FIFA 19, Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıkmayabilir

FIFA 19, Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıkmayabilir

Siz eski nesil konsollarda FIFA oyunu oynuyor muydunuz?

EA ekibi popüler futbol oyunu serisi olan FIFA oyunlarını uzun zamandır PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüyor. Hatta FIFA 18 ile bir değişiklik yaşandı ve ekip, oyunu Nintendo Switch için de çıkarttı. Fakat FIFA 19 oyununa baktığımız zaman, ne yazık ki eski nesil konsolların artık destekleneceğini düşünmüyor. Bunun ilk sebebi aslında serinin son oyununun satış rakamları. Ortaya çıkan istatistiklere göre FIFA 18 oyununun satışlarının sadece %1 kadarı PlayStation 3 platformundan, %1 kadarı Xbox 360 platformundan ve yine %1 kadarı Nintendo Switch platformundan geliyor. Geriye kalan tüm satışlar da PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarından gelmekte.

FIFA 19, Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıkmayabilir

Öncelikle bu satış oranları muhtemelen EA ekibini düşündürecektir ama aslında elimizde daha net bir cevap bulunuyor. Şimdiki nesil konsolların çıkış yaptığı dönemde EA şirketinin yetkili isimlerinden olan Blake Jorgensen, Stifel 2013 etkinliği sırasında bazı açıklamalar yapmıştı ve bu açıklamalarda, piyasaya sürdükleri video oyunlarının, en geç 2017 senesine kadar eski nesil konsollara destek vereceğini söylemişti. Yani, EA tarafından piyasaya sürülen son Xbox 360 ve PlayStation 3 oyunu, eski açıklamalara göre FIFA 18 isimli video oyunu olmadı. Tabii bu 4 senelik süreçte şirketin fikri değiştiyse, bilemiyoruz.

Henüz FIFA 19 oyunu resmi olarak duyurulmadı. Ayrıca EA ekibi de bahsettiğimiz konuda herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Bu yüzden serinin yeni oyununun hangi platformlar için çıkacağını net olarak bilmiyoruz. Bunlar sadece bizlerin tahmini. En net cevabı, oyun duyurulduğu zaman alabileceğiz anlaşılan.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın