Menü
https://leadergamer.com.tr/horizon-zero-dawn-60-fps/

For Honor

Yapımcı Ubisoft Montreal
Dağıtımcı Ubisoft
Tür
Çıkış Tarihi 14 Şubat 2017
For Honor , Popüler 20 Şubat 2017 17:06

For Honor Rehberi – Viking Kahramanları

En iyi viking karakteri, sizce hangisi?


Birlikleri için savaşan bir ekip, vikingler. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Vikinglerin oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Raider, Warlord, Berserker ve Valkyrie. Bu 4 karakter arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik? Bu sorunun cevabını, bu rehber yazımızda bulabileceksiniz çünkü sizlere viking kahramanlarının rehberini sunuyoruz. Bu rehberimiz sayesinde, grubun 4 kahramanını da yakında tanıyıp, hangi şekil oynanışlara uygun olduğunu, hatta kahramanların daha detaylı bilgilerine ulaşabileceksiniz.

For Honor Rehberi - Viking Kahramanları

For Honor – Raider

Vanguard tipinde bir karakter olan Raider, oyunun oynaması en kolay karakterlerinden. Neredeyse her oynanış stiline uygun bir karakter haline dönüşebilir bu Raider. Bu yüzden, oyuna başlamak için en ideal karakterlerden bir tanesi. Eğer oyun içerisinde bu karakter ile ilerlemek isterseniz, Raider’ın 2 istatistiğini ön planda tutmanız gerekecek. Bu istatistikler, Stamina ve Attack. Kutuları açarken, kullanacağınız eşyalar mutlaka bu iki istatistiğini öne çıkarıyor olmalı. Eğer bu iki istatistik ile karakterinizi ilerletirseniz, en etkili Raider karakterine sahip olabilirsiniz. Peki, sizin karakteriniz, hangi diğer karakterlere karşı daha güçlü? Aslında bu sorunun cevabı değişebilir fakat en temelinde Peacekeeper ve Orochi karakterleri, Raider’a karşı inanılmaz güçsüz kalabilir. Fakat Warlord, Warden ve Nobushi karakterlerine çok dikkat edin. Çünkü bu 3 karakter de size karşı oldukça güçlü kalabilir.

Raider karakteri ile oyunu oynamanın artıları ve eksileri de bulunuyor tabii. İsterseniz öncelikle artılardan bahsedelim. Raider, saldırı temelli bir karakter. Özellikle bu karakterin taşıma özelliği sayesinde düşmanınızı oldukça kolay bir şekilde sersemletebilir, tuzaklara sürükleyebilirsiniz. Bu karakteri kullanırken, aklınızda şu iki şey olmalı: Raider’ın hafif saldırıları gerçekten çok hızlı ve taşıma özelliği inanılmaz etkili. Fakat unutmayın, bu karakterin de eksileri var. Bu eksiler ise, hafif saldırının çok az menzile sahip olması ve ağır saldırısının ciddi anlamda çok yavaş olması. Bu karakteri kullanmadan önce, bu söylediklerimizi mutlaka hatırlayın.

warlord-gladius-768x292

For Honor – Warlord

Heavy tipinde bir karakter olan Warlord, oyunun oynaması pek de zor olmayan karakterlerinden. Fakat Warlord sadece tek bir oynanış stiline hitap etmekte. Bu yüzden, oyuna başlamak için en ideal karakterlerden bir tanesi değil. Eğer oyun içerisinde bu karakter ile ilerlemek isterseniz, Warlord’un 3 istatistiğini ön planda tutmanız gerekecek. Bu istatistikler, Defense, Stamina ve Revenge. Kutuları açarken, kullanacağınız eşyalar mutlaka bu üç istatistiğini öne çıkarıyor olmalı. Eğer bu üç istatistik ile karakterinizi ilerletirseniz, en etkili Warlord karakterine sahip olabilirsiniz. Peki, sizin karakteriniz, hangi diğer karakterlere karşı daha güçlü? Aslında bu sorunun cevabı değişebilir fakat en temelinde Peacekeeper, Oroch ve Nobushi karakterleri, Warlord’a karşı inanılmaz güçsüz kalabilir. Fakat Kensei ve Warden karakterlerine çok dikkat edin. Çünkü bu 2 karakter de size karşı oldukça güçlü kalabilir.

Warlord karakteri ile oyunu oynamanın artıları ve eksileri de bulunuyor tabii. İsterseniz öncelikle artılardan bahsedelim. Warlord, tamamen defans temelli bir karakter, hatta oyunun en iyi defans karakteri. Özellikle bu karakterin saldırı menzili, sizi oyun içerisinde çok rahatlatabilir. Bu karakteri kullanırken, aklınızda şu iki şey olmalı: Sizin karakteriniz bir tank ve defans yapmanız gerekiyor. Ayrıca deli gibi de canınız var, korkmayın. Fakat unutmayın, bu karakterin de eksileri var. Bu eksiler ise, Stamina değerinin çok çabuk bitmesi ve karakterin gardsız kalmasını sağlaması. Bu karakteri kullanmadan önce, bu söylediklerimizi mutlaka hatırlayın.

viking-hand-axe-768x450

For Honor – Berserker

Assassin tipinde bir karakter olan Berserker, oyunun oynaması pek de zor olmayan karakterlerinden. Fakat Berserker sadece tek bir oynanış stiline hitap etmekte. Bu yüzden, oyuna başlamak için en ideal karakterlerden bir tanesi değil. Eğer oyun içerisinde bu karakter ile ilerlemek isterseniz, Berserker karakterinin 3 istatistiğini ön planda tutmanız gerekecek. Bu istatistikler, Movement Speed, Attack ve/veya Stamina. Kutuları açarken, kullanacağınız eşyalar mutlaka bu üç istatistiğini öne çıkarıyor olmalı. Eğer bu üç istatistik ile karakterinizi ilerletirseniz, en etkili Berserker karakterine sahip olabilirsiniz. Peki, sizin karakteriniz, hangi diğer karakterlere karşı daha güçlü? Aslında bu sorunun cevabı değişebilir fakat en temelinde Peacekeeper ve Orochi karakterleri, Berserker karakterine karşı inanılmaz güçsüz kalabilir. Fakat Warlord, Warden ve Kensei karakterlerine çok dikkat edin. Çünkü bu 3 karakter de size karşı oldukça güçlü kalabilir.

Berserker karakteri ile oyunu oynamanın artıları ve eksileri de bulunuyor tabii. İsterseniz öncelikle artılardan bahsedelim. Berserker, tamamen agresif bir karakter, eğer fırsatı yaratırsanız, düşmanınızın haberi olmadan ona tonlarca hasar verip, etkisiz hale getirebilirsiniz. Özellikle bu karakterin Stamina değeri, sizi oyun içerisinde saldırı yaparken çok rahatlatacaktır. Berserker karakterinin ayrıca kombolarına çalışmanız gerekebilir. Çünkü hareketleriniz çok akıcı ve karşınızdaki çevrim içi oyuncu, karşılık verebilecek kadar refleksli bir oyuncu olamayabilir. Kombo öğrenmenizin bir diğer sebebi ise, dediğimiz gibi karakterin inanılmaz yüksek hasar vermesi. Fakat unutmayın, bu karakterin de eksileri var. Bu eksiler ise, öncelikle saldırı menzilinin çok kısa olması, ağır saldırıların çok yavaş olması ve az canınızın bulunması. Bu karakteri kullanmadan önce, bu söylediklerimizi mutlaka hatırlayın.

For-Honor-Valkyrie-Guide

For Honor – Valkyrie

Hybrid tipinde bir karakter olan Valkyrie, oyunun oynaması zor olan karakterlerinden. Fakat Valkyrie sadece tek bir oynanış stiline hitap etmiyor, çok becerikliyseniz, bu karakteri birçok farklı oynanış stili ile kullanabilirsiniz. Bu yüzden, oyuna başlamak için en ideal karakterlerden bir tanesi değil. Eğer oyun içerisinde bu karakter ile ilerlemek isterseniz, Valkyrie karakterinin 2 istatistiğini ön planda tutmanız gerekecek. Bu istatistikler, Attack ve Defense. Kutuları açarken, kullanacağınız eşyalar mutlaka bu 2 istatistiğini öne çıkarıyor olmalı. Eğer bu 2 istatistik ile karakterinizi ilerletirseniz, en etkili Valkyrie karakterine sahip olabilirsiniz. Peki, sizin karakteriniz, hangi diğer karakterlere karşı daha güçlü? Aslında bu sorunun cevabı değişebilir fakat en temelinde Peacekeeper ve Orochi karakterleri, Berserker karakterine karşı inanılmaz güçsüz kalabilir. Fakat Warden ve Kensei karakterlerine çok dikkat edin. Çünkü bu 2 karakter de size karşı oldukça güçlü kalabilir.

Valkyrie karakteri ile oyunu oynamanın artıları ve eksileri de bulunuyor tabii. İsterseniz öncelikle artılardan bahsedelim. Valkyrie, oldukça güçlü bir menzile sahip. Özellikle bu karakterin karşıdaki oyuncunun gardını kırabilme özelliği, sizi oyun içerisinde saldırı yaparken çok rahatlatacaktır. Valkyrie karakterinin ayrıca kombolarına çalışmanız gerekebilir bu gard kırmalar için. Fakat unutmayın, bu karakterin de eksileri var. Bu eksiler ise, öncelikle Stamina değerinin çok çabuk bitebilme tehlikesine sahip olması ve her kombo ile aynı değerde hasar veremiyor olmanız. Bu karakteri kullanmadan önce, bu söylediklerimizi mutlaka hatırlayın. Eğer bu karakterlerden bir tanesi hoşunuza gittiyse ama oyununuz yoksa, neden bir tane almıyorsunuz? Buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Kaan GEZER Editör