Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Final Fantasy XV oyununun PC sürümü ile PlayStation 4 Pro sürümü karşılaştırıldı

Final Fantasy XV oyununun PC sürümü ile PlayStation 4 Pro sürümü karşılaştırıldı

Oyunun PC ile PlayStation 4 Pro sürümü arasında dev gibi bir fark var.

Rol yapma oyunu denilince akla gelen en köklü oyunlardan biri olan Final Fantasy 15, geçtiğimiz yıl PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirmişti. Hayranları tarafından 10 sene gibi uzun bir bekleyişin ardından konsol oyuncuları için çıkan oyun, DirectX 11 jenerasyonuna ait teknolojileri kullanarak oldukça başarılı bir iş çıkarmıştı. PC kullanıcıları için ise 2018’in başlarında piyasaya çıkması beklenen oyun için Hajime Tabata’nın yapmış olduğu, “Final Fantasy XV, konsolda olan geçmişine rağmen, PC oyuncularına hitap ettiğinden eminiz. Bu, oyunun olabildiğince kolay çalışmasını ve Steam Workshop desteğini içermesini sağlayacaktır.” açıklaması büyük heyecan uyandırmıştı. Ancak bu konudaki endişesini de, “Açıkçası bu harika dünyayı yaptık ve insanlar her türlü tuhaf şeyi içine atmaya ve berbat etmeye çalışabilir.” şeklinde dile getiriyor Hajime Tabata.

Final Fantasy 15

YouTube üzerinde yayımlanan bir videoda ise PlayStation 4 Pro ile PC üzerinde bir Final Fantasy 15 grafik karşılaştırması yapıldı. Bu karşılaştırma videosunda PC sürümüne gelen grafik farklılıkları çok net bir şekilde görülebiliyor. Daha yüksek çözünürlük sayesinde, daha net görseller, daha iyi dokular ve ortam efektleri dikkat çekiyor. Final Fantasy XV’nin PC sürümü, 4K çözünürlüklü dokular, sinema ses sistemlerinde kullanılan Dolby Atmos desteği, birinci şahıs kamera modu ve NVIDIA GameWorks sayesinde geliştirilmiş gölge, çim, ateş, duman ve bunun gibi görsel efektler bulunduracak. Final Fantasy 15 oyununun PC versiyonu Season Pass ve güncellemeler dahil olmak üzere, konsollarda bulunan tüm içeriklere sahip olacak. Oyun, 2018’in başlarında Windows 10, Steam ve Origin üzerinden çıkacak.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın