For Honor Rehberi – War of Factions

For Honor Rehberi – War of Factions

Nasıl oynanır bu mod?

For Honor, içerisinde hem bir senaryo modu, hem de çoklu oyuncu modu bulunduran bir oyun. Senaryo modunu da, çoklu oyuncu modundaki 5 modu da, istersek gerçek oyuncularla, istersek de botlarla oynayabiliyoruz. Bu tüm modlar, oynaması, anlaması oldukça basit. Yalnız, oyun içerisinde bir mod var ki, herkesin kafasını karıştırabilecek bir potansiyele sahip. Bu modun adı, War of Factions. Eğer İngilizce biliyorsanız, bu modun az çok ne olduğunu anlamışsınızdır. Yabancı dil bilmiyorsanız söyleyelim, bu modda vikingler, samuraylar ve şövalyeler karşı karşıya geliyor. Fakat oldukça ilginç ve büyük çaplı bir şekilde. Gelin bu modun tüm detaylarını, nasıl oynanacağını filan rehber yazımızın devamında anlatalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor Rehberi - War of Factions

War of Factions modu, temel olarak internaktif bir oyun modu. Bu modu ilginç kılan şey ise, PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının birlikte oynayabiliyor olması. Şimdi efendim, oyun içerisinde bir adet harita bulunuyor. Bu harita üzerinde vikinglerin de, samurayların da, şövalyelerin de ana üsleri bulunuyor. Bir de kendi toprakları, sınırları bulunuyor. Oyuncuların yapması gereken şey ise, oyunun başında seçtikleri taraf için savaşmak. Sınırlarda defans yapmak veya sınırların ötesine geçip, sınırları genişletmek için atak yapmak. Yalnız, dediğimiz gibi, bu interaktif bir mod. Yani diğer modlar gibi, oyun içerisinde kılıç sallamıyorsunuz. Tam tersi, bu oyunun klasik 5 çoklu oyuncu modunda savaşıyorsunuz, savaş başarınıza göre belli sayıda birliklere sahip oluyorsunuz. Bu birlikleri de sınırlara veya sınır ötesine gönderiyorsunuz. Belli bir saat, raunt ve sezon sonunda ise en çok birliğe sahip olan taraf yeniyor oyunu.

Bahsetmiş olduğumuz bu birlikler, en fazla, gerçek oyunculara karşı oynadığınız zaman ve arka arkaya oyun oynadığınız zaman geliyor. Şöyle ki, botlara karşı oynadığınız bir oyunda 100 birlik kazanıyorsanız, gerçek oyuncularla oynadığınız zaman 500 birlik kazanıyorsunuz. İlk oyun bittiğinde, lobiden çıkmadan 2. oyuna girerseniz de, 2. oyun sonunda %20 bonus birliğe sahip oluyorsunuz ve bu böyle gidiyor. Fakat oyun bittikten sonra bu birlikler otomatik olarak yerleşmiyor. Sizin yerleştirmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için, oyun bittiği zaman lobiden çıkmadan, “Deploy War Assets” seçeneğine tıklayıp, orada karşınıza çıkacak haritada bir bölge seçmeniz gerekiyor. Eğer seçtiğiniz bölge sizdeyse defans, değilse atak yapıyorsunuz.

For Honor_20170216142749

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor – War of Factions oynarken, birlikleri gönderirken dikkat etmeniz bir durum var. Ezici bir üstünlük ile sahip olduğunuz bölgelere boşuna birlik göndermeyin. Çünkü hiçbir işe yaramayacaktır. Onun yerine, %50 veya civarında bir değere sahip olduğunuz noktalara birlik gönderin. Bir de unutmayın, illa oyun modunun geçtiği bölgelere birlik göndermek zorunda değilsiniz. Mesela, düello modu samuray ile viking sınırında bulunuyorsa bile, siz düello oynayıp, diğer sınıra birlik gönderebilirsiniz. Oyunda bu şekilde bir limit bulunmamakta. Ayrıca bu modun şöyle bir güzelliği var, oyun modunun geçtiği bölge hangi tarafın elindeyse, harita tasarımları da ona göre değişiyor. Aslında temelde her grup için 2 harita var fakat bu harita üzerindeki logolar ve bayraklar, sahip olunan grup tarafından değiştirilebiliyor otomatik olarak.

Peki, neden bu moda destek vermelisiniz? Daha önce demiştik, bu modda sınırlar saatlik, 2 haftalık rauntluk ve 10 haftalık sezonluk olarak değişiyor. Saat başı gelen güncellemeler herhangi bir şey vermiyor size fakat her raunt bitiminde, en çok destekçilere benzersiz ödüller veriliyor. Sezon bitimlerinde ise bu moda katılım sağlamış olan neredeyse herkese ödüller gidiyor. Tabii en çok destek verenlere, en benzersiz ödüller gidiyor. Yani, karakterinizin, hiç kimsenin karakterine benzemesini istemiyorsanız, bu modu kesinlikle bol bol oynamanız gerekiyor. Çünkü sizin sahip olduğunuz ödüllere, çok az insan sahip olacak. Son olarak, eğer oyuna sahip değilseniz ama satın alıp, hemen destek olmak istiyorsanız, buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.