Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.03.2021

FIFA 21 şu anda, bir EA çalışanının Ultimate Team kartlarını binlerce sterline sattığı iddia edildikten sonra, şimdiye kadarki en büyük skandallardan biriyle karşı karşıya kaldı. FIFA 21 oyuncuları tarafından, Twitter üzerinde başlatılan EAGate etiketi sayesinde oyuncular, bu skandalı ortaya çıkardı. Doğruluğu teyit edilmemiş mesajlara göre bir şirket çalışanı, 750-1000 euro değerindeki paketlerde, Icon kartları satmış. Bir WhatsApp mesajında, 1700 euro karşılığında üç Prime Icon Moments kartı sunuluyor.

EAGate skandalı yüzünden FIFA 21 büyük bir prestij kaybıyla karşı karşıya

Icon kartları, FIFA Ultimate Team'de en çok istenen kartlar arasında. Bu kartların içinde; Brezilyalı Ronaldo, Pele, Ronaldinho, Zinedine Zidane ve Ruud Gullit gibi efsanevi oyuncular var ve bu kartları kutular aracılığıyla elde etmek neredeyse imkansız. Daha da nadir olan Prime Icon Moments, oyuncular için özel olan bir oyun veya turnuvayı ait Icon kartlarının özel versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların bu süper nadir Icon kartlarını elde etmek için paketlere binlerce euro harcadıkları biliniyor.

Şu anda Twitter'da trend olan EAGate etiketi ile FUT oyuncuları, eğer doğruysa, güçlü kartları doğrudan satın alma ve bunları oyun modlarında kullanmanın, oyunun tüm ekonomisini ve dengesini bozacağını söylüyor. İşin kötü yanı, EA tarafından yapılan açıklama hiç tatmin edici değil. EA, olay hakkında soruşturma başlattığını söyleyerek iddialara yanıt verdi. Firma, "Bu olayın oyun içinde ve rekabette haksız denge konusunda nasıl endişe yarattığını anlıyoruz" dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.