Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 27.12.2016

Oyunun karakter tasarımcısı, oyun için olay sözler sarf etti!

Ardyn_Izunia_Kingsglaive

Yaklaşık 10 yıllık devasa bir geliştirme sürecinin ardından Final Fantasy 15 sonunda piyasaya sürüldü. Bu süreç içerisinde birçok problemle karşılaşan Square Enix'in isyan haberlerinden, oyunun ertelenme ve sorunlarına dayanan birçok haber okuduk. Peki herkes tarafından harika olarak nitelendirilen bu oyunun sorunu neresi?

Oyunun karakter tasarımcılarından Roberto Ferrari, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada Final Fantasy 15'in ekibiyle ve geliştirilme süreciyle alakalı bazı bilgiler verdi. Ferrari'ye göre Square Enix ve geliştirici stüdyo arasında bayağı bir kopukluk olmuş ve oyunun hikayesi tamamlanmadan oyuna başlamaları istenmiş. Bu durum geliştirici ekibin oldukça kopuk ve düzensiz olmasına, istikrarın sağlanmamasına neden olmuş. İsyanlarına devam eden tasarımcı, tasarladığı karakterlerin bazılarının değiştirildiğini, bazılarının ise oyundan komple silindiğini söylüyor. İşte Roberto Ferrari'nin açıklamaları:

“Gerçekten büyük bir koordinasyon bozukluğu ve düzensizlik var. Ekibimiz, henüz daha hikaye tamamlanmamışken Final Fantaxy 15 üzerinde çalışmalar yapmak zorundaydı. Hatta 2013 yılında lanet olası hikaye her üç ayda bir değişti ve oyunun çıkış tarihi Aralık 2014’e ertelendi. Animasyon dünyasında, benim geldiğim yerde, bu olay gibi bir karışıklığın engellenmesi için ana hikaye çalışanlar tutulmadan tamamlanır.”

Final Fantasy 15, 29 Kasım 2016’da PS4 ve Xbox One için çıktı. Ayrıca, 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de çıkacak oyunları ise bu haberimizden öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.