sıfırla” olarak değiştirildi.
 • Çift tıklamalar artık bir butona iki ayrı tıklama etkisi yaratacak ve böylece Önceki/Sonraki gibi butonları kullanarak ilerlemek daha kolaylaşacak.

Hata düzenlemeleri

 • Oyuncu yerdeki eşyaya bakarken yaşanan bir hata düzeltildi.
 • Arayüzde görünen hatalı yazı gölgeleri sorunu düzeltildi.

Battle Royale için getirilen değişiklikler

 • Haritada tek kullanımlık olan doğum günü pastası dilimleri bulunabilir olacak. Bu pasta dilimlerini kullanmanızla birlikte anında +5 can ve +5 kalkan temin edersiniz.
 • Üç adet doğum günü etkinliği görevi tamamlayarak yeni bir ifade, sprey ve sırt süsü kozmetiklerini açın.
 • Fortnite’ın doğum gününü etkinliği kapsamınca Savaş Otobüsü ve mühimmat destekleri süslendi.

Silahlar ve Eşyalar

 • Destansı ve Efsanevi çeşitlerine de sahip olan Küçük Hafif Makineli Tüfek eklendi. 23-24 taban hasar ile hafif cephane kullanıyor. 50 mermi kapasitesine sahip ve sandıklar, otomatlar ve yer ganimetlerine temin edilebilir.
 • Mühimmat Desteği ganimet düşme oranlarına bazı ayarlamalar yapıldı. Örneğin taarruz tüfeklerinin temin edilme şansı %14,2’den %25’e yükseltildi. Ağır Pompalı Tüfeklerin düşme oranı %7,1’den %10,42’ye çekildi. Kesin Nişancı Tüfeklerinin temin edilme şansı %14,58’e kadar düşürülse de Hafif Makineli Tüfek için %14,58 oranı uygun görüldü. Ağır Tabanca, Çifte Tabanca ve Susturuculu Tabanca ise kaldırıldı.
 • Bu ayarlamalardan tuzaklar da nasibini aldı. Trambolin oranı %9,6’dan %44,44’e çıkarak en çok dikkat çekici değişikliklerden biri. Sıcacık Kamp Ateşi %33,33’e, Zıplatan Kare %22,22’ye yükseltildi. Ayrıca Hasar Veren Tuzaklar kaldırıldı.
 • Tek kullanımlık eşyaların temin edilme oranlarında devasa değişiklikler yok. En çok göze çarpanlardan bahsetmemiz gerekirse; İlk yardım Çantası %6,3’ten %13,75’e, Pompalı Bomba %6,3’ten %10’a, Uzaktan Kumandalı Patlayıcılar ise %3,3’ten %10’a yükseltildi. Çılgın Dans Bombaları, El Bombaları, Sargı Bezleri, Koku Bombaları, Portatif Kaleler ve Çalılar kaldırıldı.
 • Fortnite 5.10 güncellemesi malzemelerin temin edilme oranları üzerinde de değişiklikler içeriyor. Ahşap ve Taş temin etme oranı %33’e düşürülmüşken, Metal temin etme oranı %33’e yükseldi. Uzun lafın kısası artık bütün materyallerden aynı oranda temin edebiliyoruz.

Oynanış

 • Fortnite 5.10 güncellemesi inşa mekaniğine dahil olan yapıların inşa sürelerini ve canlarını tekrardan düzenleyecek kadar da detaylandırılmış durumda. Örnek vermek gerekirse, Ahşap duvarın başlangıç canı 80’e, kurulduktan sonraki canı da 150’ye indirildi. Metal duvarın azami canı 500’e çıkarılsa da kurulma süresi 25 saniyeye çıkarılmış vaziyette.
 • Yeni yerleştirilmiş yapı parçaları, yapının yerleştirildiği konumda oyuncu varsa farklı bir renkte görüneceği şekilde yenilendi.

Performans ve Ses

 • Arazi Golf Arabası (AGA) performans iyileştirmeleri yapıldı.
 • Arazi Golf Arabası (AGA) ses iyileştirmeleri de mevcut. Yok edildiği zaman çalacak özel bir ses ile birlikte sudayken çalacak sesler de oyuna eklenenler arasında


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.