Leadergamer https://leadergamer.com.tr Tue, 19 Mar 2019 08:23:45 +0300 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 113367216 Sekiro Shadows Die Twice oynanış fragmanı yayımlandı https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-oynanis-fragmani-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-oynanis-fragmani-yayimlandi/#respond Tue, 19 Mar 2019 08:13:12 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136093 Bir süredir haberlerimize konuk olmakta olan Sekiro Shadows Die Twice, bildiğiniz üzere çok yakında bizlere sunulmaya hazırlanmakta. bahsettiğimiz Sekiro Shadows Die Twice çıkış tarihi 22 Mart 2019. Yani, geriye 3 gün gibi bir süre kalmış durumda ve her geçen saniye ile birlikte daha da heyecanlanıyoruz ister istemez. Haberimizin konusu olan Sekiro Shadows Die Twice için yepyeni bir fragman daha yayımlandı. Hemen aşağıda sizlerle de paylaşmış olduğumuz Sekiro Shadows Die Twice fragmanı, oyunun oynanışını gözler önüne sermekte. Aslında daha önce oynanış gösterilmişti fakat bu video, oyunun oynanışının yüzeysel gösterildiği bir fragman.

Sekiro Shadows Die Twice oynanış görüntüleri, yüzeysel bir şekilde oyunu anlatıyor

Activision ve FromSoftware tarafından bizlere sunulan Sekiro Shadows Die Twice oynanış görüntüleri, en az oyunun teması kadar karizmatik görünmekte. Oyuncular, 1500’lü yılların Japonya’sındaki Sengoku’yu keşfedecek bu oyunda. Bahsettiğimiz dönem, çok fazla kanın dökülmekte olduğu acımasız ve vahşi bir dönem. Sürekli olarak ölümle yüz yüze olduğumuz bu dünyada hayatta kalacağız. Sekiro Shadows Die Twice 22 Mart 2019 tarihi itibari ile oyuncuları sevindirecek.

]]>
https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-oynanis-fragmani-yayimlandi/feed/ 0 136093
Gabe Newell Half Life 3 çıkarmak istiyor olabilir https://leadergamer.com.tr/gabe-newell-half-life-3/ https://leadergamer.com.tr/gabe-newell-half-life-3/#respond Tue, 19 Mar 2019 07:53:13 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136090 Gabe Newell ismini duymayan kaldı mı bilmiyoruz fakat biz yine de önce kendisinden bahsedelim. 56 yaşında olan bu abimiz, Valve şirketinin kurucularından birisidir. Şu günlerde, Steam denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Valve şirketi ise, Half Life gibi efsanevi bir oyunu bizlere sunmayı başarmış olan şirketin ta kendisidir. Gabe Newell, bir hayranına vermiş olduğu cevap ile yeni bir Half Life oyununa işaret etmekte olduğunu hissettirdi. Bahsedilen oyun hem Half Life 3 olma ihtimaline sahip, hem de değil. Half Life 3 olması ihtimali söz konusu olsa da, başka ihtimaller de bulunmakta. Gelin, detaylara geçelim.

Gabe Newell önümüzeki 4-5 yıl içerisinde Half Life 3 görebiliriz

Gabe Newell’e bir hayranı, ölmeden önce yeni bir Half Life oyunu veya bölümü oynayıp oynayamayacağını sordu. Bu soruya ise Gabe Newell tam olarak, “Just don’t die in the next 5 years or so ;)” şeklinde cevap verdi. Kabaca çevirdiğimizde ise, “Sadece gelecek 5 yıl civarında ölme.” anlamına gelmekte. Bir de peşinden kaş göz atmakta. Gabe Newell gibi bir ismin böylesine bir bilgi vermesi, durumun ciddiyetini gözler önüne sermekte. Elbette, günümüze kadar birçok troll ile karşılaştık ve bunlar hep hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Fakat Gabe Newell öyle bir şey yapacak bir kişi değil. Bütün oyuncu alemi bilir ki, Gabe Newell hayranlarını asla kandırmaz ve bir şey dediyse yapar. Şimdi ise, önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde çıkacak bir Half Life oyunundan bahsetmekte.

Fakat yine de çok heyecanlanmamakta fayda var. Neden diye soracak olursanız, her ne kadar bu konunun troll olmadığı net olsa da, Half Life 3 ya da Half Life 2 Episode 3 olduğu konusunda bir işaret yok. Bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Yani, hazır günümüzde VR önemli bir yerdeyken, eski oyunlardan bir tanesinin veya hepsinin VR olarak bizlere sunulması da söz konusu olabilir. Tabii, bu ihtimal, yeni bir Half Life oyununa göre daha küçük bir ihtimal. Sonuçta, hayran yeni bir Half Life tecrübesinden bahsetti ve Gabe Newell de buna göre cevap verdi. Serinin eski oyunları, yeni bir tecrübe olarak gösterilemez.

Bir başka hayran Gabe Newell’e hangi oyunları oynadığını sorduğunda, DOTA, Cultist Simulator, Automation/BeamNG, Resident Evil 2 Remake ve duyurulmamış Valve oyunları oynadığını söyledi. 2017 yılında Valve ekibinin 3 VR oyunu üzerinde çalıştığı da onaylanmıştı. Bu yüzden nasıl bir Half Life oynayacağımız konusunda kafalarımız gerçekten çok karışık. Şuan elimizden gelen tek şey, sabırla çıkacak oyunu beklemek.

]]>
https://leadergamer.com.tr/gabe-newell-half-life-3/feed/ 0 136090
NVIDIA Quake 2 RTX duyurdu ve görsel paylaştı https://leadergamer.com.tr/nvidia-quake-2-rtx-duyurdu-gorsel/ https://leadergamer.com.tr/nvidia-quake-2-rtx-duyurdu-gorsel/#respond Tue, 19 Mar 2019 07:29:40 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136079 Geçtiğimiz aylarda Quake 2 üzerinde çalışmakta olan bir öğrenci, oyun için RTX modu geliştirmekteydi. Şimdi ise NVIDIA ekibi, bu modu resmi bir şekilde bizlerle buluşturacak. Zira, yaptıkları duyuru ile birlikte Quake 2 RTX bizlere gösterilmiş oldu. Duyuru içerisinde sadece bilgi de bulunmuyor. Aynı zamanda, oyunun nasıl görünmekte olduğunu gösteren görseller de bizlere sunuldu. Hemen aşağıdaki galerimizde, NVIDIA tarafından paylaşılan Quake 2 RTX görsellerini sizlerle paylaştık.

Quake 2 RTX birçok özellikle geliyor

Yukarıdaki galerimizde görmekte olduğunuz görseller, Quake 2 RTX ile birlikte NVIDIA tarafından bizlere sunulacak olan görselliğin ta kendisi. Oyuncularla buluşturulmak için hazırlanmakta olan Quake 2 RTX, birçok özelliği de beraberinde getirecek. Bunlara örnek olarak, SLI desteği, Quake 2 XP yüksek detaylı silahlar, modeller ve dokular gibi şeyler bulunacak. Aynı zamanda, NVIDIA’nın diğer birkaç özelliği de oyuna renk katacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/nvidia-quake-2-rtx-duyurdu-gorsel/feed/ 0 136079
Unity ile yapılmış olan The Heretic videosu hayran bırakıyor https://leadergamer.com.tr/unity-the-heretic-hayran-birakiyor/ https://leadergamer.com.tr/unity-the-heretic-hayran-birakiyor/#respond Tue, 19 Mar 2019 07:18:05 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136073 GDC 2019 etkinliği esnasında, Unity’nin ödüllü ekibi, The Heretic adında bir video gösterdi. The Heretic adı ile karşımıza çıkan bu videoyu özel kılan şey, Unity ile geliştirilmiş olması ve görüntü açısından gerçekten muhteşem ötesi görünüyor olması. Sizlere bahsetmekte olduğumuz bu The Heretic isimli teknoloji gösterisi, gerçek zamanlı gösterilmekteydi. 30 FPS ve 1440p ile gerçek zamanlı gösterimi gerçekleştiren PC ise, tam anlamıyla kullanıcı seviyesinde bir PC idi. Dilerseniz, önce sizleri haberimize konu olan bu yeni The Heretic isimli video ile baş başa bırakalım.

Unity gücünü gördüğümüz The Heretic teknoloji gösterisi izleyenleri hayran bıraktı

Yukarıdaki videoda görmekte olduğunuz yeni teknoloji demosu, Unity oyun motorunun son sürümü ile geliştirildi. Bir sürü önemli özelliklere sahip olan The Heretic, sonuç olarak karşımızdaki haline geldi. Unity ekibi, The Heretic kısa filmini internette paylaşmayı da düşünüyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda kullanıcıların PC’lerine indirerek test etmeleri imkanını sunma ihtimalleri de bulunmakta. Eğer internete düşerse, bunu ilk deneyenlerden olmayı gerçekten çok isteriz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/unity-the-heretic-hayran-birakiyor/feed/ 0 136073
The Sims 4 32-bit sistem desteği yakında kalkıyor https://leadergamer.com.tr/the-sims-4-32-bit-sistem-kalkiyor/ https://leadergamer.com.tr/the-sims-4-32-bit-sistem-kalkiyor/#respond Sun, 17 Mar 2019 04:45:59 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136070 EA ekibinin önemli serilerinden biri olan The Sims’in 4. oyunu The Sims 4, uzun bir süredir bizlerle birlikte bildiğiniz üzere. Şimdiye kadar 32-bit işletim sistemlerinde de sorunsuz çalışmaktaydı fakat EA ekibi yepyeni bir karar aldı. Alınan karar ile birlikte, The Sims 4 isimli yapımın sunmakta olduğu 32-bit işletim sistemi desteğinin sonlandırılacağı bildirildi. Hatta, daha da detaya inildi ve bu desteğin ne zaman kaldırılacağı hakkında bilgi verildi. 64-bit sisteme geçemeyecek olanları da sevindirilecek bir haber, oyuncularla paylaşıldı.

The Sims 4 Legacy Edition geliyor

EA tarafından verilen bilgilere göre, Haziran 2019 ayı ile birlikte, The Sims 4 isimli yapımın 32-bit işletim sistemi desteği de sona erecek. Oyuncuların, oynayabilmek için 64-bit sistemlere ihtiyaçları olacak. Eğer 64-bit sisteme geçemeyecek durumdaysanız, sizleri sevindirecek de bir haber mevcut. Zira, verilen bilgilere göre The Sims 4 Legacy Edition isimli sürüm, 32-bit işletim sistemine sahip olan oyuncular için hazırlanacak. The Sims 4 Legacy Edition çıkış tarihi olarak da, Haziran 2019 ayı içerisi gösterilmekte. Henüz, net bir çıkış tarihi bilgisi verilmedi ne yazık ki.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-sims-4-32-bit-sistem-kalkiyor/feed/ 0 136070
FIFA 19 Road to the Final 16 Mart 2019 geliştirmeleri https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-16-mart-2019-gelistirmeleri/ https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-16-mart-2019-gelistirmeleri/#respond Sun, 17 Mar 2019 04:36:01 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136067 Sizlerle aslında daha önceden günümüzde devam etmekte olan FIFA 19 Road to the Final etkinliğini paylaşmıştık. Eğer henüz FIFA 19 Road to the Final etkinliği hakkında bir bilginiz yoksa, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz haberimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Daha önceden konu ile ilgili detayları vermiş olduğumuz için, lafı çok fazla uzatmayacağız. Bu haberimizde, FIFA 19 Road to the Final UCL ve UEL 16 Mart 2019 geliştirmelerini sizlerle paylaşacağız. Hemen aşağıda, önce 16 Mart 2019 FIFA 19 Road to the Final geliştirmelerini bulabilirsiniz. Ardından ise, daha önceden yapılmış olan geliştirmeleri sizlerle paylaştık. Dilerseniz, 16 Mart 2019 geliştirmelerine göz gezdirdikten sonra, önceki geliştirmelere de göz gezdirebilir ve şimdiye kadar neler yapılmış görebilirsiniz.

FIFA 19 Road to the Final 16 Mart 2019 geliştirmeleri

 • RW: Raheem Sterling 90 > 91 (Manchester City)
 • RM: Juan Cuadrado 87 > 88 (Juventus)
 • ST: Luis Suárez 93 > 94 (FC Barcelona)
 • ST: Sergio Agüero 92 > 93 (Manchester City)
 • CB: Gerard Piqué 89 > 90 (FC Barcelona)
 • CM: Pizzi 87 > 88 (SL Benfica)
 • LM: Douglas Costa 88 > 89 (Juventus)
 • ST: Ante Rebić 84 > 86 (Eintracht Frankfurt)
 • LB: Marcos Alonso 87 > 88 (Chelsea)
 • CDM: Fabinho 87 > 88 (Liverpool)
 • CAM: Henrikh Mkhitaryan 88 > 89 (Arsenal)
 • CM: Geoffrey Kondogbia 86 > 87 (Valencia CF)
 • CB: Virgil van Dijk 90 > 91 (Liverpool)
 • ST: Gerard Moreno 86 > 87 (Villarreal CF)

Önceki FIFA 19 Road to the Final yükseltmeleri

 • RB: Serge Aurier 87 > 88 (Tottenham Hotspur)
 • CB: Davinson Sánchez 88 > 89 (Tottenham Hotspur)
 • LB: Nicolás Tagliafico 84 > 86 (AFC Ajax)
 • LW: Alexis Sánchez 89 > 90 (Manchester United)
 • CAM: Jesse Lingard 86 > 87 (Manchester United)
 • LB: Alex Telles 87 > 88 (FC Porto)
 • RB: Alessandro Florenzi 86 > 87 (AS Roma)
 • CAM: Henrikh Mkhitaryan 87 > 88 (Arsenal)
 • LB: Filipe Luís 87 > 88 (Atlético de Madrid)
 • ST: Gerard Moreno 86 > 87 (Villarreal CF)
 • ST: Sergio Agüero 91 > 92 (Manchester City)
 • LM: Ivan Perišić 87 > 88 (Inter Milan)
 • CB: Presnel Kimpembe 86 > 87 (Paris Saint-Germain)
 • ST: Edinson Cavani 91 > 92 (Paris Saint-Germain)
 • ST: Karim Benzema 87 > 88 (Real Madrid CF)
 • CB: Davinson Sánchez 87 > 88 (Tottenham Hotspur)
 • RW: Raheem Sterling 88 > 90 (Manchester City)
 • CB: Nacho Fernández 86 > 87 (Real Madrid CF)
 • LB: Marcos Alonso 86 > 87 (Chelsea)
 • CM: Geoffrey Kondogbia 86 > 87 (Valencia CF)
 • CM: Pizzi 86 > 87 (SL Benfica)
 • ST: Antoine Griezmann 91 > 92 (Atlético de Madrid)
 • ST: Ante Rebić 84 > 86 (Eintracht Frankfurt)
 • ST: Wissam Ben Yedder 86 > 87 (Sevilla FC)
 • RB: Serge Aurier 86 > 87 (Tottenham Hotspur)
]]>
https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-16-mart-2019-gelistirmeleri/feed/ 0 136067
Yeni RPCS3 videosu, yepyeni oyunların performansını gösteriyor https://leadergamer.com.tr/rpcs3-videosu-oyunlarin-performansini-gosteriyor/ https://leadergamer.com.tr/rpcs3-videosu-oyunlarin-performansini-gosteriyor/#respond Sun, 17 Mar 2019 04:26:01 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136063 RPCS3 isimli yazılımı bugüne kadar duymuşsunuzdur bir yerlerden. Bizlere, PlayStation oyunlarını PC platformunda oynamamızı sağlayan yazılımların PS3 için olanı kendisi. Korsanlar, henüz PS3’yi PC platformunda tam anlamıyla müthiş performanslarla çalıştırmayı başaramadı fakat bu konuda itinayla ilerlemekteler. Bu haberimize konuk olan yeni RPCS3 videosu sayesinde, bu ilerleyişe daha da yakından göz gezdirme fırsatımız da oluyor. Öncelikle, sizleri hemen aşağıdaki videomuzu izlemeye davet edelim. Biz de, o arada sizlere konu ile ilgili detaylardan bahsedelim.

RPCS3 ekibi emin adımlarla ilerlemekte

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz videoda, RPCS3 yazılımının yeni sürümü ile birlikte bizlere sunulan büyük performans gelişmelerini görebilirsiniz. Videodan da görebildiğiniz üzere, Ninja Gaiden Sigma 2, Ni no Kuni, Sly Cooper Thieves in Time ve Uncharted isimli oyunlarda muhteşem bir performans artışı görülmekte. RPCS3 geliştirici ekibi, bütün hızıyla geliştirmelerine devam etmekte. Her ne kadar CEMU gibi müthiş hızlı bir şekilde ilerleyiş kaydedemiyor olsa da, yine de emin adımlarla yoluna devam etmekte.

]]>
https://leadergamer.com.tr/rpcs3-videosu-oyunlarin-performansini-gosteriyor/feed/ 0 136063
No Man’s Sky Beyond çıkış tarihi hakkında bilgi verildi https://leadergamer.com.tr/no-mans-sky-beyond-cikis-tarihi/ https://leadergamer.com.tr/no-mans-sky-beyond-cikis-tarihi/#respond Sun, 17 Mar 2019 04:14:59 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136060 Hello Games ekibi, No Man’s Sky için yepyeni bir güncellemenin duyurusunu yaptı. Çıkış yaptığı günden beri düzeltilmeye çalışılan oyun, en sonunda raylarına oturacak gibi görünüyor. Bu haberimize konuk olan No Man’s Sky Beyond güncellemesi, oyunun çok oyunculu moduna yepyeni bir soluk getirecek. Ayrıca, No Man’s Sky Beyond çıkış tarihi hakkında da bir bilgi verildi fakat çok da net bir şey söylenmedi ne yazık ki. Konu ile ilgili daha fazla detaya girmeden önce, sizleri hemen aşağıdaki video ile baş başa bırakalım.

No Man’s Sky Beyond çıkış tarihi 2019 yaz ayları olarak belirtildi

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, No Man’s Sky Beyond için bir duyuru videosu. Basın açıklamasına göre, oyunculara sosyal ve çok oyunculu mod konusunda yeni tecrübeler sunacak ve daha önce hiç olmadığı bir şekilde oyuncuları bir araya getirecek. No Man’s Sky Beyond çıkış tarihi hakkında verilen bilgilere göre bu yeni güncelleme, 2019 yılının yaz aylarında gelecek. Her ne kadar güncellemelerle oyunu bir hayli toparlamış olsalar da, ne yazık ki geçti Bor’un pazarı…

]]>
https://leadergamer.com.tr/no-mans-sky-beyond-cikis-tarihi/feed/ 0 136060
Tom Clancy’s The Division 2 gelecek içerikler https://leadergamer.com.tr/the-division-2-gelecek-icerikler/ https://leadergamer.com.tr/the-division-2-gelecek-icerikler/#respond Sat, 16 Mar 2019 10:22:30 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136057 Tom Clancy’s The Division 2 oyuncuların huzuruna sunuldu ve 15 Mart 2019 tarihi ile birlikte ilk inceleme notları da yayımlandı. Her ne kadar çoğu site henüz not vermemiş olsa da, oyunun alacağı not az çok belli gibi görünüyor ortalama olarak. Eğer bizim Tom Clancy’s The Division 2 hakkında ne düşündüğümüzü bilmiyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz inceleme yazımız size fikrimizi anlatacaktır detaylı bir şekilde. Biz ise, bu haberimizde sizlere Tom Clancy’s The Division 2 için bu yıl, yani 2019 senesi içerisinde gelecek içeriklerden bahsedeceğiz.

2019 içerisinde çok güzel Tom Clancy’s The Division 2 içerikleri çıkacak gibi görünüyor

2019 yılı içerisinde Tom Clancy’s The Division 2 oyuncularını 3 adet içerik beklemekte. Bahsini etmekte olduğumuz bu 3 içerik, bölüm bölüm gelecek. İşin daha da iyi kısmı ise, bu içeriklerin ücretli olmayacağı. Yani, oyunculara tamamen bedava olarak hazırlanacak içeriklerden bahsediyoruz. Bu içeriklerden ilki, D.C Outskirts adına sahip. Bu ek paket sayesinde oyuncular haritanın dışına çıkma fırsatı elde edecek. Pentagon – The Last Castle isimli ek paket, bizlere Pentagon’un sırlarını çözebileceğimiz ünlü binayı getirecek. Son olarak da, bizlere Tom Clancy’s The Division 2 için ilk yılın son içeriklerini sunacak. Bunlar dışında, 3 adet özelleştirme yeri de açılacak karakterlerimizde.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-division-2-gelecek-icerikler/feed/ 0 136057
Tom Clancy’s The Division 2 ilk inceleme notları verildi https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-inceleme-notlari/ https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-inceleme-notlari/#respond Sat, 16 Mar 2019 10:01:21 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136055 Uzun bir süredir beklemekte olduğumuz Tom Clancy’s The Division 2 en sonunda bizlerle buluştu bildiğiniz üzere. Dün itibari ile, inceleme notları da oyuncularla paylaşıldı. Biz de, Tom Clancy’s The Division 2 hakkındaki düşüncelerimizi bir inceleme yazımızda sizlerle paylaştık. Eğer henüz Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazımızı okumadıysanız, buraya tıklayarak inceleme yazımıza ulaşabilirsiniz. Bu haberimize konuk olmasının sebebi de, oyun için paylaşılmış olan ilk inceleme notları. Hemen aşağıda, Tom Clancy’s The Division 2 ilk inceleme notları listesi paylaştık sizlerle.

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme notları

Şimdiye kadar yayımlanan Tom Clancy’s The Division 2 inceleme notlarına baktığımızda, ortalama olarak 75 civarlarında almış olduğunu görebiliyoruz. İlerleyen süre içerisinde yayımlanacak olan Tom Clancy’s The Division 2 inceleme notları ile birlikte, oyunun puanı daha da yükselecektir tahminen. Fakat, Tom Clancy’s The Division 2 ilk inceleme notları şimdilik 75 civarlarında gezinmekte. Gelecek incelemeleri sabırla beklemekteyiz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-inceleme-notlari/feed/ 0 136055
Tom Clancy’s The Division 2 inceleme https://leadergamer.com.tr/the-division-2-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/the-division-2-inceleme/#respond Fri, 15 Mar 2019 06:00:59 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136027 Bildiğiniz üzere, Tom Clancy’s The Division 2 bir süredir birtakım oyunculara kapılarını açmış durumda. Tom Clancy’s The Division 2 Gold veya Ultimate sürümüne sahip olan oyuncular, oyunu oynamaya başladı bile. Ben de, Ubisoft ekibinin bizlere sunmuş olduğu yapımı oynama fırsatı elde ettim. Bu Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısı içerisinde de, elimden geliğince sizlere oyunu anlatacağım. Yine Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazım boyunca, oyunun ne sunduğundan bahsettikten sonra bir de kendi fikrimi ekleyeceğim. Dilerseniz, lafı uzatmadan detaylara geçelim.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 nasıl bir hikayeye sahip?

New York ve dünya, ölümcül bir virüs tarafından kasılıp kavrulmaya başlayalı 7 ay geçmiş. Popülasyon iyice düşmüş durumda. Virüs dünyaya salındığında, The Division isimli ekip de aktifleştirildi son çare olarak. O zamandan beri de The Division ajanları, dünya üzerinde kalan masumları savunmak için elinden geleni yapıyor. The Division için işler Washington’da çok daha zorlu bir durumda. Eğer Washington çökerse, bütün ülke çökecek. Sahada 7 aydır yer almakta olan bir The Division ajanı olarak, biz ve takımımız kalan insanların son umuduyuz.

Ubisoft ekibi, Tom Clancy’s The Division 2 ile gerçekten iyi bir iş başarmakta. Zira, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi, bu oyun da, oyuncular dinlenerek geliştirilmekte. Yani, tam olarak oyuncuların ne istediğini vermeye çalışan bir oyun ve giderek daha fazla oyuncuların istediği şekle bürünmekte. Tom Clancy’s The Division 2 ne sunuyor diye soruyorsanız, çok fazla şey olduğunun altını çizebilirim. Zira, olur da oyun sonuna ulaşırsanız, oyun orada bitmiyor. Washington oyun sonunda daha da değişiyor ve ortaya yeni aktiviteler, görevler çıkıyor. Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısında hepsine tek tek yer vereceğim zaten elimden geldiğince.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 içerisinde oyuncular dinleyerek ne değiştirildi?

Aslında değiştirilmiş olan bir hayli kısım var fakat şöyle birkaç şeyden bahsedelim. Tom Clancy’s The Division 2 ile değişen şeylerden biri, zırhlı düşmanlar. İlk oyunda mermi süngeri gibi olan düşmanların yerini, bu oyunda yetenekleri ve zorlukları ile ön plana çıkmakta olan düşmanlar aldı. Dark Zone konusunda da geliştirmeler yapıldı. Her ne kadar emek veriliyor olsa da, yeni gelen oyuncular eski oyuncular tarafından rahatlıkla ezilmekteydi. Bu sebeple tanıtım görevleri, herkesi eşit bir seviyeye çekmek ve güvenli bölgeler getirildi. Tanıtım görevlerinin gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Kısa ve net bir şekilde bizlere sunulmuş. Herkesi eşit hale getirme mevzusu, silahların artık bir nevi eşit olması demek. Güvenli bölgelerde ise, oyuncular PvP’ye başlamadan önce hazırlık yapabilme imkanına sahip.

Oyun sonu aktiviteler de değiştirilmiş durumda. Serinin ilk oyununda, oyun sonu etkinlikler oyuncular tarafından yetersiz bulunmaktaydı. Fakat Tom Clancy’s The Division 2 içerisindeki oyun sonunda, bizleri yepyeni bir tecrübe beklemekte. Zaten, sırf bu yüzden Ubisoft ekibinin gözünde Tom Clancy’s The Division 2, 2 oyun gibi görünmekte. Bunlar, ana görevleri ve oyun sonu hali olarak belirtiliyor. Bir başka sorun olarak ise, hileler söz konusuydu. Tom Clancy’s The Division 2 ile, oyunun daha büyük bir kısmı sunucularda gerçekleştirilmekte. Hile tanıma sistemleri de geliştirilmiş durumda. Hem oyun içi, hem de 3. parti anti hile yazılımlar kullanılmakta. Yani, Ubisoft bu konuda elinden geleni yapmaya çalışıyor kesinlikle.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 hikaye ve oyun sonu bizlere ne sunuyor?

Tom Clancy’s The Division 2’nin 2 adet oyunmuş gibi gösterildiğinden bahsetmiştim sizlere. Gelin, hikaye ve oyun sonu hallerini de biraz anlatayım. Ubisoft ekibi, 30. seviyeye ulaşmanız için 30-40 saat arası bir tecrübe sunmakta olan hikaye görevleri sunmuş. Her ne kadar ana görevler ile 30. seviyeye ulaşıyor olsanız da, bunu yan görevleri tamamlamadan gerçekleştiremiyorsunuz ne yazık ki. Ayrıca, etkinlikler, aktiviteler ve kontrol noktaları da bu konuda çok yardımcı olmakta. Bu sayede, 30 olana kadar 30-40 saat civarı bir süre harcıyorsunuz. Hem de bu esnada oyunu öğrenebiliyorsunuz.

Oyun sonu tecrübesinden de bahsetmek gerek. Eğer oyun sonu halinin nasıl bir şey olduğunu anlamak istiyorsanız, Ubisoft 15-20 saat de buraya harcamanız gerektiğini önermekte. Zira, özelleştirmeler, kale baskınları, dünya etkinlikleri, zanaatkarlık kullanmak, Gear Score mevzusu, en az World Tier 4 seviyesine ulaşmak, Dark Zone ve daha nice önemli özellikler sizleri oyun sonunda beklemekte. 30. seviyeye ulaştığınızda Specializations açılmakta. Sharpshooter, Survivalist ve Demolitionist isimli 3 adet sınıf da sizleri beklemekte. Bunu açtığınızda, her 3 sınıf arasında da değişim yapabiliyorsunuz Quartermaster aracılığıyla. Her sınıfın kendine has Signature silahı özelliği bulunmakta.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 oynanış açısından ne var?

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazımda oyunda nelerin değiştiğinden ve temel özelliklerinden bahsettim ama oynanış açısından ne sunduğuna henüz değinmedim. Benim gibi, serinin ilk oyunu ile tanışmamış oyuncular için de bundan bahsetmekte fayda var. Şöyle bir baktığımızda, bizlere TPS bir bakış açısı sunmakta. Öncelikle PvE olan oyun, Dark Zone adı verilen bölgelerde PvP olmakta. Oyunu en iyi tecrübe etme yöntemi, kesinlikle ekiple. Eğer ekibiniz varsa, oyun çok daha keyifli bir hal alıyor. Bu, hem PvP, hem de PvE için geçerli.

Oyun içerisindeki düşmanlar, sizin ekibinizde bulunan kişi sayısına göre zorlaşmakta. Ayrıca, ekibinizdeki en yüksek seviyedeki kişinin seviyesine göre değişmekte düşman seviyeleri. Yani, ekibinizde 1 kişi 25. seviyeyse ve geri kalan 10 seviyeyse, tek yemek fazlasıyla mümkün. Zaten 25. seviyedeki olan eleman da diğer kişileri taşıyamıyor bu durumda. Bunun sebebi de, düşmanların hem 25. seviyede olması, hem de ekipteki kişi sayısına göre güçlenmeleri. Bu sayede, beleşçiliğin de önüne geçilmiş. Açıkçası, fazlasıyla başarılı bulduğum bir durum oldu bu. Zaten oyundaki seviye sınırı 30. Bunu, ekibinizle hızlıca elde edebilirsiniz, sorun olmaz.

Oyunda seviye sistemi bulunmakta. Yani, RPG ögelerini de barındırıyor. Seviyeniz ile birlikte daha iyi ekipmanlara ulaşabiliyorsunuz. Oyunda aktif ve pasif yetenekler de bulunmakta. Öncelikle, aktif yeteneklerden bahsedeyim. Aktif yetenekler, oyun esnasında E veya Q tuşları ile kullanabildiğiniz yetenekler. Toplamda 8 adet yetenek bulunuyor. Her biri, siz 30. seviyeye ulaşana kadar rahatça açılıyor zaten.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 yeteneklerinden de bahseder misin?

Oyunda 8 adet aktif yetenek başlığı bulunmakta. Her 8 başlığın altında da 3-4 adet aktif yetenek bulunmakta ve her biri farklı özellikler sunmakta. Her yeteneğin belli bir tekrar kullanım için soğuma süresi bulunmakta. Ayrıca, sadece 2 yetenek yeriniz olduğu için, takımınıza göre veya kendinize göre düşünerek ayarlamanız şart gibi bir durum bu aşamada. Ayrıca, modlar sayesinde ufak tefek değişiklikler ile de geliştirilebilmekte fakat modların da Gear Score gereksinimleri bulunmakta.

Bir de pasif yetenekler bulunuyor. Pasif yetenekler dediğim yetenekler ise, Perks başlığında yer almakta. An itibari ile toplamda 19 adet pasif yetenek bulunmakta. Buradaki yetenekler sayesinde, malzeme kapasiteniz, silah alanınız gibi özelliklerinizi yükseltebiliyorsunuz. Fakat, aktif yeteneklerdeki gibi ne yazık ki modlar ile destekleyemiyorsunuz. Ayrıca, yine merak etmeniz gereken bir durum söz konusu değil bu yeteneklerde. Zira, oyun sonuna ulaştığınızda yeteneklerinizi açmış oluyorsunuz. Çünkü, size gerekli puanları sağlayan şeyler, oyun içerisinde yer alan görevler.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 açık dünyasında bizleri ne bekliyor?

Ben, Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısını hazırlayana kadar, oyunun açık dünyasını bir hayli beğendiğimi söyleyebilirim. Güvenli bölgelerin dışında alanlar bayağı bir canlı. Hayvanlar olsun, düşmanlar olsun, dostlar olsun, fazlasıyla canlı. Eğer ekipteyseniz, ekibiniz de bu açık dünyada boy göstermekte. Fakat, diğer oyuncuları ne yazık ki bu alanlarda göremiyorsunuz. Eğer, harita üzerindeki bir güvenli bölgeye giderseniz, diğer oyuncuları da burada görebiliyorsunuz. Ayrıca, açık dünyanın gerçekten devasa olduğunun da altını çizebilirim.

Güvenli bölgeler arasında hızlı seyahat imkanı sunuluyor oyun içerisinde. Yani, dilediğinizde, daha önceden gitmiş olduğunuz bir güvenli bölgeye ışınlanabiliyorsunuz. Bir yerden bir başka yere giderken düşmanların saldırısına uğrayabiliyorsunuz. Düşmanlar, bir başka düşman ekiple veya bizim dostlarımızla da savaşıyor olabiliyor. Ayrıca, ufak tefek etkinlikler de mevcut. Örneğin, halka açık idam etme etkinliği bulunuyor. Eğer düşmanlarınızdan, idam edilecek kişiyi korumayı başarırsanız, bir kutu içerisinde güzel eşyalar ile ödüllendirilebiliyorsunuz. Açık dünya hakkında söyleyebileceğim bir başka şey de, kesinlikle köşe bucak dikkat etmeniz. Zira, güzel ganimetler toplayabiliyorsunuz.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 içerisindeki Dark Zone nasıl?

Sizlere, Tom Clancy’s The Division 2 içerisinde sunulmakta olan Dark Zone, daha 12. seviyedeyken tanıtılıyor. Bu seviyeye gelene kadar oyunun temellerini öğreniyorsunuz zaten. Bu aşamadan sonrası da, bildiğiniz bilgileri aktif olarak kullanmanız ve daha da derin bilgiler öğrenmeniz ile devam ediyor. Dark Zone, her türlü ayrıntıyı iyice kullanmakta olduğunuz bir alan. Dark Zone, PvP’nin döndüğü yer.

Tom Clancy’s The Division 2 ile bizlere sunulan Dark Zone’un kendisine ait bir seviyesi bulunmakta. Bu seviyeler sayesinde yetenekler elde edebiliyorsunuz. Bu yetenekleri de, ana merkezinizde açabiliyorsunuz. Her yetenek önemli bir yere sahip. Dark Zone, genel olarak iyi eşyaları düşürebileceğiniz bir yer olmuş kesinlikle. Bu yüzden de, 30. seviyeye gelene kadar çok da önemli bir yer değil. Fakat, şansınızı denemek ve kendinizi geliştirmek için uğrayabileceğiniz bir yer.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 hakkında başka ne söyleyebilirsin?

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazımda henüz bahsetmemiş olsam da dikkatimi çeken çok güzel ayrıntılar yer almakta. Siz, görevlerinizi yaptıkça ve oyunun açık dünyasındaki ufak tefek görevleri ve etkinlikleri tamamladıkça, güvenli bölgelerde gelişmeler görebiliyorsunuz. Kullanmakta olduğunuz eşyaların ve yeteneklerin karakterinizin üzerinde görünür halde olması da, çok hoş bir ayrıntı oldu benim açımdan.

Ubisoft, yıllar süren animasyon geliştirmesinin hakkını vermiş olduğunu bu oyunda hissettiriyor. Örneğin, bir engel üzerinden atlarken, son attığınız adıma bağlı olarak bacaklarınız sağda veya solda bir şekilde karşı tarafa atlayarak geçiyorsunuz. Animasyonlar tam anlamıyla mükemmel olmuş Tom Clancy’s The Division 2 içerisinde. Özelleştirme konusunda da aşırı fazla detay sunulmuyor olsa da, karakterinizi görsel anlamda sizleri tatmin edecek şekilde değiştirmek mümkün. Karakter yaratma kısmında, fazlasıyla yeterli bir şekilde karakterinizi düzenleyebiliyorsunuz. Ardından ise, oyun esnasında kostüm değişiklikleri yapabiliyorsunuz. Kostümler ve kozmetikler, aynı zamanda gerçek para ile de satın alınabilmekte.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 hakkında söylemek istediğin şeyler bu kadar mı?

Oyun içerisindeki kostümlerin ve donanımların nadirlik seviyesi bulunuyor. Standart olarak, ne kadar nadir olursa o kadar iyi bir eşyanız var demektir. Zanaatkarlık sistemi, 30. seviyeye ulaşana kadar gereksiz, bana soracak olursanız. Çünkü, belli başlı aşamalara ulaştıkça, oyun size o an yetecek olan eşyaları bir kutu içerisinde sunuyor. Kutuları açarak rastgele silah ve zırh elde ederek oyuna devam edebiliyorsunuz. Oyunun size sunduğu her şeyi hızlı bir şekilde öğrenerek aktif olarak güzel bir şekilde kullanmanız mümkün. Tom Clancy’s The Division 2 içerisinde klan sistemi de mevcut. Oyun içerisinde yaptığınız şeyler, klanınızın seviyesini yükseltmekte. Bunun da detaylı avantajları bulunuyor elbette.

Benim, oyunda canımı sıkan tek şey yapay zeka oldu. Ben, ilk oyunu oynamadım fakat duyduklarıma göre, ilk oyunda da yapay zeka bu şekilde garip bir haldeymiş. Yapay zekanın çok anlamsız şeyler yaptığına şahitlik ediyorsunuz. Oyun tecrübesini çok bozmasa da, gerçekçilik açısından çok fazla etkili oluyor. Bazı düşmanlar, gereksizce güçlü. Ağzımın ortasına yediğim roketleri ölsem unutmam. Evet, tek yedim. Ağzımın ortasından, tek yedim. Ayrıca, eğer yalnız kalmaktan hoşlanmıyorsanız, oyun içerisinde eşleştirme sistemi de bulunmakta. Yani, ekibiniz yoksa, ekip arkadaşları edinebilirsiniz.

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 optimizasyon ve görsel açıdan nasıl?

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazımın önceki kısımlarında görsellikle ilgili ufak tefek şeyler demiştim aslında fakat toparlamakta fayda var. Oyunun görsel kalitesi, gerçekten çok iyi. Işıklandırma ve gölgelendirmeler, fazlasıyla harika olmuş. Ağzımı açık bıraktığının altını çizebilirim. Özellikle detaylandırma konusunda çok hoşuma gitti. Beni benden alan asıl konu ise, oyunun animasyonları oldu. Akıcılık ve detaylı bir şekilde sunulan animasyonlar, oyun tecrübesini fazlasıyla katlamakta.

