Menü
https://leadergamer.com.tr/konami-pes-uefa-sampiyonlar-ligi/

FIFA 18

Yapımcı EA Canada
Dağıtımcı EA Sports
Tür
Çıkış Tarihi Eylül 2017
FIFA 18 , Popüler 25 Eylül 2017 15:44

FIFA 18 Rehberi

FIFA 18 hakkında ihtiyacınız olan her bilgiyi yavaş yavaş bu yazımızda toplayacağız.


Eğer futbol severlerin favori oyunlarından bir tanesi olan FIFA 18 oyununa adım atmayı düşünüyorsanız, bazı rehberlere veya ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır. Bizler de FIFA 18 hakkındaki yayımladığımız tüm işe yarar yazıları bu rehberimizde toplayacağız. Böylelikle, oyundaki en hızlı futbolculardan tutun da, FUT taktiklerine kadar birçok işe yarar ve ilgi çekici bilgilere sadece 1 tık uzak olabileceksiniz.

FIFA 18 Rehberi

FIFA 18: En İyi Oyuncular

FIFA 18: Önemli Bilgiler

FIFA 18: İpuçları

Eğer oyunu oynamaya yeni başladıysanız ve futbol oyunlarına genelde uzaksanız, şimdi söyleyeceğimiz bilgiler çok işe yarar olabilir. Öncelikle, isterseniz yapay zekaya karşı, isterseniz de gerçek oyunculara karşı oynayın, topu sürekli hareketli tutmanız gerekiyor. Saldırı anında ne yapacağınıza henüz karar vermediyseniz bile topu tek bir futbolcuda tutmayın, sürekli pas yapın. Ayrıca pas verdiğiniz sürece, özellikle yapay zekaya karşı oynarken, kendinize bir saldırı pozisyonu çıkartmanız çok daha kolay olacaktır.

Sürekli olarak koşmamak da oldukça önemli. Öncelikle, eğer defans yapıyorsanız ve koşmaya mecbur değilseniz, kesinlikle koşmayın. Kontrol ettiğiniz defans oyuncusunu değiştirin veya farklı bir taktik uygulayın. Aynı zamanda, top sizdeyken ve atak sırasında da kalabalık alanlara koşarak girmeyin. Aksi taktirde topun kontrolünü çok çabuk kaybedersiniz. Pozisyonunuz ile birlikte tabii ki. Her şeyden önemlisi, boş yere koşturmak sadece oyuncunuzun dayanıklılığını düşürecektir. Maçın başlarında sakin, defans temelli bir oyun sergilemeye çalışın. Dakikalar ilerledikçe yavaş yavaş hızınızı arttırın.

Ataklarınızı aceleye getirmeyin. Tabii ki bazı noktalarda acele atak yapmanız gerekebilir. Pozisyonu gördüyseniz, yapın da zaten fakat karşı takımın defansı yerindeyse, fakat sizin orta saha oyuncularınız, hatta forvet arkadaşlarınız arkada kaldıysa, acele etmenin bir anlamı yok demektir. Özellikle kontrol ettiğiniz futbolcu, düşük bir ortalamaya sahip futbolcuysa, acele etmenizi kesinlikle önermiyoruz. Bırakın forvet arkadaşlarınız yerine geçsin, orta saha oyuncuları da yardım etmeye hazır olun.

Kaan GEZER Editör