avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.09.2021

Far Cry 6 geliştirme aşaması aldığımız son haberlere göre tamamen bitti. Oyunun çıkmasında da sayılı günler kaldı. Bununla birlikte Ubisoft’da oyun için gelecekte neler olacağı gösteren bazı ayrıntılı bilgiler paylaştı. Oyun, üç DLC bölümü içeren Season Pass’e ek olarak, yayınlanmasının ardından oyuna bir içerik akışı getirecek kapsamlı bir içerik yol haritasına da sahip olacak.

Vaas Montenegro, Pagan Min ve Joseph Seed karakterleri Season Pass olarak çıkış yapacak.

Season Pass ile serinin kötü adamlarının kontrolünü elinize alacaksınız. Bunlar Vaas Montenegro, Pagan Min ve Joseph Seed olarak açıklandı. Hepsi gerçek oyuncular tarafından oynanacak. Üç DLC sürümü boyunca, karakterler bir kalıpta “kendi akıllarının dehşetinden” kaçmak temalı “roguelike” modunu oynayabilecekler. Bir tabancadan başka başlayarak, daha güçlü olmak ve kötülerin ruhlarının derinliklerinde ilerlemek için yeni silahlar bulmanız ve güçlendirmelerin kilidini açmanız gerekecek. Her DLC, her kötünün geçmişini, kişiliklerinin detaylarını ve motivasyonlarını daha iyi anlama fırsatı sağlamaya çalışmamıza yardımcı olacak.

Season Pass, Far Cry 6 Gold, Ultimate ve Collector Sürümlerine dahil olacak. Ek olarak ayrıca satın alabileceksiniz. Üç DLC bölümünü, oyunun sahibi olmasalar bile tek başına veya bir arkadaşla birlikte oynama şansınız var.

Çıkış tarihleri ise şu şekilde:

  • 1. Bölüm: “Vaas: Insanity” – Kasım 2021
  • 2. Bölüm: “Pagan: Control” – Ocak 2022
  • 3. Bölüm: “Joseph: Collapse” – Mart 2022

Season Pass ayrıca Far Cry 3 Blood Dragon’u da içeriyor. PC’de Season Pass sahipleri 2013’te piyasaya sürülen orijinal oyunu alacak. Bununla birlikte konsol ve Stadia oyuncuları Far Cry 3 Blood Dragon: Classic Edition’ı alacak. Bilet ayrıca Far Cry 6 ana oyununda kullanılabilen yedi öğeyi içeren Blood Dragon Seti ile birlikte gelecek. Ek olarak, düzenli ve ücretsiz içerik, yayınlandıktan sonra oyunun evrenini genişletecek. Tek veya iki oyunculu olarak oynanabilen bu içerik karışımı şunları içerecek:

  • Haftalık etkinlikler: Lansmandan başlayarak her hafta  ve ana hikayenin tamamlanmasından sonra mevcut olacak. Antón Castillo partizanları Yara adasında yükselecek ve oyuncuların ortadan kaldırması için yeni tehditler oluşturacak. Oyuncuların onları takip etmesi gerekecek ve tamamlandıktan sonra bazı yeni eşya güncellemeleri de kazanabilecekler.
  • Altı Özel Operasyon: Dünyanın benzersiz yeni bölgelerinde yer alan bu operasyonlar, oyuncular Antón’un silah tüccarlarından son derece dengesiz kimyasal silahları kapmak ve aşırı ısınmadan çıkarma noktasına ulaşmak zorunda olduklarından yeni oyun mekaniklerini tanıtacak. İlk iki konum  Mesozoico ve Maceo  lansmanda mevcut olacak ve diğer dört harita ek olarak gelecek.
  • Üç çapraz görev: Konuk yıldızlar ve markalar dahil edilecek. Bunlar: Danny Trejo, Rambo ve Stranger Things olacak.

Far Cry 6 geliştirme ekibi, henüz açıklanmayan içerikler ile oyunu geliştirmeye devam edecek. Oyun dünya çapında 7 Ekim‘de Epic Games Store, Ubisoft Store ve Ubisoft+ üzerinden PC için çıkacak. Ayrıca Amazon Luna, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X/S için de çıkış yapacak. Ek olarak oyun yeni nesil konsollara bedava şekilde yükseltilebilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.