Optimizasyon açısından da temiz bir yapıda olduğunu söyleyebilirim. Far Cry New Dawn’dan daha fazla FPS aldım Tom Clancy’s The Division 2 oynarken. Kullanmakta olduğum sistemde işlemci olarak Intel i9-9900K, Asus Turbo 1080 Ti ve 32GB RAM bulunmakta. Aşırı yüksek FPS değerleri ile karşılaştım yani. Eğer oyunun sizde nasıl bir performans sunacağını merak ediyorsanız, hemen aşağıda sizlerle paylaştığım listeye göz gezdirebilirsiniz. Göz gezdirmeye gerek duymuyorsanız da Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazımın sonucunu sizlerle paylaşmak isterim.

Minimum – 1080p | 30 FPS:

 • OS: 64 bit Windows 7 SP1|8.1|10
 • CPU: AMD FX-6350 | Intel Core i5-2500K
 • RAM: 8 GM
 • GPU: AMD Radeon R9 280X | Nvidia Geforce GTX 780
 • VRAM: 3 GB
 • DIRECT X: DirectX 11 | 12

Önerilen – 1080p | 60 FPS:

 • OS: 64 bit Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 5 1500X | Intel Core I7-4790
 • RAM: 8 GB
 • GPU: AMD RX 480 | Nvidia Geforce GTX 970
 • VRAM: 4 GB
 • DIRECT X: DirectX 12

HIGH – 1440p | 60 FPS:

 • OS: 64 bit Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 7 1700X | Intel Core i7-6700K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon RX Vega 56| Nvidia Geforce GTX 1070
 • VRAM: 8 GB
 • DIRECT X: DirectX 12

ELITE – 4K | 60 FPS

 • OS: 64 bit Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 7 2700X | Intel Core i7-8700K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon VII | Nvidia Geforce RTX 2080 Ti
 • VRAM: 11 GB
 • DIRECT X: DirectX 12

Tom Clancy's The Division 2 inceleme

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme sonucu nedir?

Looter Shooter kategorisinde, benim normalde favorim olan oyun hep Borderlands 2 olmuştur. Ganimet toplamak asla bıktırmamıştır ve daha çoğunu istetmiştir. Her ne kadar Borderlands 2 kadar olmasa da, Tom Clancy’s The Division 2 inceleme yazısını sizlere sunana kadar bu oyunda da o hislere kapıldım. Çok nadir sıktığı yerler oldu fakat yine de zevkliydi. Her ne kadar hikayeye kendimi aşırı fazla kaptıramamış olsam da, oynanış detayları ve görsellik beni benden aldı. Oyun içerisinde yapabileceğiniz gerçekten çok fazla şey var ve sadece yüzeysel oynamak isteseniz bile tamamlamadan önce rahat 70-80 saatinizi yiyebiliyor.

Tom Clancy’s The Division 2 inceleme sonucuna geçmeden önce bir de fiyatlardan bahsetmemde fayda var. Her ne kadar dolar ve euro fiyatları uygun olsa da, TL bazında biraz yüksek etiketlere sahip. Tom Clancy’s The Division 2 standart paket fiyatı 309 TL olarak karşımıza çıkıyor. Eğer Gold sürümünü almak isterseniz, 509 TL olarak satılmakta. Tabii, Ultimate isterseniz, 569 TL’ye kadar uçuyor. 500’lü fiyatların hakkını verir mi bilmem ama 309 TL’lik fiyat etiketinin hakkını fazlasıyla vereceğini belirtebilirim. Tom Clancy’s The Division serisi, Tom Clancy’s The Division 2 ile birlikte tam olarak oyuncuların istediği gibi bir oyun olarak karşımızda duruyor.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-division-2-inceleme/feed/ 0 136027
Power Rangers Battle for the Grid oynanış fragmanı yayımlandı https://leadergamer.com.tr/power-rangers-battle-for-the-grid-oynanis-yayimlandi-2/ https://leadergamer.com.tr/power-rangers-battle-for-the-grid-oynanis-yayimlandi-2/#respond Wed, 13 Mar 2019 18:37:41 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136024 Hasbro, Lionsgate ve nWay ortaklığıyla bizlere sunulacak olan Power Rangers Battle for the Grid isimli yapımdan sizlere daha önceden bahsetmiştik. Hatırlayamadıysanız, buraya tıklayarak sizlere bahsettiğimiz haberimize ulaşabilirsiniz. İlk haberimizde de Power Rangers Battle for the Grid oynanış görüntüleri mevcuttu, bu haberimizde de öyle. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, yolda olan Power Rangers Battle for the Grid’in resmi oynanış görüntülerini içermekte.

Power Rangers Battle for the Grid oynanış görüntüleri bizlerle

Sizlerle bu haberimizde paylaşmış olduğumuz Power Rangers Battle for the Grid oynanış görüntülerinde önemli karakterleri görmek mümkün. Zira, Goldar, Ranger Slayer, Mastodon Sentry, Kat, magna defender, Gia, Jason, Tommy ve Lord Drakkon gibi karakterler ile bu karakterlerin özel hareketlerini görüyoruz. Sizlerle paylaştığımız bu oyun, bizlerle 2019 yılı içerisinde, hatta ilkbahar aylarında buluşturulması hedeflenmekte. Yani, yakında bir çıkış tarihi de duyurulabilir. Bu yüzden, daha fazla bilgiyi merakla beklemekteyiz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/power-rangers-battle-for-the-grid-oynanis-yayimlandi-2/feed/ 0 136024
Sniper Elite V2 Remastered duyuru videosu yayımlandı https://leadergamer.com.tr/sniper-elite-v2-remastered-duyuru-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/sniper-elite-v2-remastered-duyuru-yayimlandi/#respond Wed, 13 Mar 2019 18:24:46 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136021 Daha önceden hakkındaki söylentileri duymuş olabileceğiniz Sniper Elite V2 Remastered ile karşınızdayız. Aralık 2018 ayları civarında, Sniper Elite V2 Remastered isimli bir yapımın geleceği ile ilgili bilgiler internette dolanmaktaydı. Şimdi ise, bu bilgiler tam anlamıyla onaylanmış durumda. Fakat, bir gariplik söz konusu. Sniper Elite V2 Remastered duyuru videosu yayımlandı ama sonradan bir şey oldu. Öncelikle, sizleri hemen aşağıdaki Sniper Elite V2 Remastered duyuru videosu ile baş başa bırakalım, sonra ayrıntılardan bahsedelim.

Sniper Elite V2 Remastered fragmanı yayımlandıktan sonra kaldırıldı

Yukarıda sizlerle paylaştığımız fragmanın, Sniper Elite V2 Remastered için resmi bir YouTube kanalından olmasını isterdik fakat bir sorun oldu. Yayımlandıktan bir süre sonra, videoya ulaşılamıyor hatası çıkmaya başladı. Video kaldırıldı veya özele alındı gibi görünüyor. Sniper Elite V2 Remastered için sizlerle paylaşmış olduğumuz video, orijinal duyuru videosu olmasına rağmen resmi kanalda değil. Resmi fragmanı indirmiş olan bir kullanıcının kendi kanalı üzerinde paylaşmış olduğu bir video sadece. Sniper Elite V2 Remastered, PC platformu için 2019 yılı içerisinde bekleniyor.

]]>
https://leadergamer.com.tr/sniper-elite-v2-remastered-duyuru-yayimlandi/feed/ 0 136021
Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome ek paketi için fragman yayımlandı https://leadergamer.com.tr/ni-no-kuni-2-tale-of-a-timeless-tome-ek-paketi-icin-fragman-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/ni-no-kuni-2-tale-of-a-timeless-tome-ek-paketi-icin-fragman-yayimlandi/#respond Wed, 13 Mar 2019 18:02:58 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136017 Uzun bir süredir bizlerle olan Ni no Kuni 2 isimli yapımı duymamış olanlar vardır elbette. Kendisi, Bandai Namco tarafından bizlere sunulmuş olan bir yapım ve oynanış açısından gayet tatlı bir yapıya sahip. Bu haberimize konuk olmasının sebebi, Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome isimli yeni ek paketinin çıkacak olması. Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome isimli ek paket, oyun için çıkacak olan 2. büyük ek paket. Hemen aşağıda da, haberimize konuk olan ek paket için yayımlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome ek paketi yakında çıkıyor

Yukarıda sizlerle paylaştığımız Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome ek paketinin fragmanını izlediyseniz, yeni ek paket hakkında bilgi verebiliriz demektir. Haberimize konuk olan bu yeni ek paket, oyunculara yeni hikaye, lokasyon, karakterler ve yeni dövüşme şekilleri gibi şeyler sunacak. Yani, büyük bir ek paket olduğunu söylemek mümkün. Ni no Kuni 2 Tale of a Timeless Tome ek paketi, 19 Mart 2019 tarihinde, yani 6 gün kadar sonra çıkışını gerçekleştirecek.

]]>
https://leadergamer.com.tr/ni-no-kuni-2-tale-of-a-timeless-tome-ek-paketi-icin-fragman-yayimlandi/feed/ 0 136017
Netflix Dragon’s Dogma anime duyurusu yaptı https://leadergamer.com.tr/netflix-dragons-dogma-anime-duyurusu/ https://leadergamer.com.tr/netflix-dragons-dogma-anime-duyurusu/#respond Tue, 12 Mar 2019 17:47:58 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136012 Netflix ekibi, Sublimation ile birlikte, Dragon’s Dogma üzerinde birlikte olduklarını duyurdu. Dragon’s Dogma denilince aklınıza oyun gelmiş olabilir fakat söz konusu olan şirketler Netflix ve Sublimation. Yani, bir dizi karşımıza çıkarılacak. Fakat bu dizi, Netflix üzerinde alışmış olduğumuz dizilerden olmayacak. Zira, bu partnerlik ile birlikte, bizlere Dragon’s Dogma anime dizisi sunulacak. Basın açıklamasına göre, Capcom ekibinin Dragon’s Dogma dünyasında yer alacak. Yani, adının geçtiği evrende bir hikaye ile karşımızda olacak.

Netflix, Dragon’s Dogma anime dizisi ile karşımıza çıkacak

Netflix tarafından duyurusu yapılan Dragon’s Dogma anime dizisinin hikayesi de bir hayli ilgi çekici. Hikaye, kalbi bir ejderha tarafından çalınan adamın intikamını bizlere anlatacak. Bu önemli yolculuğu esnasında, Arisen adı ile tekrar hayata döndürülüyor. Dragon’s Dogma anime dizisindeki bu adam, 7 ölümcül günahı temsil eden şeytanlar tarafından da zorlanacak. Henüz bu haberimize konuk olan anime dizisinin başlangıç tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor ne yazık ki. Fakat bu serinin, en az Castlevania serisi kadar iyi olacağına da inanıyoruz ve bu yüzden sabırsızlıkla beklemedeyiz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/netflix-dragons-dogma-anime-duyurusu/feed/ 0 136012
Sekiro Shadows Die Twice çıkış fragmanı yayımlandı https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-cikis-fragmani/ https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-cikis-fragmani/#respond Tue, 12 Mar 2019 12:30:08 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136007 Activision ve FromSoftware ekiplerinin bizlere sunmaya hazırlanmakta oldukları Sekiro Shadows Die Twice isimli oyunu duymayan yoktur muhtemelen. Çok yakın bir tarih olan 22 Mart 2019’da çıkış yapacak Sekiro Shadows Die Twice için şimdiden çıkış fragmanı yayımlandı bile. Sizlere bahsetmekte olduğumuz Sekiro Shadows Die Twice çıkış fragmanını hemen aşağıda sizlerle paylaştık bile. Dilerseniz, öncelikle oyunun çıkış videosunu izleyin, daha sonradan detaylara geçelim.

Sekiro Shadows Die Twice bomba gibi geliyor

Sekiro Shadows Die Twice içerisinde, oyuncular 1500’lü yılların Japonya’sına gidiyor. Bu dönem, fazlasıyla kanın dökülmüş olduğu acımasız bir dönem. Oyuncular olarak, Sekiro Shadows Die Twice dünyasının karanlık atmosferinde, bu acımasızlıkla boğuşuyoruz. Oyuncular, birtakım ninja yetenekleri ile birlikte, oyunun bu karanlık dünyasına baş kaldırıyor. Hikaye ve oynanış konusundaki daha fazla detayları da, Sekiro Shadows Die Twice çıkış yaptığı zaman öğreneceğiz. Şimdilik, sabretmeye devam ediyoruz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/sekiro-shadows-die-twice-cikis-fragmani/feed/ 0 136007
Doom Annihilation filmi için fragman yayımlandı https://leadergamer.com.tr/doom-annihilation-fragman-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/doom-annihilation-fragman-yayimlandi/#respond Tue, 12 Mar 2019 12:29:33 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136009 Normalde pek fazla filmlerle ilgili yazı paylaşmamaktayız sizlerle fakat bu haberimize konuk olan filmin özel bir yeri var. Nedir bu özel yer diye soracağınıza eminiz. Bu haberimize konuk olan film, bir oyuna ait aslında. Doom’a. Evet, yılların eskitmeyi bir türlü beceremediği o seriye ait. 2005 yılında ilk filmi ile bizlerle buluşturulan Doom, şimdi de yeni filmi Doom Annihilation ile karşımıza çıkıyor. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video da, Doom Annihilation için yayımlanmış olan fragmanın ta kendisi.

Doom Annihilation filmi nasıl olur?

İzleyenleriniz mutlaka olmuştur ilk Doom filmini. Fakat izlemeyenler için biz yine de altını çizelim. İlk film, öyle muhteşem bir şey değildi. Zaten, nedense neredeyse hiçbir oyun filmi çok ahım şahım bir şey olmuyor. Doom Annihilation’dan da pek bir beklentimiz yok bu sebeple. Eğer güzel olursa, tadını fazlasıyla çıkartarak izleyeceğimiz kesin. Tabii, olur da orta kıvamda bir film ile karşımıza çıkarlarsa, yine tadını çıkararak izleriz. Sonuçta, Doom’dan bahsediyoruz, öyle değil mi? Tek umudumuz, leş bir film olmaması. Hoş, o zaman da izleriz ama tadını çıkarabilir miyiz, bilemiyoruz.

 

]]>
https://leadergamer.com.tr/doom-annihilation-fragman-yayimlandi/feed/ 0 136009
FIFA 19 Road to the Final yükseltmeleri geldi https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-yukseltmeleri-geldi/ https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-yukseltmeleri-geldi/#respond Mon, 11 Mar 2019 15:47:40 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=136001 FIFA 19 FUT tarihinde ilk defa ve sadece kısa bir süreliğine, UEFA Champions League Road to the Final ve UEFA Europa League Road to the Final kartları FUT paketlerinde yer alacak. Road to the Final, takımın önemli maçlardaki başarısı ile ilgili tamamen. Bu yazımıza konuk olan Road to the Final kartları, tamamen dinamik bir yapıya sahip. Takımları ne zaman kazanırsa veya Şampiyonlar Ligi’nde ya da Avrupa Ligi’nde ne zaman ilerleme kaydederlerse, o zaman skorları yükseliyor. Bu yükseltmeler, oyuncuların performanslarına ayrı ayrı bakılmaksızın gerçekleştiriliyor. Hemen aşağıda, şimdiye kadar gerçekleştirilen FIFA 19 Road to the Final yükseltmelerini sizler için listeledik.

Şimdiye kadarki FIFA 19 Road to the Final yükseltmeleri

 • RB: Serge Aurier 87 > 88 (Tottenham Hotspur)
 • CB: Davinson Sánchez 88 > 89 (Tottenham Hotspur)
 • LB: Nicolás Tagliafico 84 > 86 (AFC Ajax)
 • LW: Alexis Sánchez 89 > 90 (Manchester United)
 • CAM: Jesse Lingard 86 > 87 (Manchester United)
 • LB: Alex Telles 87 > 88 (FC Porto)
 • RB: Alessandro Florenzi 86 > 87 (AS Roma)
 • CAM: Henrikh Mkhitaryan 87 > 88 (Arsenal)
 • LB: Filipe Luís 87 > 88 (Atlético de Madrid)
 • ST: Gerard Moreno 86 > 87 (Villarreal CF)
 • ST: Sergio Agüero 91 > 92 (Manchester City)
 • LM: Ivan Perišić 87 > 88 (Inter Milan)
 • CB: Presnel Kimpembe 86 > 87 (Paris Saint-Germain)
 • ST: Edinson Cavani 91 > 92 (Paris Saint-Germain)
 • ST: Karim Benzema 87 > 88 (Real Madrid CF)
 • CB: Davinson Sánchez 87 > 88 (Tottenham Hotspur)
 • RW: Raheem Sterling 88 > 90 (Manchester City)
 • CB: Nacho Fernández 86 > 87 (Real Madrid CF)
 • LB: Marcos Alonso 86 > 87 (Chelsea)
 • CM: Geoffrey Kondogbia 86 > 87 (Valencia CF)
 • CM: Pizzi 86 > 87 (SL Benfica)
 • ST: Antoine Griezmann 91 > 92 (Atlético de Madrid)
 • ST: Ante Rebić 84 > 86 (Eintracht Frankfurt)
 • ST: Wissam Ben Yedder 86 > 87 (Sevilla FC)
 • RB: Serge Aurier 86 > 87 (Tottenham Hotspur)
]]>
https://leadergamer.com.tr/fifa-19-road-to-the-final-yukseltmeleri-geldi/feed/ 0 136001
Resident Evil 2 Remake oyunundan Mr X zararsız bir hayalet oluyor https://leadergamer.com.tr/resident-evil-2-remake-mr-x-zararsiz-oluyor/ https://leadergamer.com.tr/resident-evil-2-remake-mr-x-zararsiz-oluyor/#respond Mon, 11 Mar 2019 15:15:48 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135997 25 Ocak 2019 tarihinde bizlerle buluşarak seriye yepyeni bir soluk kazandırmış olan Resident Evil 2 Remake, bu haberimize konuk oluyor. Bildiğiniz üzere, oyun içerisindeki önemini tartışamayacağımız Mr X isimli varlık, birçok oyuncunun en korkulu rüyası. Nereden geleceği belli olmayan bu Mr X, bir anda karşınıza çıkarak Resident Evil 2 Remake tecrübenizi iyice zorlu bir hale getirebiliyor. Bu durumdan zevk alan bir sürü oyuncu var elbette. Fakat, aynı zamanda Mr X’i sevmeyen oyuncu kitlesi de mevcut. Bu haberimizde sizlere bahsedeceğimiz şey, Mr X’in Resident Evil 2 Remake içerisinden tamamen nasıl kaldırılabileceği.

Resident Evil 2 Remake tecrübesini zorlaştıran Mr X nasıl kaldırılır?

Resident Evil 2 Remake içerisinde Mr X tam anlamıyla kaldırılmıyor elbette. Sonuçta, hikayede de önemli bir yere sahip. Fakat, Mr X yerine, dost canlısı bir hayalet ile baş başa bırakılıyoruz. Resident Evil 2 Remake için indirebileceğiniz bu mod sayesinde, hem hikaye bozulmadan devam ediyor, hem de Mr X oyun tecrübenizi daha fazla zorlaştırmıyor. Haberimize konuk olan modu indirmek için buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sayfasını kullanabilirsiniz. Ulaşacağınız site, modu indirip kurmanız konusunda yeterince yardımcı olacaktır zaten.

]]>
https://leadergamer.com.tr/resident-evil-2-remake-mr-x-zararsiz-oluyor/feed/ 0 135997
Yeni Control videosu ile yeteneklerimiz gösterildi https://leadergamer.com.tr/control-yeteneklerimiz-gosterildi/ https://leadergamer.com.tr/control-yeteneklerimiz-gosterildi/#respond Sun, 10 Mar 2019 17:34:29 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135994 Remedy ekibinin ellerinden merakla beklemekte olduğumuz Control’den bahsedeceğiz bu haberimizde sizlere. Bir süredir haberlerimize konuk olan ve merakla beklemekte olduğumuz Control isimli oyun için yepyeni bir video yayımlandı. GameInformer tarafından yayımlanan video, bizlere Control hakkında önemli bilgiler sunuyor. Oyun içerisinde bizlere sunulacak olan yeteneklerimizi, bu haberimize konuk olan video içerisinde görebilirsiniz. Yayımlanan videoyu hemen aşağıda sizlerle paylaştık.

Control içerisinde bizleri çeşit çeşit yetenekler bekliyor

Haberimize konuk olan videodan gördüğümüz kadarıyla, bizleri 4 adet yetenek beklemekte. Bu yeteneklerden ilki, çeşitli formlara bürünebilen prototip bir silah. 2. yeteneğimiz, telekinetik bir güç. 3. yetenek olarak, kalkan adında bir yeteneğimiz bulunmakta. Son yeteneğimiz ile de, düşmanların akıllarını kontrol edebilmekteyiz. Yani, harika diye belirtebileceğimiz bir mekaniğe sahip Control. Tabii, her ne kadar teorik olarak iyi olsa da, pratikte nasıl olacağını henüz bilmiyoruz. Merakla bekliyoruz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/control-yeteneklerimiz-gosterildi/feed/ 0 135994
The Sinking City çıkış tarihi ertelendi https://leadergamer.com.tr/the-sinking-city-cikis-tarihi-ertelendi/ https://leadergamer.com.tr/the-sinking-city-cikis-tarihi-ertelendi/#respond Sat, 09 Mar 2019 11:34:04 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135989 Frogwares ekibi tarafından bizlere sunulacak olan Lovecraft temalı oyunu merakla bekleyen bir sürü oyuncu bulunuyor. Biz de, bu merakla beklemekte olan oyunculardan biriyiz elbette. The Sinking City isimli bu oyun için belirlenmiş olan çıkış tarihi, aslında bu ayın sonlarına doğru olarak belirlenmişti. Fakat, daha sonrasında Amazon üzerindeki listelemede, The Sinking City çıkış tarihi ertelemesine dair ipuçları verildi. The Sinking City çıkış tarihi, biraz daha ilerleyen tarihlerde karşımıza çıkacak. Hemen aşağıdaki video, bu konuda gerekli açıklamaları dile getiriyor zaten.

The Sinking City çıkış tarihi 27 Haziran 2019 olarak belirtildi

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, The Sinking City çıkış tarihi ile ilgili bilgi vermekte. Basın açıklamasına göre, son aylarda çıkan AAA kalitedeki oyunların çıtayı yükseltmiş olması sebebiyle, bir süre daha üzerinde çalışacaklar. 27 Haziran 2019 tarihinde bizlerle buluşacağı belirtilen The Sinking City, o tarihe kadar tekrar tekrar elden geçirilerek daha düzgün bir şekilde bizlere sunulacak. Bu, genel olarak ufak tefek hatalar ve eksiklikler üzerinde yapılacak bir geliştirme olacak. Elden bir şey gelmiyor ne yazık ki. 27 Haziran 2019 tarihini beklememiz gerekli.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-sinking-city-cikis-tarihi-ertelendi/feed/ 0 135989
DMC 5 en yüksek grafik ayarlarında muhteşem gözüküyor https://leadergamer.com.tr/dmc-5-en-yuksek-grafik-muhtesem/ https://leadergamer.com.tr/dmc-5-en-yuksek-grafik-muhtesem/#respond Sat, 09 Mar 2019 10:07:46 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135980 Geçtiğimiz günlerde sizlerle incelemesini paylaşmış olduğumuz bir oyun, bu haberimize konuk oluyor. Hangi oyundan bahsettiğimizi biliyor olmalısınız. Sonuçta, oyuncu kitlesi tarafından büyük bir merakla beklenen bir yapımdı. Evet, DMC 5 kısa ismi ile de bilinen Devil May Cry 5 isimli oyundan bahsediyoruz. Eğer henüz DMC 5 inceleme yazımızı okumadıysanız, buraya tıklayarak, inceleme yazımıza ulaşabilirsiniz. Bu haberimize konuk olmasının sebebi, oyunun bizlere sunmakta olduğu görsellik. Hemen aşağıdaki galerimizde, DMC 5 en yüksek grafik ayarlarında nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Tabii ki, görseller sadece bu kadardan ibaret değil.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

DMC 5 galerimizde sürpriz kaçıran şeyler mevcut!

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz galerimizde bulunan görseller, DMC 5 en yüksek grafik ayarları ile açıldığında bizlere sunmuş olduğu görsel şöleni gözler önüne seriyor. Elbette görseller bu galerimizde yer alanlardan ibaret değil. Haberimiz içerisinde birkaç kere uyarmış olduğumuz gibi, sürpriz kaçıran ögeler bulunuyor bu görseller arasında. Eğer daha fazlasını isterseniz, buraya tıklayarak yaklaşık 1000 adet görselin arasında kaybolabilirsiniz. Fakat, tekrar altını çizmemiz gerekli ki, oyunun sürprizi kaçabilir.

]]>
https://leadergamer.com.tr/dmc-5-en-yuksek-grafik-muhtesem/feed/ 0 135980
The Division 2 ilk gün güncellemeleri can yakıyor https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-gun-can-yakiyor/ https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-gun-can-yakiyor/#respond Sat, 09 Mar 2019 09:51:24 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135977 Ubisoft’un ellerinden merakla beklemekte olduğumuz Tom Clancy’s The Division 2, bildiğiniz üzere 15 Mart 2019 tarihinde sevenleri ile buluşacak. Tom Clancy’s The Division 2 çıkmasına çıkacak fakat oyunun ilk gün güncellemeleri de can yakacak gibi görünüyor. Tabii, bu oyunun fiziksel bir kopyasına sahip olan PS4 ve Xbox One kullanıcıları için geçerli olan bir durum. Özellikle, fiziksel Tom Clancy’s The Division 2 kopyası bulunan PS4 oyuncularının biraz canı yanacak. Zira, karşılarında 90GB gibi devasa büyüklükte bir güncelleme bulunuyor.

Tom Clancy’s The Division 2 PS4 için 90GB güncelleme gelecek

Ubisoft ekibinin resmi destek sayfasında verilen bilgilere göre, Tom Clancy’s The Division 2 PS4 sürümünün fiziksel kopyasına sahip oyuncuları 88-92GB civarında bir güncelleme bekliyor. Oyunun HDD yüklemesinin 88-92GB civarında olacağının altı çizildi. Yani, oyunun fiziksel kopyasına sahip olsanız bile resmen sıfırdan indiriyormuşsunuz gibi olacak. Açıklamada, “Eğer oyunun fiziksel bir kopyasını satın aldıysanız, yüklemeye CD’den başlayın.” ve ardından da, “Çevrim içi olduğunuzu ele alırsak, konsolunuz, siz oyunu yüklerken aynı anda Title Update 1 de indirecek.” şeklinde bir ibare yer aldı.

Xbox One platformunda, sahip oldukları fiziksel kopya ile oynayacak oyuncular ise 48-52GB arası boyutta bir güncelleme ile karşılaşacak. Tom Clancy’s The Division 2 PS4 sürümü oyunu baştan aşağı tekrar indirme gereksinimine neden sahip, bilemiyoruz fakat gereksiz bir şey değildir muhtemelen. Yine de, bu kadar büyük olması da pek normal değil. Ayrıca, oyunun Xbox One sürümündeki 50GB civarı güncellemenin de pek bir normal yanı yok zaten.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-division-2-ilk-gun-can-yakiyor/feed/ 0 135977
Momo Challenge nedir? https://leadergamer.com.tr/momo-challenge-nedir/ https://leadergamer.com.tr/momo-challenge-nedir/#respond Wed, 06 Mar 2019 23:16:08 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135964 Bildiğiniz üzere, belli dönemlerde ölümlere sebep olan birtakım oyunlar ortaya çıkıyor. Aslında, oyun diye tabir etmek pek de doğru olmaz bu tarz şeylere. Zira, bunu alıştığımız video oyunlarından zanneden birçok insan oluyor oyun dediğimizde fakat kendisi bambaşka tarzda bir şey. Daha önce, Mavi Balina gibi bir şey vardı ortalıklarda. Hala bu sözde oyunu oynayıp ölenler oluyor. Eğer Mavi Balina’ya aşina değilseniz, buraya tıklayarak ulaşacağımız yazımız sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Biz ise, bu yazımızda günümüzün gündeminden düşmek bilmeyen Momo Challenge isimli sözde oyunundan bahsedeceğiz. Gelelim asıl soruya. Momo Challenge nedir?

Momo Challenge nedir?

İddia edilene göre, Momo isimli karakter, özellikle YouTube üzerindeki çocuklara hitap eden videolarda reklam gibi gösterilmekte. Bu reklam tarzında gösterilen videodaki Momo, çocuklara evdeki kesici aletleri nerede bulabileceklerini anlatıyor. Ardından ise, bu kesici aletler ile kendilerine zarar vermelerini istiyor. Yine iddia edilen bilgilere göre, Momo Challenge talimatlarına uymazlarsa eğer, Momo’nun çocukları uykularında bulmakla tehdit ediyor.

Dikkatinizi çekmiştir muhtemelen. İddia edilen bilgiler olduğunu söyledik defalarca. Momo adı verilen bu karakter, aslında Mother Bird adındaki bir heykel. Momo Challenge, ilk olarak Arjantin’de intihar eden bir çocukla alakalı olduğu söyleniyor. Kanıt yok tabii ki ortalıklarda. Ardından Meksika, Amerika, İngiltere derken oyun iyice dünyayı sarsmaya başlıyor. Bu olay, özellikle Kim Kardashian tarafından Twitter üzerinde paylaşılınca patlak veriyor ve iyice yayılıyor. Şimdiye kadar sizi biraz ürkütmüş olmalı. Sonuçta, çocukların intihar etmesine sebep olan ve medyada yankılanan bir, “oyun” söz konusu, öyle değil mi?

Tekrardan altını çizelim. Sizlere Momo Challenge nedir sorusunu yanıtlamış olduğumuz bu haberimizde, defalarca bunun iddia edildiğine değindik. Bunun var olduğu iddia ediliyor sadece, çünkü ortada hiçbir ispat yok. Açıkçası, bulunacağını da hiç zannetmiyoruz. Bize soracak olursanız, özellikle bu durumun YouTube platformuna yükleniyor olması, biraz da günümüz televizyon medyasının izleyici kaybından kaynaklanıyor. Zaten YouTube’un ve internet aleminin hızla gelişmesinden şikayetçi olan bu kesim, YouTube gibi mecralara yüklenerek izleyici açısından kayıplar yaşamalarını istiyor gibi görünüyor. Bunun sonucunda da, tekrar izleyici kazanacaklar ve bu da, tekrar muhteşem kazançlar demek oluyor. Peki, sizin bu durum hakkında yorumunuz nedir?

]]>
https://leadergamer.com.tr/momo-challenge-nedir/feed/ 0 135964
Captain Marvel inceleme https://leadergamer.com.tr/captain-marvel-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/captain-marvel-inceleme/#respond Wed, 06 Mar 2019 23:05:51 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135965 Eğer Marvel Cinematic Universe ile alakalı gelişmeleri günbegün takip edenlerdenseniz muhtemelen biliyorsunuz; Captain Marvel, Avengers: Endgame’in kapatacağı mevcut evre için çok önemli bir film. Çünkü 20 filmi geride bırakan MCU’nun ilk kadın başrollü solo filmi. Çünkü eski ekibin bir kısmına veda edeceğimiz Endgame’de ve sonrasında “davayı ilerletecek” karakterlerden bir tanesinin seyirciye tanıtıldığı film. Çünkü bu filmin ana karakteri olan Carol Danvers, MCU’nun babası Kevin Fiege’nin deyimiyle şimdiye kadar Marvel filmlerinde görmediğimiz bir güç skalasının kapılarını aralayacak olan karakter. Dilerseniz, Captain Marvel inceleme yazımın, filmin hikayesinden bahsettiğim kısma geçelim bir an önce.

Captain Marvel bizlere ne anlatıyor?

Captain Marvel ismi üzerinde kallavi bir yük taşıyor yani ve izleyicinin merakını gıdıklamak adına da Infinity War’un, “after-credits” sahnelerinden itibaren epey bir pazarlama yapıldı. Film yapılan pazarlamaların karşılığını alacak mı? Kesinlikle evet. Peki MCU çerçevesinde omuzlandığı yükü kaldırabiliyor mu? İşte o sorunun cevabı, bence filme hangi konumdan yaklaştığınıza göre değişiyor. Captain Marvel’ın tanıtım sürecinde, tıpkı Wonder Woman’da olduğu gibi bu filmin de kendine feminist bir görev bellediği açık ve net belli edildi.

Bu süreçte film ve başrol oyuncusu Brie Larson bir takım linç meraklısı kitle tarafın negatif yorum yağmuruna tutuldu. Sadece bu kadarla da kalmadı, Rotten Tomatoes’daki Captain Marvel gazı indirilmeye çalışıldı, negatif propaganda yapıldı vesaire. Bunların haklı tutumlar olduğunu elbette savunmuyorum ancak açık açık söyleyeyim film gözümdeki en büyük hatalarını feminist kaygılar güderken yer yer samimiyetsizliğe kaçarak yapıyor ve bu iki karşıt durum filmi eleştirme sürecini ironiye buluyor.

Filmde bize anlatılan Carol Danvers, hikâyenin seksenler sonu-doksanlar başı dönemde geçmesinden dolayı, kadın erkek ayrımının daha yaygın olduğu bir zamanda yaşamış bir karakter. Dolayısıyla film bunun Carol’ın yaşamında yol açtığı zorlukları bize anlatma çabasına giriyor ki bu detaylar çizgi romanlarda da mevcut. Ancak şöyle bir durum var ki, filmin başladığı yer, hafızasını kaybetmiş bir Carol gördüğümüz Hala gezegeni, yani Agents of S.H.I.E.L.D. ve Guardians of the Galaxy’de gördüğümüz çoğunlukla mavi derili olan uzaylı ırkın, Kree’nin ana vatanı.

Filmde başka neler oluyor?

Olayların göbeğinden, aksiyonu etli kısımlardan başlıyoruz ve bu yüzden Carol’un geçmişte yaşadığı bu zorlukları kısa kısa ve bağlamdan yoksun flashback sahneleri formatında görüyoruz. Başı ve sonuyla uzun uzun anlatılan olaylar söz konusu değil. Daha ziyade sayısı bol süresi çok kısa tutulmuş enstantaneler bunlar ve olmadığı için de zamanı gelip film bu geçmiş yaşantıları Carol’ın karakterini güçlendiren ve davranışlarını “patlatan” sebepler olarak sunmaya çalıştığında reklam filmi tadında bir iki sahneye yardım ve yataklık ediyorlar.

Üzerine bir de çizgi romanlarda bu seviyede güce sahip olmayan Captain Marvel’ın, filmdeki güç seviyesine kavuşmasının altı da arkasına ilginç detaylar döşemek ya da farklı türden sınavlarla hak edilmiş gösterilmek yerine bu karakter gelişimi ile doldurulmaya çalışınca film feminizm puanı kasarken senaryosundan fire vermiş bulunuyor. Captain Marvel inceleme yazımda, filmdeki en büyük eksi olarak gösterebileceğim şey tam olarak bu.

Captain Marvel inceleme yazımın artılarına gelelim. Öncelikle her zaman olduğu gibi Marvel standardının altına kesinlikle düşmeyen bir film var karşımızda. Aksiyonu, aksiyona es verdiği anlar ve espriler gayet düzgün ayarlanmış. Marvel eğlencesi yerli yerinde. Ayrıca kronolojik olarak ilk Captain America filmi gibi modern Marvel filmlerinin öncesinde geçtiği ama onun kadar uzaklarda kalmadığı için bir şeylerin altını doldurmak konusunda çoğunlukla başarılı bir iş çıkarıyor. Bu nokta da filmin sahaya sürdüğü en büyük silah da elbette gönüllerin fatihi Nick Fury.

Captain Marvel oyuncuları işlerini nasıl yapmış?

Gençliğini gördüğümüz Nick Fury, Carol ile gayet hoş bir ikili oluşturuyor. Ayrıca gözünü nasıl kaybettiğini de görüyoruz ki şu kadarını garanti edebilirim, beğenip beğenmeyeceğinizden bağımsız olarak, bu kısım kesinlikle filmden önce aklınızda canlandırdığınız herhangi bir şeye benzemiyor. Brie Larson’ın oyunculuğu da gayet yerinde. Karakterine yazılan ve bahsini yukarıda ettiğim şahsi fikrimce kusurlu sahnelere rağmen kendi üzerine düşen görevi gayet iyi yapmış. Karakterine yazılan laf söz dinlemez mizacı güzel kullanmış. Carol Danvers karakteri sevilesi bir karakter olmuş. Filmimizin diğer kallavi oyuncuları Ben Mendelsohn ve Jude Law da gayet güzel işler çıkarmışlar ve iyisiyle kötüsüyle sevilen karakterler olmuşlar. MCU dahilinde ilk defa gördüğümüz Skrullar da farklı ama yeterli olmuş.

Filmin görsel efektleri yerli yerinde, aksiyon sahneleri de gıcır gıcır ve ekrandaki olayın ardında yatan gücü hissettirmek konusunda gayet başarılılar. Bu kadar ağır CGI kullanılan çoğu filmde olduğu gibi burada da bir iki ufak yerde göze çarpan çiğlikler elbette var. Fakat bunları umursamamaya alışmışsınızdır diye düşünüyorum. Filmin Hans Zimmer’ın öğrencisi ve bir Türk olan Pınar Toprak tarafından yapılan müziklerine bayıldığımı söylemek isterdim. Fakat aklımda kalan pek bir melodi olmadı maalesef. Filme özel bestelenen orkestra parçalarının yanında bir dönem filmi/dönem estetikli film klasiği olarak lisanslı şarkılarımız da mevcut ancak bunlar da bir Guardians of the Galaxy seviyesinde değiller. İsmini yazmayacağım bir Nirvana şarkısı çalıyor ama orası pek hoş.

Captain Marvel inceleme sonucu nedir?

Geldik, Captain Marvel inceleme sonucundan bahsedeceğim kısma. Toparlayacak olursam, Captain Marvel, Marvel Evreni’nin kozmik skalasında inanılmaz önem arz eden şeyler göstermiyor. Aşırı orijinal bir ana karakter veya kötü sunmuyor ve feminizmini de kör göze parmak etmeden, samimiyetle sergileyemiyor. Ancak Marvel filmlerinden alıştığınızın altında bir eğlence sunduğu anlamına da gelmiyor bu. Gidin, izleyin, gülün eğlenin sonra da hayatınıza devam edin. Hadi sağlıcakla.

]]>
https://leadergamer.com.tr/captain-marvel-inceleme/feed/ 0 135965
Devil May Cry 5 inceleme https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-inceleme/#respond Wed, 06 Mar 2019 16:00:04 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135943 Uzun süredir beklenilen o an geldi ve çattı, Devil May Cry 5 bizlere sunuldu. Ben de, Leadergamer ekibi adına oyunu oynadım tabii ki. Sonuçta, DMC 5 gibi bir oyundan bahsediyoruz. Devil May Cry 5 inceleme yazısı içerisinde de, oyunda edindiğim tecrübelerden bahsedeceğim sizlere. Tabii ki, oyunun iyi ve kötü bulduğum taraflarından da bahsedeceğim. Oyunu tek oturuşta bitirdiğimin altını çizmek istiyorum. En azından, ilk bitirişimi tek oturuşta yaptım. Bu inceleme yazısını hazırlamadan önce bir de kahve hazırladım kendime ve hemen PC başına geçtim. Oyunu anlatmak için çok sabırsızlanıyorum açıkçası. O yüzden, daha fazla lafı uzatmadan bir an önce Devil May Cry 5 inceleme yazısının detaylarına geçmek istiyorum.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

Devil May Cry 5 bizlere nasıl bir hikaye sunuyor?

DMC serisi ile haşır neşir olan oyuncuların bile bazı bazı neye uğradıklarını şaşıracakları bir hikayenin oyun içerisinde bulunduğunu söyleyebilirim. Özelliklere sonlara doğru sürekli olarak kafayı yercesine şaşırdım. Hikayede, insanların kanını sömüren, diğer dünyadan gelen bir ağacı ve o ağacın sahibini yok etmeye çalışıyoruz. Fakat, hikaye esnasında o kadar çok önemli an var ki, en ufak bir tanesini bile anlatsam çok fena sürpriz kaçırırım gibi geliyor. Bu yüzden, hikaye konusunda çok fazla detaya girmek istemiyorum. Zira, Devil May Cry 5 hikayesi, kesinlikle her oyuncunun deneyimlemesi gereken bir hikaye.

DMC 5, bizlere 3 adet karakter sunuyor. Bunlardan bir tanesi Nero, bir tanesi V ve diğeri ise Dante. Oyuna, Nero ile başlıyoruz. Nero ile tanışıklığımız, Devil May Cry 4’ten beridir var. O yüzden, ona karşı pek bir yabancılık çekmiyoruz. En azından, karakter olarak. Zira, kim olduğunu biliyoruz. Ya da, bildiğimizi düşünüyoruz… Şu hikayenin sürprizini kaçırmamak ne kadar zor, bir bilseniz… V, bizlere çok yabancı olan yepyeni bir karakter. Hikaye içerisindeki yerinin çok önemli olduğunun da altını çizmem gerekli.

Devil May Cry 5 inceleme yazısına başlamadan hemen önce kendime kahve yaptığımı söylemiştim. Kahveyi hazırlarken, oyun ile ilgili hayallere daldım resmen. İtina ile hazırlanmış resmen. Oyunu bitirdikten sonra fark ettiğim noktalardan biri de, Devil May Cry 5 benim tek oturuşta bitirdiğim sadece birkaç oyundan bir tanesi oldu. Ayrıca, hikaye açısından ilgimi çeken, ara sahnelerini ağzımdan sular akıta akıta izlediğim de nadir birkaç oyundan bir tanesi olma özelliğine sahip. Normalde, pek ilgimi çekmez hikayeler fakat DMC 5, sizi hem merak ettiriyor, hem de kendisine kilitlenmenizi sağlıyor.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

DMC 5 içerisinde kullanabildiğimiz karakterler hangileri ve özellikleri ne?

Devil May Cry 5 hikayesinden bahsederken aslında dile getirmiştim kullanabildiğimiz karakterleri fakat tekrar belirteyim. Bizlere, Dante, Nero ve V karakterleri sunuluyor. Oynanış açısından, her biri birbirinden çok daha farklı. Ritmleri olsun, savaşma mekanikleri olsun, inanılmaz farklılar. Dante’nin savaş stili bile alışageldiğimizin biraz dışında. DMC 4’te nasıldı tam hatırlamıyorum ama DMC 5 oynarken dövüş stillerinizi dövüş esnasında değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede, duruma göre hareket edebiliyorsunuz. Standart olarak silah ve kılıçlarınızı da seri seri değiştirebiliyorsunuz.

Nero, alışageldiğimizden biraz daha farklı. Çünkü, oyunun hikayesine göre kolu kopuyor ve yerine robot kol diyebileceğim bir kol takıyorlar. Hiç sevmedim yeni halini ama dürüst olmam gerekirse, çok güçlü. Hafif hantal ama koyduğu yerden ses getiriyor. Adam gibi adam. Sevdiceği Kyrie’yi oyun boyu görmedim. Tekrar başlamadım oyuna henüz, ilk kez bitirdim ama yok ortalıklarda. Birkaç yerde sesini duyuyoruz, o kadar. Onun dışında Kyrie’den ses yok. Şaka maka, DMC 4’teki o Nero’nun Kyrie kaçırılırken adını acı acı haykırdığı sahne neydi öyle ya?

Devil May Cry 5 inceleme yazısı içerisinde daha bol bol adını anacağımız yeni isim olan V, çok farklı kafalarda bir karakter. Nero ile Dante yakın dövüşte daha iyi hasar vuran karakterler bildiğiniz üzere. Fakat V, rakiplerine sadece öldürmek için dokunuyor. Kullandığı 3 adet yardımcısı var. Bunlardan ilki olan Shadow, sol fare tuşu ile yakından saldırıyor ve kaplan gibi bir hayvan. Griffon isimli diğer yardımcısı ise, karga benzeri bir hayvan ve sağ fare tuşu ile uzaktan saldırıyor. Bir de Nightmare var. Bu Nightmare ise, golem diye tabir edilen yaratıklara benziyor. Genellikle kontrol edemiyoruz kendisini. Sadece kısa bir süreliğine beliriyor ve ortalığı dağıtıp gidiyor. Devil Trigger özelliğinden harcıyor. Yeteneğini açarsanız, kontrol de edebiliyorsunuz.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

Devil May Cry 5 içerisinde karakter nasıl geliştirilir?

DMC 5 oyuncularının en çok önem vermesi gereken noktalardan bir tanesi de, karakterlerin yetenekleri. Her karakterin kendilerine has ayrı yetenekleri bulunuyor ve her karakterin kendine has olan bu yetenekleri, sadece onlar için yükseltilebiliyor. Bunun için ise, Red Orb eşyalarından kullanıyoruz. Karakterlerin silahları, Devil Trigger formları, kılıçları, yetenekleri ve daha nice özellikleri tek tek yükseltilebiliyor. Yükseltme yapmak için ise bol bol canavar kesmeniz gerekiyor. Ne kadar bol canavar keserseniz, o kadar bol Red Orb elde edersiniz.

Red Orb eşyasından bahsetmeden önce, bir de ortak geliştirilebilen şeylerden bahsedeyim. Herhangi bir karakterinizde geliştirdiğinizde diğer karakterlerinize de etki eden şey, can ve Devil Trigger barı. Ayrıca, elinizdeki Red, Blue, Purple ve Gold Orb eşyaları da karakterler arasında her zaman kullanabileceğiniz şeyler olarak belirtilebilir. Red Orb kasmanın birçok yolu var oyunda. Bölüm sonunda skorunuza bağlı olarak değişkenlik gösteren miktarda, öylece kenarda köşede duranlar ve birtakım bitki gibi şeylerin üzerinde bulunanlar gibi birden fazla yolla elde edilebiliyorlar.

Blue Orb eşyaları can barınızı yükseltiyor. Eğer 4 adet parça bulursanız, 1 can barı elde edebilirsiniz. Purple Orb, Devil Trigger barınızı yükseltiyor. Blue Orb’da olduğu gibi, 4 tane bulursanız 1 adet Devil Trigger barı yükseltebiliyorsunuz. Devil Trigger barı, White Orb ile, ya da dövüş esnasında hasar alır veya verirken dolabiliyor. En az 3 bar doluysa, karakterinizin özelini açabilir ve daha çok hasar verebilirsiniz. Gold Orb ise, eğer olur da canınızı bir şekilde sıfırlamayı başarıp ölürseniz diye var. Eğer tekrar baştan sarmak istemiyorsanız, ücretsiz olarak sadece 1 Gold Orb ile tekrar canlanabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yeninden canlanma mevzusu Red Orb ile de oluyor fakat o biraz pahalı.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

DMC 5 dövüş sisteminden de bahseder misin?

Devil May Cry 5 inceleme yapayım deyip de dövüş sisteminden bahsetmemek olmaz elbette. Temel dövüş sisteminden bahsedeceğim sadece. Tek tek bütün karakterlerden bahsetmek çok aşırı uzun sürebilir ve gereksiz olur zaten. Oyunda, 3 adet saldırı türü var. Bunlardan ilki, yakın dövüş silahınız veya yardımcınızla saldırınız. Diğeri, uzak mesafe silahınız veya yardımcınızla saldırı. Son olarak da, Devil Trigger saldırıları var. V, Nightmare’ı çağırıyor, Nero, yeni robot koluyla saldırıyor ve Dante ise Devil Trigger formuna dönüşüyor. Düşmanlarınızdan kaçabileceğiniz bir yeteneğiniz de bulunuyor. Ne kadar geliştirirseniz bu yeteneği, o kadar rahat ve uzağa kaçarsınız. Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır derler. Bu oyunda çok haklılar…

Savaşın yaklaştığını hissedebiliyorsunuz oyunda. Eğer boş ve geniş bir alansa, yolunuz kapanacak ve bir grup ile kapışacaksınız demektir. Eğer eşya satın alabileceğiniz ve yetenek geliştirebileceğiniz bir nokta varsa, muhtemelen büyük bir kapışma sizleri bekliyor demektir. Zaten, büyük kapışmalardan önce can ve Devil Trigger’ınızı yenileyebileceğiniz eşyalar da sunuluyor bol bol. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, anlayın ki işler kızışacak. Ona göre önleminizi alın.

Benim en çok hoşuma giden şeylerden biri de, dövüş sisteminde düşman çeşitliliği ve onlara nasıl yaklaşmanız gerektiği konusu oldu. Her düşmana aynı şekilde yaklaşırsanız, çok feci dayak yiyebiliyorsunuz. Bazıları kalkanlı, bazıları iyi vuruyor, bazıları yavaş, bazıları büyü yapıyor, bazıları uçuyor. Anlayacağınız, fazlasıyla yeterli ve çeşitli düşman türü var oyunda. Dikkatli olmanız yeterli. Boss kapışmalarında da durum ciddileşiyor. Önce, incelemeniz ve sonradan saldırmanız en iyisi olur. Her birinin hassas noktası farklı. Sadece dikkat efendim.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

Devil May Cry 5 inceleme yazında henüz bahsetmediğin diğer detaylar nedir?

Oynanış konusunda kategoriye ayırmadığım fakat yine de bahsetmek istediğim şeylerden de bahsedeyim. Sonuçta, Devil May Cry 5 inceleme yazısındayız ve bir eksik kalsın istemeyiz, öyle değil mi? Öncelikle, geliştirmelerin, seride alışmış olduğumuz şekilde sadece belirli noktalardan satın alındığını belirtmek isterim. Sonrasında, günümüzde bol bol karşılaştığımız açık dünya oyunlarından olmadığını ve bir hayli çizgisel ilerlediğini söyleyebilirim. Eğer geride bir şey unuttuysanız da problem değil, bölüme tekrar başlayabilirsiniz. Ana menüde görev seçme özelliği bulunuyor.

Zorluk olarak, benim şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla 3 adet zorluk bulunuyor. Bunlardan ilki Human ve 2.’si ise Devil Hunter. Bu 2 zorluk modu, oyunun en başından beri açık. Devil Hunter modunda bitirdim oyunu bir kere ve Son of Sparda zorluğu açıldı. Eğer Son of Sparda zorluğu da bitirilirse, daha büyük zorluklar açılabilir fakat ne yazık ki böyle bir şey varsa da bende şuan kapalı. Geliştirme yaparken satın alacağınız hareketleri, The Void özelliği sayesinde bir alanda deneyebiliyorsunuz. Sadece o da değil, direkt karakterinizi de deneyebiliyorsunuz. Hareketlerini ve kombolarını yapmayı öğrenebiliyorsunuz bu sayede.

Devil May Cry 5, oyunu öğretmek konusunda da yeterli bir iş yapıyor. Zaten çok aşırı detaylı bir mekaniği yok oyunun. Vur, patakla, ilerle ve döngüyü sürekli devam ettir. Olay, bu kadar. Ufak ufak yazılarla sizlere oyun anlatılıyor, gösteriliyor ve siz ortalığı dağıtmaya devam ediyorsunuz. Eğer Red Orb kasmak zor geliyorsa, satın alma şansınız da bulunuyor. Bu, oyunda gördüğüm tek negatif özellik fakat neyse ki zerre önemi yok. Çünkü, parayla satın alacağınız Red Orb’ları kendiniz çok daha rahat kasabiliyorsunuz. Son olarak, oyunu Devil Hunter zorluğunda bitirmemin 14 15 saatlik oynanış süresinde gerçekleştiğini de söylemek istiyorum. Fakat, bunun bir 2-3 saati ihtiyaçlar için geçmiştir diyebilirim. Yani, şöyle bir 10-11 saatlik bir ilk oynanış bekliyor sizi. Daha zor modda, daha uzun sürecektir tahminen. Benim bu oynanış süremde oyunu %100 tamamlayamadığımı da not olarak düşeyim.

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

Devil May Cry 5 görsel anlamda ne sunuyor ve optimizasyonu nasıl?

DMC 5, beni görsel anlamda çok fena hayran bıraktı. Zaten, bildiğiniz üzere oyun RE Engine ile geliştirildi. Yani, Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 Remake ile bu motorun görsel kalitesine şahit olduk çoktan. Devil May Cry 5’ın da aşağı kalır bir yanı yok. Çok başarılı görsellere ve sahnelere sahip. Zaten, haberimizde paylaştığımız görsellerde de görebilirsiniz ne kadar güzel olduğunu. Animasyonlar, inanılmaz başarılı. En ufak bir sıkıntı görmedim. Her ara sahne, kendisini izletti. Hele bazı aksiyon dolu ara sahneler vardı ki, yeme de yanında yat. Karakterin kan dolu tünellerden geçmesinden sonra her tarafının kan olması, Nero’nun Mega Man’in ünlü silahı Mega Buster’ı kullandığı esnada, Mega Man gibi zıplaması gibi güzel ayrıntılar da gözümden kaçmadı.

Optimizasyon konusunda pek bir şey söylemek düşmüyor bana muhtemelen. Bunun sebebi de, DMC 5 oynadığım PC’nin cidden fazlasıyla sağlam olması. CPU olarak Intel i9-9900K, GPU olarak Asus Turbo 1080 Ti ve 32GB RAM’in bulunuyor desem, fazlasıyla yeterli olacaktır muhtemelen. Fakat, oyunun sunduğu bu görsel şölene rağmen pek bir sistem istemiyor oluşu da ayrı bir mevzu. Hemen aşağıda, Devil May Cry 5 sistem gereksinimleri listelerini sizlerle paylaştım. Bunun bir Devil May Cry 5 inceleme yazısı olması sebebiyle, hangi işlemci, hangi ekran kartı ve ne kadar RAM ile oyunu kaldırır yorumunu yapamayacağım ne yazık ki.

Devil May Cry 5 sistem gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT gerekli)
 • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460, AMD FX™-6300 ya da daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 ya da AMD Radeon™ R7 260x 2GB Video RAM ya da daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Devil May Cry 5 sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT gerekli)
 • İşlemci: Intel® Core™ i7-3770, AMD FX™-9590 ya da daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB VRAM, AMD Radeon™ RX 480 with 8GB VRAM ya da daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Devil May Cry 5 inceleme DMC 5 inceleme

DMC 5 inceleme sonucu nedir?

Geldik, bu uzun bekleyişin ardından sizlere sunmaya çalıştığım Devil May Cry 5 inceleme yazısının sonuç kısmına. DMC 5, beni her anlamda heyecanlandırmayı başardı. Oynanış konusunda sunmuş olduğu renklilik, beni benden aldı. Çizgisel olmasına rağmen ufak tefek kararlar almamız ve gizli görevler, fazlasıyla başarılı unsurlar olmuş oynanış konusunda. Hikaye açısından, ara sahne izlemekten nefret eden beni bile kendisine bağlamayı başarmış olan bir oyun söz konusu. Ara sahneler ve hikaye anlatımı o kadar harika ki… Karakterler arasındaki iletişim bile çok özenerek hazırlanmış olduğunu hissettiriyor. Görsel anlamda ise, animasyonlar ve görsel kalite açısından tam bir şölen olmuş durumda.

Fiyat etiketleri konusunda biraz sıkıntılı olduğunu belirtmek mümkün. Zira, 400 TL ile oyunun standart sürümünü satın alabiliyor olmak, pek de iç açıcı değil. Deluxe Edition sürümü ise 426 TL’ye satılmakta. PS4 için ise oyunun Deluxe Edition sürümü, 469 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Standart sürümü ise yine 400 TL. Xbox One tarafında da durumlar PS4 ile aynı. Bu fiyat etiketleri ise bizim için cidden çok fazla. Fakat bir oyun alacaksanız, kesinlikle Devil May Cry 5 almanızı öneririm. Ek paketlere gerek bile yok.

Devil May Cry 5 inceleme yazısının sonucunu şöyle bir toparlayalım. Fiyat etiketini bir kenara bırakalım, çünkü durum hep böyle artık resmen. Oynanış, görsellik, ve hikaye anlatımı konusunda 10 numara 5 yıldızlık iş çıkarmış geliştirici ekip. Muhtemelen hikayenin devamı da gelecektir zaten. Fakat, kim bilir kaç yıl sonra? Her neyse, Devil May Cry 5 inceleme sonucu diyorduk. Devil May Cry 5, kesinlikle her oyuncunun tecrübe etmesi gereken bir yapım olmuş. Tam bir şaheser… Ben uzun süredir bu kadar güzel hikaye odaklı çizgisel oyun oynamamıştım. Teşekkürler Capcom…

]]>
https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-inceleme/feed/ 0 135943
Apex Legends oyuncu kitlesi 50 milyona ulaştı https://leadergamer.com.tr/apex-legends-50-milyona-ulasti/ https://leadergamer.com.tr/apex-legends-50-milyona-ulasti/#respond Mon, 04 Mar 2019 23:22:23 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135939 Apex Legends isimli oyunu duymayan kalmamıştır, öyle değil mi? Sonuçta, Battle Royale türüne bambaşka bir boyut kazandırmayı başardı kendisi ve kısacık bir sürede bir sürü oyuncuyu bir araya getirdi. Hatta, öyle bir bir araya getirme oldu ki bu, bir sürü rekoru da beraberinde getirdi. Respawn CEO’su Vince Zampella tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisi aracılığıyla, oyunun yeni başarısı da duyuruldu. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisi, Apex Legends’ın yeni başarısını gözler önüne seriyor.

Apex Legends, 1 ayda 50 milyon oyuncuya ulaştı!

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisi, Vince Zampella tarafından oyunun başarısını duyurması için paylaşıldı. Açıklama kısmında verilen bilgilere göre Apex Legends, 1 ay gibi kısa bir sürede 50 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Gönderiye eklenmiş olan video içerisinde de, oyunda yapılan şeylerin istatistikleri bulunuyor. Bu video yayımlandığında, 31 milyar ping yerleştirilmiş, 1,23 milyar ultimate yeteneği kullanılmış. Tabii, bunlar sadece örnek. Video içerisinde başka başka şeyler de görebilirsiniz. Haberimize konuk olan yapım, 16 haftada 45 milyona ulaşan Fortnite’dan daha başarılı bir durumda an itibari ile. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisinde ise, oyunun başarı grafiğini görebilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/apex-legends-50-milyona-ulasti/feed/ 0 135939
Trine 4 The Nightmare Prince duyuruldu https://leadergamer.com.tr/trine-4-the-nightmare-prince-duyuruldu/ https://leadergamer.com.tr/trine-4-the-nightmare-prince-duyuruldu/#respond Mon, 04 Mar 2019 22:04:47 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135935 Modus Games ve Frozenbyte ekipleri, bir süredir bizlerle buluşmayan Trine serisinin yeni oyununu duyurdu. Duyurmakla kalmadı, oyun ile ilgili detayları da verdi. Trine serisinin yeni oyunu, Trine 4 The Nightmare Prince adı ile karşımıza çıkacak. Bu haberimize konuk olan yeni Trine 4 The Nightmare Prince duyurusu için bir de yepyeni bir video yayımlandı. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Trine 4 The Nightmare Prince duyuru fragmanını izleyebilirsiniz. Siz, yeni yayımlanan fragmanı izlerken, biz de oyun hakkında bilgi verelim.

Trine 4 The Nightmare Prince duyuru videosu yayımlandı

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu yeni Trine 4 The Nightmare Prince duyuru fragmanı, 1 dakika 48 saniye gibi bir uzunluğa sahip. Bizleri, tekrardan Trine evreninin 2,5 boyutlu dünyasına tekrar taşıyacak. Yani, serinin 3. oyunu olan Trine 3 gibi, tamamen 3 boyutlu olmayacak. Hikayemizin 3 kahramanı olan Amadeus, Pontius ve Zoya, Prens Selius’u kurtarmak için yola koyuluyor. Trine 4 The Nightmare Prince isimli yapım için net bir çıkış tarihi belirtilmedi. Fakat verilen Trine 4 The Nightmare Prince çıkış tarihi bilgilerine göre oyun bizlerle 2019 yılının sonbahar aylarında buluşacak.

 

]]>
https://leadergamer.com.tr/trine-4-the-nightmare-prince-duyuruldu/feed/ 0 135935
KILL la KILL – IF için yeni ekran görüntüleri yayımlandı https://leadergamer.com.tr/kill-la-kill-if-ekran-goruntuleri-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/kill-la-kill-if-ekran-goruntuleri-yayimlandi/#respond Sat, 02 Mar 2019 17:17:31 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135917 PQube, Arc System Works ve Studio TRIGGER, KILL la KILL – IF isimli dövüş oyunları için yepyeni ekran görüntüleri yayımladı. Bu haberimize konuk olan KILL la KILL – IF ekran görüntülerini hemen aşağıdaki galerimizde sizler için bir araya getirdik. Galerimizde bulunan KILL la KILL – IF görsellerine bakarak, animesini izlemiş ve seven oyuncular, bir KILL la KILL oyunundan ne bekliyorsa, bu oyunun onlara tam olarak bunu sunacağını söylemek mümkün.

KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF KILL la KILL – IF

KILL la KILL – IF beklenileni verecek gibi görünüyor

KILL la KILL – IF, bir dövüş oyunu olarak hazırlanmakta. Bizlere, 3 boyutlu arenalarda, animesinde görmüş olduğumuz güzellikte sahneler sunacağı belirtiliyor. Bu da, KILL la KILL izlemiş ve seven anime izleyicilerinin KILL la KILL – IF ile yeterli bir şekilde tatmin olacağı anlamına geliyor. KILL la KILL – IF çıkış tarihi konusunda henüz ne yazık ki bir bilgi verilmedi fakat 2019 yılının sonlarına doğru çıkacağı söylenilmekte.

]]>
https://leadergamer.com.tr/kill-la-kill-if-ekran-goruntuleri-yayimlandi/feed/ 0 135917
Devil May Cry 5 için sürpriz kaçıran bir fragman yayımlandı https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-surpriz-kaciran-fragman-yayimlandi/ https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-surpriz-kaciran-fragman-yayimlandi/#respond Sat, 02 Mar 2019 16:55:17 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=135914 Capcom ekibinin imzasını taşıyan oyunlardan günümüzün en çok beklenilen yapımı tartışmasız Devil May Cry 5. Bu çok beklenen Devil May Cry 5 için, Capcom ekibi tarafından yepyeni bir video yayımlandı. Bu haberimize konuk olan bu video, Devil May Cry 5 için yayımlanmış olan son video olma özelliğine sahip. Hemen aşağıda, Devil May Cry 5 için yayımlanmış olan videoyu sizlerle paylaştık. Konu ile ilgili daha fazla detaya girmeden önce, sizleri bu fragman ile baş başa bırakalım.

Devil May Cry 5 için yayımlanan video sürpriz kaçırıyor

Yukarıdaki Devil May Cry 5 fragmanını izlediyseniz, oyun ile ilgili birkaç sürpriz kaçıran şey görmüşsünüz demektir. Tabii, bunu da Devil May Cry 5 oynanış görüntülerini görmek için yapmış olduğunuz için, pek de sorun olacağını zannetmiyoruz. RE Engine isimli oyun motorunun gücünü ve güzelliğini daha önceden de görmüştük fakat Devil May Cry 5 bunu tekrar bize gösteriyor. Denuvo ile korunmakta olan yapımın bizlere ne sunacağını 8 Mart 2019 tarihinde oyuncularla buluştuğunda göreceğiz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/devil-may-cry-5-surpriz-kaciran-fragman-yayimlandi/feed/ 0 135914