Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.01.2021

Şu karantina zamanlarında evde oturup spor yapmak isteyen oyuncuları sevindirecek bir oyun ile karşınıza çıkıyorum bu sefer. Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme yazımın konuğu oluyor ve tam olarak biraz önce bahsettiğim gibi, evden spor yapmanıza aracılık sağlayan bir oyun. Nintendo Switch platformu üzerinde oynamış olduğum yapımı sizlere olabildiğince Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme yazım içerisinde anlatacağım. Hatta, dilerseniz lafı uzatmadan mevzuya geçelim.

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise nedir?

Adından da anlaşılabileceği üzere bir boks oyunu. Yani, antrenman ve boks karışık mı demeliyim, ne yapmalıyım pek emin değilim ama böyle bir şey işte. Oyuna girer girmez bizleri bir eğitim modu karşılıyor. Almamız gereken pozisyon vesaire gösteriliyor. Ortada bulunan hanımefendi, bizlere nasıl yumruk atacağımızı dahi gösteriyor. Sonrasında ise kilo, yaş, boy ve benzeri bilgileri istiyor sizden.

Bütün bunları geçince, bizleri bir ana menü karşılıyor. Ana menüde, günlük çalışma, serbest çalışma, eğitmen ve benzeri seçenekler bulunuyor. Oyun, ilk denemenizi yapmanızı istiyor burada. Hafif, normal ve ağır seçenekler arasından normali seçip işe koyuluyorsunuz.

Oyun içerisinde seçmiş olduğunuz antrenörünüz sizi çalıştırmaya başlıyor. Şarkılar eşliğinde, belli ritimlerde hareketler yapıyorsunuz. Boks öğrenen biri gibi düşünün kendinizi. Giderek zorlaşan egzersizler ve çalışmalar sizi bekliyor oyunun ilerleyen aşamalarında. Zaten onları açmak için de öncelikle giriş aşamalarını aradan çıkarmanız gerekiyor.

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise ile neler yapılabilir?

Şu ana kadar genel olarak bahsettim fakat yine de altını özellikle çizmem gerekirse, boks öğrenilir ve efsane antrenman yapılır. Kaç kalori yaktığınıza kadar söylüyor oyun. Her gün sizi egzersizler ve çalışmalar bekliyor. Egzersizler sayesinde hem ısınabiliyorsunuz çalışmalara başlamadan önce hem de gevşeyebiliyorsunuz.

Bana soracak olursanız, günde en azından 1 kere açıp göz gezdirmekte fayda var. Özellikle spor yapıyorsanız ve pandemi dolayısıyla evdeyseniz, bakmak isteyebileceğiniz bir oyun olarak gösterebilirim. Tabii, spor yapmak istiyor ama dışarı çıkmak istemiyor da olabilirsiniz. Bu durumda da yardımınıza koşacaktır inceleme yazıma konuk olan Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise.

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise içerisinde antrenörünüzü de değiştirebiliyorsunuz birçok şekilde. Yani, karakteri değiştirebiliyorsunuz direkt. Ardından göz rengi, kıyafet ve ten rengi gibi şeyleri ile de oynayabiliyorsunuz. Fakat öyle her şey en baştan açık olmuyor ne yazık ki. Öncelikle, spor yaparak ve başarımlar elde ederek biletler elde etmeniz gerekiyor. Anca öyle açabiliyorsunuz.

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise ile senin tecrübelerin ne oldu?

Şimdi, dürüst olmam gerekirse ben bir şişkoyum. Şişko biri olarak aslında güzel fırsat oldu benim açımdan. Hele de evden ihtiyaç dışında çıkmayı pek sevmeyen biri olarak, güzel geldi diyebilirim. Joy-Con'ları bileklerime bağlayıp güne birer tur egzersizleri yaparak başlıyorum. Bir tık daha rahat başlamama vesile oluyor böyle yapınca.

Eğer boş zamanım olursa, şarkı ve antrenör eşliğinde boks yapmayı da denedim ama sanırım pek beceremeyeceğim, emin olamadım. Çünkü, bazen algılamayabiliyor ve sebebini pek anlayamıyorum. Yumruğu atıyorum gösterdiği şekilde fakat oyun bunu görmezden gelmeyi tercih ediyor. Muhtemelen kollar ve bağlantı ile alakalı ama çözeceğim o mevzuyu da.

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme sonucu nedir?

Fitness Boxing 2 Rhythm & Exercise inceleme yazımın sonuç kısmına gelecek olursak, her ne kadar herkese öneremeyecek olsam da, yazımın önceki kısımlarında bahsettiğim kişilere önerebilirim. Hani, demiştim ya, "Spor yapmak isteyen ama fırsatı olmayan, dışarı çıkmayan veya çıkamayan..." diye. Yani, en azından buna benzer bir şey söylemiştim sonuçta. İşte bu tarz insanlara tavsiye edebilirim.

Tabii, fiyat etiketine de göz gezdirmek gerekir. 50 dolar veya 50 euro gibi fiyat etiketleri ile satılıyor olması bir tık üzücü. Her ne kadar gerçekten faydalı olabilecek bir yapım olsa da, 50 dolar veya euro gibi fiyat etiketlerini hak ettiğini düşünmüyorum. Eğer gerçekten evde spor yapmak istiyor fakat imkana sahip değilseniz, alıp bir hoca eşliğinde tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.