Final Fantasy XV: Windows Edition, 170 GB boş alan isteyecek

Final Fantasy XV: Windows Edition, 170 GB boş alan isteyecek

Ayrıca oyunda bulunacak NVIDIA teknolojileri ve önerilen sistem gereksinimleri de açıklandı. NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti sahibi olmanız gerekiyor.

Final Fantasy XV: Windows Edition duyurusu ile birlikte bütün PC oyuncularını heyecanlandırdı fakat heyecanlanan o bütün PC oyuncuları, Final Fantasy 15: Windows Edition oyununun tadına bakamayabilir. Çünkü oyunda bulunacak NVIDIA teknolojileri ve oyunun sistem gereksinimleri açıklandı. Öncelikle Final Fantasy XV: Windows Edition oyununda bulunacak NVIDIA teknolojilerini sizlere sıralayalım: NVIDIA Flow, NVIDIA HairWorks, NVIDIA ShadowWorks, NVIDIA Turf Effects ve NVIDIA VXAO. Tüm bu teknolojilerin oyunda bulunuyor olması, AMD kullanıcılarını zora sokarken, oyunun genel sistem gereksinimlerini de zorluyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Final Fantasy 15

Öncelikle söyleyelim, eğer Final Fantasy XV: Windows Edition oynamak istiyorsanız tam 170 GB boş alana ihtiyacınız olacak. Bu alan, bizim şimdiye kadar gördüğümüz en büyük temel oyun boyutu. Tabii ki oyunlar ek paketleri ile veya büyük güncellemeler ile 100 GB civarına çıkabiliyor fakat temel bir oyunun 170 GB olması çok çılgın bir durum. HDD bir yana, RAM konusunda da güçlü olmanız gerekiyor. Çünkü Final Fantasy 15: Windows Edition önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM bulunuyor. Tabii bu RAM de güzel bir işlemci ile kombine edilmeli. Geliştirici ekip Intel i7 3.4 GHz veya Ryzen 7 1700 öneriyor. Monitörünüz ise 4K ve HDR desteği vermeli. Son olarak ekran kartınız da NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti olmalı. Şaka yaptığımızı düşünüyor olabilir ama şaka yapmıyoruz. Bu, Final Fantasy XV: Windows Edition oyununun önerilen sistem gereksinimleri. Minimum sistem gereksinimleri ise henüz açıklanmadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.