For Honor içerisinde her şeyi açmak, en güçlü karakter olmak istiyorsanız, 700 dolar ödemeniz gerekiyor

For Honor içerisinde her şeyi açmak, en güçlü karakter olmak istiyorsanız, 700 dolar ödemeniz gerekiyor

Para harcamadan aynı şeyleri yapmak isterseniz, 2 buçuk sene emek harcamanız gerekiyor.

Oyunculuğu ve video oyunlarını zora sokan birçok öge var günümüzde. Bunlardan en önemlileri, oyunun içerisinden çıkartılmış ve sonradan ek paket diye satılan içerikler ve tabii ki mikro ödemeler. Mikro ödemeler, aslında oyunlara, “Her oyuncunun, bütün gün oyunu oynama imkanı yok. Bu yüzden mikro ödemeler ile, fazla emek harcamadan bazı şeylerin kilidini açabilir, saatlerce oyunu oynamış oyuncularla eşit olabilir.” bahanesiyle ekleniyor. Tabii bazı oyunlar bu sistemi çok abartıyor ve mikro ödemeler sayesinde, para veren bir oyuncu, parasız bir şekilde saatlerini harcayan oyuncudan kat ve kat daha güçlü olabiliyor. Bu da, oyunu ne yazık ki oynanmaz bir hale sokuyor. İşte böyle oyunlardan bir tanesi de For Honor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor içerisinde her şeyi açmak, en güçlü karakter olmak istiyorsanız, 700 dolar ödemeniz gerekiyor

Reddit üzerinde bir For Honor oyuncusu, oyun içerisinde ne kadar para harcayarak her şeyi açabileceğini bulmak istedi. Oyun içerisindeki tüm 12 kahraman için de her şeyi açmak isteyen bu oyuncu, 1,098,000 Steel ile tüm karakterleri ve karakterlerin her ögesinin açılabileceğini hesapladı. 1,098,000 Steel ise gerçek para ile alınabiliyor ve bu birimin gerçek para karşılığı tam 700 dolar. Bu noktada küçük bir detay da vermek isteriz, bu 700 dolara sadece kozmetik ögeleri dahil edildi. Harcayacağınız bu 700 dolar ile sadece kutu açsanız, içerisinde bulunduğunuz yetenek ve karakter seviyesi kategorisinin en güçlü karakterine sahip olabiliyorsunuz. Hem de çok büyük bir rahatlıkla, her karakter için.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bahsi geçen Reddit kullanıcısı, bu konu hakkında, “Haftada 5 ile 7 gün arasında, maksimum 2 saat oyunun oynayan, günlük bir oyuncunun, bahsettiğim sınıra ulaşması imkansız. Bu tip oyuncular, hiçbir zaman oyundaki tüm kişiselleştirme ögelerini açamaz. Günlük görevleri ve diğer görevleri yapmak, size günde 1000 Steel civarı kazandırıyor 200 Steel ise günlük maçlardan gelir. Yani toplamda 1200 Steel kazanıyorsunuz 1 günde. Eğer günlük 1200 Steel kazanarak, oyundaki her şeyi açmak istiyorsanız, 2 buçuk sene boyunca aynı şeyleri yapmanız gerekecek.” diyor. Tabii bu açıklamalarda, oyuna gelecek yeni ek paketler ve kişiselleştirme ögeleri hesaba bile katılmadı.

Reddit kullanıcısı, açıklamalarının devamında, “Peki, oyundaki her şeyi açmanız zorunlu mu? Tabii ki evet. Oyunda kilitli olan her şey, oyunun temelini oluşturuyor ve siz bu oyuna 60 dolar veriyorsunuz. Bu yüzden oyundaki her şeyin kilitsiz olarak karşınıza çıkması gerekiyor. En azından 2 buçuk sene sürmemeli her şeyi açmak.” diyor ve bizce %100 haklı. Ubisoft, For Honor ile kötü bir yol izledi, bizlere soracak olursanız. Çünkü oyunda para harcayarak, diğer karakterlerden öne geçebiliyorsunuz istatistik olarak. Bu da hiç olumlu bir yön değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.