Final Fantasy XV: Windows Edition, çıkmadan korsanlar tarafından kırıldı

Final Fantasy XV: Windows Edition, çıkmadan korsanlar tarafından kırıldı

Oyun bir çıksaydı bari?

Final Fantasy XV, en sonunda PC platformu için de geliyor diye seviniyorduk. Uzun süredir konsol sahipleri doya doya tadını çıkardı oyunun. Şimdi, biraz da biz eğlenelim demiştik. Fakat, oyunun çıkışına çok az bir süre kala, kötü bir haberle karşı karşıya kaldık. Final Fantasy XV: Windows Edition, daha çıkmadan ne yazık ki korsanlar tarafından kırıldı. Yani, oyun daha çıkmadan, korsanların kurbanı oldu bile. Haberimizin devamında da, korsanların bunu nasıl başarmış olduğundan bahsedeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Final Fantasy XV Windows Edition, çıkmadan korsanlar tarafından kırıldı

Bir korsan grubu, Final Fantasy XV’in deneme sürümündeki uygulama dosyasını kullanarak, oyunun Denuvo güvenlik sistemini aşmayı başardı. Oyunun deneme sürümündeki uygulaması, Denuvo sistemini üzerinde barındırmıyordu. Ayrıca, Final Fantasy XV’in korsan sürümünün ortaya çıkmasında yardımcı olan bir başka etken de Origin. Steam platformunun aksine Origin, oyunun ön yükleme dosyalarını şifrelemeden sundu. Korsan ekibi de oyunun şifrelenmemiş dosyalarını alarak, oyunun deneme sürümünün uygulama dosyası aracılığı ile kırmayı başardı.

Ortaya çıkan bilgilere göre, oyunun ilk 3 aşaması gayet düzgün bir şekilde çalışıyormuş. Ayrıca, HD ile 4K çözünürlüklü doku paketleri ile birlikte 150 GB civarı bir boyuta sahip olduğu söyleniyor. 6 Mart 2018 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulması planlanan yapımın, böylesi saçma bir yolla korsanlara kurban gitmiş olmasını görmek, fazlasıyla acı açıkçası. Umarız ki, Square Enix ekibi, bu durum için bir şeyler yapar ve biz oyuncuları mağdur etmez.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.