For Honor şimdiden sıkıntılı bir bağlantı yapısına sahip

For Honor şimdiden sıkıntılı bir bağlantı yapısına sahip

Ayırca oyunda özel sunucular da bulunmayacak.

Ubisoft tarafından geliştirilmekte olan ve 14 Şubat 2017 tarihinde piyasaya çıkmasını beklediğimiz For Honor, şu sıralar bir kapalı alfa süreci içerisinde bulunuyor. Aslında bu alfa sürecinden herhangi bir şey sızdırmak, internet ortamına dağıtmak yasak fakat oyuncular bu yasağı dinlemiyor. Öyle ki, bu test sürecine katılan oyunculardan bir tanesi olan El_Duairra, bu yasağa aldırış etmedi ve oyundaki sorunlardan bahsetti. Peki bu sorunların temeli neydi? Tabii ki oyuncuların dert yandığı bir bağlantı şekli olan P2P.

For Honor

El_Duairra rumuzlu kullanıcının paylaştığı videoya göre For Honor, ağ protokolü olarak P2P kullanıyor ve bu yüzden oyunda şimdiden birçok bağlantı problemi bulunuyor. Kullanıcının söylediğine göre oyuna P2P protokolü ile girmek neredeyse imkansız. Ayrıca bu durum, ne yazık ki başka bir kötü bilgiyi de önümüze getiriyor. Oyunda P2P ağ protokolü bulunduğu için bu demek oluyor ki, sunucu seçme özelliği ve özel sunucular ne yazık ki oyun içerisinde bulunmayacak. Oyuncu eşleştirmenin kaderine kalmış olacağız.

Bahsi geçen durumdan şu an birçok oyuncu rahatsız. Öyle ki bu sorundan ötürü bir imza kampanyası bile başlatıldı. 1000 dijital imza hedefi bulunan bu imza kampanyası, an itibari ile 101 imzaya sahip. Açıkçası 1000 imza toplansa bile, oyunun çıkışına birkaç ay kala bu sistemin değişebileceğini sanmıyoruz. Eğer Ubisoft yeni serisinde kararlı ise, belki ikinci oyunda daha farklı bir internet altyapısı görebiliriz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın