Menü
https://leadergamer.com.tr/en-iyi-tomb-raider-oyunlari/
Firewatch 12 Temmuz 2017 23:57

Firewatch geliştiricileri, bir hayran için sıfırdan kitap üretti

Biz de istedik bir an, ama ne yazık ki son kopya Ryan’a gitti.


Firewatch, 9 Şubat 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan bir oyun. Campo Santo tarafından geliştirilmiş olan bu yapımın aynı zamanda oyun içerisinde bulunan eşyalarını da satın almak mümkün. Satın alınabilir eşyalar arasında tişörtler, posterler, etiketler ve Crime By the Numbers Notebook Pack isimli, 10 boş not defterinden oluşan, oyun içerisindeki Crime By the Numbers kitapları temel alınmış olan bir paket bulunuyor.

Firewatch

Oyunun yazarı olan Sean Vanaman, yakın zamanda yayımlamış olduğu bir blog gönderisinde, kendisine ulaşan bir postadan bahsetti. Birkaç ay önce Ryan isimli birisi bir form doldurarak geliştirici stüdyonun adresine formu gönderdi. Formda, “Firewatch‘ın sanatını ve hikayesini sevdim. Böylesine eğlenceli, rahatlatıcı bir oyun yaptığınız için teşekkür ederim. Muhtemelen bu hiçbir yere ulaşmayacak, ama bir şeylerin gerçekleşmesi ihtimali üzerine oynamak eğlenceli.” şeklindeki kabaca çevirmiş olduğumuz yazı bulunuyordu.

Ryan, göndermiş olduğu formda, “Love at First Site” ismine sahip olan kitabı işaretlemiş, kitabın ücreti olan 3.50 dolar ve kargo ücreti olarak 1 dolar olmak üzere 4.50 dolar eklemiş. Ardından ise bunu formun en altında bulunan adrese göndermiş. Geliştirici ekip, Ryan‘ın siparişi için sıfırdan bir Red Panda Romance kitabı hazırlamış. Muhtemelen Crime By the Numbers serisi gibi boş bir not defteridir, fakat neredeyse olmayan şansını deneyen bir hayran için böylesi bir kıyak geçmeleri bile çok tatlı bir hareket olmuş.

Geliştirici ekip, Ryan‘a hazırladıkları paketi göndermiş ve kargonun içine de bir not eklemiş. Notta kurgusal bir karakter olan Red Panda‘nın patronu Conrad Hummel, gönderdiklerinin maalesef son kopya olduğunu ve hatta Red Panda‘nın elinde bulunan en son kitap olduğundan bahsetmiş. Sean Vanaman, “Bir başka deyişle, bir daha kimseye böyle bir şey yapmayacağız. Tabii eğer Stanley Tucci değilseniz, onun için kesinlikle yaparız.” diyerek blog gönderisinde bir daha böyle bir şey yapmayacaklarından söz etti.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör