Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 12.07.2021

FIFA 22 çıkış tarihi açıklandı. Geliştirici EA Sports 11 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı açıklamada, futbol oyunu FIFA 22’nin 1 Ekim 2021’de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre oyun Google Stadia içinde çıkış yapacak ancak henüz bir tarih açıklanmadı. Geliştirici ayrıca hemen oyunun ilk görüntülerini gösteren bir fragman yayınladı. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, FIFA 22’de de Kylian Mbappé kapakta.

FIFA 22 çıkış tarihi 1 Ekim olarak belirlendi

Resmi FIFA 22 tanıtım fragmanı sırasında Electronic Arts, yepyeni Hypermotion teknolojisine ağırlık vermiş görünüyor. HyperMotion tarafından desteklenen FIFA 22, yeni nesil konsollar ve Stadia için en gerçekçi, akıcı ve hızlı tepki veren futbol deneyimini sunmak için gelişmiş 11v11 Maç Yakalama ve tescilli makine öğrenimi teknolojisini birleştirerek dünya oyununun ham duygu, tutku ve fizikselliğini ortaya çıkarıyor.

HyperMotion teknolojisi, yüksek yoğunlukta oynayan 22 profesyonel futbolcunun ilk kez hareket yakalamasının entegrasyonunu sağladı. Ayrıca, EA’nın tescilli makine öğrenimi algoritması, 8,7 milyondan fazla gelişmiş maç yakalama karesinden öğrenir ve ardından sahadaki çeşitli etkileşimlerde organik futbol hareketi oluşturmak için gerçek zamanlı olarak yeni animasyonlar yazar. Şut, pas veya orta olsun, HyperMotion oyuncuların topa girip çıkma şeklini değiştirir.

EA SPORTS FIFA Genel Müdürü Nick Wlodyka, “FIFA 22, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayrana sevdikleri sporla benzeri görülmemiş bir şekilde katılma şansı sunuyor” dedi . “Her oyuncu FIFA’yı kendi tarzında deneyimliyor, ancak sahadaki oynanış birleştirici sabittir, bu yüzden orada derin bir yenilik sunmaktan heyecan duyuyoruz. HyperMotion, bunu yeni nesil konsollarda ve Stadia’da daha da ileriye taşıyor ve oyunun hissini tamamen değiştiriyor.” açıklamasını yaptı.

FIFA 22 Türkiye fiyatları

  • PC (Steam) – 419,99 TL
  • Xbox One – 499,99 TL
  • Xbox Series – 559,99 TL
  • PlayStation 5 – 560,00 TL
  • PlayStation 4 – 500,00 TL

FIFA 22’nin 1 Ekim’de dünya çapında piyasaya sürülecek ve ön siparişler şu andan itibaren mevcut ve Ön sipariş verenler, belirtilmemiş ancak takas edilemez bir FUT Heroes oyuncusu alacak. Ayrıca Hypermotion teknolojisi PS4 ve Xbox One’da maalesef yer almayacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.