Final Fantasy XV, PlayStation 4 Pro üzerinde 60 FPS olmaya hazırlanıyor

Final Fantasy XV, PlayStation 4 Pro üzerinde 60 FPS olmaya hazırlanıyor

Ayrıca oyunun 13. bölümünü düzeltecek olan güncelleme de detaylandırıldı.

Tokyo üzerinde gerçekleştirilen bir canlı yayın ile, Final Fantasy XV yönetmeni olan Hajime Tabata, oyunları hakkında birçok farklı gelecek güncellemeyi detaylandırdı. Detaylandırılan bu güncellemelerden ilki, oyunu PlayStation 4 Pro üzerinde 60 FPS değerine çekecek olan güncelleme. 21 Şubat 2017 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One platformları için indirilmeye açılacak olan bu güncelleme, ilk olarak oyunun PlayStation 4 Pro sürümünü 60 FPS değerlerine çekecek. Artık 1080p/60 FPS değerlerinde çalışacak olan bu oyun, ayrıca tüm platformlarda süre sınırlı çevrim içi görevlere ulaşacak. Seviye sınırı 120’ye çıkacakken, oyuncular artık 150 yerine 200 fotoğraf kaydedebilecek. Son olarak ise, bu güncelleme oyuna Chocobo sürerken müzik dinleme olanağı sunacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun yönetmeni Hajime Tabata, bu güncellemeyi daha da detaylandırdı ve oyunun, PlayStation 4 Pro üzerinde 1080p/60 FPS değerlerinde çalışacağını fakat oyunun her zaman 60 FPS olmayacağını belirtti. Buradaki kasıt, oyunun maksimum 60 FPS değerlerine ulaşabilmesiymiş. Fakat açıklamalara göre güncelleme ile FPS değeri 60’a yakın ve gayet stabil olacak. Zaman sınırlı görevler ise şimdilik oldukça sıradan olacak fakat zaman geçtikçe farklı tiplerde zaman sınırlı görevler de oyuna eklenecek. Ayrıca yukarıdan görebileceğiniz video da, bahsettiğimiz canlı yayın sırasında yayımlandı. Bu video, oyun için çıkışını gerçekleştirecek 2 ek paketi gösteriyor. Hatırlayacağınız üzere bu ek paketler Episode Gladiolus ve Episode Prompto idi. Episode Gladiolus, 28 Mart 2017 tarihinde çıkacakken, Episode Prompto uzun bir süre sonra, Haziran 2017 sırasında çıkışını gerçekleştirecek.

Final Fantasy XV, PlayStation 4 Pro üzerinde 60 FPS olmaya hazırlanıyor

Final Fantasy XV yönetmeni, açıklamalarının devamında başka bir güncellemeden daha bahsetti. Bahsedilen bu güncelleme, 21 Şubat 2017 tarihinde indirilmeye sürülecek ve Booster paketini oyuna getirecek. Bu paketin hem ücretsiz, hem de ücretli sürümü oyuna gelecek. Ücretli sürüm, sadece Sezonluk Geçiş sahiplerine sunulacak ve bu sürüm ile oyuna Booster Sword, Dragonmod ve Aviol ögeleri eklenecek. Ücretsiz sürüm ise sadece Magitek kıyafetlerini oyuna ekleyecek. Bu kıyafetler, karakterleri belli bir süre boyunca dokunulmaz yapacak. 28 Mart 2017 tarihinde gelecek olan güncelleme de bildiğiniz gibi oyuna Episode Gladiolus ek paketini ekleyecekti. Fakat açıklamalara göre o güncelleme sadece Episode Gladiolus paketini getirmeyecek, bir de daha önce söz verildiği gibi oyunun 13. bölümünü düzeltecek, daha fazla senaryo ögesi ekleyecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FFXV-1-1

Dilerseniz haberimize Episode Gladiolus üzerinden biraz daha devam edelim. Canlı yayından gelen bilgilere göre Episode Gladiolus ek paketi ile Final Fantasy XV yapıtına eski bir karakter geri dönecek. Bahsettiğimiz bu eski karakter Gilgamesh olacak. Ayrıca bu ek paket ile temel oynanış değişecek. Bunun sebebi ise Gladiolus ile Noctis karakterlerinin dövüş tarzlarının oldukça farklı olması. Eğer oyunun Premium sürümüne veya Sezonluk Geçiş ögesine sahipseniz, bu ek paket sizlere ücretsiz olarak sunulacak. Fakat bunlara sahip değilseniz, bir ücret ödemeniz gerekecek fakat bu ücret henüz belli değil.

FFXV-3-1

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.