Menü
https://leadergamer.com.tr/square-enixin-e3-listesi/
2011 , Fifa , Görseller 9 Haziran 2010 21:06

FIFA 11 Görselleri

Sonunda EA Sports FIFA 11’i resmi olarak duyurdu ve ayrıntılar ortaya çıktı. EA, oyuncuların tamamen özgür olacağı bir oyun yaptıklarını söyledi. Pasların bile oyuncuların istedikleri […]


Sonunda EA Sports FIFA 11’i resmi olarak duyurdu ve ayrıntılar ortaya çıktı. EA, oyuncuların tamamen özgür olacağı bir oyun yaptıklarını söyledi. Pasların bile oyuncuların istedikleri yön ve şekilde gideceğini belirten EA kontrolü tamamen oyunculara bırakmış durumda. Kaz Makita bu konuda “Personality+ futbol oyunlarında bir devrim gibidir. Oyuncuların hepsini vücud hareketleri de dahil olmak üzere oyuna çok benzer aktarmaya çalıştık.” dedi.

FIFA 10’da çok iyi bir simulasyon yapmayı başaran EA Sports World Cup 2010’da da kendini geliştirdi ve oyunu daha akıcı hâle getirdi. Eğer aynı oranda gelişme FIFA 11’de de sağlanırsa nasıl bir oyunla karşı karşıya olacağımızı tahmin bile edemiyoruz. Konami’nin çalışmaları boşa gidecek gibi gözüküyor.

Yukarda Makita’nın da belirttiği gibi, futbolcuların gerçek hayata çok benzer olması bekleniyor. Real Madrid’den Kaka kritik paslar atacak, Iniesta topu kendine yakın tutarak rakip defansı zorlayacak, ManU’dan Rooney gücüyle defansı kendinden uzak tutarak uzaktan şutlarla kaleyi yoklayacak… Fazla söze gerek yok.

Gökhan GIRGIN Editör