Final Fantasy XIV küllerinden doğuyor!

Final Fantasy XIV küllerinden doğuyor!

Son derece geliştirilmiş özellikleri ile Final Fantasy XIV!

Yapımcı firma Square-Enix, Final Fantasy XIV ile ilgili hem görsel hemde oyun içi bilgileri biz oyuncuları sundu. Gerçekten etkileyici görüntülere ve özelliklere sahip olan oyunun, özelliklerini sizlerle paylaşmak bizler için bir zevk.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

final-fantasy-xiv-14-700x393Oyun içi bilgiler;

Canavarlar:

Chimera: Aslan keçi ve ejderhanın kombinasyonu ile yaratılan bir yaratık. Son derece etkili bir kara büyü veya tamamen tesadüf eseri ortaya çıkan bir tür.

Torama: Bu vahşi ve yırtıcı hayvanlar, belirli bir alanda elektrik şoku yayıyor ve bu alandaki tüm varlıkları bu şoklarla kontrol altına alabiliyorlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Golem: Taştan veya kilden yaratılan bu yaratıklar, doğa ananın yozlaşması sonucu ortaya çıkmışlardır.

Dullahan: Daha önceden insan olduğu düşünülen bu tür, çeliğin alaşımlarından oluşan bir büyü-maden karışımı ile yaratılmışlardır.

Mandragonra: Yedinci Umbral döneminden sonra ortaya çıkan bu türün tek bilinen özelliği son derece sağlam bir yapıya sahip olmalarıdır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Wyvern: Ishgard kuşatmasında ön saflarda yer almış olan bu tür, ejderhalara benzese de, zarımsı ince kanatlarıyla akılda kalıcı bir farklılık yaratıyorlar.

Ziz: Kaslı bacakları ve öldürücü nefesleriyle bu güzel yaratıklar, doğanın en zehirli varlıklarıdır.

Cyclops: Tek gözlü olmaları ile çok çabuk tanınabilen bu yaratıklar, doğadaki en güçlü türlerden biridir.

İlkel ve Canavar Adamlar

Ifrit: Bu yaratıkla karşılaşmamışsanız, cehennemi tarif edemezsiniz. Nefesi havayı yakan, en sert çeliği bükebilen bu yaratıklar, şeytanın doğadaki silueti olarak bilinirler.

Amalj’aa: Avcı olarak bilinen bu tür, doğa ile iç içe yaşayan vahşi bir ırktır.

Ramuh: Şimşeğin çocukları olarak bilinen bu tür, çok eski zamanlardan kadim bir varlık olarak bilinirler ve ormanın en derin bölgelerinde yaşamaktan büyük zevk alırlar.

Sylph: Siyah Shroud bölgesinde yaşayan bu insanımsı varlıklar, madenci olarak bilinmelerinin yanı sıra tacir sıfatını son derece başarılı bir şekilde hak ederek yerine getirmektedirler.

Garuda: Kadim yaratıklardan biri olan Garuda ırkı, doğa ananın en güçlü yaratıklarındandır ve tüm dünya bu türden son derece korkar ve çekinir.

Ixal: Kanyonlar arasında yaşayan bu ırk, gelişmemiş ve bir o kadar vahşi yaşam koşullarına sahiptirler. Çevrelerine rahatsızlıktan başka bir şey vermemeleriyle bilinirler.

Titan: Dünyanın sonunu getirebilecek kapasitede olan Titanlar, oyundaki en güçlü ırktır.

Leviathan: Denizlerin hakimi olarak bilinen bu tür, okyanuslarda yaşayan tüm canlıların hakimidir..

Odin: Dünyaya ilk gelen ırkın devamı olarak görülen bu tür canlıları, doğa anaya en çok saygıya sahip olan canlı olarak bilinirler.

Şehirler:

Limas Lominsa: Deniz ile dağın doğa ana sayesinde bir araya geldiği bir şehir olan Limas Lominsa, tüm dünya için kilit noktayı oynayan bir yer olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. Her ırkın özendiği bir şehir olmasına rağmen, tüm kaşif ve denizciler bu şehirden çıkmıştır, kısacası şehirden kaçmak için yer aramaktadır insanlar; bunun sebebini de oyunda anlayabileceğiz.

Ul’dah: Çölün ortasında yer alan bu şehir, saldırılara karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir ve bu sebeple inşa edilen sur ve kuleler, dünyanın gördüğü en görkemli ve en etkileyici yapıları olarak bilinirler.

Gridania: Büyük ormanlara ve ırmaklara ev sahipliği yapan bu yer, Gridania topraklarının bir parçasıdır. Tüm şehir doğa ananın kendisi ile kaplanmış olup, onun tüm sırlarını taşıyan bir çocukmuş gibi, gözümüzün içine bakıp parıltısı ile bizi kendimizden geçirebilir.

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.