Menü
https://leadergamer.com.tr/warface-100-tl-hediye-paketi/

FIFA 18

Yapımcı EA Canada
Dağıtımcı EA Sports
Tür
Çıkış Tarihi Eylül 2017
FIFA 18 4 Ekim 2017 17:32

FIFA 18 aktif oyuncu sayısı açıklandı

Anlaşılan FIFA 18 bayağı bir sevilmiş.


Çıkışını geride bıraktığımız haftalarda gerçekleştiren FIFA 18, ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın birçok farklı noktasında ilgi ile karşılandı. Zaten son zamanlarda da oyunların aktif oyuncu sayısının açıklanması ayrı bir moda oldu. Bu yüzden de EA, FIFA 18 aktif oyuncu sayısını Twitter üzerinden açıkladı. Yapılan açıklamaya göre oyun, geride bıraktığımız hafta sonu içerisinde 1.6 milyon aktif oyuncuya sahip oldu. Bu istatistikler, oyunun çıkış yapmış olduğu tüm platformlardan alındı. Yani PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve Nintendo Switch üzerinde toplam 1.6 milyon oyuncu geride bıraktığımız hafta sonu FIFA 18 oynuyordu.

FIFA 18

Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Destiny 2 çıkış haftasında da Bungie benzer bir açıklama yaparak oyunlarında 1.2 milyon aktif oyuncunun olduğunu belirtmişti. Tabii Destiny 2, FIFA 18 gibi sayısız platform için çıkışını yapmadı. 1.2 milyon oyuncu sadece Xbox One ve PlayStation 4 üzerinden geliyor. Ha bir de PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli oyunumuz var. En son yayımlanan Steam rekorlarına göre ise PlayerUnknown’s Battlegrounds, 1.5 milyon anlık oyuncuya ev sahipliği yaptı. Tek bir platform üzerinden.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlaryazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör