Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 05.08.2021

FIFA Ultimate Team'in başarısın hepimiz biliyoruz. Artık oyuncuların büyük çoğunluğu FIFA'yı sadece FUT yani FIFA Ultimate Team için satın alıyorlar. 1 yıl boyunca oynayıp seneye yeni oyun geldiğinde tekrar başlıyorlar. Bu yıl 1 Ekim tarihinde çıkacak olan FIFA 22, oynanış değişiklikleri ile birlikte FUT tarafında hafif değişiklikler olacak Yeni oyuna gelmesi kesin olmamakla beraber EA bu konuda gayet başarılı ilerlediklerini belirtti. Detaylar haberimizde.

Haberimizin ana konusu olan FIFA Ultimate Team'in "Preview Packs" sistemi Haziran ayında tanıtıldı ve başlangıçta yalnızca bir ay çalışacak şekilde tasarlandı. Ancak artık sona gelmesi planlanan günde EA, standart paketlere alternatif olarak oyunun mağazasına Preview Packs seçeneğini ekleme kararını verdi. Preview Packs ne diye sorarsanız Andrew Wilson'ın bu konu hakkında görüşlerini aşağıdan okuyabilirsiniz.

Her zaman yenilikçi ve yaratıcı yollar sunmak için çalışıyoruz.

FUT değişikliğinin temelinde artık oyuncular paketleri satın almaya karar vermeden önce içeriğini görme şansı tanıyacak. Bu özellik hakkında konuşan Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson'a göre FIFA Ultimate Team'deki yeni Preview Packs özelliği "çoğunluk tarafından iyi karşılandı". dedi. Buna ek olarak "Biliyorsunuz, FIFA Ultimate Team geliştiricilerimiz her zaman oyuncu topluluğumuzla ile çok yakın çalışıyor. FIFA Ultimate Team, bu oyunda geniş bir farkla en çok oynanan mod ve bu alanda etkileşim kurmak, arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, futbol dünyasıyla bağlantı kurmak ve Ultimate Team kadronuzu en iyi şekilde oluşturmak için her zaman yeni, yenilikçi ve yaratıcı yollar sunmak için çalışıyoruz." diye ekledi. Konuşmanın devamında "FUT geliştirmelerine tam gaz devam edeceklerini ve daha da büyütmek istediklerini söyledi. Bu sistemin FIFA 22'ye gelip gelmesi ise henüz kesinleşmedi.

Paketlerin işlenişinden detaylıca bahsedersek, paket açıldığında bir geri sayım sayacı başlıyor. Oyuncu, Preview Packs'i satın almak istemezse, yeni bir Preview Packs ile değiştirilmeden önce sürenin dolmasını beklemek zorunda kalıyor. Bu süre zarfında, fikrini değiştirip paketi satın alabilir veya beklerken standart paketleri almaya devam edebilirler.

Konu dışı olmak ile beraber Andrew Wilson her iki yılda bir Battlefield oyunu çıkarmanın mantıklı bir karar olabileceği, Mass Effect legendary Edition satışlarının tahminlerinin üzerinde olduğunu ve Star Wars Jedi Fallen Order serisine yatırım yapabileceklerini açıkladı.

FIFA 22 Türkiye fiyatları

  • PC (Steam) – 419,99 TL
  • Xbox One – 499,99 TL
  • Xbox Series – 559,99 TL
  • PlayStation 5 – 560,00 TL
  • PlayStation 4 – 500,00 TL
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.