Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik

FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik

FIFA 18 kariyer modu ile daha fazla detay, daha fazla sinematik sahne ve çok daha fazlası çıkacak!

FIFA serisine uzak bir oyuncu olarak, yine de arada sırada bir FIFA oyununu oynamaktan zevk alıyorum. Mesela bu sene çıkacak olan FIFA 18 oyununu merakla bekliyorum şu an. Oyunun içerisinde en çok merak ettiğim mod ise, benim gibi birçok oyuncunun da merak ettiği kariyer modu. Bu yazımızda ise kariyer modundan ve kariyer moduna gelecek 5 önemli değişiklikten bahsedeceğiz. İşte FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik!

FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik

Squad Hub

Yeni Squad Hub sayesinde artık takımımızdaki oyuncuların tüm bilgilerini, tek bir yerde bulabileceğiz. Yani, bundan sonra tek bir şeyi aramak için 20 tane menü açmamız gerekmeyecek. Bu yeni Squad Hub çok küçük bir değişiklikmiş gibi görünse de, kesinlikle pratiklik açısından çok büyük önem taşıyor. En azından bizlerin gözünde.

Oyuncu Toplantıları

FIFA 18 kariyer modu sonunda gerçekçi bir hal alıyor. Bu noktada teşekkür etmemiz gereken özellik ise oyuncu buluşmaları/toplantıları. Yeni oyunun kariyer modunda istediğimiz oyuncu ile bire bir bir görüşme ayarlayabileceğiz ve kendisi ile kariyeri hakkında konuşma yapabileceğiz. Bu yeni özellik, eski oyunlardaki futbolcu duyguları üzerinde önemli bir rol oynayacaktır. Mesela artık ligde gol kralı olan futbolcunuzun, “Ağabey ben gol atamıyorum ya.” diye sızlandığını pek göreceğimizi zannetmiyoruz.

FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik

İnteraktif Transfer Görüşmeleri

FIFA 18 kariyer moduna gelen en büyük, en gözle görünür değişiklik bu: İnteraktif transfer görüşmeleri. Eğer bir futbolcuyu kendi takımınıza bağlamak istiyorsanız, o futbolcu ile karşı karşıya, yüz yüze görüşmeniz gerekecek. Bursa Spor takımına Messi’yi almaya çalışırken, sadece birkaç mail ile bunu halledebileceğinizi düşünmüyordunuz herhalde. Tabii bu mekaniğin henüz detayları bilinmiyor. Mesela, her oyuncu ile biz mi görüşeceğiz yoksa kendi menajerimiz ucuz futbolcularla görüşecek, bizler önemli futbolcularla mı görüşeceğiz? Muhtemelen en son dediğimiz gibi olacaktır. 50 bin dolarlık adam için de teknik direktör işin içine girmez ki yahu.

Daha Detaylı İnteraktif Transfer Görüşmeleri

Biraz önce bahsettiğimiz mekanikte sadece futbolcularla değil, o futbolcuların menajerleri ile de görüşeceğiz. Eski oyunlarda da bu işlemi sadece mail üzerinden yapabiliyorduk ve çok belirli, standart cevaplar alıyorduk. Şimdi ise oyunun bu kısmında Mass Effect tarzı bir diyalog sistemi bulunuyor. Bu diyaloglar ile futbolcunun farklı özelliklerini, fiyatlarını, durumunu öğrenebiliyoruz ve farklı transfer işlemleri de gerçekleştirebiliyoruz.

FIFA 18 kariyer modu hakkında bilmeniz gereken 5 önemli değişiklik

Daha Fazla Sinematik Sahne

Pro Evolution Soccer serisinde senelerdir olan bir özellik, sonunda FIFA 18 ile FIFA serisine geliyor: Oyuncuların basına bir sinematik sahne ile tanıtılması. Sizlerin de yukarıdan görebileceği gibi, eğer bir futbolcuyu kendi kulübümüze alırsak, artık kendisinin basın karşısındaki halini görebiliyoruz. Bu sahneleri her futbolcu için mi göreceğiz yoksa sadece yine önemli futbolcular için mi karşımıza çıkacak bu sinematik sahne, henüz bilemiyoruz fakat her futbolcu için görmeyi biz tercih ederiz. Tabii bir de bu sinematik sahnelerde farklı farklı ögeler de olursa efsane olur. 100 kez bire bir aynı sahneyi izlemek herkesin canını sıkar.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın