Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.09.2021

Far Cry 6, 7 Ekim günü çıkış yapacak. Hem yeni hem de eski konsollara çıkış yapacak oyun için aklımızda bir soru vardı. Yeni nesil güncellemesi bedava olacak mı ? Ubisoft bu konuda resmi bir açıklama yaptı. Far Cry 6’yı PS4 veya Xbox One’da satın alan oyuncular, herhangi bir ek ücret ödemeden sırasıyla PS5 veya Xbox Series X/S sürümüne yükseltebilecekler.

Bu, oyunun hem fiziksel hem de dijital sürümleri için geçerli olacak. Ancak yükseltme aynı formatta olacak. Örneğin, fiziksel bir PS4 kopyasının sahiplerinin PS5 sürümünü oynatmak için konsolda PS4 disklerine sahip olmaları gerekecek. Far Cry 6, Epic Games Store ve Ubisoft Store üzerinden Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4 ve PC için 7 Ekim’de çıkacak.

Teklif, dün resmi Far Cry Twitter hesabında yayınlandı. Ek olarak Ubisoft, PS4 ve Xbox One sahiplerine hala geçerli olduğunu hatırlattı.

Ubisoft bir yıldan uzun bir süre önce bu konuda bir açıklama yapmıştı. Hem Watch Dogs Legion hem de Far Cry 6’nın Xbox’ta Smart Delivery ve PlayStation’da ücretsiz bir yükseltme sistemini destekleyeceğini duyurmuştu. Ancak Şubat 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan Far Cry 6 daha sonra 7 Ekim’e ertelendi. Yeni nesil konsolların yayınlanmasından neredeyse bir yıl sonra oyun piyasaya sürülmesine rağmen, Ubisoft oyunun hala ücretsiz bir yeni nesil yükseltmeye sahip olacağını yineledi.

Oyuncu tepkisinin ardından Sony, o haftanın ilerleyen saatlerinde sürpriz bir U dönüşü duyurdu. Bununla birlikte Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan kendisi açıkladı. PS4 Forbidden West oyuncularının artık oyunlarını ücretsiz olarak PS5’e yükseltebileceklerini bizzat doğruladı. Sony kısa süre önce ertelenen Horizon Forbidden West için ön siparişleri açtığında tartışmalara yol açtı. Ve standart PS4 sürümünün “bir güncelleme teklifi planı olmadan” PS5 sürümüne yükseltilemeyeceğini açıklamıştı. Detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Ek olarak şuan Far Cry 3 tamamen ücretsiz. Detayları haberimizde.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.