Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-store-ghost-recon-wildlands/

For Honor

Yapımcı Ubisoft Montreal
Dağıtımcı Ubisoft
Tür
Çıkış Tarihi 14 Şubat 2017
For Honor , Popüler 21 Şubat 2017 19:06

For Honor Rehberi – Samuray Kahramanları

En iyi samuray karakteri, sizce hangisi?


Kılıç ustaları ve dövüş sanatları ile dikkat çeken, samuraylar. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Samurayların oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Kensei, Shugoki, Orochi ve Nobushi. Bu 4 karakter arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik? Bu sorunun cevabını, bu rehber yazımızda bulabileceksiniz çünkü sizlere şövalye kahramanlarının rehberini sunuyoruz. Bu rehberimiz sayesinde, grubun 4 kahramanını da yakında tanıyıp, hangi şekil oynanışlara uygun olduğunu, hatta kahramanların daha detaylı bilgilerine ulaşabileceksiniz.

For Honor Rehberi - Samuray Kahramanları

For Honor – Kensei

Tanıtacağımız ilk karakterin adı Kensei. Bu karakter, oyun içerisinde Vanguard tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartmayacak olan bir karakter bu. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Kensei için bu değişimi yaparken, Attack ve Stamina istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım.

Kensei karakterinin bu istatistikleri kullanıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Raider ve Warden karakterlerine dikkat etmelisiniz. Çünkü Raider ve Warden, Kensei karakterine karşı güçsüz kalabiliyor. Warlord, Peacekeeper ve Orochi kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu iki kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman kesinlikle oyuna başlamak için en ideal kahramanlardan bir tanesi. Ayrıca düello oyun modunda, yakın menzil ile savaşırken kullanabileceğiniz en iyi karakter bu. Ayrıca bu karakter, sizin yeteneğiniz ile kendini geliştirebiliyor. Yani, oyuna yeni başlarken kullandığınız Kensei ile, oyuna alıştığınız zaman kullandığınız Kensei aynı olmayacak. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırıları oldukça ağır.

For-Honor-Shugoki-768x394

For Honor – Shugoki

Tanıtacağımız ikinci karakterin adı Shugoki. Bu karakter, oyun içerisinde Heavy tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi değil ne yazık ki. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Shugoki. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Shugoki için bu değişimi yaparken, Attack, Stamina ve Defense istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu üç istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Shugoki karakterine sahip olabilirsiniz.

Shugoki karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Kensei, Warden, Peacekeeper ve Orochi karakterlerine dikkat etmelisiniz. Çünkü Kensei, Warden, Peacekeeper ve Orochi, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Warlord ve Valkyrie kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu üç kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman, hasar verdiği zaman kendi canını doldurabiliyor. Ayrıca karşınızdaki kişinin saldırılarını ve gardını da çok büyük rahatlıkla bozabiliyorsunuz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırıları inanılmaz yavaş. Son olarak, her ne kadar hasar verdiğinizde can kazansanız da, her ıskaladığınızda da can kaybediyorsunuz.

For-Honor-Orochi-768x315

For Honor – Orochi

Tanıtacağımız üçüncü karakterin adı Orochi. Bu karakter, oyun içerisinde Assassin tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi değil ne yazık ki. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Orochi. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Orochi için bu değişimi yaparken, Attack, Movement Speed istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu iki istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Orochi karakterine sahip olabilirsiniz.

Orochi karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Warlord ve Nobushi kahramanlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü Warlord ve Nobushi, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Warden ve Peacekeeper kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu iki kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman, oyundaki en hızlı saldırı yapan karakterlerden bir tanesi. Hızlı hareket kabiliyeti ve karşı saldırı gücü ile de karşınızdaki düşmana zor anlar yaşatabilirsiniz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırı menzili oldukça kısa ve can değeri oldukça az.

For-Honor-Nobushi-768x227

For Honor – Nobushi

Tanıtacağımız son karakterin adı Nobushi. Bu karakter, oyun içerisinde Hybrid tipine sahip ve oynaması en zor olan karakterlerden bir tanesi. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Nobushi. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Nobushi için bu değişimi yaparken, Movement Speed ve Attack istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu iki istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Nobushi karakterine sahip olabilirsiniz.

Nobushi karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Warlord, Warden ve Kensei kahramanlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü Warlord, Warden ve Kensei, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Peacekeeper ve Orochi kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu iki kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu karakter oldukça uzun bir menzile sahip. Yani saldırı yapabilmek için düşmanın dibine girmenize gerek yok. Fakat düşman sizin dibinize girerse de, kolaylıkla kısa menzil saldırıları engelleyip, karşı saldırı yapabiliyorsunuz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırıları ve diğer tüm hareketleri çok fazla Stamina değerini harcıyor. Yani bayağı dikkatli olmalısınızEğer bu karakterlerden bir tanesi hoşunuza gittiyse ama oyununuz yoksa, neden bir tane almıyorsunuz? Buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Kaan GEZER Editör