Folding@Home ile Korona hastalığıyla savaşabilirsiniz

Folding@Home ile Korona hastalığıyla savaşabilirsiniz

Folding@Home ile Korona virüsünün yenilmesine yardımcı olmak mümkün.

Bildiğiniz üzere WHO tarafından Korona virüsü bir pandemi olarak ilan edildi. Eğer dilerseniz, siz de Korona virüsü ile verilen savaşa destek verebilir ve birçok insanı rahatlatabilirsiniz. Tabii, bunu PC’nizin CPU ve GPU’larını kullandırarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Folding@Home ile Korona virüsüyle savaşmak istiyorsanız, nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Pandeminin ne olduğunu bilmeyenler için, Vikipedi üzerinde, “Pandemiler veya pandemik hastalıklar, bir kıta, hatta tüm dünya yüzeyi gibi çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara (epidemi) verilen genel addır.” şeklinde bir açıklama yer alıyor.

Eğer siz de Folding@Home ile Korona virüsüne karşı savaşmak istiyorsanız, öncelikle buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfadan programı indirmeniz gerekmekte. Yükleme işlemi bittikten sonra kendinize bir hesap oluşturabilir ve 237039 takım numarasını kullanabilirsiniz. 237039 numarası, Korona ile ilgili olan projelere öncelik vermenizi sağlıyor. Ayrıca, an itibari ile 6 adet Korona virüsü ile ilgili proje bulunuyor. Bunların numarasını ve İngilizce açıklamalarını hemen aşağıda sizlerle paylaştık.

  • 11741: Coronavirus SARS-CoV-2 (COVID-19 causing virus) receptor binding domain in complex with human receptor ACE2.
  • 11746: Coronavirus SARS-CoV-2 (COVID-19 causing virus) receptor binding domain in complex with human receptor ACE2 (alternative structure to 11741).
  • 11742: Coronavirus SARS-CoV-2 (COVID-19 causing virus) protease in complex with an inhibitor.
  • 11743: Coronavirus SARS-CoV-2 (COVID-19 causing virus) protease – potential drug target.
  • 11744: Coronavirus SARS-CoV (SARS causing virus) receptor binding domain trapped by a SARS-CoV S230 antibody.
  • 11745: Coronavirus SARS-CoV (SARS causing virus) receptor binding domain mutated to the SARS-CoV-2 (COVID-19 causing virus) trapped by a SARS-CoV S230 antibody.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.