Final Fantasy XV: Windows Edition, çapraz platform özelliğini destekliyor

Final Fantasy XV: Windows Edition, çapraz platform özelliğini destekliyor

Arkadaşlarınızla oynamak mı istiyordunuz?

Final Fantasy XV, bir süredir zaten konsol oyuncuları tarafından tadı çıkarılan bir yapımdı, bildiğiniz üzere. Neyse ki, bir süre sonra PC platformu oyuncularıyla da buluşmaya hazırlanmaya başladı. Daha gelişmiş görselliğiyle biz PC oyuncularının beğenisine sunulacak olan Final Fantasy XV: Windows Edition hakkında birkaç bilgi daha ortaya çıktı. Zaten, ortaya bilgi çıkmasa, haberimizin konuğu olmazdı, öyle değil mi? Neyse, konuyu dağıtmadan asıl mevzuya geçelim. Ortaya çıkan bilgilere göre, oyun çapraz platform özelliğini de destekliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Final Fantasy XV Windows Edition, çapraz platform özelliğini destekliyor

Başlığımızda da belirttiğimiz, Final Fantasy XV: Windows Edition‘ın çapraz platform özelliğini desteklemesi konusuna bir açıklık getirelim hemen. Hemen yukarıda görmüş olduğunuz görsel, bu bilgiyi sizlere sunmamızın sebebi aslında. Görseli incelediğimizde, Final Fantasy XV: Windows Edition‘ın çıkış tarihi, hatta çıkış tarihini ve bunun üstüne, “cross-platform” olarak da bilinen çapraz platform özelliğinin bahsinin geçtiğini görebiliyoruz.

174 TL gibi bir fiyat ile ön siparişe açılan oyun için belirtilen çıkış tarihi, 6 Mart 2018, saat 20:00‘ı işaret ediyor. Bu bilgiler, aslında zaten daha önceden bilgimiz dahilindeydi. Günümüzün en sık kullanılan dijital oyun platformu olan Steam üzerinde de, aynı tarih ve fiyat görülebiliyor. Fakat, Windows Mağazası üzerinden alınabilir olan Final Fantasy XV: Windows Edition‘ın en önemli yanı, Xbox Live üzerinden çapraz platform eşli oyun özelliğini sunuyor olması. Yani, eğer Steam yerine Windows Mağazası‘ndan satın alırsanız oyununuzu, Xbox One platformunu kullanan arkadaşınızla eşli oyun oynayabilirsiniz demektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.