Leadergamer https://leadergamer.com.tr Fri, 16 Nov 2018 01:39:25 +0300 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 113367216 Tom Clancy’s Rainbow Six Siege bir süre boyunca ücretsiz olarak oynanabilir https://leadergamer.com.tr/tom-clancys-rainbow-six-siege-sure-ucretsiz-oynanabilir/ https://leadergamer.com.tr/tom-clancys-rainbow-six-siege-sure-ucretsiz-oynanabilir/#respond Thu, 15 Nov 2018 12:24:39 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134799 Günümüzün en çok oynanan yapımlarından biri olarak gösterebileceğimiz Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, oyunculara çok güzel bir kıyak geçiyor. Ubisoft tarafından yapılan yeni bir duyuru ile birlikte, haberimize konuk olan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege isimli yapımın bir süre boyunca ücretsiz olarak oynanabilir olduğu müjdelendi. İşin daha da iyi kısmı ise, bu ücretsiz oynanabilir süre ile birlikte bir de güzel bir indirim başlatılıyor. Dilerseniz, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile ilgili haberimizin detaylarına geçelim.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, 15 Kasım 2018 tarihinden itibaren ücretsiz olarak oynanabilir

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege bu ücretsiz olduğu süre boyunca bütün haritaları, modları ve 20 orijinal operatörleri oyunculara sunuyor. Bu ücretsiz süre boyunca oynayarak katettiğiniz aşamaları, oyunu tam olarak satın aldığınızda da kullanabileceksiniz. Ubisoft tarafından verilen bilgilere göre Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, 15 Kasım 2018 ile 18 Kasım 2018 tarihleri arasında ücretsiz olarak oynanabilir durumda olacak.

Ayrıca, oyunun Starter, Standard, Advanced, Gold ve Complete sürümlerinde 15 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında %70’lik bir indirim de olacak. Oyun, haberimizi okuduğunuz esnalarda hala oynanmaya açılmamış olabilir. Fakat, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege kapılarını herkese açana kadar oyunu PC’nize indirebilirsiniz. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’i ücretsiz olarak oynayabilmek için tek yapmanız gereken şey Uplay hesabınızı ve uygulamanızı kullanmanız. Ne yazık ki Steam üzerinden bu işlemleri gerçekleştiremiyorsunuz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/tom-clancys-rainbow-six-siege-sure-ucretsiz-oynanabilir/feed/ 0 134799
Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/onimusha-warlords-remaster-pc-sistem-gereksinimleri/ https://leadergamer.com.tr/onimusha-warlords-remaster-pc-sistem-gereksinimleri/#respond Thu, 15 Nov 2018 12:12:51 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134795 Capcom ekibi, Onimusha Warlords Remaster hakkında yepyeni bilgilerle oyuncuların karşısına çıktı. Onimusha Warlords Remaster’ın Steam mağaza sayfası aracılığıyla paylaşılan bilgiler, oyunun sistem gereksinimleri oldu. Capcom tarafından paylaşılan yeni Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri bilgilerini haberimizin en sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz listede bulabilirsiniz. Fakat, listemize geçmeden önce sistem gereksinimlerine şöyle bir göz gezdirmekte fayda var.

Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri paylaşıldı

Capcom ekibi tarafından paylaşılan Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri bilgilerine göre, çok da yüksek bir sisteme ihtiyaç duymuyorsunuz. Orijinal olarak 2001 yılında oyuncularla buluşmuş olan bu yapımın yeni sürümünü oynamak için ortalama bir PC’ye sahip olmanız yeterli. Intel Core i3 çift çekirdekli işlemci, 4GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeopn R7 260X model ekran kartınızın olması, Onimusha Warlords Remaster oynayabilmek için yeterli gibi görünüyor. Ayrıca, bir de 12GB gibi bir boş alana ihtiyacınız var.

Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
 • İşlemci: Intel® Core™ i3 Dual Core serisi ya da eşdeğer ya da daha iyi bir AMD
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Onimusha Warlords Remaster PC sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: Windows10 64bit
 • İşlemci: Intel® Core™ i3 Dual Core serisi ya da eşdeğer ya da daha iyi bir AMD
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 16 GB kullanılabilir alan
]]>
https://leadergamer.com.tr/onimusha-warlords-remaster-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 0 134795
Acer Predator XB281HK model oyuncu monitörleri ile tanışın https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb281hk-monitorleri-ile-tanisin/ https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb281hk-monitorleri-ile-tanisin/#respond Thu, 15 Nov 2018 10:47:00 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134791 Acer Predator serisi, son günlerde bir hayli gözde oyuncu ekipmanlarını oyuncularla paylaşmaya başladı. Bu haberimizde konuk olan Acer Predator XB281HK model oyuncu monitörleri de, Acer Predator markasının oyunculara sunduğu güzel ekipmanlar arasında yer alıyor. İşin en iyi kısmı ise, birazdan sizlere bahsedeceğimiz özelliklerine rağmen 2.999 TL gibi fiyat etiketleri ile başlıyor olması. Şu zamanda, bu özelliklerle oyunculara sunulan oyuncu monitörlerini görmek bir hayli zor. Dilerseniz, Acer Predator XB281HK model monitörlerin özelliklerine geçelim.

Acer Predator XB281HK model monitörler, oyunculara 4K UHD oyun tecrübesi sunuyor

Hem profesyonel, hem de amatör oyuncuların tercihleri arasında bulunan Acer Predator markası, Acer Predator XB281HK model monitörlerini tanıttı. 28″ boyuta sahip olan oyuncu monitörü, aynı zamanda cezbedici özelliklere de sahip. Bu özellikler arasında 4K UHD, yani 3840×2160 çözünürlüğe sahip olması da bulunuyor. Tabii, haberimize konuk olan Acer Predator XB281HK model monitörlerin tek cezbedici yanı bu değil. Aynı zamanda 1 ms yanıt süresi, 300 cd/m², parlaklık ve daha fazlasını da içerisinde barındırıyor.

Eğer ilginizi çektiyse, haberimizin en başında da belirttiğimiz üzere Acer Predator XB281HK model oyuncu monitörlerinin fiyat etiketleri 2.999 TL’den başlıyor. NVIDIA G-SYNCTM teknolojisi, 2 adet 2W hoparlörü, HDMI, USB 3.0 ve ekran bağlantı noktası olmak üzere 3 bağlantı noktası da bulunuyor. Tasarım konusunda da cezbedici bir yapıya sahip olan Acer Predator XB281HK model monitörlerde Predator GameView teknolojisi de bulunuyor. Ayrıca, eğer uzun süre bilgisayar başında oyun oynamayı seven oyunculardan biriyseniz, Predator EyeProtect özelliği de bu konuda imdadınıza koşan özellikler arasında demektir.

]]>
https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb281hk-monitorleri-ile-tanisin/feed/ 0 134791
EA resmi olarak Command & Conquer Tiberian Dawn ve Red Alert duyurdu https://leadergamer.com.tr/ea-command-conquer-tiberian-dawn-red-alert-duyurdu/ https://leadergamer.com.tr/ea-command-conquer-tiberian-dawn-red-alert-duyurdu/#respond Thu, 15 Nov 2018 10:23:48 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134787 Bizlere keyifli anlar yaşatmış olan Command & Conquer serisinden bir haber ile karşınızdayız. EA ekibi, Command & Conquer hayranlarını çok sevindirecek bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre, Command & Conquer serisinin Tiberian Dawn ve Red Alert isimli oyunları tekrar oyuncuların beğenisine çıkacak. Fakat, bir sırayla gerçekleştirilecek bu çıkışlar ve EA ekibi, yolda olan Command & Conquer Remaster oyunları ile ilgili birtakım detayları paylaşmaktan da çekinmedi.

EA ekibi, Command & Conquer serisinden Tiberian Dawn ve Red Alert oyunlarını tekrar elden geçiriyor

EA ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre Command & Conquer serisinin Tiberian Dawn ve Red Alert isimli yapımlarının sırayla elden geçirilmekte olduğunu paylaşmıştık. Verilen bilgilere göre, öncelikle bizlere Command & Conquer: Tiberian Dawn Remaster sunulacak. EA ekibi, Command & Conquer: Tiberian Dawn için Petroglyph ekibi ile iş birliği yapacak. Command & Conquer: Tiberian Dawn Remaster oyuncularla buluştuktan sonra da Command & Conquer: Red Alert Remaster üzerinde çalışılmaya başlanılacak.

Oyuncuları sevindiren bir başka nokta da, Covert Ops, Counterstrike ve Aftermath isimli 3 genişleme paketinin de Command & Conquer: Tiberian Dawn Remaster ve Command & Conquer: Red Alert Remaster oyunlarının bulunduğu paket içerisinde yer alacak olması oldu. EA Ekibi, aynı zamanda Lemon Sky Studios ile de iş birliği yapacak. Lemon Sky Studios ekibi ile birlikte, bizlere sunulacak olan yapımları 4K kalitesine çıkarmayı planlıyorlar.

]]>
https://leadergamer.com.tr/ea-command-conquer-tiberian-dawn-red-alert-duyurdu/feed/ 0 134787
Ubisoft ekibi Beyond Good & Evil 2 için yeni görüntüler gösterecek https://leadergamer.com.tr/ubisoft-beyond-good-evil-2-yeni-gosterecek/ https://leadergamer.com.tr/ubisoft-beyond-good-evil-2-yeni-gosterecek/#respond Tue, 13 Nov 2018 14:49:11 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134784 EveryEye ile yapılan bir röportaj esnasında Beyond Good & Evil 2 geliştiricilerinden önemli bir isim olan Guillaume Brunier, Ubisoft ve Beyond Good & Evil 2 ile ilgili planları hakkında bilgi verdi. Görünüşe göre, Ubisoft ekibi yakın bir tarihte oyunculara Beyond Good & Evil 2 oynanış görüntüleri sunmayı planlıyormuş. Büyük bir hayran kitlesi tarafından sabırsızlıkla beklenen Beyond Good & Evil 2 isimli bu yapım için düzenlenen BGEFest ile ilgili de bilgi verdi.

Beyond Good & Evil 2 hakkında yepyeni bilgiler var

Guillaume Brunier tarafından verilen bilgilere göre Ubisoft ekibi Beyond Good & Evil 2 için bir oynanış videosu paylaşmayı planlıyor demiştik. Söylenilenlere bakacak olursak, bu görüntüler bizlerle 10 Aralık 2018 tarihinde buluşturulacak. BGEFest’in de 2019 yılına ertelenmiş olduğu konusundaki bilgileri onayladı. Guillaume Brunier’in söylediklerine göre, BGEFest’in 2019 yılına ertelenmesi aslında daha iyi bir durum. Bu ertelenme, geliştirici ekibin karar vermesi ve daha iyi bir etkinlik düzenleyebilmesi için kendilerine daha fazla zaman tanıyacak.

Beyond Good & Evil 2 gibi bir oyun ile ilk defa karşılaşıyorsanız eğer, oyun hakkında da bilgi verelim. Bizlerle uzun bir süre sonra buluşmaya hazırlanan bu yapım içerisinde oyuncular kendilerini büyük bir kültür çorbasının ortasında bulacak. Geliştirici ekip, Beyond Good & Evil 2 ile birlikte serinin o özel temasını oyunculara tekrar yaşatmak istiyor. Son olarak, Ubisoft ekibinin planları arasında 2019 yılının sonlarında Beyond Good & Evil 2 için bir de oynanabilir beta sürüm paylaşmak gibi bir şey bulunuyor. Yani, muhtemelen oyun bizlerle 2020 yılında buluşacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/ubisoft-beyond-good-evil-2-yeni-gosterecek/feed/ 0 134784
Half Life 2 teknoloji demosuna ait oynanış videosu yayımlandı https://leadergamer.com.tr/half-life-2-teknoloji-oynanis-videosu/ https://leadergamer.com.tr/half-life-2-teknoloji-oynanis-videosu/#respond Tue, 13 Nov 2018 14:28:58 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134781 Günümüzün en efsane oyunlarından bir tanesinden bahsedeceğiz bu haberimizde sizlere. Half Life serisinin 2. oyunu olan Half Life 2, bu haberimize konuk olan yapım. Half Life 2 için yayımlanan yeni video ile birlikte oyunun erken beta versiyonu ve teknoloji demosuna ait görüntüler paylaşıldı. Dilerseniz, Half Life 2 ile ilgili olan bu haberimizin daha fazla detaylarına inmeden önce, hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Half Life 2 görüntülerini izleyin.

Half Life 2, oyuncuları böyle büyülemeyi başardı

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görüntülere göz gezdirdiyseniz, hakkında bilgi verme zamanı gelmiş demektir. Haberimize konuk olan bu oynanış videosu, E3 2002 etkinlikleri esnasında gösterilen ortaya çıkış fragmanı ve E3 2003 etkinliklerinde gösterilen teknoloji demosuna ait görüntüler içeriyor. Her ne kadar şu tarihlerde baktığımızda çok eski gibi görünse de, aranızda mutlaka bu sahneleri, bu görüntüleri fazlasıyla iyi bir şekilde hatırlayan oyuncular vardır. Tüyleriniz yeterince diken diken oldu mu?

]]>
https://leadergamer.com.tr/half-life-2-teknoloji-oynanis-videosu/feed/ 0 134781
Geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar (5 Kasım 2018 – 11 Kasım 2018) https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-5-11-kasim-2018/ https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-5-11-kasim-2018/#respond Tue, 13 Nov 2018 05:30:33 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134777 Sizlerle her hafta paylaşmakta olduğumuz listelerden bir tanesi ile daha karşınızdayız. Geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar listemiz, 5 Kasım 2018 ile 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Playstore üzerinde gerçekleşen satışları gözler önüne seriyor. Görünüşe göre, listenin ilk 4 oyunu önceki haftaya göre değişiklik görmemiş ve Red Dead Redemption 2 PS4 sürümü hala listenin 4. sırasında. Fakat, listenin 5. sırasında Hitman 2 ile karşı karşıyayız. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar listesi ve hemen ardında bulunan önceki hafta en çok satan oyunlar listesine göz gezdirerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar (5 Kasım 2018 – 11 Kasım 2018)

 1. Football Manager 2019
 2. FIFA 19
 3. Battlefield V
 4. Red Dead Redemption 2 (PS4)
 5. HITMAN 2
 6. 11-11 Memories Retold
 7. Middle-earth: Shadow of War
 8. Batman: Arkham Knight
 9. Mad Max
 10. Mortal Kombat Komplete Edition

Önceki hafta en çok satan oyunlar (29 Ekim 2018 – 4 Kasım 2018)

 1. Football Manager 2019
 2. FIFA 19
 3. Battlefield V
 4. Red Dead Redemption 2
 5. Batman: Arkham Knight
 6. Mad Max
 7. Middle-earth: Shadow of War
 8. HITMAN 2
 9. Injustice 2 – Legendary Edition
 10. Mortal Kombat X
]]>
https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-5-11-kasim-2018/feed/ 0 134777
Battlefield 5 inceleme https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-inceleme/#respond Mon, 12 Nov 2018 00:48:35 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134764 Günümüzün en çok beklenen yapımlarından bir tanesi olarak gösterebieceğimiz Battlefield 5 oyuncuların beğenisine çıktı. Bizim de, oyunu alıp oynama fırsatımız oldu. Battlefield 5 inceleme yazımız içerisinde de olabildiğince sizlere anlatmaya çalışacağız. Eksilerinden, artılarından ve sunduğu özelliklerden bahsedip son fikrimizi paylaşacağız. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Battlefield 5 inceleme yazımız ile baş başa bırakalım.

Battlefield 5 inceleme

Battlefield 5 nedir?

Öncelikle, “Battlefield 5 nedir?” sorusundan başlamakta fayda var. Battlefield 5, bizleri 2. Dünya Savaşı’nın ilk günlerine taşıyan bir yapım. Oyun içerisinde sunmuş olduğu atmosfer ve oyunculara hissettirmeye çalıştığı gerçeklik ile, Fallout serisinin ünlü sözü olan “Savaş asla değişmez.” cümlesini akla getiren bir yapım. Savaşların ne kadar acımasız olabileceğini ve o psikolojide neler yaşanabileceğini göstermeye çalıştığını söyleyebiliriz. Bunu ise, FPS olarak oyunculara sunuyor.

Battlefield 5’a başladığınızda sizi alıyor ve hemen bir savaşa götürüyor. Oyunu güzelce görüyoruz bu şekilde. Bizler için hem öğretici kıvamında, hem de biraz evvel bahsini ettiğimiz duyguları aşılayan bir yapıda. Battlefield 5, bizleri oyuna başlayınca direkt olarak War Stories modunun bir hikayesi olan My Country Calling isimli hikayeye götürüyor. Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz haberlerimizde, oyunun çıkışı esnasında 4 tane War Stories hikayesi olacağını ve 1 tane de daha sonradan ekleneceğini söylemiştik. My Country Calling, çıkış esnasında bizlere sunulan ilk hikaye.

Battlefield 5 ile birlikte bizlere sunulan diğer War Stories hikayelerinden biri ise Under No Flag. Under No Flag ile birlikte, 1942 yılının Kuzey Afrika’sına gidiyoruz. Sizler için hikayelerin sürprizini kaçırmayacağız. Nordlys hikayesi ile birlikte 1943 yılının Norveç’ine gidiyoruz. Tiralleur isimli hikaye ile birlikte, 1944 yılına, Provence isimli yere gidiyoruz. Son olarak, daha sonradan eklenecek olan The Last Tiger isimli hikaye bulunuyor.

Battlefield 5 inceleme

Battlefield 5 oyuncularına ne sunuyor?

Giriş olarak War Stories modundan bahsettik fakat her ne kadar Battlefield serisinin de bizlere güzel hikayeler anlatmasını istesek de, hep çoklu oyuncu modları ile ön plana çıkmış bir oyun kendisi. 32 gibi büyük bir oyuncu sayısından başlayıp 64 oyuncuya kadar oyuncu desteği veren bir oyundan bahsediyoruz. Conquest isimli çoklu oyuncu modunda siz ve takımınızın 64 kişiye kadar destek veren büyük bir haritadaki anahtar yerleri ele geçirmeniz gerekiyor.

Conquest Assault isimli mod da, normal Conquest moduna göre ufak tefek farklılıklar içeriyor. Frontlines modu ise, Nocquest, Rush ve Battlefield 4’un Obliteration modlarının karışımı gibi bir şey. Domination modu, Conquest modunun biraz daha küçük versiyonu. 2 takım birden fazla göreve odaklanması ile oluyor ve bayrakların en az yarısına sahip olmak, karşı takımın tekrar canlanma kaybetmesine sebep oluyor.

Team Deathmatch, alışageldiğimiz standart oyun modu. Airborne, her iki takıma da bilet veriliyor ve her ölüm bir bilet harcıyor. Bilet harcandığında ise bileti kalan takım kazanıyor. Breakthrough modunda, bir taraf ilerleyek bir bölgedeki her kontrol noktasını ele geçirmeye çalışıyor. Final Stand ismindeki Battlefield 5 modunda ise, Grand Operation modunun ilk 3 gününe bağlı. Eğer her 2 takım da eşit derecede performans sergilemişse, tekrar doğma hakkı olmadan ve harcanmış mermiler ile düşmanınıza karşı oynuyorsunuz.

Battlefield 5 inceleme

Battlefield 5 içerisinde nasıl bir çeşitlilik bulunuyor?

Battlefield 5 inceleme yazımız içerisinde belirtmemizde fayda olacak noktalardan biri de, kesinlikle oyunun sunduğu çeşitliliktir. Biraz evvel saymış olduğumuz çoklu oyuncu oyun modları dışında harita çeşitliliği de var. Bizlere 8 harita sunulan oyunda, bu haritalar 4 farklı coğrafik lokasyona götürüyor bizleri. Her bir harita da bizlere farklı tecrübeler sunuyor. Çeşitlilik konusu bir yana, değinmemiz gereken başka özellikler de bulunuyor.

The Company, asker, silah ve araçlarınızın toplanmakta olduğu yer. Buradaki şeyleri ise oyunu oynayarak kazanıyosunuz. Ne kadar fazla oynarsanız o kadar fazla şey kazanırsınız. Askerler de oyun içerisinde sınıf sınıf ayrılmakta. Recon sınıfı, keskin nişancı olarak gösterilebilir. Medic sınıfı, ekibin sağlıkçısı. Assault sınıfı askerler ön safhalarda bulunan askerler ve yakın mesafede etkili. Support sınıfı askerler, mobil olarak takım arkadaşlarına yararlı şeyler taşıyor.

Battlefield 5 inceleme

Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz Battlefield 5 özellikleri ne?

Açıkçası, beğenmediğimiz çok da bir şey olmadığını söylemek mümkün. Ara sıra oluşan komik ve giderilebilir hatalar dışında bir sıkıntı yaşamadık. Hoşumuza giden özellikler kısmında ise, en başta kesinlikle Battlefield 5 ile üzerinde durulmuş bir özellik olan gizlilik geliyor. Oyunun hikaye modundaki gerçekçiliği bir tık daha yükseltmeyi başarmış olan gizlilik özelliklerine aslında hiç de ihtiyaç duymuyorsunuz. Fakat başarılı bir şekilde kullandığınızda da sizleri garip bir şekilde tatmin ediyor.

Yapay zeka konusunda biraz şikayetçi olduğumuzu belirtebiliriz. Savaş alanının ortasında halay çekmemize rağmen bizi hedefe alan pek olmuyor nedense. Gizlilik özelliği de şart olmayınca, halay çekerek düşmanları devirmesi hem zevkli, hem de hayal kırıklığı gibi hissettiriyor. Yeni şeyler almak için kullanabileceğimiz krediler de biraz can sıkıcı gibi. Bu özelliğin mikro ödeme konusunda çok kullanışlı olması fazlasıyla dikkat çekici. Alıştık zaten, sorun yok.

Battlefield 5 inceleme

Battlefield 5 görsel anlamda ne durumda?

Açıkçasını sorarsanız, bu Battlefield 5 inceleme yazımız içerisinde sizlerle paylaşmakta olduğumuz bu görsellerin tamamı, oyun içerisindeki yüksek ayarlar seçilerek çekilmiş durumda. Oyunu oynamış olduğumuz bilgisayarda ise I7 4710MQ, 16GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 860m ekran kartı bulunuyor. Buna rağmen 1366×768 çözünürlükte ve yüksek ayarlarda ortalama 40 civarı FPS vermeyi ve açıkçası bu halde bile yeterli derecede akıcı bir oyun tecrübesi sunmayı başardı.

Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Battlefield 5 sistem gereksinimleri de, oyunu bilgisayarınızın kaldırıp kaldıramayacağı konusunda sizlere yardımcı olacaktır. İşlemci konusunda AMD tarafından FX-8350, Intel tarafından ise Core i5 6600K önerileri bulunuyor minimum listesinde. Ekran kartı olarak ise NVIDIA GeForce GTX 1050 veya NVIDIA GeForce GTX 660 model ekran kartları listelenmiş. Önerilen sistem gereksinimlerinde ise ekran kartı NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB olarak belirtilmiş.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10
 • CPU (AMD): AMD FX-8350
 • CPU (Intel): Core i5 6600K
 • Bellek: 8GB RAM
 • Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1050 / NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB
 • Ekran kartı (AMD): AMD Radeon™ RX 560 / HD 7850 2GB
 • DirectX: 11.0 uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri
 • Depolama alanı: 50GB

Battlefield 5 sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • OS: 64-bit Windows 10 ya da daha günceli
 • CPU (AMD): AMD Ryzen 3 1300X
 • CPU (Intel): Intel Core i7 4790
 • Bellek: 12GB RAM
 • Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB
 • Ekran kartı (AMD): AMD Radeon™ RX 580 8GB
 • DirectX: 11.1 uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri
 • Depolama alanı: 50GB

Battlefield 5 inceleme

 Battlefield 5 inceleme sonucu nedir?

Battlefield 5, hala kendi alanında lider olduğunu gösteren bir oynanış tecrübesi sunmayı başarmış. Görsel kalitesi, ağırlığı ve atmosferi ile insanı kendisine rahatça bağlayabiliyor. Zamanın nasıl geçtiğini bir yerden sonra anlamayabiliyorsunuz, bu fazlasıyla normal bir durum. Eğer savaş oyunlarını seviyorsanız ve vuruş hissiyatının tadını çıkarmak istiyorsanız, Battlefield 5 kesinlikle sizleri pişman etmeyecek bir yapım olmuş.

Fiyat etiketlerine baktığımızda ise, Battlefield 5’ın Origin üzerinde oyunun standart sürümünün 60 Euro, Deluxe Edition sürümünün ise 80 Euro olduğunu görüyoruz. Elbette internet üzerinde daha ucuza bulma ihtimaliniz de var. Battlefield 5 standart sürümünün PS4 versiyonu 269 TL, Xbox One versiyonu ise 269,25 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Savaş tecrübesini buram buram hissetmek isterseniz, konsol sürümü fazlasıyla uygun olacaktır.

]]>
https://leadergamer.com.tr/battlefield-5-inceleme/feed/ 0 134764
Bu hafta çıkacak oyunlar (11 Kasım 2018 – 18 Kasım 2018) https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-11-18-kasim-2018/ https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-11-18-kasim-2018/#respond Sat, 10 Nov 2018 03:13:55 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134762 Bir haftanın daha sonuna geldik ve yepyeni bir haftaya başlıyoruz. Bu seferki haberimizde ise, sizlere 11 Kasım 2018 ile 18 Kasım 2018 tarihleri arasında çıkacak olan yapımları listeledik hemen aşağıda. Bu hafta çıkacak oyunlar listemizin ardından, geçen hafta çıkan oyunlar listemiz de bulunuyor. En sonda ise geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar ve geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler listelerimiz yer alıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu hafta çıkacak oyunlar listemiz ile baş başa bırakalım.

Bu hafta çıkacak oyunlar 11 Kasım 2018 – 18 Kasım 2018

 • Hitman 2 (PC, PS4, Xbox One)
 • The Room 3 (PC)
 • Spyro Reignited Trilogy (PS4, Xbox One)
 • Fallout 76 (PC, PS4, Xbox One)
 • Warhammer 40,000: Mechanicus (PC)
 • Underworld Ascendant (PC)
 • Bad Dream: Fever (PC)
 • Sand is the Soul – Steam Erken Erişim (PC)
 • Hellgate: London (PC)
 • The Settlers History Collection (PC)
 • Battlefield 5 Deluxe Edition (PC, PS4, Xbox One)
 • Pokemon Let’s Go Pikachu and Let’s Go Eevee (Switch)
 • Civilization 6 (Switch)
 • Distrust (PS4)

Geçen hafta çıkan oyunlar 4 Kasım 2018 – 11 Kasım 2018

 • Moonlighter (Switch)
 • ARK: Extinction (PC, PS4, Xbox One)
 • GRIP (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Omen of Sorrow (PS4)
 • Transpose (Rift, Vive, PS VR)
 • Carnival Games (Switch)
 • Brawlhalla (Xbox One, Switch)
 • Overkill’s The Walking Dead (PC)
 • Leisure Suit Larry – Wet Dreams Don’t Dry (PC)
 • Swords and Soldiers 2 Shawarmageddon (PC, PS4)
 • Deracine (PSVR)
 • SYREN (PSVR)
 • World of Final Fantasy Maxima (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom (PS4, Xbox One, Switch)
 • HellSign – Steam Erken Erişim (PC)
 • Fluffy Horde (PC)
 • Kursk (PC, PS4, Xbox One)
 • Holy Potatoes! A Spy Story?! (PC)
 • Steel Rats (PC, PS4, Xbox One)
 • Survival Ball (PC)
 • Valiant Hearts (Switch)
 • Crashlands (Switch)
 • The Bug Butcher (Switch)
 • Mercenaries Wings: The False Phoenix (Switch)
 • Rage in Peace (PC, Switch)
 • Battlezone Gold Edition (Switch)
 • Tetris Effect (PS4, PSVR)
 • Anno Domini 2018: Townsmen (Switch)
 • Forgotton Anne (Switch)
 • Battlefield 5 EA/Origin Access trial (PC, Xbox One)
 • Hitman 2 Gold ve Collector’s Edition sürümleri (PC, PS4, Xbox One)
 • 11-11: Memories Retold (PC, PS4, Xbox One)

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler

]]>
https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-11-18-kasim-2018/feed/ 0 134762
Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/hitman-2-resmi-cikis-fragmani-gorselleri/ https://leadergamer.com.tr/hitman-2-resmi-cikis-fragmani-gorselleri/#respond Sat, 10 Nov 2018 03:01:57 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134750 Hitman 2 en sonunda oyuncuların beğenisine çıkıyor bildiğiniz üzere. Şunun şurasında 13 Kasım 2018 olan çıkış tarihine 2 gün kalmış olsa da, bazı oyuncular oyunu oynamaya erkenden başladı bile. Bu haberimizde ise, Hitman 2 için paylaşılan yeni çıkış fragmanı ve görsellerini sizlerle paylaşacağız. Hemen aşağıda, Hitman 2 çıkış fragmanı videosunu izleyebilirsiniz. Galerimize geçmeden önce fragmana göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Hitman 2 galerimiz ise haberimizin en sonunda sizleri bekliyor.

Hitman 2 oyuncularla buluşuyor

Eğer hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz fragmanı izlediyseniz, galerimize de hazırsınız demektir. Hemen aşağıda sizler için paylaşmış olduğumuz Hitman 2 galerimizde 9 adet görsel bulunuyor. Paylaşmış olduğumuz görseller, oyunun çıkışı şerefine paylaşıldı. Haberimizin en başında da bahsetmiş olduğumuz gibi, eğer oynamak istiyorsanız Hitman 2 oyuncuların beğenisine çıktı bile. Fakat, ne yazık ki Hitman 2 Gold Edition paketine göz gezdirmeniz gerekecek bu konuda.

Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı Hitman 2 resmi çıkış fragmanı ve görselleri paylaşıldı ]]>
https://leadergamer.com.tr/hitman-2-resmi-cikis-fragmani-gorselleri/feed/ 0 134750
The Elder Scrolls 6 için geliştirilmiş bir Creation Engine kullanılacak https://leadergamer.com.tr/the-elder-scrolls-6-creation-engine-kullanilacak/ https://leadergamer.com.tr/the-elder-scrolls-6-creation-engine-kullanilacak/#respond Sat, 10 Nov 2018 02:50:47 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134748 Bethesda ekibinin çok sevilen yapımı olan The Elder Scrolls 6 hakkında yepyeni bir haberimiz var. Aslında, sadece The Elder Scrolls 6 hakkında değil, aynı zamanda Starfield için de. Her ne kadar The Elder Scrolls 6 ve Starfield gelecek nesil platformlar için çıkacak olsa da Bethesda ekibi Creation Engine oyun motorunu kullanmaya devam edecek. Tabii, öylece eski halini değil. Olabildiğinde geliştirilmiş bir Creation Engine ile karşı karşıya olacağız. En azından, yapılan açıklamalar bu yönde oldu.

The Elder Scrolls 6 ve Starfield için geliştirilmiş Creation Engine kullanılacak

Şimdi, Creation Engine ile ilgili bir sıkıntı var. Oyunun fizikleri, kare hızına bağlı, görüş alanı özelliği kullanılamıyor ve şu anda oyun motorunun oyunculara sunabileceği grafikler fazlasıyla eskide kalmış durumda. Fallout 76 üzerinden örnek vermek gerekirse, görsel anlamda 2018 oyunu için bizleri hayal kırıklığına uğratan bir görselliğe sahip görünüyor. Çoklu işlemcilerden faydalanabilip faydalanamayacağı ve 4GB RAM kısıtlamasının olup olmadığı hakkında da hala bir bilgi yok. Creation Engine’in bir hayli eskimiş olduğunu belirtebiliriz bu durumda. Bethesda ekibi bu konu hakkında ne yapacak, gerçekten merakla bekliyoruz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-elder-scrolls-6-creation-engine-kullanilacak/feed/ 0 134748
Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry Steam üzerinde çıktı https://leadergamer.com.tr/leisure-suit-larry-wet-dreams-dont-dry-steam-cikti/ https://leadergamer.com.tr/leisure-suit-larry-wet-dreams-dont-dry-steam-cikti/#respond Thu, 08 Nov 2018 05:14:08 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134742 Çapkınlık maceralarının 1 numaralı adamlarından biri olarak gösterebileceğimiz Leisure Suit Larry, Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry isimli yeni oyunu ile tekrar oyuncuların karşısına çıktı. Assemble Entertainment ekibi, Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry’ın Steam platformu üzerindeki çıkışının duyurusunu yaptı. Ayrıca, Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry çıkışı şerefine bir de fragman paylaşıldı. Hemen aşağıda, haberimize konuk olan Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry için yayımlanan yeni fragmanı izleyebilirsiniz.

Leisure Suit Larry, Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry ile tekrar oyuncuların karşısında

Leisure Suit Larry serisinin nasıl bir oyun olduğunu bilen oyuncular kadar bilmeyenler de vardır elbette. Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry’dan bahsetmekte fayda var bu yüzden. Point and Click türü bir oyun olarak karşımıza çıkan Leisure Suit Larry Wet Dreams Don’t Dry içerisinde 30’dan fazla elle çizilmiş maceralar ve karakterler bulunuyor. Oyuncular, Timber ve Instacrap isimli mobil uygulamaları sayesinde kadınlar üzerinde şanslarını deneyebilecek. Bakalım Larry, hangi denemesinde başarılı olacak?

]]>
https://leadergamer.com.tr/leisure-suit-larry-wet-dreams-dont-dry-steam-cikti/feed/ 0 134742
Red Dead Online beta başlangıç zamanı, Battle Royale modu ve dahası https://leadergamer.com.tr/red-dead-online-beta-battle-royale-dahasi/ https://leadergamer.com.tr/red-dead-online-beta-battle-royale-dahasi/#respond Thu, 08 Nov 2018 05:04:14 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134721 Red Dead Redemption 2 çıkışını gerçekleştirdi bildiğiniz üzere. Sitemiz üzerinde, bu muhteşem oyunu oynamak isteyenler için fakat sürprizini kaçırmak istemeyenler için bir inceleme paylaşmıştık daha önceden. Buraya tıklayarak bu inceleme yazımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Red Dead Redemption 2’ya yeni başlayanlar için rehberler de hazırladık. Onları da, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfamızda bulabilirsiniz. Şimdi ise asıl mevzu Red Dead Online. Bu yazımızda, Red Dead Online ve Red Dead Online beta ile ilgili merak ettiğiniz bütün sorulara yanıtlar getireceğiz. Öncelikle, Red Dead Online beta başlangıç tarihi ile başlayalım.

Red Dead Online beta başlangıç zamanı

Red Dead Online beta başlangıç tarihi hakkında aslında Rockstar ekibi tarafından gerekli açıklamalar yapıldı fakat net bir tarih verilmedi. Verilen bilgilere göre Red Dead Online beta başlangıç tarihi Kasım 2018 ayı içerisinde olacak ama ne yazık ki tam tarih bilinmiyor.

Red Dead Online temel bilgiler

GTA Online gibi, Red Dead Online içerisinde de oyunculara göre değişiklik gösteren bir dünya olacak. Red Dead Online, temel olarak Red Dead Redemption çok oyunculu modunu, Red Dead Redemption 2’dan ise tek oyunculu modunu alıyor. Yani, her iki oyundan da izler göreceğiz. Ana oyun içerisinde günün saatlerine göre olan şeyler, Red Dead Online esnasında da bizlerle olacak. GTA Online’da olduğu gibi, Red Dead Online içerisinde de görev yapmak tecrübe kazandıracak ve NPC’ler görev veya ekipman verecek. Red Dead Online içerisinde, oyunun yardımcı uygulaması da iş görecek. Ayrıca, başlarda çok fazla hata ve açık olabileceği konusunda da gerekli uyarılar yapıldı.

Red Dead Redemption 2 içerisindeki araçlar ve atlar

Her ne kadar atlara alışmış olsak da, Rockstar Games ekibi illa daha hızlı araç ekleyecektir. Oyunun dosyalarını kurcalayan bir ekip, bu konuda birtakım bilgiler buldu bile. Hemen aşağıda, Red Dead Redemption 2 içerisinde bizlere sunulacak olan araçların listesini ve hemen ardından da atların listesini sizlerle paylaştık.

Araçlar

 • Horse Cart
 • Small Coach
 • Chuck Wagon
 • Gatling Gun takılı Chuck Wagon
 • Supply Wagon
 • Utility Wagon
 • War Wagon

Atlar

 • Hungarian Half Bred
 • Missouri Fox Trotter
 • Dutch Warmblood
 • Turkoman

Red Dead Online oyun modları

Ortada olaşan söylentilere göre Revive and Survive, Money Grab ve Battle Royale modu bulunacak oyun içerisinde. Revive and Survive, 2 takımın birbiri ile kıyasıya kapıştığı bir mod olacak. Belirli bir süre içerisinde takım arkadaşınızı canlandırma şansınız bulunacak. Money Grab, para dolu çantaları olabildiğince hızlı bir şekilde ana merkezinize taşımanız gereken bir mod olacak. Battle Royale modu ise zaten adından az çok anlaşılır ipuçları veriyor nasıl bir mod olacağı hakkında.

]]>
https://leadergamer.com.tr/red-dead-online-beta-battle-royale-dahasi/feed/ 0 134721
Warcraft 3 yeni ve eski hallerinin karşılaştırması paylaşıldı https://leadergamer.com.tr/warcraft-3-eski-yeni-karsilastirmasi/ https://leadergamer.com.tr/warcraft-3-eski-yeni-karsilastirmasi/#respond Wed, 07 Nov 2018 19:12:25 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134734 Warcraft 3’nin tekrar elden geçirileceğini mutlaka bir yerlerden duymuşsunuzdur çoktan. Blizzard ekibi, Blizzcon 2018 esnasında bu güzel haberi duyurmuştu. Warcraft III Reforged adı ile karşımıza çıkmaya hazırlanan yeni Warcraft 3 için şimdi de yepyeni videolar paylaşıldı. Hemen aşağıda, bu paylaşılan videolardan bir tanesini görebilirsiniz. Diğeri ise, haberimizin en sonunda sizleri bekliyor. Paylaşmış olduğumuz videolar ise, Warcraft 3 oyununun yeni ve eski hallerinin karşılaştırılma görüntülerini içeriyor.

Warcraft 3 yeni ve eski halleri karşılaştırıldı

Haberimize konuk olan Warcraft 3’nin her iki hallerinin karşılaştırmasını da videolardan izleyebilirsiniz. Karşılaştırmalar, sadece oyun içi yapılmıyor. Aynı zamanda, oyunun sinematik görüntüleri üzerinde de yenilenme çalışmaları ile karşılaşmaktayız. Warcraft 3, sıfırdan yapılıyor diyebiliriz. Her karakter, her yer, her görüntü, her şey bizler için elden geçirilmekte. Büyülenmeye hazırsanız eğer, Warcraft 3 için paylaşılan diğer video da hemen aşağıda sizleri bekliyor. Peki, sizce nasıl olmuş?

]]>
https://leadergamer.com.tr/warcraft-3-eski-yeni-karsilastirmasi/feed/ 0 134734
Assassin’s Creed Odyssey Kasım 2018 güncellemesi hakkında bilgi verildi https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-odyssey-kasim-2018-guncellemesi/ https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-odyssey-kasim-2018-guncellemesi/#respond Wed, 07 Nov 2018 17:12:50 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134729 Bu senenin en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Assassin’s Creed Odyssey, bir süre önce bizlerle buluşmuştu bildiğiniz üzere. Biz de, oyunu sizler için incelemiş ve sitemiz üzerinde paylaşmıştık. Eğer henüz göz gezdirmediyseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfamız aracılığıyla Assassin’s Creed Odyssey inceleme yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Ubisoft ekibi, Assassin’s Creed Odyssey için Kasım 2018 ayı içerisinde ücretsiz içerik sunacağını duyurdu. Oyunculara verilecek ücretsiz içerikler hakkında da birtakım bilgiler verildi.

Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey Kasım 2018 güncellemesi ile oyuna birçok şey ekliyor

Ubisoft ekibi, Assassin’s Creed Odyssey Kasım 2018 güncellemesi ile birlikte çok güzel içerikler oyuna ekliyor. Öncelikle, bizlere sunulan bu yeni güncelleme ile birlikte değişen seviye sınırından bahsedelim. Kasım 2018 güncellemesi ile birlikte Assassin’s Creed Odyssey seviye sınırı 50’den 70’e yükseliyor. Kolayca en yüksek seviyeye ulaşabilen oyuncular için muhteşem bir yenilik olduğu belirtilebilir. Zira, yan görevler sayesinde kolayca 50 olunabiliyordu.

Assassin’s Creed Odyssey Kasım 2018 güncellemesi ile gelen tek değişiklik bu değil elbette. Stéropès adındaki bir Legendary sınıf düşman da oyuna ekleniyor. Aynı zamanda Divine Intervention isminde yeni hikaye görevleri dizisi de oyuncuları bekliyor. Bir başka yeni eklenen şey de, her 2 haftada bir yeni bir gemi ve orichalcum kazandıran yeni gemi savaşları ve Forge’da bir zırh satın alarak onun dizaynını değiştirme seçeneği. Son olarak, oyuncuların kontrolcü ayarlarını özelleştirebilmesi, otomatik olarak ok yapımı ve aynı zamanda tecrübe desteğinin istenildiği anda durdurulabilmesi gibi özellikler de bulunuyor. Ubisoft tarafından verilen bilgilere göre, Haziran 2019 veya Temmuz 2019 aylarına kadar her ay bu şekilde yeni içerikler oyunculara sunulacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-odyssey-kasim-2018-guncellemesi/feed/ 0 134729
Denuvo 5.2 güvenlik sistemi de korsanlar tarafından kırıldı https://leadergamer.com.tr/denuvo-5-2-korsanlar-kirildi/ https://leadergamer.com.tr/denuvo-5-2-korsanlar-kirildi/#respond Tue, 06 Nov 2018 20:44:43 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134727 Bildiğiniz üzere Denuvo, oyunların güvenliğinden sorumlu bir sistem. Korsanlar tarafından oyunların kırılması konusunda bir önlem olarak kullanılıyor. Fakat, günümüz korsanlarından bahsediyoruz sonuçta. Football Manager 2019 geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi bildiğiniz üzere ama Denuvo yüzünden korsanlara dayanamadı. Denuvo 5.2 sürümü, korsanlar tarafından kırıldı ve Denuvo 5.2 kullanan oyunlar da bu sayede korsanlar tarafından ele geçirildi bile.

Denuvo 5.2 kullanan Football Manager 2019 ve The Quiet Man kırıldı

Denuvo 5.2 sürümünü kullanan kesin olarak bildiğimiz Football Manager 2019 ve The Quiet Man bulunuyor. Bu durumun anlamı, Football Manager 2019 ve The Quiet Man’in korsanlar tarafından ele geçirilmiş olması. Fakat bir gariplik var Denuvo güvenlik sisteminde. Zira, piyasaya daha önceden çıkmış olan ve Denuvo 4.9 sürümünü kullanan oyunlar olan Assassin’s Creed: Odyssey, FIFA 19, Monster Hunter World, Shadow of The Tomb Raider ve Dragon Quest XI hala korsanlar tarafından kırılabilmiş değil. Bakalım, gelecek günlerde ne olacak?

]]>
https://leadergamer.com.tr/denuvo-5-2-korsanlar-kirildi/feed/ 0 134727
Agony geliştiricisinin yeni oyunu Paranoid ile tanışın https://leadergamer.com.tr/agony-gelistiricisinin-yeni-oyunu-paranoid/ https://leadergamer.com.tr/agony-gelistiricisinin-yeni-oyunu-paranoid/#respond Tue, 06 Nov 2018 18:23:19 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134723 Yakın zamanda sansürsüz versiyonu çıkmış olan Agony’nin geliştiricisi Madmind Studio, yepyeni bir oyun duyurusu yaptı. Agony geliştiricisi, Paranoid isminde bir oyun ile karşımıza çıktı. Paranoid, hayatta kalma ve korku oyunu olarak belirtilen bir yapım. Aynı zamanda, derin ve psikolojik bir hikayeyi, vahşet ile dolu bir oynanış ile birleştiriyor. İşin daha da iyi kısmı ise, Agony geliştiricisi olan Madmind Studio tarafından geliştirilmekte olan Paranoid’in Steam platformu üzerinde boy gösterecek olması.

Agony geliştiricisi Madmind Studio, Paranoid ile karşımıza çıktı

Duyurusu yapılan Paranoid, bizlere 31 yaşında gizemli bir şekilde bütün ailesini kaybetmiş olan Patrick Calman’ın hikayesini anlatıyor. Geliştiriciler, oyunculara Paranoid ile dinamik ve vahşetle dolu bir dövüş sistemi sözü veriyor. Gerçek dünya ve paranoya arasında gidip gelişlere şahit olacağız. Bu da, ürkütücü düşmanlar, ilaç ve uyuşturucu kullanımı gibi şeyler demek oluyor aynı zamanda. Hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz video, Paranoid için yayımlanan fragman. Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için fragmanı izleyebilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/agony-gelistiricisinin-yeni-oyunu-paranoid/feed/ 0 134723
The Forest 5 milyondan daha fazla satmayı başardı https://leadergamer.com.tr/the-forest-5-milyondan-fazla-satmayi-basardi/ https://leadergamer.com.tr/the-forest-5-milyondan-fazla-satmayi-basardi/#respond Tue, 06 Nov 2018 10:57:12 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134718 Endnight Games ekibi, The Forest hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Verilen bilgilere göre, The Forest PC platformu üzerinde 5 milyondan daha fazla satış gerçekleştirmeyi başardı.125.000 dolarlık bütçesi bulunan The Forest’ın 5,3 milyondan daha fazla satış gerçekleştirmiş olması, onu günümüzün en başarılı bağımsız yapımlarından biri yapıyor. The Forest’ın geliştiricilerine baktığımızda, Tron: Legacy, 300, Twilight ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları gibi filmlerde çalışmış görsel efekt sanatçılarının bulunduğunu görüyoruz.

The Forest, verilen bilgilere göre 5.3 milyon satıştan fazlasını gerçekleştirerek en iyi bağımsız yapımlardan biri oldu

The Forest’ı muhtemelen bilmeyen yoktur fakat şöyle bir bahsedelim. The Forest oyuncuları, kendilerini bir uçak kazası sonrasında bir adada buluyor. Fakat, öyle normal bir ada değil burası. Oyunun adı olmayı başarmış olan bu ada, The Forest’ı korku oyunu yapan unsurlarla dolu. Oyuncular, bu korku dolu adaya tek başlarına veya arkadaşları ile birlikte göğüs germe imkanlarına sahip. Tabii, korku dolu bir ada olduğunu göz önünde bulundurursak, arkadaşlar gerçekten en iyi seçim olacaktır.

Oyun, ilk önce Steam Erken Erişim özelliği ile birlikte karşımıza çıkmıştı. Başlarda görsel anlamda yine fazlasıyla tatmin edici bir yapıya sahipken, oynanış açısından bu kadar fazla detaya sahip değildi. Fakat zamanla kendini geliştirdi ve oyuncularına daha yeni, daha fazla özellikler ve sistemler sunmaya başladı. Bunu ise, oyuncuların geri dönüşlerine bağlı olarak gerçekleştirdi. Belki de bu yüzden en başarılı bağımsız yapımlardan biri olmuştur, kim bilir?

]]>
https://leadergamer.com.tr/the-forest-5-milyondan-fazla-satmayi-basardi/feed/ 0 134718
Red Dead Redemption 2 inceleme https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-inceleme/#comments Mon, 05 Nov 2018 16:05:51 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134498 Geldik o büyük güne. En sonunda Red Dead Redemption 2 ile karşı karşıyayız. Bizlere muhteşem tecrübeler sunmaya hazırlandığından emin olduğumuz o yapım, en sonunda ellerimizde. Bu Red Dead Redemption 2 inceleme yazısında da, ne tecrübe ettiğimizden bahsedeceğiz. Ayrıca, belirtmemiz gereken önemli bir nokta var. Red Dead Redemption 2 inceleme yazımız, oyuna yeni başlayacaklar için sürpriz kaçıran şeyler içermiyor, endişelenmenize gerek yok.

Red Dead Redemption 2 inceleme

Red Dead Redemption 2 bizlere ne sunuyor?

Red Dead Redemption 2 inceleme yazısını sürprizi kaçırmadan sizlerle paylaşacağımızı belirttik fakat bu gerçekten zor olacak gibi duruyor. Biz, yine de başlayalım lafı uzatmadan. Hani, birçok oyunda sol tetik tuşu düşmana nişan alır ve sağ tetik tuşu ile öldürürsünüz ya? Red Dead Redemption 2 sistemi ile bile farklı olduğunu gösteriyor. Sol tetik tuşu sadece katliam için değil, aynı zamanda oyun dünyasının her parçası ile etkileşime geçilebilmesi için kullanılıyor.

Yoldan geçen bir insana kenetlenin ve dostça bir selam verin. Tabii, dilerseniz onları sinirlendirebilirsiniz de, size kalmış. Hayvanlar için de bu durum geçerli. Hayvanları inceleyebilir, ıslık çalabilir, sevebilir ve azarlayabilirsiniz. Diyalog seçenekleri yerine tamamen oyun içerisinde oluyor bütün bunlar. Dünyaya etki etmenin tek yolu mermiler değil ve diyalog sistemi de sabit değil. Red Dead Redemption 2 dünyasında gerçekleşen değişim ile birlikte diyaloglarda da değişim görmek mümkün.

Hani, oyunlarda genel olarak müzik değiştiğinde, büyük bir mermi veya can ganimeti ile karşılaştığınızda bir şeylerin sizi karşılamak üzere olduğu anlamına geliyordu ya? İşte Red Dead Redemption 2 bu konuda da bambaşka bir atmosfere sahip. Neyin, ne zaman başınıza geleceğini kestiremiyorsunuz. İnsanlar ve hayvanlar siz geleceksiniz diye beklemiyor. Bir şeyler sahnelenmiş değil. Normal hayatta nasıl oluyorsa, tam olarak öyle gerçekleşiyor her şey.

Red Dead Redemption 2 inceleme

Red Dead Redemption 2 dünyası ne kadar canlı?

Arthur Morgan, yani siz, bildiğiniz üzere Van der Linde çetesinin bir üyesisiniz. Çetenin diğer üyeleri, çeteye katkı sağlamanızı bekliyor. Bunu, mermi, yiyecek, ilaç ve para bağışı ile yapabiliyorsunuz. Fakat, diğer çete üyeleri, sadece sizin bu işleri yapmanızı beklemiyor. Onlar da sizin yaptığınızı yapıyor ve kampa getiriyor. Kamptaki bir partiye katıldığınızda, ateşin yanında hikayeler anlatan insanlar görebiliyorsunuz. Sadece bu da değil, çete üyelerini içki yarışı yaparken, şarkı söylerken, dans ederken ve çift çift konuşurken görebiliyorsunuz. Tıpkı gerçek hayatta olacağı gibi.

Red Dead Redemption 2 dünyası da, siz oyunda ilerledikçe değişiyor. Binalar yanmış olarak kalıyor, evler yapılıyor, insanlar ölüyor, grubunuza katılanlar oluyor, hatta koca şehirler bile kapılarını sıkı sıkı kapatıyor sizin kampınız yer değiştirdikçe. Karlı tepelerde de olsanız, bataklıkta da olsanız, vahşi ormanlarda saklanıyor da olsanız, kömür madeni şehrinde de olsanız, dünya sürekli olarak değişiyor ve bu değişimi canlı canlı hissediyorsunuz. Red Dead Redemption 2 dünyasının her köşesi ince detaylarla dolu ve her ayrıntı sizleri büyülemeyi başarıyor.

Açıkçasını sorarsanız, Red Dead Redemption 2 dünyası Rockstar ekibinin bugüne kadar açık ara en iyi sanal dünyası. 200’den fazla bulunuyor oyunda ve her biri, kendilerine has davranışlara sahip. Oyunun sonlarında bile yeni yeni şeyler görebiliyorsunuz. Oyun içi müziklerin, dünya ile muhteşem birleşimi, insanı kendinden geçiriyor. Arthur Morgan’ın hikayesi de güzel işlenmiş. 40-50 saatten fazla oynamış bile olsanız, yanınızda gelen eleman ile birlikte konuşurken, Arthur Morgan hakkında daha önceden hiç duymadığınız bilgiler duyabiliyorsunuz.

Red Dead Redemption 2 inceleme

Arthur Morgan’ın hikayesi hakkında ne diyebilirsin?

Red Dead Redemption 2 ile bizlere sunulan Arthur Morgan hikayesi beni üzmedi diyemem. Sürprizi kaçıramayacağımız için, John Marston’dan daha fazla yakın hissedeceğiniz bir karakter olduğunu belirtebiliriz. Red Dead Redemption’dan tanıdığınız karakterlerin geçmişinde neler yaşadığını da bu oyunda çok güzel bir şekilde görebiliyorsunuz. John Marston’un kaçak yaşadığı zamanlarda, karısına ve oğluna yaşattırdıklarını görebiliyorsunuz. Gerçekten müthiş bir iş başarmış olduklarının altını çizmek gerekli.

Oyunda, gerçekten bazen ne yaptığınızı şaşırıyorsunuz. Daha 5 dakika önce heyecandan öldüğünüz bir çatışmadayken, bir anda kendinizi inek pisliği temizlerken bulabiliyorsunuz. Her ne kadar garip gelse de, oyun size farklı bir atmosfer yaşatıyor ve bundan gayet memnun kalıyorsunuz. Düşmanların yaralı yerleri ile ilgilenmeleri, rayların üzerinden geçerken takılmaları, hatta suya giren atan testislerinin küçülmesi gibi hem komik, hem de hayran bırakan detaylar mevcut.

Red Dead Redemption 2 oynarken bol bol at üstünde koşturmanız gerekiyor fakat bu sizi çok da yormuyor. Zaten, eğer yoracak olursa hızlı seyahat seçeneğiniz de bulunuyor. Leadergamer üzerinde paylaştığımız bir rehberimizde bu konu hakkında detaylı açıklamaları yaptık. Oyunun renkli ve canlı dünyasını keşfetmek isterseniz, bunu yapabilirsiniz. İsterseniz de, bir an önce görevinize ve amacınıza ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 inceleme

Red Dead Redemption 2 inceleme sonucu nedir?

Red Dead Redemption 2 inceleme sonucuna gelmeden önce, birkaç şeye daha değinmekte fayda var. Oyun boyunca sadece birkaç takip etme görevi bulunuyor. Birbirini tekrar ediyor gibi hissettiren görevler neredeyse yok denilecek kadar az. Sürprizi kaçırmak gibi olmasın ama bazı görevler, bir açık dünya oyununda görebileceğiniz açık ara en iyi görevler olarak gösterilebilir. Red Dead Redemption 2, sunduğu detaylar, oynanış özellikleri, görselliği ve daha nice özelliği ile birlikte, açık dünya oyunlarının önder oyunlarından bir tanesi olmayı başarmış. En iyisi demek çok da doğru olmaz. Açık dünya konusunda gerçekten güçlü bir rakibi daha bulunuyor sonuçta.

Red Dead Redemption serisinin ilk oyununu oynayıp oynamamış olmanızın hiç önemi yok. Red Dead Redemption 2 fiyatlarının aşırı uçuk gibi hissettirdiğinin de farkındayız fakat söyleyebileceğimiz bir şey varsa, o da bu oyunun her kuruşunuzu hak edeceğidir. Seri ile alakası olmayan oyunculara da zorluk çektirmeyecektir. Açık dünya seven oyunculara sunduğu oynanış unsurları resmen büyüler nitelikte. Red Dead Redemption 2’ya aşık olmamak mümkün değil!

]]>
https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-inceleme/feed/ 1 134498
Warner Kampanyası ile kütüphanenize renk katabilirsiniz https://leadergamer.com.tr/warner-kampanyasi-kutuphanenize-renk/ https://leadergamer.com.tr/warner-kampanyasi-kutuphanenize-renk/#respond Mon, 05 Nov 2018 13:49:09 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134708 Evet, an itibari ile sınavlar var, farkındayız. Fakat sınavlardan sonra stres atmak istemez miydiniz? Zira, bir oyuncunun en iyi dostu oyunlarıdır, bilirsiniz. Eğer stres atmak istiyor ve oyununuz kalmadıysa, bu haberimize konuk olan Warner Kampanyası tam sizlere göre demektir. Bunun sebebi ise, %87’ye varan indirimlerle oyunların sunuluyor olması. Sadece 6-7 TL gibi fiyat etiketlerine sahip olan bir sürü muhteşem oyunu Warner Kampanyası’nda bulmanız mümkün. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz liste ise, Warner Kampanyası kapsamında oyunculara sunulmakta olan oyunlar. Haberimize konuk olan yapımların hepsinin PC için olduğunun altını çizmekte fayda var. Ayrıca, indirimin bitmesine son 2 gün kaldığı için, elinizi çabuk tutmanız gerekli!

Warner Kampanyası kapsamındaki oyunları

Kampanya sayfasına ilerlemek için buraya tıklayanız.

]]>
https://leadergamer.com.tr/warner-kampanyasi-kutuphanenize-renk/feed/ 0 134708
Geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar (29 Ekim 2018 – 4 Kasım 2018) https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-29-ekim-4-kasim-2018/ https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-29-ekim-4-kasim-2018/#respond Mon, 05 Nov 2018 13:23:42 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134705 Sizlerle her hafta paylaşmaya çalıştığımız listelerimizden biri olan geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar listesi ile tekrar karşınızdayız. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz ilk listemiz, 29 Ekim 2018 ile 4 Kasım 2018 tarihleri arasında en çok satışı gerçekleşmiş olan yapımları bulunduruyor. Hemen ardında ise, önceki hafta en çok satan oyunlar listemiz bulunuyor. Her 2 listenin başında da Football Manager 2019 yer edinmiş durumda. Ayrıca, Red Dead Redemption 2’nun da listedeki 4. sıradaki yerini hala korumakta olduğu dikkat çekiyor. Sizleri listemizle baş başa bırakmadan önce altını çizmemiz gereken bir nokta var. Paylaşmış olduğumuz bu listeler, Playstore üzerinde gerçekleşen satışlar baz alınarak hazırlanmıştır.

Geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar (29 Ekim 2018 – 4 Kasım 2018)

 1. Football Manager 2019
 2. FIFA 19
 3. Battlefield V
 4. Red Dead Redemption 2
 5. Batman: Arkham Knight
 6. Mad Max
 7. Middle-earth: Shadow of War
 8. HITMAN 2
 9. Injustice 2 – Legendary Edition
 10. Mortal Kombat X

Önceki hafta en çok satan oyunlar (22 Ekim 2018 – 28 Ekim 2018)

 1. Football Manager 2019
 2. FIFA 19
 3. Battlefield 1
 4. Red Dead Redemption 2 (PS4)
 5. Marvel’s Spider-Man (PS4)
 6. Battlefield 1 Revolution
 7. SOULCALIBUR VI
 8. Pro Evolution Soccer 2019
 9. HITMAN 2
 10. NBA 2K19
]]>
https://leadergamer.com.tr/gectigimiz-hafta-en-cok-satan-oyunlar-29-ekim-4-kasim-2018/feed/ 0 134705
Red Dead Redemption 2 rehber, ipuçları, hileleri ve daha fazlası https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-rehber-ipuclari-hileleri-ve-daha-fazlasi/ https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-rehber-ipuclari-hileleri-ve-daha-fazlasi/#respond Mon, 05 Nov 2018 06:23:07 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134642 Uzun bir süredir merakla beklenen Red Dead Redemption 2 en sonunda oyuncularla buluştu ve biz de oyun hakkında sizlerle rehber yazılar paylaşmaya başladık bildiğiniz üzere. Bu başlık altında da, sizlerle paylaşmış olduğumuz bütün Red Dead Redemption 2 rehber yazılarını bir araya getireceğiz. Yani, paylaştığımız bütün Red Dead Redemption 2 rehberi, ipuçları, hileleri ve daha fazlası ile ilgili yazılarımızı burada bulabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 rehber

Red Dead Redemption 2 en iyi ve en özel silahlar rehberi

Oyunda biraz ilerlediniz ve kendinize iyi bir silah mı bakınıyorsunuz? İşte o zaman bu rehber yazımız tam olarak sizlere göre demektir. Buraya tıklayarak ulaşacağınız rehberimiz, sizlere en özel ve en iyi Red Dead Redemption 2 silahlarını gösterecektir.

Red Dead Redemption 2 Gunslinger rehberi

Red Dead Redemption 2 içerisinde oyunculara sunulan görevler dizisi olan Gunslinger ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz rehberimiz de sizleri bekliyor. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Red Dead Redemption 2 Gunslinger rehberimiz, sizlere merak ettiğiniz her konuda yardımcı olacaktır.

Red Dead Redemption 2 Whiskey Tree rehberi

Boş boş haritayı keşfetmektense birkaç kuruş kazanayım mı diyorsunuz? Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehber yazımızda, sizlere bu birkaç kuruşu kazandıracak olan Whiskey Tree ile ilgili her şeyi anlattık.

Red Dead Redemption 2 rehber

Red Dead Redemption 2 sınırsız Gold Bar hilesi rehberi

Paraya mı sıkıştınız? Öyleyse Rockstar Games hatayı düzeltmeden önce bu rehber yazımızdaki adımlar sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehber yazımızda Red Dead Redemption 2 sınırsız Gold Bar hilesini bulabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 kayıp eşyaları bulma rehberi

Red Dead Redemption 2 oynarken sık sık kaybedilen eşyalar bulunuyor. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Red Dead Redemption 2 rehber yazımızda, oyunu oynarken sık sık kaybolmakta olan eşyaları nasıl rahatça bulabileceğiniz konusunda bilgiler verdik.

Red Dead Redemption 2 hızlı seyahat özelliği rehberi

Red Dead Redemption 2, tartışmasız bir şekilde gerçekten büyük bir dünyaya sahip. Bir yerden sonra, oyunu keşfederken sıkılmanız fazlasıyla mümkün. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehber yazımızda da, sizlerle Red Dead Redemption 2 hızlı seyahat özelliğini paylaştık.

Red Dead Redemption 2 rehber

Red Dead Redemption 2 yan görevler neden yok olup duruyor?

Oyunu oynarken sık sık yan görevlerin bir anda yok olduğuna mı şahitlik ediyorsunuz? Öyleyse buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Red Dead Redemption 2 rehber yazımız, sizleri kaybolan görevler konusunda fazlasıyla bilgilendirecektir.

Red Ded Redemption 2 kamp yardımı rehberi

Red Dead Redemption 2 içerisindeki dünyanın fazlasıyla canlı olduğunu kabul ediyoruz zaten. Çetenizdeki arkadaşlarınız da, gerçekçi bir şekilde canlı hissettiriyor. Çete arkadaşlarınızın sizden birtakım beklentileri bulunuyor. Bu beklentileri nasıl karşılayacağınız ile ilgili bilgileri de, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Red Dead Redemption 2 rehber yazımızda sizlerle paylaştık.

Red Dead Redemption 2 Trapper rehberi

Oyun içerisindeki Trapper ve Trapper’ın sizlere sunduğu özelliklerden haberdar oldunuz ve nerede bulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehber yazımızda, Trapper ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi paylaştık.

Red Dead Redemption 2 rehber

Red Dead Redemption 2 Başarımlar ve Kupalar rehberi

Red Dead Redemption 2 oynarken hangi başarımları ve kupaları kazanabileceğinizi ve bunları nasıl başarabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Öyleyse buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehberimiz sizleri bu konuda aydınlatacaktır.

Red Dead Redemption 2 hile rehberi

Oyunu normal bir şekilde oynamaktan yoruldunuz ve biraz renk mi katmak istiyorsunuz? Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehber yazımız, sizlere Red Dead Redemption 2 hile konusunda gerekli ve detaylı bilgileri verecektir.

Red Dead Redemption 2 8 ipucu rehberi

Red Dead Redemption 2’ya yeni başladınız ve ipuçları mı istiyorsunuz? Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Red Dead Redemption 2 yazımızda, sizlere oyunu oynarken aklınızda bulundurmanız gerektiğini düşündüğümüz 8 adet ipucu verdik.

]]>
https://leadergamer.com.tr/red-dead-redemption-2-rehber-ipuclari-hileleri-ve-daha-fazlasi/feed/ 0 134642
Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet izleri siliniyor https://leadergamer.com.tr/rainbow-six-siege-cinsellik-kumar-vahset/ https://leadergamer.com.tr/rainbow-six-siege-cinsellik-kumar-vahset/#respond Sun, 04 Nov 2018 15:35:35 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134691 Ubisoft ekibi, Rainbow Six Siege içerisinde estetik anlamda değişiklikler yapacağı ile ilgili duyuruyu, oyunun Asya bölgelerindeki çıkışından önce paylaşmıştı. Ubisoft tarafından bahsedilen bu estetik değişikliğin hayranlar tarafından hiç de hoş karşılanmamış olduğunu tahmin etmişsinizdir çoktan. Zira, hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz galerimizdeki görseller, oyun içerisinde Ubisoft tarafından yapılan estetik değişikliklerin ne olduğunu gösteriyor. Detaylara geçmeden önce, görselleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet izleri siliniyor Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet izleri siliniyor Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet izleri siliniyor Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet izleri siliniyor

Rainbow Six Siege içerisinde yapılan değişikliklerden hayranlar memnun değil

Yukarıda paylaşmış olduğumuz Rainbow Six Siege içerisinde yapılan değişikliklerin gösterildiği galerimizi incelediyseniz, detaylara geçebiliriz demektir. Görebildiğiniz üzere Ubisoft ekibi, Rainbow Six Siege içerisinden cinsellik, kumar ve vahşet ile ilgili izleri silme peşinde. Sadece galerimizde görmekte olduğunuz değişikliklerden ibaret değil elbette Ubisoft tarafından bahsedilen estetik değişiklikler. Aynı zamanda, artık simge haline gelmiş birtakım noktalardan da bu tarz izler kaldırılıyor.

Ubisoft ekibinin Rainbow Six Siege’deki birçok alanda değişiklik yapmakta olduğundan bahsettik. Bunlardan biri de, Siege’in simgesi. Bıçak olan bu simge, yumruk ile değiştiriliyor. Zaten oyunda kafatası diye bir şey de kalmıyor. Bütün kafatası görüntüleri oyundan tamamen kaldırılıyor. Bazı yerlerdeki sıçramış kan izleri de oyundan kaldırılan şeyler arasında yer alıyor. Direk dansı yapan o sahne de muhtemelen gözünüzden kaçmamıştır. Artık, onun yerinde de sadece bir parmak bulunuyor.

Daha sonralarda Ubisoft tarafından yapılmış olan bir açıklama, kafa karışıklığına sebep oldu. Ubisoft topluluk yöneticisi tarafından yapılan açıklama, “Tamamen evrensel bir yapının oluşturulmasının mümkün olmadığının farkında varıyor ve bunu anlıyor. Bu yüzden, bazı şeylerde bölgesel farklılıklar olacak.” yönünde oldu. Yani, bu değişiklikleri bütün oyuncular görmeyebilir. Fakat, tam olarak hangi değişikliklerin görülüp görülmeyeceği konusunda da bir açıklama yapılmadı ne yazık ki.

]]>
https://leadergamer.com.tr/rainbow-six-siege-cinsellik-kumar-vahset/feed/ 0 134691
Football Manager 2019 PC demo sürümü çıktı https://leadergamer.com.tr/football-manager-2019-pc-demo/ https://leadergamer.com.tr/football-manager-2019-pc-demo/#respond Sun, 04 Nov 2018 15:10:21 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134689 Bildiğiniz üzere Football Manager 2019 oyuncularla geçtiğimiz günlerde, hatta tam olarak belirtmek gerekirse 1 Kasım 2018 tarihinde buluştu. Hatta, sitemiz üzerinde sizlerle fikirlerimizi paylaşmış olduğumuz Football Manager 2019 inceleme yazımızı da paylaşmıştık. Oyunun fiyat etiketi malum. Her ne kadar oyun hakkındaki yorumlar ve inceleme sonuçları fazlasıyla olumlu olsa da, yine de satın alma konusunda endişeler yaşamanız mümkün. İşte tam olarak bu noktada, bu haberimize konuk olan Football Manager 2019 PC demo sürümü devreye giriyor.

Football Manager 2019 PC demo sürümü, karar vermenize yardımcı olacak

180 TL’lik fiyat etiketine sahip olan Football Manager 2019’i satın almadan önce, oyunu güzelce bir denemek isteyebilirsiniz. Sonuçta, her ne kadar günümüz oyunlarının fiyatları çok daha yükseklerde olsa da 180 TL hiç de küçümsenecek bir miktar değil. Football Manager 2019 satın almadan önce, Football Manager 2019 PC demo sürümünü indirerek oyunu rahatça deneyebilir ve kararınızı bu tecrübelerinize göre verebilirsiniz. Eğer böyle bir şey ilginizi çekiyorsa, Football Manager 2019 Steam mağaza sayfası aracılığıyla oyunu deneyebilirsiniz.

]]>
https://leadergamer.com.tr/football-manager-2019-pc-demo/feed/ 0 134689
God of War inceleme https://leadergamer.com.tr/god-of-war-inceleme/ https://leadergamer.com.tr/god-of-war-inceleme/#comments Sun, 04 Nov 2018 04:40:19 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=123436

God of War, PlayStation Türkiye tarafından bizlere gönderilmemiştir. Kendi imkanlarımız ile tedarik ettik. 


Dokunaklı bir hikaye, kendisinden sonra çıkışını yapan video oyunlara ilham veren eğlenceli oynanış mekanikleri ve bolca vahşetle hayatımıza girmişti God of War. PlayStation 2’de başlayan serüven PlayStation 3 ile devam ederken, yeni nesle geçişle birlikte serinin bir sonraki oyunu merakla beklenmekteydi. E3 2016 sırasında büyük bir heyecanla gelen ilk duyurusunun ardından serinin yeni oyununa dair pek çok değişiklik göze çarpmıştı. Aslına bakıldığında serinin eski halinden eser kalmazken, yalnızca ana karakteri görebiliyorduk ve bir çok soru işareti de beraberinde geliyordu. Tamamen farklılaşan oynanış dinamikleri, kamera açısı ve mevcut mitolojik bölgenin değişimiyle, serinin yeni oyunu nasıl bir izlenim oluşturacaktı? Bakalım God of War, serinin yeni bir oyunu olarak şöhretini sürdürüyor mu, yoksa yalnızca ismi ve ana karakteri aynı kalan farklı bir oyunla mı karşımıza çıkıyor?

God of War

Yaşlandın be Kratos, emekli olmayacak mısın?

Belaya bir kere bulaşıldığında, nereye giderse gitsin, bela insanın peşini bırakmıyor, sözünü ana tema olarak alabiliriz God of War inceleme yazımızda. Sen yıllarını verdiğin, türlü zorluklara göğüs gerdiğin memleketini bırak, gel Norveç’in dağlarında inzivaya çekil, evlen, çoluğa çocuğa karış, sakin bir hayat süreceğini zannet. Geçmişin kanlı gölgesi, tahmin edileceği üzere ana karakterimiz Kratos’un yakasını bırakmıyor. Arada geçen zamanda ne yaptı ne etti diye öğrenemeden bir cenaze töreninde buluyoruz kendimizi. Bu cenaze töreni Kratos’un karısı için yüksek bir dağın tepesinde düzenleniyor ve oyundaki farklılıklardan bir tanesi daha burada göze çarpıyor. Vahşi bir bölüm sonu canavarı savaşından ziyade, sakin bir yürüyüşle oyuna giriyoruz.

Ana karakterimiz artık bir ölüm makinesi değil, hayattan yorulmuş, geçmişin günahlarından sıyrılmak isteyen yaşlı ve çocuklu bir adam. Geçmişini silmek için elinden geleni yapmaya hazır ama kader onun peşini bırakmıyor. Bırakmasa dahi oyunun geneline, bu yeni ruh hali etki ediyor. İntikam hırsıyla değil de hayatta kalmak ve oğlunu korumak adına savaşan yeni bir kahramana sahibiz adeta. Artık ne olursa olsun intikam almak isteyen birisi değil o ve kaybedecek oğlu gibi çok önemli bir değere sahip. Tabii bu sakinlik göstergeleri kendisi ve oğlunun canına kast edildiğinde son buluyor. Sparta’lı o eski vahşi adam, bir anda geri dönerek, vahşiliğini gösterebiliyor.

God of War

İntikam için değil, evladı için savaşan bir baba o.

God of War inceleme yazımızın başında tamamen farklı bir oyunlar karşı karşıya olduğumuzu belirtmiştik. Hikayesinden kısaca bahsedip, dilerseniz oynanış ve savaş dinamiklerine geçelim. Bir kere en önemli farklılığın da değişen kamera açısı olduğunu söylemeden başlamayalım anlatmaya. Artık kameramız, ana karakterin omuzunda. Ona daha yakınız, çevreyi ve gelen her düşmanı rahatlıkla göremiyoruz ama bu fazla kötü bir durum teşkil etmiyor. Savaşı daha yakından yaşamak, vuruş hissiyatını daha gerçekçi almak için kamera değişiminin yararlı olduğu söylenebilir.

Keşif ve savaş sırasında, rahatsız etmeden giren sinematik sahnelere geçildiğini de ekleyelim. Aniden bir video girmiyor araya. Oynanış kamerası yükselerek genel açıya geçiyor ve sanatsal bir izlenim kazandırıyor. Merakla yeni hikayeye ait olguları takip etmek ve Kratos’un oğluyla olan etkileşimini izlemek, ayrıca keyif veriyor. Sinematik geniş açı görüntülerimiz sona erdiğinde, oynanışa geçilirken de kamera yeniden ana karakterimizin omuz hizasına gelerek devamlılık sağlanıyor. Tabii kameranın yakın oluşunun bazı dezavantajları olduğunu söylemek lazım. Alıştığınız takdirde sıkıntı azalıyor ama başlarda bocalama ihtimaliniz bir hayli yüksek.

God of War

Savaşmak benim kanımda var diyenler, buyursun.

Tam buradan oyunun dövüş mekaniklerinden bahsetsek hiç fena olmaz sanırım. Artık daha canlı ver gerçekçi savaşlar yapmak zorundayız. Öyle elimize zincirlerle tutturulan iki kılıcı kafamıza göre savurma imkanımız bulunmuyor. Elimizdeki balta ile yerinde hamleler yaparak, biraz daha taktiksel savaşlarda bulunmamız gerekiyor. Tabii Kratos isimli yarı tanrı yarı insan kişiyi kontrol ettiğimizi de unutmayalım. Balta ile rakiplerimize vurmanın dışında, elimizdekini fırlatabilir, yumruklarımıza başvurabilir, kalkanımızı işe dahil edebiliriz. Çeşitlilik hiç de fena değil, bir yolunu bularak aksiyonun dibine vurduruyor yine God of War.

Oyunun geliştiricileri tarafından açıklanan Dark Souls serisi mekaniklerine olan benzerlikler de gözümüzden kaçmayacaktır. Tabii o derece zorlu ve sıkıntıya düşürecek bir dövüş mekaniği bulunmuyor, yine çok güçlüyüz. Bir de düşmanların üstlerindeki güç barları bulunmasa daha gerçekçi bir savaş atmosferiyle karşılaşacaktık ama ona da kısa sürede alışıldığından fazla bir sorun oluşturmuyor. Zaten oyuncunun isteğine göre bu güç barları ve farklı göstergeler kapatılı, açılabiliyor. Tuşlardaki değişikliğe de değinmeden geçmeyelim. Saldırı artık ağır ve hafif saldırı olarak R1 ve R2 tuşlarına geçmiş durumda. Kendi kombolarınızı ya da geliştirme seçenekleriyle eklenen vuruşları, bu iki tuş vasıtasıyla yapıyoruz.

God of War

Yaşlanan ama kendini gelişmeyi bırakmayan kahraman baba Kratos.

R2 ve R1 tuşlarıyla yapacağımız vuruşları yetenek ağacı vasıtasıyla çeşitlendirebiliyoruz. Yani vuruş kombinasyonlarını birleştirmek ve geliştirmek isteğimize kalıyor bir anlamda. Kazanımlarımızla kilitleri açtıktan sonra oyunun çehresi de genişliyor. Gelen saldırılara vereceğiniz tepkiler de hayati rol oynuyor. Öfke sayacının dolmasıyla olanları saymamayım, vahşet açısından bir hayli etkileyici sahnelere şahit olabilirsiniz. Bu durumlarda düşmana acıdığınız anlar bile yaşayabilirsiniz. Fazla sinirli olmamakta fayda var tabii. Yine de dövüş mekanikleri açısından en çok kullanacağımız ana silahımız olacaktır. Yalnızca vuruşlarla da kalmayan baltamızı, L2 tuşuna basılı tutarak, düşmanlara fırlatma imkanına sahibiz.

Baltamızı fırlatarak ağır yaralar açarken, bu fırlatma mekaniğini bulmaca çözerken de kullanabiliyoruz. Oldukça eğlenceli ve başarılı bir geliştirme olmuş balta fırlatma mekanikleri. Bundan ziyade yumruklarımız, tekmelerimiz ve o güzel kalkanımız da düşmanlar için geçerli bir tehdit unsuru olacak. Baltamız yokken bu vuruşları kullanabilirken Üçgen tuşuna bastığımızda, Thor filmlerinden hatırlayacağımız üzere, baltamız bize geri dönüyor. Baltanın geri dönüş yolunda düşmanlara çarparak can barlarını etkilediğini de hatırlatalım. Böylelikle dövüş anlarında çeşitliliğe sahip olurken, farklı stratejilerle ilerleme imkanımız bulunuyor. Oldukça havalı olan bu mekaniği yaparken, baltamızı kaybedebilir miyiz sorusunu sormaya da gerek yok. Bir şekilde o sizi bulacaktır.

God of War

Yetiştirmemiz gereken bir oğlumuz var artık ve adı Arteus.

Savaş mekaniklerinden bahsetmişken, God of War inceleme yazımızda özel yardımcımızdan bahsetmesek olmaz herhalde. Zaten bunca çileye kimin için katlanıyoruz değil mi biz. Baba moduna çabuk girdiğimizi fark ederek oğul Arteus’tan bahsedelim biraz. Oyundaki temel yardımcımız da o zaten. Genlerinde ne gibi özelliklerin olduğu hakkında bilgisi olmayan ve kafası karışık olan Arteus, bir çok farklı meziyetlere sahip bir karakter. Bu meziyetlerden bazıları; düşmanın boynuna tırmanarak onu hareketsiz hale getirmek, oku ile yaptığı atışlar, düşmanı ezmek için spektral hayvanları çağırmak olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan hevesli ve heyecanlı Atreus karakterinin biraz da biz oyuncuları yansıttığını belirtelim. Tüm hayatını ahşap bir kulübede geçiren genç dostumuzla birlikte, İskandinav Mitolojisi’nin derinliklerini ve hikayeye ait sırları beraberce çözerken, onunla beraber bizim de şaşıracağımız pek çok sahneye şahit oluyoruz. Oyunda bulunan mitolojik bölgelere sandal yardımıyla geçişlerde ve Kratos ile yürüme anlarında sohbeti sanki kendimiz yapıyormuşuz gibi keyif alacağımızı söyleyebilirim.  Ayrıca Atreus karakterinin oyuna kattığı derinliği, baba-oğul ilişkisi ile öğretmen-öğrenci ilişkisi karışımı bir atmosferi beraberce yaşayabiliyoruz.

God of War

God of War ve diğer tüm video oyunları. 

God of War genel olarak 2017 ve 2018 senesinde çıkmış olan birçok video oyununa benziyor ama olumlu olarak tabii. Hafiften RYO ögeleri, bolca ana görevler, yan görevler ve çok daha fazlası bulunuyor. Oyundaki bölgeleri genel olarak keşfetmek oldukça zevkli, gizli yerli bulmak heyecan verici, ayrıca sürekli kendini tekrar eden kısa yolları keşfetmek de içerisinde bulduğunuz bölgelere yeni bir derinlik katıyor. Aynı diğer RYO oyunlarında olduğu gibi, eğer bir şeyi yapmaktan sıkılırsanız, sizi oyunda eğlendirecek çok şey bulunuyor. Ana görevlerden mi sıkıldınız? Yan görevlere gidin. Görevlerden genel olarak mı sıkıldınız? O zaman keşif yapın. Tüm bunlar sizi eğlendirecektir çünkü oyun genel olarak sürekli sizi eğlendirebiliyor. Bu eğlendirmede tabii ki oyunun kusursuz tasarımı çok önemli bir role sahip.

Tüm bunların haricinde, oyunda oldukça ilginç bir olay da bulunuyor. Kratos, oyun içerisinde bir ışınlanma aletini kullanabiliyor. Evet, God of War evreninde bir ışınlanma cihazı var. Bu cihaz ile birlikte başka diyarlara gidebiliyoruz ama bu başka diyarlar pek tahmin ettiğiniz gibi değil. Evet, bu farklı diyarlar oyunu daha da büyük bir hale getiriyor ama diyarların çoğu boş denebilecek gibi. Yani şöyle söyleyelim, oyundaki birçok diyar kilitli veya henüz yerinde değil. Belli ki ek paketler için saklanıyorlar. Geri kalan diyarlar ise genelde arenalardan oluşuyor. Bu arenalarda düşmanlar ile dövüşüp, efsanevi seviyedeki eşyalara ulaşabiliyorsunuz. Bir nevi Assassin’s Creed Origins ile karşımıza çıkan arena gibi diyebiliriz. Peki, hiç mi keşfedilecek diyar yok? Aslında oyunda keşfedilecek 2 diyar var. Zaten genel olarak bu ışınlanma mevzusunu güzel bir hale getiren özellik de bu. Çünkü oyunda bizi bekleyen iki farklı, tamamen keşfedilebilir diyarlar bulunuyor.

Her şey kusursuz görünüyor. 

İnceleme yazımı toparlamadan önce bir de oyunun grafiklerinden, performansından ve seslerinden bahsetmek istiyorum. Oyun gerçekten kusursuz görünüyor ve performans da kesinlikle bu grafiği karşılar seviyede. Oldukça güzel ve detaylı grafik ile stabil bir performans alıyoruz. Oyundaki sesler de oldukça başarılı bizce. Karakterlerin seslendirmeleri zaten kusursuz. Çevre sesleri, müzikler, genel olarak efektler ve duyabileceğiniz diğer her şey gerçekten söz söylenemeyecek kadar güzel. Özellikle oyunun müziklerine ben bayıldım. Oyun ilk duyurulduğu zaman da efsanevi bir beste ile duyurulmuştu. Şimdi o besteyi ve çok daha fazlasını dinlemek gerçekten efsanevi bir duygu.

God of War ile Kratos da büyüdü. İki isim de daha fazla olgunlaştı. Serinin eski oyunlarında görmeye alıştığımız şeyler, hikaye parçaları, diyaloglar artık biraz daha olgun, biraz daha ciddi bir havaya sahip. Daha önce bu oyun için yapılan açıklamalarda Kratos’un geliştiğini, olgunlaştığını öğrenmiştik. Oyunu oynayınca daha iyi anladık, gerçekten oyun ve Kratos ciddi anlamda gelişmiş. Evet, Kratos yine sinirli ama bu siniri karşılayacak farklı duygular da oyunda bulunuyor. Kratos’un artık oğlu ile hareket etmesi, hem oynanış yönünden, hem de hikaye yönünden yepyeni kapılar açıyor seri için. Bize soracak olursanız yeni God of War oyunu, bugüne kadar oynayacağınız en iyi God of War oyunu olacak. Sadece bu kadar da değil, eğer biraz zorlarsak, son zamanlarda çıkmış en iyi video oyunu bile diyebiliriz God of War için.

]]>
https://leadergamer.com.tr/god-of-war-inceleme/feed/ 1 123436
Acer Predator XB271HUA monitörler ülkemize de geldi https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb271hua-ulkemize-geldi/ https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb271hua-ulkemize-geldi/#respond Sun, 04 Nov 2018 03:57:48 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134686 Oyuncular için bir bilgisayarın her parçası büyük önem taşıyor. Buna, kasanın içerisindeki parçalar da, diğer ekipmanlar da dahil. Bu önemli parçalardan bir tanesi olarak gösterebileceğimiz monitörlerin de oyuncular üzerinde hatırı sayılır derecede hakkı var. Kaliteli monitör, daha iyi görsellik demek ve bir oyuncu başka ne isteyebilir ki? Oyuncular için kalitesi ile bilinen Acer Predator XB271HUA model monitörler de artık ülkemize girmiş bulunuyor. Gelin, biraz Acer Predator XB271HUA model monitörlerden bahsedelim.

Acer Predator XB271HUA, oyuncular açısından güzel özellikler sunuyor

Performans, renk ve hız konusunda en iyilerden olarak gösterilebilecek 27 inçlik boya sahip olan Acer Predator XB271HUA model monitörlerin Türkiye’ye de gelmiş olduğunu dile getirmiştik zaten. 2560×1440 WQHD çözünürlük kalitesine sahip olan bu monitör, hız aşırtma modunda 165 Hz yenileme hızı ve 1 ms yanıt süresine sahip. 350 cd/m² parlaklık değeri bulunan monitör, Zero Frame Design, yani sıfır çerçeve özelliği ile de dikkat çekiyor.

NVIDIA G-Sync ile ekran kırılmaları gibi can sıkıcı detayları oyuncular için ortadan kaldıran Acer Predator XB271HUA model monitör, takılmaları en aza indirerek oyunculara güzel bir oynanış tecrübesi sunmayı hedefliyor. Ayrıca, NVIDIA ULMB teknolojisi ile de hızlı tempolu oyunlardaki hareket bulanıklılığını en aza indirgiyor. Türkiye’ye girişini yapmış olan Acer Predator XB271HUA model oyuncu monitörlerin fiyat etiketleri ise 4419 TL’den başlamakta.

]]>
https://leadergamer.com.tr/acer-predator-xb271hua-ulkemize-geldi/feed/ 0 134686
Anthem için 45 dakikalık oynanış videosu yayımlandı https://leadergamer.com.tr/anthem-45-dakikalik-oynanis/ https://leadergamer.com.tr/anthem-45-dakikalik-oynanis/#respond Sat, 03 Nov 2018 13:13:19 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134682 BioWare ekibinin ellerinden sabırsızlıkla beklemekte olduğumuz Anthem, bir aralar sık sık karşımıza çıkıyordu fakat artık eskisi kadar gelmiyor nedense. Bir süre yaşanan sessizliğin ardından tekrardan bizlerle buluşturulan Anthem için yepyeni bir oynanış videosu paylaşıldı. Fakat bu paylaşılan oynanış videosu, öyle kısa 10 dakikalık falan değil. Bildiğiniz 45 dakikalık upuzun bir oynanış videosu ile karşı karşıyayız. Bu sebeple, oyunu merakla bekleyen oyuncuların izlerken dikkatli olmasını belirtmemizde fayda var. Oyun hakkında önemli detaylar ile karşılaşabilirsiniz.

Anthem, dolu dolu bir oynanış videosu ile tekrar karşımıza çıktı

Hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz Anthem oynanış videosu 1 saatlik görünebilir fakat bazı yerlerinde tahmin edersiniz ki oynanış ile ilgili bir şey bulunmuyor. Anthem’in önemli isimlerinden olan Ben Irving ve Mike Gamble da bu video içerisinde yer alıyor. Ben Irving ve Mike Gamble, video boyunca oyunu oynuyorlar ve yolda olan yapım hakkında yeni ve detaylı bilgiler veriyorlar. Bu görüntülerin arasında, oyunun sürprizini kaçıracak şeyler de mevcut.

Anthem’de 4 kişiye kadar oluşturulabilen bir ekip ile tehlikeli yerleri keşfe çıkıyoruz. İşin daha da iyi kısmı, oyuncular kendi hikayelerini yaşıyor oyun içerisinde. Yani, 2 farklı kişinin hikayesi birbirinin aynısı olmuyor. Javelin adı verilen bu güçlü zırhlar, kullanıcılarını çok güçlü kahramanlar haline getiriyor. Oyuncular, sahip oldukları bu Javelin zırhlarını tamamen kendilerine göre özelleştirebilecekler. Video içerisinde de görebildiğiniz üzere, Frostbite Engine’in gücü fazlasıyla hissedilebiliyor. Son olarak, oyun için 1 Şubat 2019 tarihinde bir deneme sürüm paylaşılacak ve bu sadece EA Access üyeleri ya da oyunu ön sipariş ile almış oyunculara sunulacak.

]]>
https://leadergamer.com.tr/anthem-45-dakikalik-oynanis/feed/ 0 134682
Bu hafta çıkacak oyunlar 4 Kasım 2018 – 11 Kasım 2018 https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-4-11-kasim-2018/ https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-4-11-kasim-2018/#respond Sat, 03 Nov 2018 11:30:37 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134673 Koskoca bir haftayı daha arkamızda bıraktık bildiğiniz üzere. Kasım 2018 ayının başlangıcı ile birlikte yepyeni bir haftaya başlamak üzereyiz. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da bizleri yepyeni oyunlar bekliyor. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bu hafta çıkacak oyunlar listemizde 4 Kasım 2018 ile 11 Kasım 2018 tarihleri arasında çıkış yapacak oyunları görebilirsiniz. Bu hafta çıkacak oyunlar listemizin hemen sonrasında ise geçen hafta çıkan oyunlar listemiz bulunuyor. Son olarak da geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar ve geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler listemizi görebilirsiniz.

Bu hafta çıkacak oyunlar 4 Kasım 2018 – 11 Kasım 2018

 • Moonlighter (Switch)
 • ARK: Extinction (PC, PS4, Xbox One)
 • GRIP (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Omen of Sorrow (PS4)
 • Transpose (Rift, Vive, PS VR)
 • Carnival Games (Switch)
 • Brawlhalla (Xbox One, Switch)
 • Overkill’s The Walking Dead (PC)
 • Leisure Suit Larry – Wet Dreams Don’t Dry (PC)
 • Swords and Soldiers 2 Shawarmageddon (PC, PS4)
 • Deracine (PSVR)
 • SYREN (PSVR)
 • World of Final Fantasy Maxima (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom (PS4, Xbox One, Switch)
 • HellSign – Steam Erken Erişim (PC)
 • Fluffy Horde (PC)
 • Kursk (PC, PS4, Xbox One)
 • Holy Potatoes! A Spy Story?! (PC)
 • Steel Rats (PC, PS4, Xbox One)
 • Survival Ball (PC)
 • Valiant Hearts (Switch)
 • Crashlands (Switch)
 • The Bug Butcher (Switch)
 • Mercenaries Wings: The False Phoenix (Switch)
 • Rage in Peace (PC, Switch)
 • Battlezone Gold Edition (Switch)
 • Tetris Effect (PS4, PSVR)
 • Anno Domini 2018: Townsmen (Switch)
 • Forgotton Anne (Switch)
 • Battlefield 5 EA/Origin Access trial (PC, Xbox One)
 • Hitman 2 Gold ve Collector’s Edition sürümleri (PC, PS4, Xbox One)
 • 11-11: Memories Retold (PC, PS4, Xbox One)

Geçen hafta çıkan oyunlar 28 Ekim 2018 – 4 Kasım 2018

 • Call of Cthulhu (PC, PS4, Xbox One)
 • Neon Town (PC)
 • Risk (Switch)
 • Gal Metal (Switch)
 • Trivial Pursuit Live (Switch)
 • Hasbro Game Night for Nintendo Switch (Switch)
 • Mutant Football League: Dynasty Edition (PS4, Xbox One, Switch)
 • Sports Party (Switch)
 • Lego Harry Potter Collection (Xbox One, Switch)
 • Fallout 76 beta (PC, PS4)
 • Phantom Halls (PC)
 • Super Pixel Racers (PS4, Xbox One)
 • Orphan (PC)
 • Apparition – Steam Erken Erişim (PC)
 • The Quiet Man (PC, PS4)
 • Taiko no Tatsujin: Drum Session (PS4)
 • Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun (Switch)
 • Diablo 3: Eternal Collection (Switch)
 • Crayola Scoot (PC, PS4, Xbox One, Switch)
 • Football Manager 2019 (PC)

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan oyunlar

Geçtiğimiz dönemde çıkış yapan içerikler

]]>
https://leadergamer.com.tr/bu-hafta-cikacak-oyunlar-4-11-kasim-2018/feed/ 0 134673
PUBG Türkiye 10 kişiye Katil Palyaço Maskesi dağıtıyor https://leadergamer.com.tr/pubg-turkiye-10-katil-palyaco-maskesi/ https://leadergamer.com.tr/pubg-turkiye-10-katil-palyaco-maskesi/#respond Sat, 03 Nov 2018 11:09:49 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134667 Günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri olarak gösterebileceğimiz PUBG, oyuncuları için etkinlikler yaparak oyuna renk katıyor her zaman. Bu zamanların Halloween olarak bilinen Cadılar Bayramı zamanları olduğu için, yine bir etkinlik var işin içinde. Bu seferki etkinlik, Twitter üzerindeki resmi PUBG Türkiye sayfasından geliyor. Cadılar Bayramı’nı kutlamak isteyen PUBG Türkiye, şanslı olan 10 kişiye hemen aşağıda görselini görmekte olduğunuz Katil Palyaço Maskesi hediye edecek.

PUBG Türkiye Katil Palyaço Maskesi

PUBG Türkiye, Katil Palyaço Maskesi ile oyuncuların Cadılar Bayramı’nı kutluyor!

Hemen yukarıda sizlerle görselini paylaşmış olduğumuz kostüm, PUBG’de sizleri bekliyor olacak. Katil Palyaço Maskesi adını taşıyan bu maske sayesinde düşmanlarınıza korku salabilirsiniz. Haberimize konuk olan PUBG Türkiye ekibinin Katil Palyaço Maskesi dağıtmakta olduğu Cadılar Bayramı etkinliği sadece kısa bir süre için geçerli. Bugün, yani 3 Kasım 2018 gününde saat 11:00 itibari ile başlayan etkinlik, 5 Kasım 2018 tarihinde saat 11:00’da sona erecek. Peki, bu etkinliğe katılmak için ne yapmanız gerekiyor? Gelin bir de bundan bahsedelim.

Hemen aşağıda sizleri bekleyen Twitter gönderimizde katılmak için yapmanız gereken şeyler yazıyor fakat biz yine de adım adım yazalım. Öncelikle, yapmanız gereken şey Twitter üzerinden Leadergamer’ı ve PUBG Türkiye’yi takip etmek. Leadergamer sayfası için buraya, PUBG Türkiye sayfası için buraya tıklayabilirsiniz. Ardından, hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisine ekibinizde olmasını istediğiniz arkadaşlarınızı etiketlemek ve son olarak da bu Twitter gönderisini paylaşmak. Eğer şanslı 10 kişiden biriyseniz, Katil Palyaço Maskesi 5 Kasım 2018’de, saat 11:00’daki çekilişte sizlere çıkabilir!

]]>
https://leadergamer.com.tr/pubg-turkiye-10-katil-palyaco-maskesi/feed/ 0 134667
Destiny 2 bir süre boyunca herkese ücretsiz olarak dağıtılıyor https://leadergamer.com.tr/destiny-2-ucretsiz-olarak-dagitiliyor/ https://leadergamer.com.tr/destiny-2-ucretsiz-olarak-dagitiliyor/#respond Fri, 02 Nov 2018 19:19:32 +0000 https://leadergamer.com.tr/?p=134664 Bungie ve Activision ekibi hiç beklenmedik bir adım attı. Destiny 2, bir süre boyunca bütün oyunculara bedava olarak dağıtılıyor. İşin daha da iyi kısmı, ücretsiz olarak dağıtılmakta olan Destiny 2, sadece bir süre oynanabilir olarak da dağıtılmıyor. Eğer ücretsiz Destiny 2 kampanyası bitmeden önce oyuna sahip olursanız, Battle.net hesabınızda sonsuza kadar kalıyor. Yani, tamamen sizin oluyor oyun. Nasıl alacağınızı merak mı ediyorsunuz? Dilerseniz, bir an önce Destiny 2’ya nasıl ücretsiz olarak sonsuza kadar sahip olabileceğinizden bahsedelim.

Destiny 2, 18 Kasım 2018 tarihine kadar ücretsiz olarak dağıtılıyor

Öncelikle, Destiny 2’nun ne zamana kadar ücretsiz olarak dağıtılmakta olduğundan bahsedelim. Destiny 2, 18 Kasım 2018 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunculara dağıtılmakta an itibaren. Yapmanız gerekenler konusunda ise çok fazla bir şey yok aslında. Sahip olmanız gereken tek şey bir Battle.net hesabı ve PC üzerinde yüklü bir durumda olan Blizzard’ın Battle.net uygulaması. Eğer bu 2 şeye sahipseniz, uygulamaya hesabınızla giriş yaptığınızda ücretsiz olarak Destiny 2 sahibi olabilirsiniz demektir.

Destiny 2, herkese ücretsiz olarak dağıtılıyor fakat bu konuda altının çizilmesi gereken birkaç şey daha bulunuyor. Sizlere verilmekte olan tek şey ana oyun. Yani, eğer Destiny 2 ek paketlerini de oynamak isterseniz, bunları kendiniz satın almak zorundasınız. Activision ekibinin mikro ödemelerle fazlasıyla para kazandığı ve muhtemelen Destiny 2’ya ücretsiz olarak sahip olan oyunculardan da fazlasıyla kazanacağı için, bu duruma çok da şaşırmamak gerek aslında.

]]>
https://leadergamer.com.tr/destiny-2-ucretsiz-olarak-dagitiliyor/feed/ 0 134664