For Honor aktif oyuncu sayısı, yarı yarıya düştü

For Honor aktif oyuncu sayısı, yarı yarıya düştü

Aynı Tom Clancy's The Division ile olduğu gibi.

Ubisoft, yeni nesil konsollar ve PC platformları için yepyeni bir serisini piyasaya sürdü. Çıkış yaptığı günlerde For Honor, PlayStation 4 platformunda 100 binden fazla oyuncuyu görürken; PC platformunda da 50 bin oyuncuya ulaştı. Oyunun çıkışı üzerinden 2 hafta geçti ve görülen o ki, oyuna olan ilgi oldukça düştü. Öyle ki, Steam istatistiklerine göre oyun, çıktıktan 1 hafta sonra 20 bin aktif oyuncu rakamına düştü ve 2. haftada, 14 bin oyuncuyu gördü. PlayStation 4 platformu ise biraz daha rahat sanırız. Çünkü geçen gün kontrol ettiğimiz zaman, akşam 8 sıralarında oyunda 48 bin kişi bulunuyordu. Peki, bu düşüş oranlarını, aktif rakamları nereden hatırlıyoruz? Evet, doğru tahmin. Tom Clancy’s The Division ile de aynı sorunu yaşamıştı Ubisoft.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor aktif oyuncu sayısı, %50 kadar bir düşüş yaşadı

2 Aralık 2016 tarihinde sizlerle bir Tom Clancy’s The Division haberi paylaşmıştık ve, “Bir oyunun ölüp ölmediğine karar veren büyük bir unsur bulunur, tahmin edebileceğiniz gibi oyunu anlık oynayan aktif oyuncu sayısı veya bir gün içerisindeki oyuncu sayısından bahsediyoruz. Çeşitli sorunlar ve oyuncuların taleplerinin yerine getirilmemesi gibi sorunlardan dolayı çöküşe geçen Tom Clancy’s The Division’ın, son güncellemeyle birlikte ayağa kalkacağı düşünülüyordu. Oyun ayağa kalktı da ancak Ubisoft anlık oyuncu sayısının, oyunun çıkışındaki günler ile aynı seyirde olduğu açıklamasından geri adım attı. DirectX 12 desteğini ve Survival ek paketini oyuna getiren 1.5 güncellemesi, oyundaki pek çok eksiği de gidermişti. Bu güncellemenin ardından, SteamCharts’ın verilerine göre oyunun anlık oyuncu sayısı oldukça yükseldi; ancak hala istenilen seviyelerde değil. Durumu fark eden Ubisoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı, oyunumuza gelen 1.4 güncellemesinden beri, aktif oyuncu sayımız oyunumuzun ilk çıktığı günkü haline döndü, şeklindeki açıklamasından geri adım attı.” demiştik oyunun aktif kullanıcıları hakkında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor ile aynı sorun yaşanacak mı? Ubisoft, bu yeni serisini canlı tutmak için çaba gösterecek mi? Bu soruların cevabını sanıyoruz ki zaman gösterecek bizlere. For Honor, War of Factions ilk sezonu sonunda 2 yeni kahramana kavuşacak. Belki oyuna yeni kahramanların eklenmesi, oyuna oyuncuları geri çekebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.