FIFA 19, Çin Süper Ligi ile birlikte oyunculara sunulabilir

FIFA 19, Çin Süper Ligi ile birlikte oyunculara sunulabilir

Çin Süper Ligi pek çok dünya yıldızını da barındırıyor unutmayalım.

Futbol hayranlarının vazgeçilmezi olan FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 19 ile birlikte pek çok yenilik oyunculara sunulacak. İnternet üzerinde ortaya çıkan bilgilere göre, bu yeniliklerin arasında pek çok yıldızı barındıran Çin Süper Ligi de yer alabilir. Bu bilgilerin ACGHK 2018 etkinliğinde bir sunum sırasında da doğrulandığını söylersek, durum daha heyecanlı hale gelecektir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Animation-Comic-Game Hong Kong adı ile anılan etkinlik sırasındaki PlayStation sunumu sırasındasındaki FIFA 19 tanıtımına dair görseller paylaşıldı. Twitter üzerinden paylaşılan bu görseller, oyunda Çin Süper Ligi’nin bulunacağına dair söylentileri doğrulamış oldu. Oyun piyasasının oldukça büyük bir kısmını oluşturan Çin’de yaşayan oyuncuların bu hamle sonucunda seriye bir aidiyet hissetmesi işten bile değil.

Çin Süper Ligi’nin FIFA 19 ile sunulacak olması, yalnızca Çinli oyuncuları değil bütün dünyayı ilgilendiriyor diyebiliriz. Hatırlatmamız gerekirse eski Barselonalı Paulinho, eski Portolu Hulk ve eski Chelseali oyuncular Oscar ve Ramires de Çin liginde oynuyor. Bu Brezilya devlerinin yanı sıra eski Atletico Madrid oyuncusu Yannick Carrasco ve eski Southampton oyuncusu Graziano Pellè de halihazırda Çin Süper Ligi’nde oynuyor.

Bütün bu oyuncuların dev bir Süper Lig ile FIFA 19’da sunulacak olması, oyunun hitap ettiği kitleyi de büyük ölçüde artıracaktır. Özellikle çok fazla hayranı bulunan Hulk’ı oynama imkanı yakalamak isteyen oyuncuların FIFA’yı tercih etmesi oldukça olası. Hatta dilerseniz hemen aşağıdan bu oyuncunun bir videosunu siz de izleyebilir, neden böyle dediğimizi daha rahat anlayabilirsiniz. Çin oyuncu kitlesinin FIFA serisine dahil olmasıyla, oyuncu sayısının büyük ölçüde artacağını belirtmek de mümkün.

EA, FIFA 19’da Çin Süper Ligi’nin bulunacağı iddialarını henüz yanıtlamadı.

Tüm bunlar her ne kadar PlayStation sunumu sırasında elde edilen görseller ile doğrulanmış olsa da, resmi bilgi olarak görmemeliyiz. Electronic Arts tarafından bu konu ile ilgili yapılmış herhangi bir açıklama bulunmadığını hatırlatmamız gerekiyor. Dilerseniz hemen yukarıda, haberimizin başında yer alan Twitter paylaşımına göz atabilir ve bilginin kaynağını inceleyebilirsiniz. Sevilen futbol serisinin yeni oyunu 28 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürüleceğinden, EA tarafından yapılacak duyurunun pek de uzakta olmadığını söyleyebiliriz.


FIFA 19  Satın al
FIFA 19 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.