For Honor Rehberi – Oyun Modları

For Honor Rehberi – Oyun Modları

Oyun modlarında ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Rehber yazımız yardımınıza koşuyor.

For Honor, hem senaryo, hem de çoklu oyuncu moduna sahip olan bir oyun. Bu iki mod içerisinde de farklı farklı ayrı modlar bulunuyor. Bizler de, bu yazımızda o modlar alakalı ipuçları vereceğiz sizlere. Çünkü her mod aynı değil ve farklı stratejiler gerektirebiliyor. Bu stratejileri uyguladığınız zaman, oyundaki tüm oyun modlarını domine edebilmeniz mümkün olacak. Tabii sadece bizim söyleyeceklerimiz yeterli olmaz, sizin de yetenekli olmanız lazım. Kullanacağınız karakteri de az çok biliyor olmaz lazım. Fakat o başka bir yazının konusu olsun. Şimdi sadece oyun modlarına giriş yapalım. İşte For Honor oyun modları rehberimiz!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor Rehberi - Oyun Modları

Öncelikle senaryo modundan bahsedip, aradan çıkartmak istiyoruz. Senaryo modu, 4 farklı zorluk seviyesinden oluşuyor fakat bunlar önemli olmamalı sizin için. Şöyle ki, oyunda çok oynamaya değer bir hikaye yok. Hikaye anlatımı da aynı şekilde. Fakat senaryo modunu oynamak ve bu mod içerisindeki toplanılabilir ögeleri bulmak, çoklu oyuncu modunda çok işinize yarıyor. Daha önce bahsetmiştik, oyun içerisinde ganimet kutuları var ve bunların en değerlisi 500 Steel değerinde olan Premium Kutu. Senaryo modu içinde de bu kutulardan bulup, çoklu oyuncu modunda açabiliyorsunuz. Senaryo modunda 3 bölüm var. Bu 3 bölüm de bittiği zaman açabileceğiniz minimum 7 kutu oluyor. Bu 7 kutu, çoklu oyuncu moduna hızlı bir şekilde başlamanızı çok rahat bir şekilde sağlayabilir.

Senaryodan sonra, oyunun belki de en rekabetçi çoklu oyuncu modu var sırada: Düello. Bu mod, sadece 1’e 1 şekilde oynanabiliyor. İsterseniz gerçek bir oyuncuya karşı, isterseniz de bota karşı oynayabiliyorsunuz. Gerçek oyuncuya karşı oynadığınız zaman tüm oyun modlarında daha fazla XP ve Steel kazanıyorsunuz. Her neyse, Düello modunda gerçek bir oyuncuya karşı oynarken şerefli olmanız en iyisi. Yani, oyunun hatalarını, açıklarını kullanmayın. Ayrıca düello, temelinde sabra dayalı olduğu için, saldırı yapmanın en doğru anını kollamalısınız. Saldırı yapmadığınız her anda da defans pozisyonunda olmalısınız. Düşmanınızın ne yapacağı belli olmaz. Şerefli fakat kısa galibiyetler için de haritayı bilmelisiniz. Daha önce bahsetmiştik, haritaların tümünde yapay ve doğal tuzaklar var. Yapay tuzaklar, bir takım sivri uçlu ögeler oluyor. Düşmanı, onun üzerine sürerseniz, direkt ölüyor. Doğal tuzaklar da, uçurumlar, lavlar ve benzeri şeyler. Düşmanı, bu tür şeylere çalışırken dikkat edin, bu tuzaklara düşen siz olmayın.

