Menü
https://leadergamer.com.tr/wild-west-online-kapali-alfa-asamasi/

FIFA 18

Yapımcı EA Canada
Dağıtımcı EA Sports
Tür
Çıkış Tarihi Eylül 2017
FIFA 18 , Popüler 2 Eylül 2017 16:34

Kesinlikle bilmeniz gereken 5 yeni FIFA 18 özelliği

Muhteşem özellikler bizleri yeni FIFA 18 içerisinde karşılayacak. İşte karşınızda kesinlikle bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz 5 yeni özellik!


29 Eylül 2017 tarihinde, FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 18, en sonunda oyuncuların beğenisine sunulacak. Yolda olan oyunu, serinin şimdiye kadarki oyunlarına göre daha önemli kılan yeni özellikler de bulunuyor. Yani, serinin alışageldiğimiz yapısına, daha yeni özellikler de eklenerek, bizlere mis gibi bir FIFA tecrübesi sunmaya geliyor oyun. Bu listemizde de, kesinlikle bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz 5 yeni özelliği listeledik.

FIFA 18

5. Yepyeni Major Futbol Ligi sunum paketi FIFA 18 içerisinde mevcut

MLS olarak da bilinen Major Futbol Ligi tecrübesi, bugüne kadar FIFA tarafından ihmal edilmişti, fakat artık en sonunda, Major Futbol Ligi hayranlarını da sevindirecek bir yenilik geliyor FIFA 18 ile birlikte. Serinin yeni oyunu ile birlikte, Kuzey Amerika futbolunu derinlemesine bir şekilde Martin Tyler ve Alan Smith yorumlayacak. Yıllardır ortalıklarda olmayan bu sistem, birçok MLS hayranı tarafından gözetleniyordu, artık onların da yüzlerinde mutlu ifadeler görebileceğiz.

4. Orta açma sistemi değişti

Pek de gerçekçi olmayan fizikler ile, FIFA 17‘nin orta açma sistemi pek de yeterli değildi ve anlaşılan EA ekibi de bu durumun farkındaydı. Eğer orta açmadan önce yavaşlar ve koşma butonuna basmaya dayanabilirseniz bir süre boyunca, her ortanız Ronaldo tarafından açılmış gibi görünebiliyordu. Fakat, artık sistem biraz daha değişti ve yeni, daha gerçekçi olduğunu belirtebileceğimiz sistemi hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

3. Kaldırılan topun istenilen kalitede olması artık bazı unsurlara bağlı

Şimdiye kadar, herhangi bir futbolcuyla topu orta açarak, şut atarak ya da herhangi başka bir şekilde kaldırdığımızda, top hiçbir şeye bağlı olmadan sürekli aynı kalitede ilerliyordu, fakat artık işler biraz değişti. Maçın ilerleyen süreçlerinde, futbolcular yorulduğunda, hava durumuna göre ve benzeri unsurlara göre, topun havada izleyeceği yolun kalitesi de değişiklik gösterecek. Yani, temiz bir havada, maçın en başında açılan orta ile yağmurlu bir havada, aynı futbolcunun yorgun halinin açacağı ortanın kalitesi aynı olmayacak. İnce, fakat muhteşem bir detay, kesinlikle.

2. FIFA Street’in geri dönüşüne şahitlik ediyor olabiliriz

FIFA Street serisi, en son 2012 yılında bizlerle buluşmuştu. FIFA Street‘teki o duvara çarptırıp tekrar topun hakimiyetini ele geçirmek, türlü türlü hareketlerle şekilli goller atmak gibi tam bir profesyonel sokak futbolu tecrübesini yaşamayı kim sevmezdi ki zaten? Four Four Two tarafından söylenenlere göre, o sokak futbolu tarzı, FIFA 18 ile birlikte bizlere dönüyor olabilir. Böylesi zevkli bir oyun tecrübesini de serinin yolda olan oyunu içerisinde görmek, bizleri kesinlikle çok sevindirecektir. Lütfen EA, lütfen!

FIFA 18

1. Takımların oynama tarzları

FIFA 18‘i aslında biraz daha zorlaştıracağını düşündüğümüz, fakat aynı zamanda gerçekçiliğin dibine vurulacağını belirtebileceğimiz yeni ve EA tarafından oyun içerisindeki büyük bir değişiklik olarak gösterilen özellik ile, takımların oyunu oynama tarzları geliyor. Barcelona‘nın tiki-taka isimli hızlı oynama tarzı, Real Madrid‘in gerçek hayatta olduğu gibi baskın oynama tarzına şahitlik edebileceğiz demek oluyor bu. Fakat, şöyle bir düşündüğümüzde, en iyi takımla bile oynasak, örneğin Leicester gibi bir takıma karşı oynamak zor bir hal alacak demektir. Real Madrid ile oynarken oyuncuların büyük bir kısmını ilerlettiğimizde, bir anda Jamie Vardy‘nin hızına yetişmek müthiş zor olacaktır, ama kesinlikle oyunlar daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör