Final Fantasy XV yönetmeni Hajime Tabata, seri hakkında ipucu verdi

Final Fantasy XV yönetmeni Hajime Tabata, seri hakkında ipucu verdi

Seri hakkında sevindirici haberlerimiz var.

Geçtiğimiz günlerde, San Francisco’da gerçekleştirilmiş olan Game Developers Conference 2017’de duyurulan sevindirici gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Elbette ki bu durum mükemmel ötesi. Bu haberimizde ise, Japon rol yapma oyunu türünün temsilcisi sayılabilecek olan Final Fantasy serisinin başarılı oyunu Final Fantasy XV’in yönetmeni olan Hajime Tabata’nın, serinin gelecek oyunlar hakkında yaptığı konuşmadan bahsedeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

final fantasy xv hajime tabata

Hajime Tabata, gelecek oyunlar hakkında, “Öyle veya böyle Final Fantasy XV tamamlandı ve artık en sonunda insanların eline ulaştı. Çıktığı ay içerisinde, 6 milyon adet kopyasını sattık. En başta da söylemiş olduğum gibi, bu muhtemelen bizim son Final Fantasy oyunumuz olmayacak, çünkü eğer bu sefer başarısız olsaydık, bir daha bir gelecek sefer olmayacaktı. Seri muhtemelen yaşamaya devam edecek.” dedi. Ünlü seri için her yeni oyun çıktığında, birileri çıkıp artık serinin ölmüş olduğunu söyleyip duruyordu. Anlaşılan, pek de haksız değillermiş, yapılan açıklamalardan yola çıkacak olursak. Zira, görünüşe göre ekip artık seriyi bırakma gibi bir seçenek ile karşı karşıya kalmış. Hajime Tabata, yaptığı konuşma esnasında, Final Fantasy yaratıcısı olan Hironbu Sakaguchi’nin kendisine, seriyi tekrar eskisi gibi zorlayıcı yapmak gibi bir görev edinmek istemesinden bahsetmesini anlattı. Bununla da, projeye son şanslarıymış ve eğer başarısız oldukları taktirde bir gelecek seferin bulunmayacağına inanarak yaklaşmalarını ima etmeye çalışmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hajime Tabata, oyunun yönetmeni olarak yetkilendirildikten kısa bir süre sonra, Square Enix’in satışlardaki baş isimlerden biriyle konuşmuş. Kendisinden aldığı öngörülere göre, oyunun satış rakamları, dünya genelinde 5 milyon civarını geçmeyecek şekilde çok düşük görünüyormuş. Herkes, kendisine tur bazlı savaşlardan uzaklaşmanın akıllıca olmamış olduğunu ve Final Fantasy serisinin artık küçülmüş, tehlikede olduğunu falan söylemiş. Bu yüzden hedefi 6 milyon satış rakamına çıkararak daha da yükseltmiş, ekibin yüksek satış rakamlarını hedeflemesi durumunda tekrar bir araya gelerek, hep beraber karşılarına ne türlü sorun çıkarsa çıksın aşabilmek için. Hajime Tabata, Final Fantasy XV’de göze aldığı riske değinerek, büyük başarıların ancak büyük riskler göze alınarak elde edilebileceğinden bahsetti. Bundan sonra büyük riskleri göze alarak çalışmalara devam edeceklerinden de bahseden Hajime Tabata, bakalım gelecek günlerde biz oyuncuları ne gibi şaheserlerle buluşturacak? Umarız ki başarısı bu şekilde devam eder ve Final Fantasy serisi eski görkemine kavuşur. Ah şu oyun bir de PC için çıksa…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.