Leadergamer https://leadergamer.com.tr Sat, 20 Oct 2018 22:05:05 +0300 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 113367216 Call of Duty Black Ops 4 inceleme https://leadergamer.com.tr/callofduty-black-ops-4-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/callofduty-black-ops-4-inceleme/#respond Sat, 20 Oct 2018 22:00:52 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134367 Geldik yeni bir inceleme yazısına. Bu seferki inceleme yazısına konuk olan yapım ise Call of Duty Black Ops 4. Elimden geldiğince, oyunun bizlere ne sunduğunu ve ne sunamadığını anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz üzere, standart, alışagelmiş olduğumuz bir puanlama sistemi kullanmıyoruz. Bu yüzden, hemen yukarıda bulunan görselin sağ tarafındaki nişana bakarak yorumumu görebilirsiniz. Dilerseniz, lafı uzatmadan Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısının detaylarına geçelim.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4, oyuncularına ne sunuyor?

Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısının detaylarına inmeden önce, kısaca değinmek istediğim bir nokta daha var.Call of Duty serisinin genel anlamda ortalamanın çok daha üstünde oyunlarla karşımıza çıktığını biliyoruz zaten. Fakat, benim gözümde açıkçası çok oyuncu modunda her zaman Battlefield serisinden geri kalmış bir seri oldu. Call of Duty Black Ops 4’u geliştiren ekip, bütün odaklarını çok oyuncu modu üzerinde toplamaya çalışmış görünüyor. Zira, Call of Duty Black Ops 4 içerisinde herhangi bir hikaye modu bilinmiyor. Bu durum, oyun çıkmadan önce duyurulduğunda da birçok hayranı üzmüştü. Sonuçta, hikayesi ile öne çıkan bir serinin oyunu kendisi.

Call of Duty Black Ops 4 içerisinde rekabetçi PvP modu, ekipçe zombilere karşı oynayabileceğiniz modu ve günümüz Battle Royale oyunlarına baktığımızda iyi optimize edilmiş olduğunu belirtebileceğim Blackout adındaki Battle Royale modu bulunuyor. Gördüğüm kadarıyla, Call of Duty Black Ops 4 içerisindeki modlar arasında en çok oynanan mod Blackout. Bu durumun, Battle Royale modunun günümüzde sevilerek oynanması ile de alakası var tabii. İnsanlar, Call of Duty gibi bir serinin, Battle Royale türünü nasıl oyunculara sunacağını merak ediyor ister istemez.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4 modları nasıl?

Alışageldiğimiz Team Deathmatch diye de bilinen mod, birkaç maç attıktan sonra sarmaya başlıyor. Bunun sebebi de, yavaş yavaş daha da farklıymış gibi hissettirmeye başlıyor olmasından kaynaklanıyor. Seçtiğiniz karakterlerin yetenekleri bulunuyor ve bu yeteneklerle çarpışmayı şekillendirmeye çalışıyorsunuz. Kafanızda taktikler oluşturup, “Oradan dalmamalıydım…” tarzı çıkarımlar yapıyor ve kendinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Ben, Prophet’e sardım açıkçası. Biraz saklanarak oynayan birisiyim ve orta uzaklıkta gerçekleşen çarpışmalar için gerçekten güzel bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Bu mod içerisindeki karakterleri birer sınıftan ziyade, uzman olarak düşünmekte fayda var. Uzman olarak belirtmekte olduğum Call of Duty Black Ops 4 karakterlerinin açıkçası Overwatch ve Rainbow Six Siege oyunlarından esinlenmiş olduğunu da düşünmüyor değilim. Beni bu düşünceye iten şey ise, karakterlerin sahip oldukları yetenekler oldu. Uzmanlar tuzaklara, bombalara, balistik kalkanlara, köpeklere ve daha nice garip garip araçları kullanıyor. Zaten oynarken veya oynanış videolarını izlerken tam olarak bahsettiğim şeyi rahatça anlarsınız.

Team Deathmatch modunda kullandığınız karakter, takıma nasıl bir faydanızın olacağını da gösteriyor aslında. Örneğin, eğer Crash alırsanız takımınıza mermi, can ve güçlendirme yardımları sunabiliyorsunuz. Sevmiş olduğumu söylediğim Prophet ile, düşmanlarınızı sersemletebiliyorsunuz. Bu şekilde, her karakterin kendine has bir faydası oluyor takıma. Bu durumda, takımınız ile taktikler kurabilir ve ona göre hareket ederek düşmanı rahatça devirebilirsiniz. Benim bu modda beğenmediğim şey, eşleştirme sistemi oldu. Daha ilk maçımda karşıma 47 seviye bir düşmanın gelmesi, benim için büyük bir olumsuzluk oldu.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

The Heist modu da ne?

Call of Duty Black Ops 4 ile bizleri karşılayan bir yeni mod da The Heist olmuş. Gerçekten çok beğenmiş olduğumu söylemeyeceğim çünkü zaten sunduğu özellikleri kat kat daha iyi yapan bir seri mevcut. Call of Duty Black Ops 4’un The Heist modu resmen Counter-Strike olmuş. Standart Counter-Strike ne gibi özellikler sunuyorsa, The Heist de onu sunuyor. Düşmanlarınızı öldürdükçe para kazanmanız, kazandığınız paraları kullanmanız, öldükten sonra bir sonraki turu beklemeni vesaire.

Tabii, Call of Duty Black Ops 4 ile gelen The Heist modunun %100 oranla Counter-Strike olmuş olduğunu söylersem de yanlış söylemiş olurum. Counter-Strike içerisinde rehine kaçırıyorken, Call of Duty Black Ops 4 oynarken haritanın ortasındaki para dolu çantayı kurtarmaya çalışıyoruz. Tabii, baktınız olmuyor, düşmanlarınızın hepsini öldürmeyi de tercih edebilirsiniz. Tamamen sizin ve takımınızın taktik seçimine bağlı olarak bu konuda değişikliklere gidilebilir.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4’un bizlere sunduğu diğer modlar ne?

Elbette koskoca Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısı içerisinde sadece bu modlardan bahsedip kaçmayacağım. Oynamak için fazlasıyla can attığım Zombie modu da bulunuyor oyun içerisinde. Açıkçasını sorarsanız, botlarla oynamak daha avantajlı oluyor bu modu. Çünkü, oyundaki labirentlerle dolu haritalarda kafa yormamız gerekiyor. Fakat botlar zaten gerekli şeyleri biliyor. Bize de tadını çıkarmak düşüyor. Arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz ama arkadaşlarınızdan bir tanesinin gözü sürekli olarak Vikipedi’de olması gerekiyor ne yazık ki.

Vuruş hissinin tadını çıkardığınız mod olarak da belirtebilirim Zombie modunu. O alışageldiğimiz Call of Duty tecrübesini bu modda doya doya yaşadım. Oynarken zil çalmak, ip kesmek gibi eylemlerde de bulunuyorsunuz. Bunların ne işe yaradığını da deneyip görmenizi tavsiye edeceğim. Tabii, daha iyi silahlar elde ederek ölmemiş ölülere karşı bir şansınız olsun istiyorsanız, silahlarınızı bir geçit aracılığıyla geliştirmeniz gerekiyor.

Zombies modunda dikkatimi çeken üzücü şey ise, farklı temadaki bölümlerde bile aynı silahlar ile karşılaşıyor olmamız oldu. Yani, farklı zamanlarda aynı silahları görmek gerçekten çok ilginç bir deneyim oldu. Bir yandan da üzücüydü. Sonuçta, bölüm değişmiş, zaman değişmişken en azından bölüme veya zamana uygun bir silahla karşılaşmak istiyor insan fakat her yerde havada lazerler uçuşabiliyor.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4 Blackout modu ne sunuyor?

Geldik, Call of Duty Black Ops 4’un en çok dikkat çeken moduna. Bildiğiniz Battle Royale. Fakat, öyle normal bir şirket tarafından geliştirilmiş bir Battle Royale tecrübesi değil bu. Bildiğiniz AAA kalitede bir Battle Royale tecrübesi. Peki, genel anlamda bir farkı var mı dersiniz? Tabii ki hayır. Oyunun temeli yine bildiğiniz Battle Royale oyunları ile aynı. Zaten Leadergamer üzerinde de Call of Duty Black Ops 4 Blackout modu için rehberler çıkarıyoruz olabildiğince detaylı olarak. Yeni başlayan oyunculara ve merak edenlere yardımcı olacaktır.

Ben, bugüne kadar herhangi bir Battle Royale türü oyunu tecrübe etmiş biri değilim. Bunu en baştan belirtmemde fayda var. Bu yüzden, ilk deneyimim oldu. Fakat şikayetlere ve internet üzerindeki yorumlara bakacak olursam, özellikle PUBG ile bir hayli optimizasyon sıkıntısı çekilmiş. Call of Duty Black Ops 4’un sunduğu Battle Royale tecrübesinin böyle sıkıntılar içerdiğini söylersem yalan olur.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout modunda dikkatimi çeken şeylerden biri de harita oldu. Serinin sevilen haritaları toplanmış, bir araya getirilmiş resmen. Doğal olarak her harita yok elbette fakat Nuketown gibi sevebileceğiniz haritaları görebilirsiniz. Bazı bölgelerin zombiler tarafından korunuyor olması, sınırlı süreli kullanılabilir eşya gibi sunulmuş olan yetenekler gibi özellikler, diğer Battle Royale türü oyunlar ile arasındaki çizgiyi belirlemiş. Açıkçasını sorarsanız, görsel anlamda da fazlasıyla tatmin edici bulduğumu belirtebilirim.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4 grafikler ve optimizasyon ne alemde?

Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısında, oyunun görsel anlamda ne sunduğundan da bahsetmek gerek tabii. Animasyon ve görsellik açısından gerçekten kalbimi kazandığını belirtebilirim. Şöyle bir düşündüğümde ve notlarıma baktığımda herhangi bir animasyon hatası görmediğimin de altını çizebilirim. Performans açısından Call of Duty Black Ops 4 Blackout modu biraz sizleri üzebilir fakat diğer modlarda performansın neredeyse uçuyor. Zaten Call of Duty serisinin oyunlarını oynarken hep optimizasyon açısından beğendim. Hemen aşağıda sistem gereksinimlerini paylaştım. Sisteminizin kaldırıp kaldıramayacağını bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

Call of Duty Black Ops 4 PC açık beta testi önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i7 4770k veya AMD dengi
 • Bellek: 12GB RAM
 • Depolama: 25GB boş alan
 • Video: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 6GB veya AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
 • DirectX: Sürüm 11.0 uyumlu video kartı veya dengi
 • : Genişbant İnternet bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty Black Ops 4 PC açık beta testi minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya daha yenisi
 • İşlemci: Intel Core i5 2500k veya AMD dengi
 • Bellek: 8GB RAM
 • Depolama: 25GB boş alan
 • Video: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / GTX 1050 2GB veya AMD Radeon HD 7850
 • DirectX: Sürüm 11.0 uyumlu video kartı veya dengi
 • : Genişbant İnternet bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty Black Ops 4 inceleme

Call of Duty Black Ops 4 inceleme sonucu nedir?

Oyunu, Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısının bu aşamasına kadar bir hayli övdüğümü düşünüyorum açıkçası. Her ne kadar hikaye modu olmasa da, çok oyuncu modu ile başarılı olmuş diyebilirim. Fakat, Call of Duty  WWII gibi bir yapıma bakınca, beni hikaye modunun eksikliği ile bir hayli hayal kırıklığına uğratıyor. Açıkçası, hikaye modunu oynamayı seven bir oyuncuyum ve bundan sonra Call of Duty Black Ops 4’a girip girip oynar mıyım derseniz, çok nadir diyebilirim. Fallout 4, Call of Duty WWII, Assassin’s Creed Odyssey gibi yapımlar varken, Call of Duty  Black Ops 4’un yüzüne çok da bakacağımı sanmıyorum. Tabii, eğer arkadaş grubu ile oynamaya karar verirsek, işte o zaman zevk nirvanaya çıkabilir.

Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazısının bizleri en çok ilgilendiren kısmına geldik şimdi de. Oyunun PC platformu için olan fiyat etiketinde 60 Euro yazıyor. Bu da, günümüz kuru ile 385 TL civarı yapıyor an itibari ile. Oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinde ise 470 TL’lik fiyat etiketleri ile karşılaşıyorum. Tabii, eğer olur da daha yüksek bir paket alayım derseniz, Digital Deluxe indirimsiz fiyatı 100 Euro, Digital Deluxe Enhanced sürümü için de 130 Euro ödemeniz gerekecek.

Genel itibari ile baktığımızda, oyunun çok çok muhteşem olduğunu söyleyemeyeceğim. Fakat sunmuş olduğu Battle Royale, Team Deathmatch, The Heist ve Zombie modlarının fazlasıyla sardığını belirtebilirim. En sevdiğimden başlayıp sıralamaya kalkarsam eğer modları başta Zombie modu gelir. Ardından Team Deathmatch, The Heist ve Battle Royale diyerek listemi tamamlayabilirim. Battle Royale türü hayranları için Call of Duty Black Ops 4 Blackout modunun kesinlikle tepeye yerleşeceğinin altını çizmemde de fayda var. Son bir tavsiye ile de Call of Duty Black Ops 4 inceleme yazımı sonlandırayım. Eğer olmazsa olmaz dediğiniz bir yapım ise, kaçırmamanızı tavsiye ederim. Fakat zamanınız varsa, indirimleri de bekleyebilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/callofduty-black-ops-4-inceleme/feed/ 0 134367
The Black Masses fragmanı ekranda 6000’den fazla NPC gösteriyor https://leadergamer.com.tr/the-black-masses-6000-npc/ https://leadergamer.com.tr/the-black-masses-6000-npc/#respond Sat, 20 Oct 2018 18:09:12 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134431 The Black Masses isimli yapımı hatırlayanlar mutlaka olacaktır. Kendisi ile ilgili olarak daha önce bir haber paylaşmıştık zaten. Eğer henüz görmediyseniz veya hatırlamak isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz haberimiz sizlere yardımcı olacaktır. Paylaşmış olduğumuz haberimizde, The Black Masses oynanış görüntüleri bulunuyordu. Bu haberimizde ise yine bir video bulunuyor. Fakat, bu haberimize konuk olan The Black Masses videosu, Brilliant Game Studios tarafından, oyun içerisindeki teknoloji gösteriliyor.

The Black Masses içerisinde aynı anda 6000’den fazla NPC görebileceğiz

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz The Black Masses videosu, 8 dakikaya yakın bir süre sahip. Videp içerisinde, ekibin önemli isimlerinden bir tanesi oyunun detaylarından bahsediyor ve yeni yeni bilgiler veriyor. Paylaşılmış olan The Black Masses teknoloji gösterisi videosunda, eşyaların detayları gerçekten büyüleyici görünüyor. Işıklandırma ve gölgelendirmelere de video içerisinde değiniliyor. Ardından harita etrafında bir tur atılarak bizlere güzel bir teknoloji gösterisi yapılıyor.

Bizi bizden alan kısımlardan biri de, oyunun dünya rekoru kıran özelliği olan 6000’den fazla NPC’nin bir arada gözükebilmesi. Oyun hakkında verilen bilgilere göre, 100.000’den fazla NPC ile de bu özelliği denemişler. Yani, oyunu biz tecrübe ederken belki de 200.000 ile karşılaşacağız. Ardından ise, oynanış görüntüleri başlıyor. Bizlere animasyonlar gösteriliyor. Videoda gösterilenler henüz erken aşamada olduğu için, oyuna daha sonra gelen geliştiricinin karakteri sadece geçici bir görüntüye sahip. Açıkçası, oyunun tam sürümünü sabırsızlıkla beklediğimizi belirtebiliriz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-black-masses-6000-npc/feed/ 0 134431
Bu hafta çıkacak oyunlar 21 Ekim 2018 – 28 Ekim 2018 https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-21-28-ekim-2018/ https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-21-28-ekim-2018/#respond Sat, 20 Oct 2018 11:24:45 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134427 21 Ekim 2018 ile 28 Ekim 2018 tarihleri arasında çıkacak olan oyunları bu haberimizde sizler için listeledik. Hemen aşağıda bulunan bu hafta çıkacak oyunlar listemizin ardından, geçen hafta çıkan oyunlar listemiz de bulunuyor. Tabii, daha sonrasında ise geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar ve geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler listelerimiz de sizleri bekliyor. Bu hafta çıkacak oyunlar arasında bizleri heyecanlandıranlar arasında ise Marvel’s Spider-Man DLC1: The Heist bulunuyor. Fakat, asıl bomba ise Red Dead Redemption 2!

Bu hafta çıkacak oyunlar 21 Ekim 2018 – 28 Ekim 2018

 • Windjammers (Switch)
 • Cities: Skylines Industries (PC)
 • PAW Patrol: On a Roll (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Marvel’s Spider-Man DLC 1: The Heist (PS4)
 • Thronebreaker: The Witcher Tales (PC)
 • Gwent: The Witcher Card Game – official launch (PC)
 • Fallout 76 beta (Xbox One)
 • Nickelodeon Kart Racers (PS4, Xbox One, Switch)
 • Spintires: MudRunner – American Wilds Edition (PS4, Xbox One, Switch)
 • Just Dance 2019 (PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, Switch, Wii, Wii U)
 • Lethal League Blaze (PC)
 • Stardew Valley (iOS)
 • Flashback 25th Anniversary (PS4, Xbox One)
 • Super Hyperactive Ninja (Switch)
 • Witching Tower VR (Rift, Vive)
 • Crazy Machines VR (Rift, Vive)
 • Euclidean Skies (iOS)
 • Storm in a Teacup (Switch)
 • Red Dead Redemption 2 (PS4, Xbox One)
 • N.E.R.O. (Switch)
 • Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood (PS4)
 • My Hero One’s Justice (PC, PS4, Xbox One, Switch)

Geçen hafta çıkan oyunlar 14 Ekim 2018 – 21 Ekim 2018

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler

]]>
https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-21-28-ekim-2018/feed/ 0 134427
Yeni Just Cause 4 fragmanı geliştirilmiş Supply Drop özelliğine değiniyor https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-fragmani-supply-drop/ https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-fragmani-supply-drop/#respond Sat, 20 Oct 2018 11:05:57 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134420 Square Enix ekibi, Just Cause 4 için yeni bir fragman yayımladı. Yayımlanan bu yeni fragman ile, oyun içerisinde bizlerle buluşacak olan yeni ve geliştirilmiş Supply Drop sistemi gösteriliyor. Bu özelliğe zaten günümüzde Battle Royale türü oyunları oynayanlar aşinadır. Supply Drop sistemi sayesinde Just Cause 4 oyuncuları, kendi seçimlerine bağlı olarak silah, araç ve tercih ettikleri eşyaların kendilerine getirilmesini sağlayabiliyor. Bu sayede, o an neye ihtiyaç duyuluyorsa rahatlıkla bu ihtiyaç giderilebiliyor.

Just Cause 4 içerisindeki Supply Drop sistemi tanıtıldı

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz 4 dakika 29 saniye uzunluğuna sahip olan Just Cause 4 oynanış görüntülerini de içeren Supply Drop tanıtım videosu, aynı zamanda bir sürü şeyden de bahsediyor. Verilen bilgilere göre 104 adet araç bulunacak ve bu araçlar, araçların tamamı olmayacak bile. Fakat bu Supply Drop özelliğini kullanabilmeniz için, öncelikle getirmek istediğiniz aracı da açmanız gerekiyor. Oyunda bir de 7 adet pilot bulunuyor. Ne kadar fazla pilotunuz varsa, o kadar sık Supply Drop özelliğini kullanabilirsiniz demektir.

Pilotlarınızı ve yeni eşyalarınızı açmak için bol bol Just Cause 4 oynamanız gerekiyor özetle. Ne yapmanız gerektiğine gelirsek, kaos yaratmanız gerekiyor kısaca diyebiliriz. Ne kadar çok kaos yaratır ve seviyenizi yükseltirseniz, o kadar çok şey açabilirsiniz. Tabii, araçları aynı zamanda bölgeleri ele geçirerek ve türlü türlü şeyler yaparak da açabiliyorsunuz. Bizleri meraklandıran bir diğer şey ise, oyunda mikro ödeme olup olmayacağı. Sonuçta, böyle bir özellik varken oyuncuların bu eşyaları anında açabilmesini sağlayan bir mikro ödeme bizlere çok da yabancı gelmez. Bunun için 4 Aralık 2018 olan çıkış tarihini beklememiz gerekecek muhtemelen.

]]>
https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-fragmani-supply-drop/feed/ 0 134420
LoL geliştiricisi Riot Games ülke müdürü şok bir ortaklığa imza attı https://leadergamer.com.tr/lol-riot-games-ulke-muduru-sok-ortaklik/ https://leadergamer.com.tr/lol-riot-games-ulke-muduru-sok-ortaklik/#respond Sat, 20 Oct 2018 07:16:05 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134417 Günümüzün en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan League of Legends dünyasında büyük bir şok yaşandı. Riot Games ülke müdürü olan Bora Koçyiğit, Lidyana’nın ortaklarından biri oldu. Bu olayın şok olmasının sebebi, Bora Koçyiğit’in girmiş olduğu bu ortaklık. LoL profesyonel ligindeki takımlardan birinin sahibi olan Hakan Baş ve Sina Afra ile imza atılması söz konusu. Bir profesyonel lig sahibi ile Riot Games ülke müdürünün birlikte iş ortaklığı yapması, sektör tarafından uygun görülmüyor.

Riot Games ülke müdürü Bora Koçyiğit’in bu ortaklığı LoL kurallarına da ters

Lidyana isimli bu site, yakın tarihlerde büyüme yolunda yeni ortaklıklara imza atmıştı. Galatasaray’da forma giyen milli sporcumuz Semih Kaya, günümüzün en sık kullanılan platformlarından biri olan Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, 1907 Fenerbahçe espor takımı başkanı olan Sina Afra ve bu haberimize konu olan Bora Koçyiğit de bu ortalığa imza atan isimlerden bir kısmı. Riot Games ülke müdürü tarafından atılan bu imzanın Hakan Baş ve Sina Afra ile olması, aynı zamanda Riot Games tarafından belirlenmiş olan LoL 2018 Sezonu Resmi Kuralları’na da ters.

1.6. Riot Çalışanı Olmama

ŞL lig aşaması, ŞL mevsim finali, ŞL elemeleri, YL lig aşaması veya YL Finalleri başlangıcında veya sırasında Riot Games Inc. (“​RGI​”) veya Riot Games Eğlence Hizmetleri Ltd. Şti (“​RIOT​”) veya herhangi bağlı kuruluşlarında çalışan kimseler Takım Üyesi olamazlar. “Bağlı kuruluş”, bir “Sahibi” olan veya onu kontrol eden, onun mülkiyetinin veya müteselsil mülkiyetinin veya kontrolünün altında olan herhangi bir gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder. “Kontrol”, hangi yoldan olursa olsun, kurumun politikalarına veya idaresine karar verme, o kurumun yöneticilerini, memurlarını, müdürlerini veya vekillerini doğrudan veya dolaylı olarak seçme, görevlendirme veya onaylama gücünü ifade eder.

9.2.10. numaralı kural

Takım yöneticileri ve üyeleri, belli hizmetlerin yerine getirilmesi veya başka bir takımı yenmesi veya yeneceğinin sözünü vermesi karşılığında diğer oyuncu, koç, takım yöneticisi, lig yetkilisi, RIOT çalışanı veya ligdeki diğer bir takıma bağlı kişilere hediye teklif edemez ve bu kişilerden hediye kabul edemez. Bu kuralın tek istisnası, takımın resmi sponsoru veya sahibinin takım yöneticisi veya üyelerine performansa dayalı ödüller sunmasıdır.

]]>
https://leadergamer.com.tr/lol-riot-games-ulke-muduru-sok-ortaklik/feed/ 0 134417
Half Dead 2 için RTX teknoloji demosu paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/half-dead-2-rtx-demosu/ https://leadergamer.com.tr/half-dead-2-rtx-demosu/#respond Fri, 19 Oct 2018 05:56:43 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134413 Room701Games tarafından, geliştirmekte oldukları Half Dead 2 isimli yapım için NVIDIA’nın RTX özelliğini gösteren yeni teknoloji demosu paylaşıldı. Geliştirici ekip, an itibari ile Half Dead 2 içerisindeki yansımalar için RTX teknolojisini kullanıyor. Bunun anlamı da, oyun içerisinde düzgün ve doğru çevre yansımaları, hareketli objeler ve hatta kendi yüzünüzü görebileceğiniz demek oluyor. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, Half Dead 2 için yayımlanan yeni RTX teknoloji demosu.

Half Dead 2 da RTX teknolojisini destekleyecek

Bizleri bu konuda sevindiren konu ise, bu özelliğin sadece NVIDIA GeForce RTX serisi ekran kartlarında mevcut olmayacağı oldu. Yani, eğer NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti gibi ekran kartlarına sahipseniz, rahatça ve hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan bu özelliğinin tadını çıkarabileceksiniz. Her ne kadar NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti’dan örnek vermiş olsak da, eski ekran kartlarında da performans açısından sorun bulunmayacak ve hızlı bir şekilde oyuncuların oyun tecrübesini renklendirecek.

Video içerisinde, Half Dead 2 ile gelecek olan RTX teknolojisi sadece küçük bir oda içerisinde gösterilmiş. Oda içerisinde 1 adet karakter ve bir de ne olduğunu çözemediğimiz NPC veya düşman bulunuyor. Görsel açıdan da gayet tatmin edici bir yapıda gibi görünüyor. Hem de böylesine küçük bir odada olmasına rağmen. İşin daha da iyi kısmı, haberimizde yer verdiğimiz bu yeni RTX teknolojisinin bulunduğu odayı kendiniz de deneyebilirsiniz. Half Dead 2 RTX teknoloji demosunu indirmek için buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfayı kullanabilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/half-dead-2-rtx-demosu/feed/ 0 134413
Star Citizen için yayımlanan yeni video ile oyunun fizikleri gösterildi https://leadergamer.com.tr/star-citizen-fizikleri-gosterildi/ https://leadergamer.com.tr/star-citizen-fizikleri-gosterildi/#respond Fri, 19 Oct 2018 05:44:23 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134410 Cloud Imperium ekibi tarafından Star Citizen için yeni bir video yayımlandı. Yayımlanan Star Citizen videosu içerisinde Sean Tracy ve Andreash Rohr, bizlere oyun içerisindeki fiziğin hem çevre unsurları, hem de karakterler için neden bu kadar büyük bir önem taşınıdığını anlatıyor. Hemen aşağıda sizlerle de paylaşmış olduğumuz yeni Star Citizen videosunda, oyunun geliştirilmiş olan fizik efektlerini gösteriyor. Eğer siz de Star Citizen hayranlarından bir tanesiyseniz, bu video içerisinde gösterilenler sizleri bir hayli heyecanlandırabilir.

Star Citizen oyununun gelişmiş fiziklerine değinildi

Star Citizen geliştiricileri tarafından verilen bilgilere göre, bu gösterilen fizik efektleri henüz erken aşamalarında. Bunun sebebi de, henüz daha birkaç ay önce bu fizik efektlerinin üzerinde çalışmaya başlamış olmaları. Video içerisinde bahsedilen konular arasında rüzgar, rüzgarın varlığı, animasyonlu nesneler ve çevre unsurları ile karakter kıyafetleri bulunuyor. Star Citizen’ın geliştirilmiş fizik efektleri konusunda bizleri heyecanlandıran şey ise, oyunun eş zamanlı, katmanlı kıyafet fizikleri bulunduracak olması. Böylesi bir efekt, oyunun görüntü açısından gerçekçiliğini bambaşka boyutlara taşıyacaktır.

]]>
https://leadergamer.com.tr/star-citizen-fizikleri-gosterildi/feed/ 0 134410
Yeni bir Monster Hunter World PC güncellemesi yolda https://leadergamer.com.tr/monster-hunter-world-pc-guncellemesi-yolda/ https://leadergamer.com.tr/monster-hunter-world-pc-guncellemesi-yolda/#respond Fri, 19 Oct 2018 05:32:31 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134407 Monster Hunter World PC, biraz can sıkıcı bir çıkış gerçekleştirmişti bildiğiniz üzere ve gerçekten bizleri üzmüştü. Fakat, ilerleyen zamanla birlikte Monster Hunter World PC sürümünün bir hayli düzeltilmiş olduğunu da gördük. Capcom ekibi, yeni bir Monster Hunter World PC sürümü güncellemesinin duyurusunu yaptı. Bu duyuruda, yolda olan Monster Hunter World PC güncellemesinin ne zaman oyunculara sunulacağı ve neleri düzelteceği anlatıldı.

Monster Hunter World PC güncellemesi 30 Ekim 2018 tarihinde geliyor

Monster Hunter World PC geliştiricileri tarafından verilen bilgilere göre, yolda olan güncelleme, oyun içerisinde oyunculara büyük sıkıntılar çıkaran düşük çözünürlüklü dokulara çözüm getirecek. Ayrıca, Monster Hunter World PC oyuncularını HDR modu da bekliyor olacak görüntü seçenekleri arasında. Tabii, tek yapılan değişikliklik bu kadardan ibaret değil. Aynı zamanda klavye ayarları konusunda da birtakım değişiklikler yapılıyor. Buna, tuş atamaları da dahil.

]]>
https://leadergamer.com.tr/monster-hunter-world-pc-guncellemesi-yolda/feed/ 0 134407
Farming Simulator 19 için hayvancılığı tanıtan bir fragman yayımlandı https://leadergamer.com.tr/farming-simulator-19-hayvancilik-fragman/ https://leadergamer.com.tr/farming-simulator-19-hayvancilik-fragman/#respond Thu, 18 Oct 2018 23:41:20 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134404 Oyunculara detaylı çiftçilik deneyimi sunan Farming Simulator serisinin yeni sürümü yolda bildiğiniz üzere. Focus Home Interactive ekibi de, yakında oyuncularla buluşmaya hazırlanan Farming Simulator 19 için yeni bir fragman yayımladı. Hemen aşağıda sizlerle de paylaşmış olduğumuz yeni Farming Simulator 19 oynanış fragmanı, bizlere oyun içerisinde hayvancılığın nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler veriyor. Farming Simulator 19’in oyunculara sunduğu hayvancılık özelliğinin detaylarına girmeden önce fragmanı izlemenizi tavsiye ederiz.

Farming Simulator 19, oyuncularına detaylı bir oynanış tecrübesi sunuyor

Farming Simulator 19 geliştiricilerin amacı, en kapsamlı Farming Simulator oyununu oyunculara sunmak. Bu bağlamda, birçok çiftlik hayvanı da Farming Simulator 19 oyuncusuna sunuluyor. İneklerin, domuzların, koyunların ve tavukların hepsinin kendilerine özel ihtiyaçları bulunuyor ve siz onların ihtiyaçlarını ne kadar başarılı bir şekilde giderirseniz, onlar da o kadar sizi ödüllendiriyor. Hangi çiftlik hayvanına yönelmek istediğiniz ise tamamen size kalmış bir şey. Taleplere dikkat ederek büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Atlar, oyuna yeni eklenen özellikler arasında yer alıyor. Atlara binerek çiftliğinizde gezme imkanınız bulunuyor. Daha da iyisi, Farming Simulator 19 sizlere atlarınızı eğiterek yüksek fiyatlar karşılığında satma imkanı sunuyor. Atlarınıza yeni gelen oyun içi özelliklerle daha iyi bakabiliyorsunuz. Farming Simulator 19 için sabırslanıyorsanız eğer, ne yazık ki daha bir süre beklemeniz gerekecek. Zira, oyun için belirlenmiş olan çıkış tarihi an itibari ile 20 Kasım 2018.

]]>
https://leadergamer.com.tr/farming-simulator-19-hayvancilik-fragman/feed/ 0 134404
Call of Cthulhu Preview to Madness isimli yeni bir fragman çıktı https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-preview-to-madness/ https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-preview-to-madness/#respond Thu, 18 Oct 2018 21:28:53 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134401 Focus Home Interactive ekibi, Call of Cthulhu için yeni bir fragman yayımladı. Call of Cthulhu Preview to Madness adına sahip olan bu yeni fragman, oyunun içerisinde bizlere sunulan Lovecraft atmosferini tanıtıyor. Görsel ve işitsel olarak bu temada ne kadar başarılı bir iş gerçekleştirmiş olduklarını gösteriyorlar. Bunu yaparken, RPG ve araştırma mekaniklerini de gösteriyorlar. Konu ile ilgili olarak daha fazla detaya girmeden önce, hemen aşağıda sizlerle paylaştığımız Call of Cthulhu Preview to Madness fragmanını izlemenizi tavsiye ederiz.

Call of Cthulhu Preview to Madness ile oyunun atmosferi gösterildi

Call of Cthulhu Preview to Madness sadece 1 dakika gibi kısa bir süreye sahip ne yazık ki fakat bu 1 dakikalık süreye bile oyun ile ilgili bir sürü şeyi sığdırmayı başarmışlar. Görsel ve işitsel anlamda ne kadar ilgi çekici olduğunu fragmandan da görebilirsiniz. Oyunda RPG ve araştırma ögelerinin bulunacağından bahsetmiştik. Bu mekanikler sayesinde oyuncular, Call of Cthulhu oynarken ipuçları keşfetmeye çalışacak, sonuçlar çıkarmak için uğraşacak, yerlileri sorgulayarak bilgi almaya çalışacak ve adanın korku dolu unsurlarına rağmen hayatta kalmaya çalışacak.

Haberimize konuk olan yapımda, ürkütücü varlıklar, komplolar ve tarikatlarla karşılaşıcağız. Bütün bu saydıklarımızın bizleri beklemekte olduğu Darkwater Island isimli adada, adanın arkasında yatan korkunç gerçeği ortaya çıkarmaya çalışacağız. Akli dengemiz bozulacak fakat sonuçlara ulaştıkça tekrar doğru düzgün düşünebileceğiz. Call of Cthulhu oyuncuları bile, adadaki insanların gerçek olup olmadığı konusunda tereddüt yaşayacak. Call of Cthulhu, 30 Ekim 2018 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-preview-to-madness/feed/ 0 134401
Crysis serisi geri uyumluluk özelliği ile Xbox One platformuna getiriliyor https://leadergamer.com.tr/crysis-geri-uyumluluk-xbox-one/ https://leadergamer.com.tr/crysis-geri-uyumluluk-xbox-one/#respond Wed, 17 Oct 2018 20:46:40 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134383 Bizlere görsel anlamda muhteşem şeyler sunmuş olan Crysis serisini bilmeyen yoktur. Serinin ilk oyunu, çıkışını gerçekleştirdiği yıllarda ülkenizde fazlasıyla beğeni toplamayı başarmıştı bile. Bunun sebebi de, oyunu geliştiren Crytek ekibinin Türk asıllı insanlar olması ve Türkçe desteğinin de bulunuyor olmasıydı elbette. Tabii, işin içinde Türklerin olması ve bu geliştirici ekibin, grafik anlamında en çok gözde olan yapımları sunuyor olması, bizleri bir hayli mutlu etmişti. Üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen kendisini unutturmayan seri, geri uyumluluk özelliği ile birlikte şimdi de Xbox One platformu oyuncuları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Crysis serisinin Xbox One platformuna geleceği Larry Hryb tarafından duyuruldu

Xbox’ın en öne çıkan ismi olan Larry Hryb tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisi, sizlerle paylaşmakta olduğumuz bu haberin müjdecisi oldu. Yukarıda da görebileceğiniz Twitter gönderisi, Larry Hryb tarafından paylaşıldı. Eğer Xbox One sahibiyseniz ve Xbox One konsolunuzda doya doya Crysis serisinin oyunlarını oynamak istiyorsanız, bu haberimiz sizi fazlasıyla sevindirmiş olmalı. Döneminin zirve grafiklerini oyunculara sunan böylesi bir yapımı doya doya oynamak, her yiğidin harcı değil sonuçta. Hala değil.

]]>
https://leadergamer.com.tr/crysis-geri-uyumluluk-xbox-one/feed/ 0 134383
Hitman 2 içerisindeki görevlerimizden biri de Sean Bean olacak https://leadergamer.com.tr/hitman-2-gorevlerimizden-sean-bean/ https://leadergamer.com.tr/hitman-2-gorevlerimizden-sean-bean/#respond Wed, 17 Oct 2018 19:00:12 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134380 Warner Bros ve IO Interactive tarafından, ünlü aktör Sean Bean’in de Hitman 2 içerisinde yer alacağı duyurusu yapıldı. Sean Bean, oyundaki eski MI5 ajanı olan Mark Faba rolünde karşımıza çıkıyor. Hikayeye göre Mark Faba, MI5 ajanlığından sonra serbest çalışan bir suikastçı oluyor. The Undying adı ile bilinen Mark Faba, aynı zamanda kendini ölmüş gibi gösterme konusundaki ustalığı ile de biliniyor. Bu durum da, ICA’in Mark Faba’nın başına ödül koyulması ile sonuçlanıyor ve biz de Hitman 2 içerisinde onu öldürmeye çalışıyoruz.

Sean Bean, Hitman 2 bir görevi oldu

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz fragman, Warner Bros ve IO Interactive ekipleri tarafından Sean Bean’in hedefimiz olduğu görevin tanıtımı. Sean Bean bu konu hakkında, “Yolda olan Hitman 2 oyununun bir parçası olduğum için heyecanlıyım. Her zaman yeni bir role bürünmek heyecanlı olmuştur ve herkesin benim karakterimi görev başladığında görmesini sabırsızlıkla bekliyorum.” diyerek heyecanını ve mutluluğunu paylaştı.

]]>
https://leadergamer.com.tr/hitman-2-gorevlerimizden-sean-bean/feed/ 0 134380
Atomic Heart için yeni oyun içi görüntüler paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/atomic-heart-oyun-ici-goruntuler/ https://leadergamer.com.tr/atomic-heart-oyun-ici-goruntuler/#respond Wed, 17 Oct 2018 17:45:22 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134375 Atomic Heart isimli yapımı hatırlayanlar olacaktır mutlaka. Daha önceden defalarca karşımıza çıkmış olan bir yapım sonuçta. Kendine has, ilginç bir teması olan yapım için, şimdi de 2 adet video paylaşıldı. Mundfish tarafından yayımlanan videoları haberimiz içerisinde bulabilirsiniz. Sizlerle paylaşmakta olduğumuz Atomic Heart videolarının her ikisi de, oyun içi görüntülere sahip. Oyunun an itibari ile nasıl göründüğünü ve bizlere görsel olarak neler sunacağını bu videolar ile şimdiden az çok kestirmek mümkün.

Mundfish, Atomic Heart için 2 adet yeni video paylaştı

Sizlere bahsetmekte olduğumuz Atomic Heart videolarından bir tanesini hemen yukarıda sizlerle paylaştık zaten. Diğeri ise, haberimizin en sonunda sizleri bekliyor. Eğer videoları izlediyseniz ve Atomic Heart’a yabancıysanız, gelin biraz da oyunun bizlere ne sunduğundan bahsedelim. Videolardan da görebileceğiniz üzere, FPS türünde karşımıza çıkıyor bu yapım. Sovyetler Birliği temasına sahip olan Atomic Heart, insanı geren bir atmosfere sahip.

Paylaşmış olduğumuz videolardan ilki, 3826 numaralı tesisteki bir televizyonu ön planda tutuyor. Haberimizde bulunan Atomic Heart videolarından 2.’si ise, oyun içerisindeki palyaço tuzağını gösteriyor. Her ne kadar masum gibi dursa da, oyunun atmosferi palyaçoyu fazlasıyla ürkütücü yapıyor. Verilen bilgilere göre, Atomic Heart’ın kapalı beta aşaması oyuncularla 2019 yılının 4. çeyreğinde buluşacak. Yani, oyun bizlere muhtemelen 2020 yılında tam olarak sunulacak tahminen.

]]>
https://leadergamer.com.tr/atomic-heart-oyun-ici-goruntuler/feed/ 0 134375
Shadow of the Tomb Raider için çıkan mod ile Lara Croft artık çıplak https://leadergamer.com.tr/shadow-of-the-tomb-raider-mod-ciplak/ https://leadergamer.com.tr/shadow-of-the-tomb-raider-mod-ciplak/#respond Wed, 17 Oct 2018 17:22:25 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134373 Tomb Raider serisinin daha ilk oyunlarından bu yana Lara Croft’u çıplak görmek için can atan bir kesim bulunuyordu. Hatta, serinin yine ilk oyunlarındaki Lara Croft’un, gizli kodlarla çıplak görülebileceği iddia ediliyordu ama öyle bir şey yoktu tabii ki de. Bu bahsettiğimiz olaylar, 2000 yılından bile önce oluyordu belki de. Fakat, yıl artık 2018 ve günümüz teknolojisi ile her şey mümkün neredeyse. Shadow of the Tomb Raider, teknolojinin kurbanı olmuş durumda. Zira, oyun için ilk cinsel içerikli mod çıktı bile. Haberimize konuk olan mod ile, Lara Croft karakterini çıplak görmek mümkün.

Shadow of the Tomb Raider için ilk cinsel içerikli mod çıktı

Yıllar boyunca büyük bir olay olan Lara Croft’un bedenini, 2018 yılının teknolojisi sayesinde çıplak olarak görmek mümkün. Special K moduna ihtiyaç duyan bu yeni cinsel içerikli mod, fonglee isimli bir mod geliştiricisi tarafından geliştirilmekte. Modun hala geliştirilmesi devam etmekte olduğu için, ilerleyen zaman içerisinde çok daha iyi sürümleri oyunculara sunulacaktır. Tabii, mod ile ilgili daha fazla bilgi vermeden önce 18 yaşındakileri haberimizden dışarı alalım.

Yorumlar kısmında, Shadow of the Tomb Raider için çıkan cinsel içerikli modun bağlantısını soracağınızın farkındayız fakat ne yazık ki bu bağlantıyı direkt olarak paylaşmamız pek de hoş olmaz. Fakat, nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi verebiliriz. Bildiğiniz üzere, günümüzde Google diye bir arama motoru bulunuyor. Bu arama motoru sayesinde ihtiyacınız olan bilgilere ve diğer şeylere ulaşabiliyorsunuz. Haberimize konuk olan, bizlere Lara Croft karakterini çıplak olarak gösteren modu da, Google üzerinde, “Shadow of the Tomb Raider fonglee Undertow” diye aratarak bulabilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/shadow-of-the-tomb-raider-mod-ciplak/feed/ 0 134373
Battlefield 5 hikaye modu için fragman yayımlandı https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-hikaye-icin-fragman/ https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-hikaye-icin-fragman/#respond Tue, 16 Oct 2018 17:12:16 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134368 Günümüzün merakla beklenen yapımlarından bir tanesi olarak gösterebileceğimiz Battlefield 5, bildiğiniz üzere daha önceden oyuncularla buluşmuştu. Yani, tam olarak değil fakat bütün oyuncular tarafından denenme fırsatı sunulmuştu. Yoksa, oyunun çıkışına daha var. Electronic Arts ekibi, çok beklenen Battlefield 5 için yeni bir fragman yayımladı. Fakat yayımlanan bu fragman, hikaye moduna özel olarak geldi. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz fragman ile, Battlefield 5 hikaye modunu izleyebilirsiniz.

Battlefield 5 hikaye modu tanıtıldı

Haberimize yerleştirmiş olduğumuz Battlefield 5 hikaye modu fragmanının başlığında da yazdığı üzere, paylaşılan fragman oyunun hikaye modunun resmi fragmanı. Oyunda, 4 farklı noktada gerçekleşen çatışmalara şahitlik edeceğiz. Çıkış esnasında 3 adet War Stories modu hikayesi bulunacak ve Aralık 2018 ayı içerisinde de The Last Tiger bölümü tahminen ücretsiz bir içerik olarak oyunculara sunulacak. Tabii, bu 4. hikayenin ücretli olarak eklenmesi ihtimali de söz konusu.

Battlefield 5 için düşünülen çıkış tarihi şu an için 20 Kasım 2018 olarak biliniyor. Günümüzde her ne kadar çok fazla ertelenme haberi ile karşılaşıyor olsak da, Battlefield 5 için öyle bir durum söz konusu değil gibi görünüyor şu anlık. Call of Duty Black Ops 4 ile hikaye modunu tecrübe edememiş oyuncuların, Battlefield 5 ile gelecek olan bu 4 farklı hikaye ile haberimize konuk olan yapıma geçip geçmeyecekleri de merak konusu. Bakalım Electronic Arts ekibi, Battlefield 5 ile birlikte bizlere farklı olduğunu belirtebileceğimiz bir şeyler gösterebilecek mi?

]]>
https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-hikaye-icin-fragman/feed/ 0 134368
NVIDIA GeForce RTX 2070 performans sonuçları ortaya çıktı https://leadergamer.com.tr/nvidia-geforce-rtx-2070-performans-sonuclari/ https://leadergamer.com.tr/nvidia-geforce-rtx-2070-performans-sonuclari/#respond Tue, 16 Oct 2018 13:22:07 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134356 NVIDIA GeForce RTX 2070 model ekran kartları bildiğiniz gibi yavaş yavaş oyuncuların ellerine ulaşmaya başlıyor. HardOCP isimli bir ekip, NVIDIA GeForce RTX 2070’in 3. parti bir modeline erkenden ulaşmayı başarmış ve bizlerle NVIDIA GeForce RTX 2070 model ekran kartının performans sonuçlarını paylaştı. Öncelikle, hemen aşağıda sizlerle paylaştığımız NVIDIA GeForce RTX 2070 model ekran kartının performans sonuçlarını içeren galerimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070

NVIDIA GeForce RTX 2070 ile NVIDIA GeForce GTX 1080 arasında %15’lik bir performans farkı var

Yukarıda sizlerle paylaştığımız galerimize göz gezdirdiyseniz, NVIDIA GeForce RTX 2070 ile NVIDIA GeForce GTX 1080 arasında ortalama %15’lik bir performans farkı olduğunu görmüşsünüzdür zaten. NVIDIA GeForce RTX 2070, sadece NVIDIA GeForce GTX 1080’den de hızlı değil. Aynı zamanda, yukarıdaki çizelgelerde görebileceğiniz üzere AMD Radeon RX Vega 64’dan da çok daha iyi performans sergilemiş. Fakat, iyi performans sergilemediği oyunlar da bulunuyor yukarıdaki görseller arasında görebileceğiniz üzere.

Shadow of the Tomb Raider’a baktığımızda, NVIDIA GeForce RTX 2070’in NVIDIA GeForce GTX 1080’den %16 daha hızlı olduğunu görebiliyoruz. Fakat Far Cry 5’a baktığımızda bu oran %4’e kadar düşüyor. Fakat genel olarak NVIDIA GeForce RTX 2070 model ekran kartının, NVIDIA GeForce GTX 1080’den ortalama %15 civarında daha hızlı olduğunu söylemek mümkün. Tabii, AMD Radeon RX Vega 64’dan çok daha hızlı olduğu tartışmasız bir gerçek.

]]>
https://leadergamer.com.tr/nvidia-geforce-rtx-2070-performans-sonuclari/feed/ 0 134356
Warriors Orochi 4 resmi sistem gereksinimleri paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/warriors-orochi-4-sistem-gereksinimleri/ https://leadergamer.com.tr/warriors-orochi-4-sistem-gereksinimleri/#respond Tue, 16 Oct 2018 12:50:32 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134353 Warriors Orochi 4’un Koei Tecmo tarafından PC platformu için de çıkarılmasının ardından Warriors Orochi 4 sistem gereksinimleri de belli olmuş oldu. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz sistem gereksinimlerine baktığımızda, Warriors Orochi 4 oynamak isteyen oyuncuların en azından ortalama bir PC’ye ihtiyacı olduğunu söylememiz mümkün. Zira, Warriors Orochi 4 sistem gereksinimleri minimum listesinde belirtilen bilgilere göre en az NVIDIA GeForce GTX 660 ya da daha iyi bir ekran kartı gerekiyor. Önerilen sistem gereksinimleri listesine göz gezdirdiğimizde ise önerilen ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 960 oluyor.

Warriors Orochi 4 sistem gereksinimleri (Minimum)

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Win 7/8.1/10 (64-bit gerekli)
 • İşlemci: Core I5 2400 ya da daha iyisi
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 11 ya da daha iyisi
 • İlave Notlar: 640×480 pixel over, High Color

Warriors Orochi 4 sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Win 7/8.1/10 (64-bit gerekli)
 • İşlemci: Core i7 3770 ya da daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 ya da daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 11 ya da daha iyisi
 • İlave Notlar: 1920×1080 piksel, True Color
]]>
https://leadergamer.com.tr/warriors-orochi-4-sistem-gereksinimleri/feed/ 0 134353
Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter lokasyonları https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-helikopter/ https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-helikopter/#respond Sun, 14 Oct 2018 17:48:07 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134348 Başka bir Call of Duty Black Ops 4 Blackout rehber yazımız ile karşınızdayız. Bu rehber yazımızda, Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter lokasyonlarından bahsedeceğiz. Bizlerle daha yeni buluşmuş olan yapıma yeni başlayacaklar ve başlamış olup da ne yapacaklarını bilemeyen oyuncular için hemen aşağıda bir de görsel bulunuyor. Bir Reddit kullanıcısı olan jespergan tarafından paylaşılmış olan haritada, Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter lokasyonlarını daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter

Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter lokasyonları ile ilgili her şey

Yukarıda paylaşmış olduğumuz Call of Duty Black Ops 4 Blackout helikopter lokasyonlarını gösteren haritadaki yerleri kullanabilirsiniz. Bu sayede, aşağıda kalmış olan düşmanlarınızı tepeden alt edebilirsiniz. Call of Duty Black Ops 4 Blackout, oyuncularına birtakım araçlar sunuyor oyun içinde kullanabilecekleri bildiğiniz üzere ve bu araçlardan en iyisi de tartışmasız olarak helikopter. Biz de, bu görsel ile birlikte şimdiye kadar bulunan helikopter lokasyonlarını sizlerle paylaştık. Eğer haritada görünenden daha fazlasını keşfederseniz, yorumlarda bizi haberdar etmeyi unutmayın.

]]>
https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-helikopter/feed/ 0 134348
Call of Duty Black Ops 4 Blackout seviye sınırı ve farklılıkları https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-seviye-siniri-ve-farkliliklari/ https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-seviye-siniri-ve-farkliliklari/#respond Sun, 14 Oct 2018 17:03:57 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134343 Bildiğiniz üzere Call of Duty Black Ops 4 çıkışını gerçekleştirdi ve büyük bir oyuncu kitlesi tarafından heyecanla oynanmaya başlandı bile. Biz de, sizlere Call of Duty Black Ops 4 Blackout rehber yazılarımızla birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Bu rehber yazımızda, Call of Duty Black Ops 4 içerisinde seviye sınırından bahsedeceğiz ve bu konunun detaylarına inmeye çalışacağız. Fakat detaylara inmeden önce, Call of Duty Black Ops 4 Blackout seviye sınırının an itibari ile 80 olduğunun altını çizebiliriz.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout level sınırı an itibari ile 80

Blackout modunun seviye sistemi, normal çok oyunculu modun seviye sistemi ile benzerlikler taşıyor fakat birkaç farklılık bulunuyor. Bu farklılıklardan biri, Battle Royale modu olan Blackout’ta öldürdüğünüz adam başına tecrübe puanı kazanırken, aynı zamanda ne kadar hayatta kaldığınıza bağlı olarak da bir tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Call of Duty Black Ops 4 Blackout’un 80 seviye sınırına sahip olduğuna değinmiştik. 80 seviye var fakat prestij bulunmuyor. Yani, 80. seviyeye geldikten sonra seviyenizi sıfırlayamıyorsunuz. Tabii, şimdilik. İleride değişme ihtimali de bulunuyor.

Normal çok oyunculu mod ile Blackout arasında büyük farklılık ise başarı sistemi. Bir başka rehber yazımızda sizlere bu sistemden detaylı olarak bahsedeceğiz zaten. Call of Duty Black Ops 4 Blackout oynarken, öldürmelerinize ve maçtaki yerinize bağlı olarak birtakım başarılar elde ediyorsunuz. Bu başarılar da sizlere ekstra tecrübe puanları sağlıyor. Blackout modundaki derecelere Echoleon adı verilmiş ve 5 farklı sınıfta karşımıza çıkıyor. Seviyenize bağlı olarak bu dereceleri geçiyorsunuz. 20., 40., 61. ve 80. seviyeler, derece atlamadaki anahtar seviyeler.

]]>
https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-black-ops-4-blackout-seviye-siniri-ve-farkliliklari/feed/ 0 134343
Doğru Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X karşılaştırmaları paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/intel-i9-9900k-amd-ryzen-7-2700x/ https://leadergamer.com.tr/intel-i9-9900k-amd-ryzen-7-2700x/#respond Sat, 13 Oct 2018 18:20:55 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134328 Geçtiğimiz günlerde internet üzerinde Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X karşılaştırmaları paylaşılmıştı aslında. Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X işlemcilerin oyunlar üzerinde nasıl bir performans sergilediği gözler önüne serilmişti. Fakat ne yazık ki bunların tam olarak doğru istatistikler olmadığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise, Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X model işlemcilerin, hatta diğer işlemcilerin de oyunlarda göstermiş olduğu performanslar paylaşıldı.

Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X

Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X 19 oyunda karşılaştırıldı

Sizlerle hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz galerimizde, Intel i9 9900K ve AMD Ryzen 7 2700X model işlemcilerin 19 adet oyunda göstermiş olduğu performans çizelgeleri bulunuyor. Çizelgelere baktığımızda, ortalama olarak Intel i9 9900K model işlemcinin AMD Ryzen 7 2700X model işlemciden %10-22 civarında daha hızlı olduğunu görmek mümkün. Açıkçası, bu performans farkının gerçekten büyük olduğunu söylemek mümkün. Gelecek nesil AMD işlemcileri nasıl bir performans ile karşımıza çıkacak gerçekten merak ediyoruz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/intel-i9-9900k-amd-ryzen-7-2700x/feed/ 0 134328
Battlefield 1 8K çözünürlükte Ultra ayarlarda oynandı https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-8k-ultra-oynandi/ https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-8k-ultra-oynandi/#respond Sat, 13 Oct 2018 18:06:42 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134324 Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde sizinle 8K çözünürlük kalitesinde oynanmış olan Max Payne 3 videosunu paylaşmıştık. Hem de en yüksek ayarlardaydı. Şimdiki paylaşacağımız video da 8K oynanış görüntülerini içeriyor fakat bu sefer oyun Battlefield 1. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video, Ultra ayarlarda oynanmış olan Battlefield 1 8K videosu. İşin ilginç kısmı ise, güncel bir oyun olmasına ve sistem zorlayan yapısına rağmen 60 üstü FPS’lerde performans sergilemekte olması.

Şimdi de Ultra ayarlarda 60 FPS üstü bir Battlefield 1 8K oynanış videosu ortaya çıktı

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz videoda görebildiğiniz üzere Battlefield 1 8K olarak 60 FPS üstü performans ile oynanıyor. Hem de Ultra grafik ayarlarında. Böylesi bir yapımı, bu ayarlarla bu kalitede oynatacak olan PC’nin büyük bir canavar olduğu açık ve net zaten. Bizlere bu görsel şöleni sunan PC’de 2 adet NVIDIA RTX 2080 Ti model ekran kartı bulunuyor. Tabii, bu sadece PC’nin bir parçası. Diğer parçalar da ağzımızı açık bıraktıracak cinsten. Hemen aşağıda PC’nin sistem özelliklerini paylaştık.

Videonun kayda alındığı PC’nin özellikleri

 • Monitör: Dell UP3017Q – 4K OLED Monitor
 • GPU: 2x RTX 2080 Ti SLI (NVLink) @ 2040Mhz
 • Ana kart: Asus Rampage V Extreme (X99)
 • CPU: i7 6950X @ 4.30GHz
 • RAM: Corsair Dominator Platinum DDR4 3200Mhz (64GB)
 • PSU: Corsair AX1500i CASE: Cooler Master Cosmos II
]]>
https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-8k-ultra-oynandi/feed/ 0 134324
Bu hafta çıkacak oyunlar 14 Ekim 2018 – 21 Ekim 2018 https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-14-21-ekim-2018/ https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-14-21-ekim-2018/#respond Sat, 13 Oct 2018 09:30:20 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134321 Görünüşe göre bu hafta oyunlara doyacağız gibi. 14 Ekim 2018 ile 21 Ekim 2018 tarihleri arasında çıkışını gerçekleştirecek olan yapımlar arasında fazlasıyla beklenen oyunlar da mevcut. Tabii, Nintendo Switch platformu oyuncularının yine yüzleri gülüyor. Fakat, yüzü gülen tek oyuncular Nintendo Switch oyuncuları değil. Bu hafta çıkacak oyunlar arasında World War 3, Soulcalibur 6 ve Football Manager 2019 Beta gibi önemli yapımlar da yer alıyor. Hemen aşağıda paylaştığımız listelere göz gezdirebilirsiniz.

Bu hafta çıkacak oyunlar 14 Ekim 2018 – 21 Ekim 2018

Geçen hafta çıkan oyunlar 7 Ekim 2018 – 14 Ekim 2018

]]>
https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-14-21-ekim-2018/feed/ 0 134321
THQ Nordic Darksiders 3 ek paketleri hakkında bilgi verdi https://leadergamer.com.tr/thq-nordic-darksiders-3-ek-paketleri/ https://leadergamer.com.tr/thq-nordic-darksiders-3-ek-paketleri/#respond Sat, 13 Oct 2018 09:11:14 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134319 THQ Nordic ekibinin ellerinden beklemekte olduğumuz Darksiders 3, son günlerde daha sık karşımıza çıkar oldu bildiğiniz üzere. Her karşımıza çıkışında ise yeni yeni bilgiler sundu bizlere. THQ Nordic ekibi, şimdi de Darksiders 3’nin ek paketleri ile ilgili bilgiler verdi. Tabii, çok fazla detaya girmediler. Çünkü, daha Darksiders 3’nin kendisi bile oyunculara sunulmuş değil. Fakat, yine de önemli diyebileceğimiz birtakım bilgiler basın ile paylaşıldı.

THQ Nordic, Darksiders 3 ek paketleri ile ilgili bilgiler verdi

Bildiğiniz üzere, THQ Nordic’in imzasını taşımakta olan Darksiders 3, 27 Kasım 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra da, 2 farklı ek paket ile zenginleştirilecek. Verilen bilgilere göre, bu ek paketler yeni oynanabilir bölgeler, yeni zorluklar, bulmacalar, eşyalar ve düşmanlar ekleyecek oyuna. Bahsini etmekte olduğumuz ek paketlerden ilkinin adı The Crucible. Fury’nin gizemli bir yeri ziyaret edişinin hikayesini göreceğiz bu ek pakette. Verilen bilgilere göre, düşman dalgaları ile savaşacağız ve başarımıza göre ödüllendirileceğiz.

Darksiders 3 için gelecek olan ek paketlerden 2.’sinin adı ise Keepers of the Void. Keeper of the Void ek paketi ile birlikte Fury, Serpent Holes’a gidiyor. Ek paket hakkında paylaşılan bilgilere göre antik bir sıkıntı tekrar ortalığı karıştırmaya başlamış. Tabii ki, görevimiz bu sorunlara bir son getirmek. Haberimizde sizlere bahsetmiş olduğumuz her iki ek paket için de ne yazık ki bir çıkış tarihi verilmiş değil. Sadece, ek paketlerin ne sunacağı ile ilgili yüzeysel bilgiler mevcut.

]]>
https://leadergamer.com.tr/thq-nordic-darksiders-3-ek-paketleri/feed/ 0 134319
Thronebreaker The Witcher Tales için 37 dakikalık oynanış yayımlandı https://leadergamer.com.tr/thronebreaker-the-witcher-tales-37-dk-oynanis/ https://leadergamer.com.tr/thronebreaker-the-witcher-tales-37-dk-oynanis/#respond Fri, 12 Oct 2018 17:35:22 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134315 CD Projekt RED ekibi, Thronebreaker The Witcher Tales bekleyenleri sevindirecek bir adım attı. Thronebreaker The Witcher Tales için 37 dakikalık yepyeni bir oynanış görüntüleri ile dolup taşan bir video yayımlandı. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, CD Projekt RED ekibinin Thronebreaker The Witcher Tales için yayımlamış olduğu 37 dakikalık oynanış videosu. Öncelikle, sizleri Thronebreaker The Witcher Tales oynanış görüntüleri ile baş başa bırakalım. Bu sırada, oyun hakkında birkaç bilgi verelim biz de.

CD Projekt RED, Thronebreaker The Witcher Tales hakkında yepyeni görüntüler paylaştı

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Thronebreaker The Witcher Tales oynanış videosu, aynı zamanda oyunun topluluk yöneticisi tarafından anlatımlar da içeriyor. Thronebreaker The Witcher Tales nasıl bir oyun sorusuna ise, tek oyunculu ve adından da tahmin edebileceğiniz üzere The Witcher’ın evreninde geçen bir yapım. Oynanış açısından keşif, bulmaca ve kart oyunları özelliklerini ön planda tutuyor gibi görünüyor. Thronebreaker The Witcher Tales, 23 Ekim 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/thronebreaker-the-witcher-tales-37-dk-oynanis/feed/ 0 134315
Call of Cthulhu resmi sistem gereksinimleri paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-sistem-gereksinimleri/ https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-sistem-gereksinimleri/#respond Fri, 12 Oct 2018 17:07:22 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134313 Lovecraft evrenini seven oyuncu kitlesinin dört gözle beklediği Call of Cthulhu hakkında yepyeni bilgiler var. Focus Home Interactive ve Cyanide, Call of Cthulhu için resmi sistem gereksinimleri bilgilerini yayımladı. Call of Cthulhu sistem gereksinimleri listeleri, oyunun Steam mağaza sayfası aracılığıyla paylaşıldı. Biz de, hemen aşağıda Call of Cthulhu için paylaşılan resmi sistem gereksinimleri listelerini sizler için bir araya getirdik.

Call of Cthulhu sistem gereksinimleri (Minimum)

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-3450 (3.1 GHz)/AMD FX-6300 (3.5 GHz)
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 2 GB, GeForce GTX 660/Radeon HD 7870
 • Depolama: 13 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: Oyun aktivasyonu için internet bağlantısı kesinlikle şart

Call of Cthulhu sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-3820 (3.6 GHz)/AMD FX-8370 (4.0 GHz)
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 4 GB, GeForce GTX 970/Radeon R9 390
 • Depolama: 13 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: Oyun aktivasyonu için internet bağlantısı kesinlikle şart
]]>
https://leadergamer.com.tr/call-of-cthulhu-sistem-gereksinimleri/feed/ 0 134313
Hitman 2 içerisinde Ghost Mode adında çok oyunculu mod olacak https://leadergamer.com.tr/hitman-2-ghost-mode-olacak/ https://leadergamer.com.tr/hitman-2-ghost-mode-olacak/#respond Fri, 12 Oct 2018 16:56:48 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134310 Merakla beklemekte olduğumuz Hitman 2 ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere, normalde Hitman serisinin oyunlarında doğru düzgün bir çok oyunculu mod bulunmuyor fakat artık bu durum değişecek gibi görünüyor. Warner Bros ve IO Interactive ekipleri tarafından yapılan yeni duyuru ile birlikte, Hitman 2 oyununa çok oyunculu modu getiren Ghost Mode isimli mod ile tanıştık. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video da, Hitman 2 Ghost Mode için yayımlanmış olan tanıtım videosu.

Hitman 2, Ghost Mode ile daha da renkleniyor

Eğer yukarıda paylaştığımız 1 dakika 29 saniye uzunluğundaki videoyu izlediyseniz, zaten fazlasıyla Ghost Mode’un nasıl bir şey olduğunu göstermiştir sizlere. Fakat biz yine de anlatalım. Ghost Mode, bir rakibe karşı oynamanızı sağlıyor. Her 2 oyuncu da, aynı haritayı ve aynı görevi oynuyor olmasına rağmen, her 2 oyuncunun oynamakta olduğu evren de birbirinden farklı oluyor. Yani, eğer oyunculardan biri ortalığı karıştırırsa, diğer oyuncunun dünyasına bir şey olmuyor.

Hitman 2 ile gelecek olan Ghost Mode, oyuncuları hırslandıracak bir mod olarak gösterilebilir. Bunun sebebi de, eğer rakibiniz Ghost Mode oynarken hedefini başarılı bir şekilde öldürmeyi başarırsa, size hedefinizi öldürmeniz için sadece 20 saniye gibi bir süre veriliyor. Ne yapacaksanız, bu 20 saniye içerisinde yapmanız gerekiyor. Yapamadığınız taktirde doğal olarak yenilmiş sayılıyorsunuz. Ayrıca, şahitlerin bulunduğu bir öldürme, oyun tarafından başarılı bir öldürme olarak da kabul edilmiyor.

]]>
https://leadergamer.com.tr/hitman-2-ghost-mode-olacak/feed/ 0 134310
Just Cause 4 için yeni hikaye fragmanı yayımlandı https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-hikaye-fragmani/ https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-hikaye-fragmani/#respond Thu, 11 Oct 2018 20:47:23 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134307 Square Enix ekibinin arkasında imzası bulunduğu yapımlardan bir tanesi olan Just Cause 4, hakkında çıkan her yeni bilgi ile bizleri bir tık daha fazla heyecanlandırmayı başarıyor. Her ne kadar oyun hakkında birçok video ve görsel paylaşılmış olsa da, henüz Just Cause 4 hakkında yeterli bilgi paylaşılmış değil gibi görünüyor. Zira, şimdi de Just Cause 4 hikaye fragmanı yayımlandı. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video ile sizleri baş başa bırakalım öncelikle.

Just Cause 4 hikaye fragmanı ile oyun daha fazla tanıtıldı

Rico Rodriguez’in şimdiye kadarki en zor karşılaşmasına şahitlik edeceğimiz Just Cause 4 için yayımlanan hikaye fragmanı, bizlere oyun içerisindeki hikayeyi biraz da olsa tanıtıyor. Tabii, bunu yaparken bizler için daha önemli bir şeyi gerçekleştiriyor. Bahsini ettiğimiz bu daha önemli şey ise, Just Cause 4 oynanış görüntüleri bizim için. Zira, böylesi bir yapım hikayesinden ziyade oynanış unsurları ile ön plana çıkıyor bildiğiniz üzere. Bu video içerisinde de, Just Cause 4 oynarken ne ile karşılaşacağımızı görebiliyoruz. Eğer fragman sizleri de heyecanlandırmaya başladıysa, Just Cause 4 çıkışına pek bir zaman kalmadı. 4 Aralık 2018, sabırla beklediğimiz tarih!

]]>
https://leadergamer.com.tr/just-cause-4-hikaye-fragmani/feed/ 0 134307
Netflix The Witcher dizisindeki Yennefer ve Ciri oyuncuları belli oldu https://leadergamer.com.tr/netflix-the-witcher-yennefer-ciri/ https://leadergamer.com.tr/netflix-the-witcher-yennefer-ciri/#respond Thu, 11 Oct 2018 20:33:49 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134295 Geçtiğimiz ay Netflix, The Witcher dizisindeki Geralt rolünün Man of Steel ve Justice League’in yıldız Superman’i Henry Cavill tarafından canlandırılacağını doğruladı. Henry Cavill’a eşlik edecek olan oyuncular Freya Allan ve Anya Chalotra olarak belirlendi. Freya Allan’ın bulunduğu projeler The War of the Worlds, Into the Badlands ve Bluebird’dür. Anya Chalotra ise sadece birkaç kısa filmde rol almıştır. Bunlar ise Wanderlust, The ABC Murders’tır. Kısa süre önce, Ciri ve Yennefer karakterlerini kimlerin canlandıracağı tartışma konusu olmuştu. Şimdi ise, bu 2 karakteri canlandıracak oyuncuların Henry Cavill kadar tanınmış ve tecrübeli olmamaları tartışılıyor. The Witcher’ın hikayesinin en önemli ana karakterleri için yeterli performans sergileyebilip sergileyemeyecekleri merak konusu oldu.

Ciri-Freya Allan Yennefer-Anya Chalotra

The Witcher dizisinin Yennefer ve Ciri oyuncuları belli oldu

The Witcher hayranlarının merak ettiği bir diğer konu ise Triss Merigold’un hikayede yer alıp almayacağıdır. Şu ana kadar Triss için herhangi net bir bilgi maalesef mevcut değil. Dizinin konusu ise oyuna göre değil, daha çok kitaplara göre uyarlanacağı belirtiliyor. The Witcher dizisi için net tarih belli değil. The Witcher’ın yayınlanma yılı 2020 olarak gösteriliyor. The Witcher dizisinde yer alacak bazı diğer yan karakterleri canlandıracak olan oyuncuları da belli oldu.

The Witcher Oyuncuları

 • Queen Calanthe – Jodhi May
 • Princess Renfri – Millie Brady
 • Eist – Björn Hlynur Haraldsson
 • Sabrina – Therica Wilson-Read
 • Mousesack – Adam Levy
 • Tissaia – MyAnna Buring
]]>
https://leadergamer.com.tr/netflix-the-witcher-yennefer-ciri/feed/ 0 134295
Unreal Engine 4 ile yapılan Star Wars Knights of the Old Republic iptal oldu https://leadergamer.com.tr/unreal-engine-4-star-wars-knights-of-the-old-republic-iptal/ https://leadergamer.com.tr/unreal-engine-4-star-wars-knights-of-the-old-republic-iptal/#respond Thu, 11 Oct 2018 18:26:26 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134291 Bildiğiniz üzere, günümüzde birçok eski ve güzel yapım, birtakım geliştirici ekipler tarafından yeni oyun motorları ile birlikte tekrar elden geçiriliyor ve oyunculara sunuluyor. Star Wars Knights of the Old Republic de bu yapımlardan bir tanesiydi. Evet, bir tanesiydi. Artık değil. Bunun sebebi ise, Lucasfilm. Normalde, Unreal Engine 4 gibi güçlü ve güzel bir oyun motoru ile tekrar elden geçirilerek bizlere sunulacaktı. Fakat Star Wars Knights of the Old Republic projesi, Lucasfilm tarafından iptal ettirildi.

Star Wars Knights of the Old Republic Lucasfilm tarafından iptal ettirildi

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisi, Lucasfilm ekibinin Star Wars Knights of the Old Republic’i Unreal Engine 4 ile elden geçirmekte olan geliştirici ekibe göndermiş oldukları uyarı elektronik postasını gösteriyor. Star Wars Knights of the Old Republic gibi muhteşem bir oyunu bizlere tekrar sunmaya çalışan Apeiron, ne yazık ki bu uyarı sonrasında projelerini iptal etmek zorunda kaldı. Oyunların orijinal geliştirici ekipleri bizlere sevdiğimiz oyunları yeni canavarlarımızda oynama imkanı sunmadığında, gönüllü geliştirici ekipler bunu ücretsiz bir şekilde yapıyor. Fakat, anlaşılan birtakım şirketler bu tarz durumlardan fazlasıyla şikayetçi.

]]>
https://leadergamer.com.tr/unreal-engine-4-star-wars-knights-of-the-old-republic-iptal/feed/ 0 134291
Amazon New World isimli oyunları için ilk oynanış videosunu paylaştı https://leadergamer.com.tr/amazon-new-world-oynanis-paylasti/ https://leadergamer.com.tr/amazon-new-world-oynanis-paylasti/#respond Thu, 11 Oct 2018 17:47:30 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134286 Amazon’un yeni bir MMORPG oyunu peşinde olduğu hakkında daha önceden de birkaç haber paylaşmıştık sizlerle. Hatta, en son paylaştığımız haber içerisinde, Amazon tarafından yayımlanan New World isimli MMORPG oyunlarının görselleri de yer alıyordu. Şimdi ise, Amazon tarafından yepyeni bir video yayımlandı ve yayımlanan video ile, New World içerisinde nasıl bir oynanış ile karşılaşacağımız hakkında bilgi verildi. Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video, oyun için paylaşılan ilk resmi oynanış fragmanı.

Amazon, ilk resmi New World oynanış videosunu paylaştı

Sizlerle haberimiz içerisinde paylaşmış olduğumuz New World oynanış videosunu izlediyseniz, gelin biraz da video ve oyundan bahsedelim. Öncelikle, videonun sol alt köşesinde görebildiğiniz üzere bu video oyunun alfa aşamasından kayda alınmış. Yani, ilerleyen zaman içerisinde görsel olarak veya oynanış olarak daha değişik şeylerle karşılaşabiliriz. Oynanış açısından göreceğimiz farklılıkları anlayacağımız konusunda şüpheliyiz tabii. Zira, video içerisinde oynanış olarak sadece karakterimizin koşup durduğunu görüyoruz.

Amazon tarafından yayımlanan ilk resmi New World oynanış videosu, bizlere karakterimizin koşuş animasyonu dışında pek bir şey göstermiyor ne yazık ki. Oynanış videosunda görebildiğimiz bir şey daha varsa, o da Lumberjack oyun motorunu kullanan geliştirici ekibin, bizlere ne kadar güzel bir dünya sunmakta olduğu olsa gerek. Oynanış açısından bizlere neler sunacak bilemiyoruz fakat CryEngine oyun motorunun gelişmiş hali olan Lumberjack, bizlere müthiş bir dünya sunacak gibi görünüyor.

]]>
https://leadergamer.com.tr/amazon-new-world-oynanis-paylasti/feed/ 0 134286