Firewatch geliştiricisi Campo Santo, Valve tarafından satın alındı

Firewatch geliştiricisi Campo Santo, Valve tarafından satın alındı

In the Valley of Gods oyununun ilerleyişi bu durumdan etkilenmeyecek.

Yürüyerek büyük bir maceraya atıldığınız Firewatch, artık kendi geliştiricisinden daha büyük bir ele emanet. Geliştirici Campo Santo tarafından yapılan bir blog paylaşımında, stüdyonun Valve tarafından satın alındığı belirtilirken bu işlemin projeleri olumsuz etkilemeyeceğinin altı çizildi.

Firewatch Valve Campo Santo

Önceden herhangi bir mesaj verilmeden gerçekleşen bu satın almanın sektör için oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtebiliriz. Bağımsız yapımcıları bünyesine katmaya hızla devam eden Valve’ın Campo Santo gibi etkili bir ismi kendine katması beklenmedik bir durum. Duyurunun yapıldığı blog paylaşımında, stüdyonun satın alınmasının işleri aksatmayacağı belirtiliyor. 2019 yılında çıkışını gerçekleştirmesi beklenen In the Valley of Gods oyunu da planlandığı gibi ilerlemeye devam edecek. İşlerinin oyun geliştirmek olduğunu belirten Firewatch geliştiricileri, sürecin en kısa sürede başlayacağını da eklediler.

Sürecin bir parçası olarak Bellevue, Washington’a yani Valve’ın merkezine taşınan ekip, geliştirme işlerine buradan devam edecek. PC platformunun en büyük oyun platformu Steam’in yaratıcısı şirket tarafından satın alınmak, Campo Santo için olumlu sonuçlar doğurabilir. PC platformuna özel olarak çıkış yapması planlanan In the Valley of Gods’ın da bu süreçten oyuncuları memnun edecek haberlerle çıkması mümkün.

Valve, Firewatch geliştiricisi Campo Santo’yu elinde tutacak.

Satın alma işleminin iki ismin değerlerinin uyuşması, amaçlarının tutması ve kararların ortaklık taşıması sonucunda gerçekleştiği duyuruda yer alan önemli ifadelerden birisi. Büyük isimlerin bağımsız yapımcıları satın alarak çalışanlarının işlerine son verdiğine daha önce tanık olmuştuk. Bu durumun Campo Santo ve Valve için söz konusu olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın