FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey

FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey

FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şeyi bu yazımızda toplamak istedik.

Konsollarda veya PC platformunda futbol oyunlarını oynamayı seviyorsanız, artık günümüzde tek bir adet oynayabileceğiniz oyun var: FIFA serisi. EA çatısı altında geliştirilen bu seri, her sene olduğu gibi, bu sene de karşımıza yeni bir oyun ile çıkacak ve bu oyun FIFA 18 olacak. Peki, bu oyunun çıkış tarihi ne olacak? Ne kadar olacak? Hangi platformlara çıkacak? İlk defa FIFA 17 ile gördüğümüz hikaye modu devam edecek mi? Bu soruların hepsinin cevabını, bu yazımızda bulabileceksiniz. Eğer dilerseniz yazımıza bir an önce başlayalım. İşte FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey

FIFA 18 ne zaman çıkacak?

EA ekibi, her FIFA oyununu aynı çıkış tarihi aralığında çıkartıyor. Aslında bu yüzden serinin yeni oyununun ne zaman çıkacağını da tahmin etmek oldukça kolay. Yani demek istiyoruz ki, serinin yeni oyunu 2017 senesinin Eylül ayında çıkacak. Tam günü ne yazık ki resmi bir açıklama olmadan veremeyiz ama merak etmeyiniz. EA tarafından resmi bir açıklama geldiği an, bu yazımızı da güncelleyeceğiz. Fakat siz kendinizi hazırlayın. FIFA 18, Eylül 2017 tarihinde çıkacak.

FIFA 18 hangi platformlar için çıkacak?

EA, genelde bu seriyi mümkün olan her platform için çıkartmak istiyor. Serinin bir önceki oyunu PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC platformları için çıkmıştı. Fakat geçen seneden, bu güne kadar çok fazla şey değişti. Artık eski nesil konsollar hiç rağbet görmüyor ve elimizde Nintendo Switch gibi yeni bir de konsol var. Ha tabii Microsoft ekibinin yeni nesil konsolu olan Project Scorpio konsolunu da unutmamak lazım. Yani demek istiyoruz ki, elimizde henüz resmi bir bilgi yok fakat bize soracak olursanız FIFA 18; PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirecek.

EA zaten oyunlarının Nintendo Switch için çıkacağını resmi bir şekilde açıklamıştı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One da kaçınılmaz 3 platform. Bu sene, bu konuda yenilik olarak eski nesil konsolların artık desteksiz kaldığını görebiliriz. Ayrıca Project Scorpio çıkışını gerçekleştirdikten sonra, FIFA 18, bu konsol için de optimize edilebilir. Kim bilir? Belki Microsoft’un yeni konsolu, oyundan önce çıkar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

fifa-18-journey

Ultimate Team ne olacak?

Kısaca FUT olarak adlandırılan bu mod, EA cephesi için altın yumurtlayan bir tavuk. Çünkü bu mod, inanılmaz bir seviyede mikro ödeme olanağı bulunduruyor içerisinde. Oyuncular da tabii ki bu modu oynamak için bir noktadan sonra para yatırmaya başlıyor, hali hazırda 60 dolar verip aldıkları bu oyuna. İşte tam da bu yüzden EA, oyuncuların deneyimini taze tutmak isteyecektir ve FUT modunu geliştirecektir. Ne kadar geliştirecektir? İşte bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz. Bu yüzden resmi bir açıklama beklemekte fayda var.

The Journey modu ne olacak peki?

FIFA 18 ile hayatımıza giren bir senaryo modu olan The Journey, serinin yeni oyununda da kesinlikle devam edecek. Çünkü EA yetkilileri bu konuda bir açıklama yapmıştı ve bu oyun modunun, serinin en yeni oyununda, yeni hikayeler ve yeni karakterler ile devam edeceğini söylemişti. Bizler serinin bir önceki oyunu üzerinde The Journey modunu bitiremedik fakat FIFA 18 ile büyük bir ihtimalle The Journey hikayesi devam edebilir. Dediğimiz gibi, modu bitiremediğimiz için en sonda neler olduğunu bilmiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

fifa-18-career-mode

The Journey ve FIFA Ultimate Team tamam. Peki, kariyer modu?

Oyuncular zamanlarını genellikle FUT ve kariyer modunda harcıyor FIFA 18 oynarken. EA de bunu biliyor. Bu yüzden kariyer moduna da önemli değişiklikler gelecektir diye düşünüyoruz. Bu oyun modu son 3 senede oldukça küçük seviyede değişimleri gördü fakat bu sene daha büyük bir değişim görebiliriz. Çünkü son 3 senedir oyun motoru ve yeni nesil kargaşası yaşanıyordu piyasada. EA, sonunda yeni bir oyun motoruna geçti seride ve bir önceki oyun ile Frostbite motorunu bizlere gösterdi. Battlefield serilerinden de bildiğimiz bu motor, bakalım ikinci kez nasıl kullanılacak? Ne gibi avantajlar göreceğiz?

Tüm bunların haricinde, Project Scorpio, Xbox One ve PlayStation 4 Pro karşılaştırma yazımıza, Project Scorpio, 4K televizyonlar ve 1080p televizyonlar hakkında yapılan açıklama yazımıza, Project Scorpio fiyatı hakkında Eurogamer tarafından gelen yorum yazımıza, Project Scorpio ve 4K/60 FPS oyun performansı yazımıza, Project Scorpio sistem özellikleri yazımıza ve son olarak da, Project Scorpio: Çıkış tarihi, fiyatı, teknik özellikleri ve Project Scorpio hakkında bildiğimiz her şey yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.