Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

FIFA 18 hakkında mutlaka bilmeniz gereken 10 söylenti

FIFA 18 hakkında mutlaka bilmeniz gereken 10 söylenti

Mesela, değişen penaltı sistemi ve çocuklara karşı yetişkin futbolcuların maçı oldukça ilginç görünüyor.

FIFA 18 çıkışını önümüzdeki Eylül ayı içerisinde yapacak ve birçok futbol sever de bu oyun için heyecanlı. Çünkü futbol oyunu dendiği zaman iki seçeneğiniz olacak: FIFA 18 veya Pro Evolution Soccer 2018. Fakat Pro Evolution Soccer 2018 resmi lisanslara sahip olmadığı için birçok oyuncu FIFA 18 oyunu için kendisini hazırlıyor. Peki, satın almaya hazırlandığınız bu EA oyunu hakkında neler biliyorsunuz? Video oyunu dünyasında birçok söylenti haber yatıyor ve be söylentiler zaman zaman gerçek olabiliyor. FIFA 18 için de bazı söylenti haberler bulunuyor ve bizler de bu söylentilerden en önemli 10 tanesini sizlere şimdi sunacağız. Böylece Eylül 2017 içerisinde oyun çıktığı zaman neyle karşılaşacağınızı az çok bileceksiniz.

FIFA 18 hakkında mutlaka bilmeniz gereken 10 söylenti

FIFA 18, serinin eski günlerine dönmüyor.

Eğer 1998 yılında veya o sıralarda çıkan bir FIFA oyununu oynadıysanız, o oyunların sadece koşma tuşuna basmaktan ziyade, taktiğe dayalı olduğunu bilirsiniz. Günümüzdeki FIFA oyunları da zaten öyle, 1990 ile 2000 seneleri arasında çıkmış olan tüm oyunları aratıyor. Reddit üzerinde ortaya çıkan bir rapora göre, FIFA 18 de bizleri aratacak çünkü oynanış kısmında arcade havası devam ediyor. Yani klasik olarak, forvet oyuncularımız adeta bir süper araba kadar hızlı koşarken, defans pozisyonunda oynayan oyuncularımız, otobüs kadar yavaş hareket ediyor.

Dramatik anlar geliyor.

EA birkaç senedir Frostbite 3 oyun motorunda FIFA 18 için yeni bir mekanik deniyor. Bu mekaniğin adı dramatik anlar ve bu mekanik sizden daha çok yapay zeka takıma yarıyor. Çünkü bu mekanik sayesinde yapay zeka takım, çılgın paslaşmalar ile defansınızı delip, %100 gol bulabileceği bir şut çekiyor. Ortaya çıkan yeni söylentilere göreyse, oyunun geliştirici ekibinden önemli bir isim bu mekaniğe çok daha fazla zaman ayırdı ve dramatik anlar, FIFA 18 ile çok daha doğal bir şekilde karşımıza çıkacak. EA son birkaç senedir bu mekaniğe pek ilgi göstermiyordu ama işler FIFA 18 ile değişecek gibi görünüyor.

Kiralık oyuncular hakkında daha fazla rapor.

Eğer FIFA serilerinde kariyer modu oynamayı seviyorsanız, kiralık verilen oyuncularınızın da biraz sıkıntılı olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü sezonluk verdiğiniz o kiralık oyuncular, takımınızdan ayrıldığı anda bir daha haber alamıyorsunuz. Kiralık verdiğiniz takımda neler oluyor, oyuncunuz ne yapıyor, bilemiyorsunuz. The Sun cephesinden gelen raporlara göreyse, FIFA 18 ile bu durum değişiyor çünkü artık kiralık olarak verdiğiniz oyuncular hakkında düzenli olarak detaylı raporlar alabiliyorsunuz. EA her ne kadar kariyer modu yerine Ultimate Team moduna önem gösterse de, arada sırada gelen bu küçük değişiklikler iyi hissettiriyor sanki.

Çin Süper Ligi oyunda olabilir.

FIFA 18 içerisinde ülkemizin takımlarının ve liginin lisanslı bir şekilde bulunacağını biliyoruz. Fakat futbol adına ilginç ve aynı zamanda önemli bir nokta olan Çin Süper Ligi’nde durumlar nasıl? Ortaya çıkan söylentilere göre EA, Çin ligini oyuna alabilmek için oldukça uğraşıyor. Bu sayede oyun Çin üzerinde daha fazla satabilir. Çin’de de zaten oyuncu nüfusu ciddi anlamda yüksek.

FIFA 18 hakkında mutlaka bilmeniz gereken 10 söylenti

Pelé, oyundaki en iyi futbolcu olabilir.

Bir futbol efsanesi olan Pelé, tabii ki bu oyunun içerisinde de olacak ve söylentilere göre oyunun en yüksek ortalamaya sahip olan futbolcusu da Pelé olacak. Yani muhtemelen Ultimate Team modunda bir Pelé kartı, milyarlara satılacak. Gerçek parayla tabii. Söylentilere göre oyunun kapak yıldızı olan Cristiano Ronaldo, oyun içerisinde 94 veya 95 gibi bir ortalamaya sahip. Lionel Messi ve Neymar gibi futbolcular da bu civarda. Fakat Pelé, ortaya çıkan söylentilere göre 98 ortalamaya sahip.

Çocuklara karşı gerçek futbolcular. 

FIFA serisinde ilk defa bayan futbolcular gördük, bayanlara karşı oynuyorlardı. Aynı şekilde, The Journey sayesinde de çocuk futbol takımını gördük, çocuklara karşı oynuyorlardı. Fakat serinin yeni oyunu ile bu durum değişebilir çünkü bir YouTube içerik üreticisinden gelen videoya göre FIFA 18 içerisindeki The Journey modunda küçük çocuklara karşı gerçek futbolcuların olduğu maçlar oynanabilecek. Muhtemelen bu bölümler Alex Hunter’ın bir hayali olacaktır fakat oynanış mekaniği olarak da ilginç şeyler olacağını söyleyebilmek mümkün.

Demo ile The Journey oynayabilirsiniz. 

FIFA 18 oyununun demosu henüz çıkmadı fakat ortaya çıkan raporlara göre oyunun demosu ile The Journey modunun devamını oynayabileceksiniz. Bu demo sırasında kaydettiğiniz ilerlemeler, eğer oyunu satın alırsanız, ana oyuna taşınacak. Benzer bir durum serinin önceki oyunda da yaşanmıştı. EA bu durumu tekrarlamak istemezse şaşırırız asıl.

Alex Hunter yine kiralık olacak.

Eğer ilk The Journey modunu oynadıysanız, bilirsiniz. Alex Hunter olarak başka bir ligdeki, başka bir takıma kiralık olarak gitmiştik. Bu durum yeni The Journey modunda da devam edecek gibi görünüyor çünkü EA tarafından oluşturulan resmi Alex Hunter Twitter hesabı, hiç alakası olmamasına rağmen The Bundesliga ve Ligue 1 hesaplarını takip etmeye başladı. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ve dünya yıldızı olan Alex Hunter, senaryoda neler olacak da kiralık olarak gidecek, gerçekten merak etmeye başladık.

FIFA 18 hakkında mutlaka bilmeniz gereken 10 söylenti

Hazırlanın, taşınıyoruz.

Serinin yeni oyununda karşımıza çıkacak olan The Journey modu, İspanya’da bolca geçebilir. Bu oyun modunda Cristiano Ronaldo’nun olacağını biliyoruz, daha önce bu yönde videolar yayımlanmıştı. Şimdi çıkan raporlara göreyse, Alex Hunter senaryonun bir bölümünde Real Madrid ile Barcelona arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak. Sonucunda ise, sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği eve taşınacağız. Manzara ise direkt olarak İspanya’nın başkenti.

Penaltı sistemi değişti. 

En son söylentimiz, belki de en önemli olanı. Her yeni FIFA oyununda az çok değişmiş olan bir penaltı sistemi görüyorduk zaten. Şimdi ortaya çıkan yeni bir rapora göre, FIFA 18 oyununda da penaltı sistemi değiştirildi ve bu sistem, bir önceki oyundan daha basit bir hale getirildi. Serinin yeni oyununda penaltı çekebilmemiz için yapmamız gereken tek şey, topun nereye gideceğini işaretlemek olacak. Raporlara göre artık vuruş şiddeti diye bir şey olmayacak, sadece yön olacak.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın