Türkiye

Firewatch’ın PlayStation 4 sürümüne güncelleme yolda!

Firewatch’ın PlayStation 4 sürümüne güncelleme yolda!

İncelemede bahsettiğimiz sorunlar düzeliyor.

Çıkışını yaptığı gibi hem PC, hem de PlayStation 4 platformunda güzel başarılar elde eden Firewatch, aslında PlayStation 4 üzerinde biraz problemliydi. İnceleme yazımda da sizlere bahsettiğim bu problemlerden en önemlisi de performans/FPS problemiydi. Görülen o ki Firewatch’ın geliştiricileri, bu probleme sessiz kalmayacak.

20160205150436a

Reddit’in Firewatch sayfasından yeni bir duyuru yapan oyunun geliştiricileri, Firewatch’a çok yakın bir zamanda güncelleme geleceğini belirtti. Bahsedilen bu güncellemenin PlayStation 4 platformuna geleceği ve özellikle oyundaki performans sorunlarını yok etmek adına yayımlanacağından bahsedildi. Fakat bu performans sorunları ne yazık ki büyük ölçüde düzeltilemeyecek çünkü bu tür durumlarda hem oyun motoru geliştiricisinin, hem Sony’nin, hem de oyun geliştiricilerinin iş birliği yapması gerekiyor.

Firewatch geliştiricileri bu açıklamalarında ayrıca oyunu kusursuz bir hale getirene kadar hem PC, hem de PlayStation 4 platformlarına güncelleme yayımlayacaklarını belirtti. Ayrıca hemen yukarıda bahsetmiş olduğumuz iş birliği de Firewatch geliştiricilerine göre gerçekleşecek ve oyunun konsol sürümündeki performans sorunları giderilecek. Bekleyip, göreceğiz

Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın