Leadergamer https://leadergamer.com.tr Oyun haberleri, Oyun incelemeleri, Oyun Videoları, Oyun hile Tue, 27 Jun 2017 19:09:12 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.5 113367216 Assassin’s Creed Rebellion duyuruldu https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/assassins-creed-rebellion-duyuruldu/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/assassins-creed-rebellion-duyuruldu/#respond Tue, 27 Jun 2017 19:09:12 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108026 Ubisoft, YouTube üzerinden yayımladığı yeni ve kısa bir video ile, yeni Assassin’s Creed oyununu duyurdu: Assassin’s Creed Rebellion. Videoya ve verilen bilgilere bakacak olursak, bu oyun sadece mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirecek. RPG bir tipe sahip olacak olan bu oyun hakkında oynanış videosu ne yazık ki gösterilmedi ama yayımlanan videonun en sonuna doğru, oyunun çok kısa bir oynanış görüntüsünü, tablet içerisinde görebiliyorsunuz. O görüntüye bakarak konuşacak olursak, Assassin’s Creed Rebellion aslında bir Fallout Shelter kopyası olacak ve bu kesinlikle kötü bir şey değil. Fallout Shelter oldukça eğlenceli bir oyundu ve aynı tip bir yapıyı Assassin’s Creed evreni ile görmek, mobil oyuncuları memnun edecektir.

Assassin’s Creed Rebellion duyuruldu

Peki, siz bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Ubisoft ekibinin, bu seri ile mobil platforma bu şekilde yaklaşması, sizi rahatsız ediyor mu? Yoksa tam tersine, böyle bir oyunu oynamak için heyecanlandınız mı? Dediğimiz gibi, yorumlarınızı büyük bir merak ile bekliyor olacağız efendim. Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/assassins-creed-rebellion-duyuruldu/feed/ 0 108026
PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC ve konsollar arasında ortak bir oynanış sunabilir https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/battlegrounds-pc-konsollar/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/battlegrounds-pc-konsollar/#respond Tue, 27 Jun 2017 19:00:58 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108025 Halihazırda PC için çıkışını gerçekleştirmiş olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017 sonuna doğru erken erişim sürecinden çıkacak ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Oyun, PlayStation 4 için de çıkacak fakat oyunun bu sürümü için henüz bir çıkış tarihi verilmedi. Bizlerin en iyi tahmini, 2018 sonu olacaktır. Çünkü Microsoft, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun bir süre boyunca Xbox One ve PC platformlarına özel kalacağını E3 2017 sırasında açıklamıştı. İşte görülen o ki, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri de bu durumu en iyi şekilde kullanmak istiyor. Nereden mi biliyoruz? Oyunun geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre, kendileri PC ve konsollar arasında bir bağ kurup, “Cross-Play” desteği vermek istiyor. Yani, farklı platformdan oyuncuları, tek bir oyunda toplamak istiyor.

Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibi, “PC ile konsollar arasında gerçekten bir Cross-Play desteği vermek istiyoruz ve bu yapılacaklar listemizde bulunuyor. Bu konuda herhangi bir teknik sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyoruz. Fakat oyunun rekabetçi yönünü düşünürseniz, oyuncuların farklı cihazlarla (klavye ve oyun kolu) oyunu oynayacak olması, bizleri oldukça düşündürüyor.” diyor bu konu hakkında.

Yani, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri gelecekte bir gün, PC ile konsollar arasında bir Cross-Play desteği verip, farklı platformlardan olan oyuncuların birlikte oynamasını istiyor ama oyun, rekabetçi bir havaya sahip olduğu için, aynı zamanda da yapmak istemiyorlar. Umuyoruz ki, gelecekte bu konuya net bir çözüm bulunabilir ve oyuncular, eğer isterlerse, istedikleri gibi, istedikleri kişilerle oynayabilir.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/battlegrounds-pc-konsollar/feed/ 0 108025
Dontnod Entertainment, Life is Strange 2 üzerinde aktif olarak çalışmaya başladı https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/dontnod-entertainment-life-is-strange-2/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/dontnod-entertainment-life-is-strange-2/#respond Tue, 27 Jun 2017 18:52:20 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108023 GamerHeadquarters ekibi, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen E3 2017 etkinliğine katılma şansı yakaladı ve bu etkinlik alanında birçok oyun geliştiricisi ile de muhabbet gerçekleştirdi. Bu muhabbetin gerçekleştirildiği geliştiricilerden bir tanesi de, Remember Me ve Life is Strange serileri ile tanınan Dontnod Entertainment idi. GamerHeadquarters yazarlarından bir tanesi, etkinlik sırasında geliştirici ekibe Life is Strange 2 hakkında bazı sorular yöneltti fakat geliştirici ekip, sadece oyun hakkında, oyunun aktif bir şekilde geliştirilmeye başladığını söyledi. Ayrıca Dontnod Entertainment, muhtemel bir Remember Me 2 oyunundan da bahsetti.

Dontnod Entertainment, Life is Strange 2 üzerinde aktif olarak çalışmaya başladı

Dontnod Entertainment, Remember Me 2 hakkında ne yazık ki olumlu konuşamadı. Geliştirici ekibin söylediğine göre, Remember Me serisi, özellikle ikinci bir oyunla devam etmeyecek. Muhtemelen geliştirici ekip, halihazırda temellerini atmış oldukları Life is Strange oyununa ve yeni Vampyr isimli oyunlarına odaklanacaklardır. Bilmeyenler için hemen söyleyelim; Vampyr, E3 2017 sırasında oynanabilir bir demo ile bizlerin karşısına çıkmıştı ve oyunculardan gelen Vampyr tepkileri de oldukça olumluydu. Oyunun başarısına göre, muhtemelen geliştirici ekip Remember Me serisini tamamen bırakıp, Vampyr ve Life is Strange için sağlam bir gelecek hazırlamak isteyebilir.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/dontnod-entertainment-life-is-strange-2/feed/ 0 108023
Sony: “Yüksek kaliteli oyunlar, yılın herhangi bir zamanında çıkabilir.” https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/sony-yuksek-kaliteli-oyunlar/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/sony-yuksek-kaliteli-oyunlar/#respond Tue, 27 Jun 2017 18:41:31 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108022 Sony, piyasaya süreceği oyunların çıkış tarihleri ile oldukça ilginç bir yol izliyor. Bunu mutlaka fark etmişsinizdir. Ubisoft, EA ve Activision gibi dev firmalar, genelde büyük AAA oyunlarını sene sonuna doğru piyasaya sürmeyi tercih ederken Sony, kendi AAA oyunlarını 1 senenin içerisine yayıyor. Mesela The Last of Us yaz aylarında çıkmıştı. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu da yaz gelmeden hemen önce piyasada idi. Uncharted: Kayıp Miras ise önümüzeki aylarda çıkışını gerçekleştirecek. God of War ve Spider-Man oyunlarını soracak olursanız, onlar da 2018 senesinin ilk yarısında çıkışını gerçekleştirecek. Hatta en son çıkan Horizon: Zero Dawn oyunu da 2018 senesinin ilk çeyreğinde çıkmıştı. İşte Sony, bu izlediği yoldan çok memnun kalmış olacak ki, herkese öneriyor.

Sony

Sony Interactive Entertainment America ve Sony Worldwide Studios patronu olan Shawn Layden, bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve, “Video oyunları aslında bir iş, ticaret. Zamanlamalara dikkat etmemiz gerekiyor. Sene sonuna doğru insanlarda daha çok para bulunuyor ama bu durum biraz değişti. Örnek olarak Horizon: Zero Dawn oyunumuzu gösterelim, bu oyun oldukça başarılı sattı. Bundan birkaç sene önce Batman: Arkham Knight, E3 etkinliğinden hemen sonra gelmişti ve oyun oldukça başarılı olmuştu. Biz, artık yüksek kaliteli oyunları, yılın her zamanında piyasaya sürebiliriz.” dedi.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/sony-yuksek-kaliteli-oyunlar/feed/ 0 108022
Infamous geliştiricileri, duyurmadıkları oyunu geliştirmeye devam ediyor https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/infamous-gelistiricisi-yeni-oyun/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/infamous-gelistiricisi-yeni-oyun/#respond Tue, 27 Jun 2017 18:28:22 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108019 Infamous‘un geliştirici ekibi olan Sucker Punch, bir süre önce bir oyun üzerinde çalıştıklarını, bir projeyi geliştirdiklerini söylemişti, fakat o zamandan beri ne yazık ki ne bir haber var doğru düzgün, ne de başka bir ipucu. Üzerinden bu kadar uzun bir süre geçince de ister istemez oyuncular tarafından unutulmaya başlandı, ki bu gerçekten çok doğal bir durum. Neyse ki Sony‘nin en önemli ismi olan Shuhei Yoshida, yaptığı bir açıklamada oyunun geliştirilme aşaması konusunda bilgi verdi.

Infamous

Sony‘nin en baş ismi Shuhei Yoshida, yaptığı bir röportaj esnasında kendisine bahsini ettiğimiz henüz resmi olarak ismi duyurulmamış yapımın durumu konusunda soru yöneltilince, “Böylesi oyunu birçok kez oynadım ve her oynayışımda… Daha fazla konuşmamalıyım.” diyerek kendisini daha fazla bilgi vermekten geri çekti. Bildiğiniz üzere, zaten E3 2017 etkinliği esnasında her şeyi göstermediklerini söylemişlerdi ve bulunduğumuz yıl içerisinde daha fazla duyuru olacağını belirtmişlerdi. Kendisini tutması, belki de bu yıl düzenlenecek olan etkinliklerden herhangi birinde duyabileceğimiz bilgilerin sürprizini kaçırmamak içindir.

Infamous‘un geliştiricisi olan Sucker Punch ekibinin oyun üzerinde çalışmaya devam ettiğini onaylayan asıl kısım da zaten Shuhei Yoshida‘nın oyunu oynamış olduğundan anlaşılabiliyor. Ayrıca, daha fazla bilgi vermek istememesi de, oyunun hala geliştirildiğini ve muhtemelen yakın zamanda bir duyuru ile karşılaşabileceğimize işaret ediyor. Bakalım bizleri nasıl bir yapım bekliyor? Oyun standartlarımızı bir başka boyuta taşıyacak bir oyun ile karşılaşmayı umuyoruz.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/infamous-gelistiricisi-yeni-oyun/feed/ 0 108019
PlayStation Store’da bu hafta (26 Haziran 2017 – 2 Temmuz 2017) https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/playstation-store-26-haziran-2017/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/playstation-store-26-haziran-2017/#respond Tue, 27 Jun 2017 14:01:00 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108016 Eğer PlayStation 4, PlayStation 3 veya PlayStation Vita sahibiyseniz, bu yazımızda, bu hafta içerisinde, bahsettiğimiz o 3 konsola da çıkacak olan tüm oyunlara ve ek paketlere ulaşabileceksiniz. Bu hafta PlayStation Store üzerinde yayımlanacak olan ürünlerin tam listesine hemen aşağıdan göz atabileceksiniz fakat öncelikle küçük bir özet geçelim. Bu hafta oyuncuların karşısına Crash Bandicoot, Elite Dangerous, Diablo III ek paketi, COD Modern Warfare Remastered, Brawlhalla, Arizona Sunshine ve Spider-Man: Homecoming VR Experience gibi birçok oyun çıkacak. Şimdiden hazırlansanız, iyi edersiniz.

PlayStation Store'da bu hafta (26 Haziran 2017 - 2 Temmuz 2017)

PlayStation Store- PlayStation 4 Oyunları 

 • Brawlhalla
 • Elite Dangerous: Commander Deluxe Edition
 • Elite Dangerous
 • Diablo III: The Eternal Collection
 • Ancient Amuletor
 • Fragments of Him
 • Dark Arcana: The Carnival
 • Dark Arcana: The Carnival Trial
 • ACA Neo Geo Fatal Fury 2E
 • Cryptark
 • Digerati Bundle 6 Pack Part 2
 • Medieval Defenders
 • The Chainsmokers Paris.VR
 • Arizona Sunshine Launch Edition
 • ACA Neo Geo Super Baseball 2020
 • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 • Micro Machines World Series
 • Valkyria Revolution
 • The Golf Club 2
 • AereA
 • AereA – Deluxe Edition
 • Spider-Man: Homecoming Pack
 • Spider-Man: Homecoming – Virtual Reality Experience
 • Hunting Simulator

PlayStation Store- PlayStation 3 Oyunları

 • Top Trumps Turbo

PlayStation Store- PlayStation Vita Oyunları

 • Valkyria Revolution
 • Tokyo Xanadu
 • Top Trumps Turbo

PlayStation Store- PlayStation 4 Ek Paketleri

 • World of Tanks Edelweiss Ultimate
 • World of Tanks The Nameless Ultimate
 • Diablo III Necromancer DLC
 • Final Fantasy XV Episode Prompto
 • Steep Extreme Pack
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Capito Loreto Set
 • Elite Dangerous Horizons Season Pass
 • Elite Dangerous Frontier Points 1000
 • Elite Dangerous Frontier Points 2500
 • Elite Dangerous Frontier Points 300
 • Minecraft Glide Giants Track Pack
 • Minecraft Mini Game Heroes Skin Pack
 • Skyforge Eternal Conflict Bundle
 • Skyforge Immortal Peace Pack
 • Skyforge Pantheon War Special Contribution Set
 • Skyforge The Mechanoid War Pack
 • Guns Up! Battle Support Pack
 • Elite Dangerous Gold Sidewinder
 • MXGP3 Monster Energy SMX Riders Cup
 • Marvel Heroes Omega DLC
 • Hunting Simulator Browning & Winchester Pack
 • World of Tanks Edelweiss Loaded
 • World of Tanks The Nameless Loaded
 • Micro Machines World Series Legendary Skin Pack 2

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/playstation-store-26-haziran-2017/feed/ 0 108016
BioWare, Anthem oyunundaki hikaye konusunda bilgi verdi https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/bioware-anthem-hikaye/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/bioware-anthem-hikaye/#respond Tue, 27 Jun 2017 13:29:25 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108015 BioWare‘ın en önemli ve bilinen isimlerinden biri olan Aaryn Flynn, CBC Radio ile bir röportaj gerçekleştirdi. Gerçekleşen röportajda ise, E3 2017 etkinlikleri esnasında gösterilen Anthem ve Anthem‘in hikayesi konusunda bilgiler verdi. Oyun, E3 2017 etkinliğinin tartışmasız en güzel duyurularından bir tanesiydi ve bu yapımın arkasında Mass Effect gibi önemli serilerde imzası bulunan BioWare ekibinin bulunması da ayrı bir artıydı.

Anthem BioWare

Mass Effect gibi, bilim kurgu odaklı bir oyun olarak gelen Anthem hakkında Aaryn Flynn, “Hikayede, siz insanlığın bir parçasısınız ve uzak bir gezegende insanlığı kurtaran Freelancers isimli bir grubun üyesisiniz.” diyerek başladı hikaye konusundaki açıklamalarına. Sadece bu cümlesinden bile oyunun hikaye açısından Star Wars serisine benzerliğini gösterebiliriz. Ayrıca Mass Effect tarzı bilim kurgu yapımı olması, oynanış ve hikaye açısından güzel şeylerle karşılaşabileceğimizin göstergesi.

Aaryn Flynn yaptığı röportaja, “Oyun, bilim-fantezi adını verdiğimiz bir türde, Star Wars‘a bayağı benziyor ve Marvel evrenine benzer bir şekilde nasıl veya neden olduğu konusu hakkında merakımızın olmadığı harika şeyler de içeriyor. Mass Effect daha çok hardcore bir bilim kurgu oyunu iken, Anthem sizi kendine çeken zengin ve egzotik dünyası ile eğlenceli bir oyun.” diyerek devam etti. Haberimizin başında belirtmiş olduğumuz isimlerden esinlenme unsurların bulunduğunu Aaryn Flynn de resmi olarak söyledi. Esinlenmeler, doğru bir şekilde uygulandıklarında gerçekten güzel eserler ortaya çıkarabiliyor.

Anthem, 2018 yılının sonlarına doğru PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkması beklenen bir oyun. Ayrıca, zengin ve bol içerikleri ile oyuncuları büyük bir evrende keşif yapmaya itecek bir yapıya da sahip. Açıkçasını sorarsanız, bu tarz oyunlar konusunda güzel örnekler varken, Anthem‘in bir farklılık yaratarak en tepeye çıkma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Umarız ki tahmin ettiğimiz gibi bir yapım olur ve bizleri bambaşka bir dünyaya sürüklemeyi başarır.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/bioware-anthem-hikaye/feed/ 0 108015
Destiny 2 hikayesi bizlere Red War savaşını anlatacak https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/destiny-2-red-war/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/destiny-2-red-war/#respond Tue, 27 Jun 2017 11:41:31 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108014 Günümüzün en çok beklenen oyunlarından bir tanesi de Destiny 2 ve her ortaya çıkan bilgi, bizleri oyun için bir tık daha fazla heyecanlandırıyor. Oyunun yönetmeni olan Luke Smith, GamesRadar ile yaptığı konuşma esnasında, “Destiny 2, takip edilebilir öykü üzerine odaklanıyor ve büyük bir hikayesi, epik senaryosu bulunuyor.” diyerek hikaye ve hikaye anlatımı konusunda bilgi verdi. İşin en güzel yanı ise, verilen bilgilerin bu kadarla sınırlı olmaması.

Destiny 2

Luke Smith ile GamesRadar arasında geçen konuşma esnasında Luke Smith, oyunun ana hikayesinin Red War isimli bir savaş olduğunu da söyledi. Söylediklerine göre, Cabal lideri ve oyunun ana kötü kahramanı olan Ghaul da bizleri oyunda karşılayacak. Luke Smith, “Fragmanlarda gördükleriniz ana hikayeden. Bunun dışında, dünyalar hakkında hikayeler anlatan maceralar ve Red War ile alakası olmayan, farklı bir hikaye anlatan belirli düşmanları bulunan gezegenler de var.” dedi. Yani, oyunda bizleri Red War hikayesi dışında da hikayeler bekliyor, fakat bir tahminde bulunacak olursak, bu yan hikayeler oyunu bitirebilmek için şart değildir.

Oyun içerisinde böylesi geniş çaplı bir hikayenin bulunması, aslında gerçekten heyecan verici. Ana hikayeden sıkılıp yan görevler ve hikayelere odaklanmak isteyen oyuncular için iyi düşünülmüş bir özellik olmuş. Açıkçasını soracak olursanız, The Elder Scrolls serisinden oyunlar oynarken bile arada ana hikayeden sıkılıp yan hikayelere geçiş yapıp duruyorduk. Aynı şeyi Destiny 2 oynarken de yapabilme fırsatımızın olması, gerçekten güzel düşünülmüş bir ayrıntı. Oyunun son hali için iyice sabırsızlandığımızı söyleyebiliriz.

Böylesi geniş çaplı hikayeleri olan oyunları sevdiğimizi söyleyebiliriz. Muhtemelen Destiny 2‘de de yazılı, sesli veya görevler aracılığıyla anlatılmayan, oyunun bölgelerinde, atmosferinde gizlenmiş hikayeler de bizleri karşılayacaktır. Eğer bu kadar geniş bir hikaye sunuyorlarsa, gizli bir hikaye de ekleyeceklerini düşünüyoruz. Umarız ki çözmesi zevkli olacak bir hikaye de oyun içerisinde bizleri bekler.

Gizli hikaye konusunda aklımıza gelen ilk oyunlardan bir tanesi de yazılı, sözlü veya hikaye aracılığıyla anlatılmamış, fakat bölüm ve dünya dizaynı ile anlatılmış olan Ikana halkının hikayesi ile The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Pek çok kişinin gözden kaçırmış olduğu Ikana halkının yok oluş hikayesi, Nintendo ve bölüm tasarımcıları tarafından güzelce ortaya koyulmuştu. Belki Destiny 2‘de de buna benzer gizli, fakat çözmesi eğlenceli bir veya birden fazla hikaye olur.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/destiny-2-red-war/feed/ 0 108014
The Flash için Sezon 4 kötü kahramanı zaten duyurulmuş olabilir https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/the-flash-sezon-4-kotu-kahramani/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/the-flash-sezon-4-kotu-kahramani/#respond Tue, 27 Jun 2017 10:52:20 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108008 Bildiğiniz üzere The Flash dizisinin 3. sezonunun son bölümü de yayınlandı ve yeni bir sezona doğru gidiyoruz. Aklımıza takılan en büyük sorulardan bir tanesi de, yeni sezonda hangi karakterin düşman olarak karşımızda duracağı. Dizinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Andrew Kreisberg, Los Angeles, Kaliforniya‘da düzenlenen Paley Fest‘te, “Gelecek sezon ana kötü karakter olarak bir hızcı olmayacak.” demiş ve en büyük ipucunu vermişti.

Flash

Sürprizi kaçırmamak için bölüm ismi belirtmeyeceğiz, fakat bir bölümde Abra Kadabra, “DeVoe” ismini söyleyerek, Flash‘ın en büyük düşmanlarından biri olduğunu söylemişti. Clifford DeVoe adını taşıyan baş kötü kahraman, The Thinker olarak da biliniyor. Kendisinden bahsedecek olursak eğer, Thinking Cap isimli metal bir şapkası bulunuyor The Thinker‘ın. Thinking Cap‘in sağladığı avantajlar ise, zihin kontrolü ve telekinezi olarak biliniyor. Ayrıca şapkanın bir diğer özelliği de, gelen zihinsel güçleri engelleyebiliyor olması.

The Thinker‘ın ekipmanından ve ekipmanında bulunan güçten bahsettik, fakat karakterin hiç mi gücü yok? Bir süper gücü yok, fakat kendisini çok daha güçlü bir karakter haline getiren deha seviyesinde bir zekaya sahip. Ayrıca JSA, yani Justice Society of America‘nın bilgisayarlarına sızmayı başarabilecek kadar da güçlü bir bilgisayar bilgisine sahip.

Flash‘ın hızına karşı olarak bir dahi olan The Thinker, muhtemelen 4. sezonda bizleri çok güzel sürprizlerle karşı karşıya bırakacaktır. Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/the-flash-sezon-4-kotu-kahramani/feed/ 0 108008
En iyi The Sims oyunları https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/en-iyi-the-sims-oyunlari/ https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/en-iyi-the-sims-oyunlari/#respond Tue, 27 Jun 2017 10:16:11 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=108009 Gerçek hayatta yapamadığımız şeyleri, sanal dünyada yapmamızı sağlayan The Sims serisi, oldukça çılgın bir seri. Mesela, gerçek hayatta Azrail ile evlenip, astronot olarak da çalışamazdınız sanırım. Fakat The Sims serisi ile bunları ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilmek mümkün. Bana soracak olursanız, bu serinin en büyük sorunu, ne yazık ki ek paketleri. Geçen günlerde tekrar oynamak istediğim bu seriden, ek paketleri yüzünden geri döndüm çünkü sadece ana oyuna sahibim ve ek paketler olmadan da artık oyun oldukça eksik görünüyor. Madem oynayamıyoruz, bari “En İyi Oyunlar” serimizi devam ettirelim dedim. Bu yazımızda sizlere en iyi The Sims oyunlarını sunacağız. Bu serimize ait diğer yazıları da haberimizin devamından bulabilirsiniz efendim.

En iyi Call of Duty oyunları

En iyi The Sims oyunları

4- The Sims (2000)

Öncelikle, bu seriye ait çok az oyun olması, listemizi oldukça kısaltacak. Çünkü bu oyunların, ek paketlerini de sıralamayacağız. Ne yazık ki serinin 3. ve 4. oyununun tüm ek paketlerini deneyimleyemedik, bu yüzden haksızlık olacaktır. Her neyse, listemize serinin ilk oyunu ile başlıyoruz. Aslında ben seriyi başlatan oyunları, en kötü olarak göstermeyi hiç sevmiyorum fakat 4 oyunluk bir seride de ne yazık ki aksini yapamayacağım. İlk The Sims oyunu bence oldukça güzeldi fakat zaman geçtikçe gelişen teknoloji ile karşımıza çıkan serinin diğer oyunları, bizce bu oyunu gölgede bıraktı. Bu yüzden, serinin ilk oyunu listemizin ne yazık ki en sonunda.

En iyi Far Cry oyunları

3- The Sims 4 (2014)

Bana soracak olursanız, serinin en son çıkan oyunu, daha önceden çıkan birkaç oyuna göre biraz kötüydü. Evet, görsellik ve sunum olarak tabii ki The Sims 4 oldukça etkileyici ama oyunun içeriği ve detaylarına göz atacak olursak, ne yazık ki serideki diğer oyunlardan geride kalıyor The Sims 4. Bu yüzden, bu oyunu da listemizde bu noktaya koymak istedik. Gönül isterdi ki, en başta olsun bu oyun ama EA, ne yazık ki günümüz trendlerini oldukça yanlış aktardı bu oyun ile bizlere. Tabii buradaki trendden kastımız, oyun geliştirme sektöründeki trendler. Yanlış anlaşılmasın efendim.

En iyi Grand Theft Auto oyunları

2- The Sims 2 (2004)

Sanıyorum ki bu seride en çok oynadığım oyun The Sims 2 idi. Oyun, içerik olarak hem yeterliydi, hem de eğlenceli bir yapı sunuyordu oyunculara. Fakat listemizin en başında değil, çünkü sunum bizce başarılı değildi. Evet, bir oyunda tabii ki oynanış ve onunla alakalı mekanikler her şeyden önemlidir, ama elimizde her şeyi başarılı olan bir oyun varsa, ne yazık ki diğer oyununun sunumuna ve diğer görsel özelliklerine bakmamız gerekiyor. İşte tam da bu yüzden, The Sims 2 ne yazık ki listemizin başında değil.

En iyi Battlefield oyunları

1- The Sims 3 (2009)

The Sims 3, bu seride arayacağımız her şeyi içerisinde bulunduruyor bizce. Oynadığımız kadarıyla, ek paketleri oldukça güzel içerikler sunuyor, oyunun temel içeriği zaten herkes için yeterli, detaylı bir oynanış sunuyor. Görsellik ve oyununum sunumu da oldukça başarılı. Müzikleri ise beynimizin bir köşesinde bugün bile çalmaya devam ediyor. Özellikle, hem PC, hem de konsollarda oynadığım bu oyun, her iki platformda da bence başarılıydı ve bu oyuna kötü bir şeyler söylemek bizce oldukça zor.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

En iyi Need for Speed oyunları

]]>
https://leadergamer.com.tr/2017/06/27/en-iyi-the-sims-oyunlari/feed/ 0 108009