FIFA 18 partnerliği Microsoft yerine Sony ekibine geçiyor

FIFA 18 partnerliği Microsoft yerine Sony ekibine geçiyor

Xbox cephesi, FIFA gibi büyük bir markayı kaybediyor.

Microsoft, EA Sports ile olan anlaşması sayesinde FIFA gibi çok büyük bir markayı kendi ellerinde tutuyordu. Fakat bu durum, FIFA 18 ile değişecek gibi görünüyor. Çünkü Sony, son birkaç senede üçüncü parti oyunlara ciddi anlamda yatırım yapmaya başladı ve bu yatırımlardan en önemlisi Call of Duty markasına gitti. Eğer yanlış hatırlamıyorsak, Call of Duty: Black Ops III ile birlikte Call of Duty markası da Sony partnerliğine girmişti, Microsoft’un elinden. Şimdi, aynı durum FIFA serisi için de yaşanmış gibi görünüyor. Dilerseniz konuya daha detaylı bir göz atalım haberimizin devamından.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FIFA 18 partnerliği Microsoft yerine Sony ekibine geçiyor

Yukarıdan görebileceğiniz görsel, bir YouTube içerik üreticisi olan Oskar “Junajted” Siwiec tarafından alındı ve internet ortamında paylaşıldı. Bu görselde, sizlerin de görebileceği gibi PlayStation 4 Pro logosu bulunuyor. Bu tür görsellerde, Xbox veya PlayStation markasına ait olan logoların bulunması, direkt olarak o markaların, o şirketler ile partner olduğunu çok rahat bir şekilde gösterebiliyor. Eğer FIFA 18, Microsoft sponsorluklu olsaydı, Xbox logosu görecektik. Mesela, küçük bir karşılaştırma yapabilmeniz için, geçen sene gerçekleştirilen FIFA 17 etkinliğine bir göz atın. FIFA 17, Xbox partnerliğinde idi.

Bakalım FIFA serisinin geleceği, gerçekten Sony ekibinin ellerinde olacak mı? Eğer böyle bir şey olursa, bugüne kadar Xbox platformu için üretilen özel içerikler, PlayStation platformuna geçecektir. Hatta PlayStation 4 Pro için özel bir FIFA 18 optimizasyonu bile görebiliriz. Bu konudaki en net duyuruyu E3 2017 sırasında alacağızdır yine de. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.