Menü
https://leadergamer.com.tr/ghost-recon-wildlands-pc-sistem-gereksinimleri/

For Honor

Yapımcı Ubisoft Montreal
Dağıtımcı Ubisoft
Tür
Çıkış Tarihi 14 Şubat 2017
For Honor , Popüler 17 Şubat 2017 13:09

For Honor için başlangıç ipuçları

Oyuna başladığınız zaman zorluk çekmek istemiyor musunuz? Başlangıç ipuçlarımız yardımcı olacaktır.


For Honor, çıkışını gerçekleştirdi. Biz de, sizlere inceleme yazısından tutun da, birçok farklı içeriğe kadar bu oyun hakkında birçok şey sunduk. Fakat sunmaya da devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi, For Honor öyle bildiğiniz oyunlardan değil. Piyasada şu an pek benzeri bulunmuyor ve oynanış mekanikleri bazen oyunculara oldukça zor gelebilir. Size zor gelen bir oyundan da zevk alamazsınız, değil mi? İşte bu yüzden sizlere oyun için bazı başlangıç ipuçları sunacağız. Eğer oyuna henüz başlamadıysanız veya yeni başladıysanız, bu ipuçları çok işinize yarayacaktır. Söylemedi demeyin.

For Honor için başlangıç ipuçları

Öğretici bölümleri küçük görmeyin.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, sizlere oyunu çok rahatlıkla öğretebilecek birçok pratik bölümü bulunuyor. Practice modu, oyunun temellerini size gösterirken, Advanced Practice ise biraz daha detay bilgiler veriyor. İlk temelleri öğrendikten sonra detaylara girmenizi öneriyoruz. Ardından Free Mode üzerinde bu öğrendiklerini test edip, Duel Practice kısmında ise sıra sıra zorluk seviyesini arttıracak düello yapmanızı öneririz. En kolay bot seviyesi 0 ve en zoru da 3. Aklınızda bulunsun. Geriye kalan 3 video, pratik bölümleri kadar etkili değil fakat yine de birçok şey gösterecek size. Bunları küçük görmeyiniz. Çoklu oyuncu modunu oynayarak hemen öğrenebileceğiniz bir oyun değil bu.

İlk çoklu oyuncu deneyiminiz önemli.

For Honor, birçok farklı oyun moduna sahip. Bu oyun modlarından bir tanesi de düello. 1’e 1 yani. Şimdi, her oyun modunu botlar ile oynayabiliyorsunuz. Eyvallah fakat botların da standart bir saldırı tipi var. Bu bir süre sonra size yeterli gelmemeye başlayacaktır. İşte o zaman, çoklu oyuncu modunda 4’e 4 bir moda zıplamak yerine, direkt olarak 1’e 1 deneyin. Bunun sebebi ise, şu an düello modu hariç her modda, oyuncular karşısındaki kişiye 1’e 4 saldırmayı çok seviyor. Bu kesinlikle size oyunu öğretmeyecektir. Bu yüzden korkmayın, düello yapın. Kimse düşmanınız ile sizi rahatsız etmeyecek.

Kullanacağınız kahramana dikkatli karar verin.

Eğer günde 10 saat For Honor oynamayacaksanız, oyun içinde harcadığınız paraya ve verdiğiniz emeğe dikkat etmeniz gerek. Oyunda 12 karakter var ve hepsi birbirinden farklı oynanışa sahip. Fakat şöyle bir sıkıntı var, standart karakterler hariç tüm karakterler kapalı ve açmak için 500 Steel vermeniz gerekiyor. Tüm karakterleri açarsanız, bolca para harcamış olacaksınız ve karakter geliştirme için paranız kalmayacak. Bu yüzden, öncelikle senaryo moduna zıplayabilirsiniz. Senaryo modu, sizlere neredeyse tüm karakterleri denetiyor. Orada karar kılıp, 500 Steel ile ana karakterinizi açıp, geri kalan paranızı da yine aynı karakteri geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Tuşlara dikkatli basın.

Bu oyun, bir Hack & Slash tarzına sahip değil. Saniyede 30 kez R2 tuşuna basarak saldırı yapma, size hiçbir zaman, hiçbir şey kazandırmayacaktır. Öncelikle dayanıklılık ve can barınıza dikkat etmeniz lazım. Ardından, karakterinizin önemli kombolarını öğrenip, ona göre bir saldırı planlamanız lazım. Gerekiyorsa, ki gerekiyor, karşınızdaki düşmanın hareketlerini gözleyip, doğru zamanda saldırı yapmayı beklemelisiniz. Özellikle düello modunda, bu oyun tam bir sabır gerektiriyor.

For Honor_20170215133622

Ekstra zırh ve silah parçaları her zaman geçerli değil.

