Menü
https://leadergamer.com.tr/xbox-one-geri-uyumluluk-yeni/
For Honor 25 Şubat 2017 9:53

İddialara göre For Honor, EasyAntiCheat ile suçsuz insanları cezalandırıyor

Ubisoft’un çekici, haksız yere de baş kırmış gibi görünüyor.


For Honor, 14 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştirmiş olan bir savaş simülasyonu oyunu. Geliştiriciliğini Ubisoft’un üstlenmiş olduğu For Honor, çıktığı günden bu yana, oyuncu istatistikleri gibi birçok habere konuk olmuştu. 180 TL gibi bir fiyat etiketi ile Steam platformu üzerinde satın alınabilir durumda olan oyuna gelen yorumların orta ayarlarda, ne aşırı iyi ne aşırı kötü olduğuna da değinelim. For Honor, bazı oyuncuların iddialarına göre, barındırdığı fazlasıyla aşırı bir güvenlik sisteminden dolayı, oyuncularını sebepsiz yere cezalandırıyor.

For Honor

Reddit’te başını alıp gitmiş bir başlık olan, durduk yere ceza alma durumunun, For Honor’ın beta aşamasından beri karşılaşılan bir olay olduğunu söyleniyor. Oyunda kullanılan EasyAntiCheat sisteminin ayarları, her ne kadar 14 Şubat 2017’deki çıkışından bu yana, geliştirici ekipler tarafından sürekli olarak ceza verme kriterleri açısından değiştirilmiş olsa da, görünüşe göre çok da yeterli olamamış. Oyuncular, “Sistem, yetki verilmiş hile programına rastladı.” anlamına gelen, EasyAntiCheat 0006000043 hata kodunu aldıktan sonra sunuculardan atılıyor.

GamerRevolution, ceza alan oyuncular arasında bir bağlantı buldu. Bulunan bağlantıya göre, ceza almış olan her oyuncu, Xpadder kullanıyordu. Bu program, oyuncuların birçok tuş kombinasyonunu tek bir tuşa bağlayarak, tek bir tuşa bastıkları anda hızlı bir şekilde bu kombinasyonu gerçekleştirmelerini, bu yolla da oyun içerisinde büyük ve haksız bir avantaja sahip olmalarını sağlayan bir program. Makro olarak bilinen bu tarz programların, kullanılıp kullanılmaması fark etmeksizin, Ubisoft’un EasyAntiCheat güvenlik sisteminin kriterlerine uymasının söz konusu olması ihtimali bulunuyor. Elbette ki tüm ceza almış oyuncular haksız yere değil, fakat umarız ki Ubisoft bu haksız yere ceza almış olan oyunculara el atar.

Alper Dalan Editör