For Honor_20170215133622

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sıradaki oyun modumuz ise Dominion. Bu mod, klasik bölge kapma sistemine sahip. Haritada 3 farklı nokta var ve bu üç nokta da, her iki takıma yakın mesafede. A ve C noktalarında sadece gerçek oyuncular karşı karşıya geliyor. Fakat B noktasındaki mevzu büyük. Çünkü bu modda yapay zeka tarafından yönetilen piyonlar var ve bu piyonlar direkt olarak B noktasına gidiyor. Piyonları gerçek oyuncular tek bir vuruş ile öldürebiliyor. Fakat tek atıyoruz diye uğraşmamazlık yapmayın. Çünkü sizin B bölgesini alabilmeniz için, düşman piyonlarını geri püskürtmeniz gerekiyor. Bunu da sadece gerçek oyuncular yapabilir. Ayrıca bu modda ve çok kişili tüm modlarda, takım arkadaşınızı canlandırma da var. Eğer ekranınızda bir ölüm bildirimi görürseniz, mutlaka gidin oraya ve arkadaşınızı canlandırın. Çünkü Dominion modu, tamamen bir rakam oyunu. Kimin daha fazla canlı adamı varsa, o taraf daha baskın oynuyor.

Sıradaki Brawl modu, 2’ye 2 oynanabiliyor. Yine hem gerçek oyuncular ile, hem de botlar ile oynanabilen bu oyun modu, düello modu ile aynı işliyor fakat her takımda 2 kişi var bu sefer. Karşı takımdaki 2 oyuncu da, diğer 2 oyuncu ile karşı karşıya başlıyor. Fakat karşı karşıya gelenler, haritanın iki ucunda başlıyor. Bu modda takım olarak galibiyet almak istiyorsanız, karşınızdaki düşmanı yine düello mantığı ile en hızlı şekilde öldürmeniz gerek ve takım arkadaşınızın yanına, yardıma gitmeniz gerekiyor. Fakat şerefli bir oyun olsun istiyorsanız, takım arkadaşınızın yanına gidip durmalısınız. Saldırmamalısınız. İkiliyi düelloda bırakmak bu konuda en iyisi. Arkadaşınız ölürse, onun yerini almalısınız veya düşman, arkadaşını canlandırmaya çalışırsa, engel olmak için müdahale etmelisiniz. Bu modu oynamanın en etik yolu budur. Ayrıca küçük bir ipucu daha, eğer karşınızdaki düşmanı bitirici hareket ile öldürürseniz, canlandırılamaz şekilde ölüyor. Zaten mantık olarak da kafası kopan birini canlandıramayız, değil mi?

For Honor_20170215105729

Elimination modu, For Honor yapıtındaki oyun modlarından bir tanesi. Temel olarak Elimination modu, Brawl modu ile aynı. Fakat Elimination modu 4’e 4 oynanıyor. Toplamda 8 oyuncu bulunduran bu modda, her oyuncu bir düşmanla eşleşiyor ve haritanın bir köşesinde, eşleştiği düşman ile başlıyor oyuna. Bu noktadan sonra isterseniz direkt arkadaşların yanına koşup, kaos yaratabilirsiniz ya da karşınızdaki düşmanı halledip, sayıca üstünlük kurabilirsiniz. Ayrıca bu modda, Brawl modunda olmayan bir özellik de var. Bu özellik de karakter güçlendirmeleri. Haritanın belli noktalarında oluşan bu güçlendirmeler, aslında senaryo modundaki güçlendirmeler ile oldukça benzer. Oyunun gidişatını değiştirmez ama doğru zamanda, doğru yerde kullanırsanız mutlaka avantaja sahip olabilirsiniz.

For Honor içerisindeki son çoklu oyuncu modu ise Skirmish. Bu oyun modu, oyunun en düz ve sıradan oyun modu. Bildiğiniz takım ölüm maçı. Yine 4’e 4 oynanabilen bu modda, 1000 puana en erken ulaşan takım, oyunu kazanıyor. Puan kazanmak içinse, karşı takımdaki oyuncuları öldürmeniz gerekiyor. Bu oyun modunda başarılı olabilmek için, her modda olduğu gibi karakterinizi kullanmasını bilmelisiniz. Ayrıca bir takım olarak, bütün olabilmelisiniz. Kimin, ne yaptığını, hangi kahraman ile karşı karşıya kaldığını, yardım isteyip, istemediğini bilmelisiniz ki, her zaman avantaja sahip olabilin. Son olarak, eğer bu oyun modları sizin hoşunuza gittiyse ve oyunu oynamak istiyorsanız, buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.