For Honor içerisinde karakterinize yeni silah ve zırh parçaları alabiliyorsunuz. Bu zırh ve silah parçaları, karakterinizin belli istatistiklerini etkiliyor ve 2. bir seviyeniz oluşuyor. Bu seviyenin adı da Gear seviyesi. Fakat bu Gear seviyesi, her oyun modunda aktif değil. İnternette birçok rehberde, sadece 4’e 4 modunda aktif olduğunu okuyabilirsiniz fakat tam olarak da öyle değil. Gear seviyesini ve zırh/silah parçalarının istatistik etkilerini, oyundaki tüm oyun modları için açıp, kapatabiliyorsunuz oyun ararken. Fakat sadece standart olarak 4’e 4 modda bu açık olarak oyun arıyor, geri kalan modlarda standart olarak kapalı kalıyor. Maç arama ayarlarından bunu ayarlayabilirsiniz.

Boşa para harcamayın.

Para derken hem gerçek parayı, hem de oyun içi para birimi olan Steel’i kast ediyoruz. Bana soracak olursanız, hiçbir oyuna yüksek miktarlarda para yatırmak mantıklı değil. Bu bir yana. Bir de Steel var. Eğer oyunu sürekli oynamayacaksanız, Steel kazanmanız zor olacak ve siz de gidip bu birimi, kozmetik ögelere harcarsanız, sıkıntı büyük demektir. Çünkü Steel birimini, yeni zırh ve silah parçaları için kullanmanız, bu parçaları seviye atlatmak için kullanmanız, karakteriniz için en iyisi olacaktır. Alacağınız bir renk seti, hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Revenge özelliğini doğru bir zamanda kullanın.

Eğer sürekli olarak hasar alırsanız veya saldırıdan korunursanız, bir süre sonra Revenge özelliği açılacak. Revenge özelliği, kısa bir süre boyunca dayanıklılığınızı sınırsız yapıyor ve atak/defans istatistiklerinizi arttırıyor. Fakat şöyle güzel bir olay da var, eğer düşmanınız tam size vururken bu özelliği açarsanız, düşmanınız yere düşüyor. İşte tam bu sırada 3 kez vurma şansınız oluyor çünkü düşman, defans yapamıyor. Eğer en iyi kombonuzu o an kullanırsanız, her şeyi kendi avantajınıza çevirebilirsiniz. Ayrıca 2’ye 1 durumlarda da bu özellik önemli. Yine 2 kişiden 1 tanesi tam saldırırken bu özelliği açarsanız, diğer düşmanı öldürmek için 5-10 saniyeniz olacak. Dikkatli kullanın ve avantaja çevirmeye gayret edin.

Çok da gaza gelmeyin, kaçın.

Revenge modu dolacak diye 4’e 1 durumlara girmeyin. 2 kişiden fazlası, sizi çok büyük rahatlıkla öldürebilecektir. Eğer karşınızda çok fazla düşman varsa ve siz tek kaldıysanız, kaçın. Bir takım arkadaşınızın yanına kaçın ama. Aynı şekilde, zor durumda kalmış takım arkadaşlarınızın yardımına da gitmeyi unutmayın. Savaş sırasında gelecek 1 kişi bile tüm durumu değiştirebilir. Ayrıca bu konu üzerinde, oyunun mesaj sistemini de kullanabilirsiniz. Tek bir tuş ile takımınıza hazır mesajlar gönderebiliyorsunuz.

For Honor_20170215105729

Nereye saldırdığınıza dikkat edin.

Bir arkadaşınız, düşmana saldırıyorsa; arkadaşınızın dibine girip, siz de o düşmana saldırmayın. Oyun içerisindeki tüm modlarda, kendi takım arkadaşınıza da hasar verebiliyorsunuz. Saldırı anında birinin dibine girmek, hem sizin hasar almanıza, hem de arkadaşınıza sizin hasar vermenize yol açacaktır. Bu da genellikle sizi ölüme sürüklüyor tabii. Ayrıca bırakın, 2 oyuncu doğru düzgün bir şekilde savaşsın. 1’e 1 dönen bir mevzuya, 2. kişinin girmesi pek de etik bir durum değil.

Etrafınıza iyi bakın.

Uçurumlar, sular, denizler, lavlar, çiviler ve düşmana zarar verebileceğini düşündüğünüz her şey, düşmana zarar veriyor. Karşınızdaki kişiyi uçuruma veya lava sürükleyerek, kolay bir şekilde galibiyet kazanabilirsiniz. Ayrıca dakikalarca kılıç sallamanıza gerek de olmaz. Kısa yollar her zaman iyidir efendim. Son olarak, eğer tüm bu ipuçları sizi oyun için heyecanlandırdıysa fakat oyunun sahibi değilseniz, buraya tıklayarak Aral üzerinden de oyunu satın alabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Kaan GEZER Editör