Far Cry 6 üçüncü şahıs kamera açısı da sunacak

Far Cry 6 üçüncü şahıs kamera açısı da sunacak

Seri, geleneğini bozuyor.

Sevilen serinin yeni oyunu Far Cry 6, bazı durumlarda üçüncü şahıs kamera açısı kullanacak. Serinin önceki oyunlarının çok büyük kısmını birinci şahıs kamera açısıyla deneyimlemiştik. Bu sefer Ubisoft, geleneklerinden sıyrılıp üçüncü şahıs kamera açısına normalden biraz daha ağırlık vermiş gibi görünüyor. Yine de bu oyunun da büyük bir kısmını birinci şahıs kamera açısından deneyimleyeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Üçüncü şahıs kamera açısı Far Cry 6 oyununda eski oyunlara göre daha sık kullanılacak

Oyunun hikaye direktörü Navid Khavari, Gamespot ile yaptığı röportajda bu konuyla ilgili bazı bilgiler verdi. Bunlardan birisi kamera geçişleriyle ilgiliydi. Oyun içi sinematiklerinde kamera açısı seri bir şekilde birinci şahıs açısından üçüncü şahıs açısına geçecek. Navid Khavari bu özellikle ilgili şunları söyledi, “Sinematiklerde üçüncü şahıs açısı, ekibin geliştirme sürecinin başlarında denediği bir şeydi ve sürpriz şekilde kusursuz hissettirdi. Anında, oyuncuların Dani’nin yolculuğuyla ve Yara’da geçen epik hikayeyle kuracakları bağı güçlendirecekmiş gibi hissettirdi.”

Navid Khavari’nin değindi bir diğer konu ise bu özellik sayesinde, kişiselleştirebileceğimiz karakterimizi oyun içerisinde daha sık görebileceğiz. Mesela, gerilla kamplarında gezerken karakterimizi üçüncü şahıs kamera açısıyla göreceğiz ve aynı bir The Witcher veya Assassin’s Creed oyunu havası verecek. Son olarak ise Supremo adındaki sırt çantalarının sunduğu mekanik sayesinde oluşacak kamera açılarından bahsedildi. Bu sırt çantalarının kullanımı durumunda oyun üçüncü şahıs kamera açısına geçecek. Böylece çantaların etkisi ve aksiyona vurduğu darbe oyuncular tarafından daha iyi hissedilecek. 7 Ekim 2021 tarihinde gelecek oyunu heyecanla bekliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 6
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.