Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 14.01.2019

FIFA TOTY, 2019 yılında da bizlerle buluştu bildiğiniz üzere. 14 Ocak 2019 itibari ile son bulacak olan FIFA TOTY etkinliği hakkında aklınızda bir sürü bulunuyor elbette. Bu yazımızda, FIFA TOTY hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını bir araya getirmeye çalıştık. Eğer FIFA TOTY etkinliğinin ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımız sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Eğer FIFA TOTY 2019 kadrosunu merak ediyorsanız, buraya tıklayarak kadrodaki isimlere ulaşabilirsiniz.

FIFA TOTY hakkında sık sorulan sorular

Team of the Year (TOTY) nedir?

Bu soru ile ilgili aramakta olduğunuz bütün cevapları FIFA TOTY için yayımlamış olduğumuz bu yazımızda bulabilirsiniz detaylı bir şekilde.

Team of the Year ve Team of the Season arasındaki fark nedir?

TOTY, oyuncular tarafından yılda sadece 1 kere oluşturulmakta olan bir kadro. TOTS ise, genellikle Ağustos, Eylül ve Mayıs ayları civarında gerçekleşen, her ligden oyuncuların o sezonda ne kadar iyi oynadığına bağlı olarak değişen bir şey.

FIFA TOTY oyuncularını kim belirliyor?

Sizlerle paylaşmakta olduğumuz TOTY kadrosuna katılması için seçilecek olan oyuncuları içerik üreticileri, medya ve sporcular seçiyor. Oyuncular ise son seçimleri gerçekleştiriyor.

FIFA TOTY için kaç oyuncu seçiliyor?

FIFA TOTY kadrosu için her yıl toplamda 11 oyuncu seçiliyor. Bunlardan 1 tanesi kaleci, 4 tanesi defans, 3 tanesi orta saha ve 3 tanesi de forvet olarak belirleniyor.

FIFA TOTY esnasında TOTW de paylaşılıyor mu?

Evet. FIFA TOTY etkinliği esnasında da haftanın takımı olan TOTW paylaşılmaya devam ediyor.

FIFA TOTY kadrosundaki oyuncular kaç gün boyunca alınabilir olacak?

Kaleciler ve defans oyuncuları 4 gün boyunca alınabilir olacak. Bunun yanı sıra forvet ve orta saha oyuncuları ise 5 gün boyunca satın alınabilir olacak.

FIFA TOTY kartlarını elde etmek ne kadar zor?

Normalde altın bir oyuncu kartını veya normal oyuncu kartını çıkarma ihtimaliniz yüzde kaçsa, FIFA TOTY kartlarını çıkarma şansınız da en fazla o kadar. Yani, etkinlik dışında Ronaldo çıkarma ihtimaliniz ile FIFA TOTY etkinliği esnasındaki Ronaldo çıkarma ihtimaliniz tamamen aynı.

Hangi FUT paketlerinde FIFA TOTY kartlarını bulabilirim?

FIFA TOTY kartlarının normaldeki şanslarıyla eşit olduğunu belirtmiştik zaten. Yani, normalde altın bir oyuncu kartını çıkarabileceğiniz bir pakette FIFA TOTY kartlarını da bulabilirsiniz.

FIFA TOTY haftasında açmak için paket biriktirebilir miyim?

Evet. Etkinlik öncesinde paket biriktirmeye başlayabilirsiniz. Fakat buna FUT Champions Players Picks paketi dahil değil ne yazık ki.

Paketleri açmak için en uygun zaman ne zaman?

Eğer 2019 yılındaki FIFA TOTY etkinliğini ele alırsak, Pazar gününün akşamı ve Pazartesi gününün akşamı en iyi seçenekler olacaktır. Paketlerde her 11 oyuncunun da bulunuyor olması sebebiyle, diğer günlere nazaran FIFA TOTY kartları düşürme ihtimaliniz 2 katı kadar daha yüksek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.