Ferit “WristCutter” Karakaya 2014 sezonundan uzaklaştırıldı

Ferit “WristCutter” Karakaya 2014 sezonundan uzaklaştırıldı

Profesyonel E-spor oyuncusu Ferit "WristCutter" Karakaya League of Legends 2014 Sezonundan ihraç edildi

League of Legends 2015 Sezonu Türkiye’de E-Spor adına büyük gelişmelerin yaşanacağı bir sezon olacak. Bu sezon öncesindeki 2014 sezonu, 2015 dönemine geçiş sezonu olarak yapılandırılmış durumda. Hal böyleyken Riot Games bu sezonda oyuncuların profesyonelleşmesi adına kendi kurallarından kesinlikle ödün vermiyor. Bu kurallardan bir tanesi bugün profesyonel bir oyuncunun 2014 Sezonu içerisindeki tüm turnuvalardan ihraç edilmesiyle sonuçlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ferit WristCutter Karakaya (2)

Türkiye’de her turnuvada birinciliği zorlayan ve Türkiye’de yapılan ilk League of Legends turnuvasının kazananı HWA Gaming‘in kaptanı ve Saldırı Gücü Taşıyıcısı Ferit “WristCutter” Karakaya, kural ihlali (Elo Boost & Hesap Satımı/Paylaşımı) yaptığı gerekçesiyle 2014 Sezonundaki tüm turnuvalardan ihraç edildi. Bunun yanı sırada kural ihlali yapmış olduğu hesabı süresiz olarak yasaklandı!

Bu kararın üzerine tüm gözler Ferit Karakaya‘ya çevirildi ve bunun üzerine Ferit’ten gelen açıklama hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Ferit kendi sayfasından yapmış olduğu açıklamada kural ihlali yaptığını kabul etti ve hayranlarından özür diledi.
İşte o açıklama;

Herkese selamlar arkadaşlar, Kural ihlali yaptığım doğrudur arkadaşlar. Hesap satımı ve Elo boost tan sezon sonuna kadar turnuvalardan banlanmış bulunuyorum. Profesyonel bir oyuncu olarak bunları yapmamam gerekirdi. Bunun için özür diliyorum herkesten

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunlar yaşanırken, HWA Gaming yönetiminden henüz konuyla alakalı bir mesaj yayınlanmadı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın