Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

FPS türünün önemli isimlerinden olan Far Cry’ın devam oyunu Far Cry 6 yakında çıkış yapacak. Ubisoft oyunu 7 Ekim’de piyasaya sürecek. Bugün yapılan Gamescom Opening Night Live’da oyunun hikaye fragmanını görme fırsatı bulduk.

Far Cry 6 yoğun bir hikayeye sahip olacak gibi gözüküyor

Far Cry 6’nın hikaye fragmanı, kurgusal Yara ülkesinde gerçekleşen modern bir gerilla devriminin hikayesini anlatıyor. Bu tropik cennet, kanlı ayak izlerini takip eden oğlu Diego ile ulusunu her ne pahasına olursa olsun eski ihtişamına döndürmek isteyen diktatörü Antón Castillo tarafından zamanda durduruldu. İçinde bir gerilla savaşçısı olacak ve rejimini sona erdirmeye çalışacaksınız. Ayrıca Castillo’yu Giancarlo Esposito canlandırıyor. Kendisini Breaking Bad ve The Mandalorian gibi dizilerden duymuşsunuzdur. 

Far Cry 6 serinin şu ana kadarki en büyük haritasını vadediyor. Yara ülkesinde geçecek oyunun haritasında ormanlar, sahiller ve diğer oyunlardan farklı olarak daha gelişmiş bir şehir mevcut. Video şehirden birkaç görüntü barındırsa da oynanış görüntülerinin çoğu şehrin dışındaki bölgelerde geçiyor. Birkaç orijinal araba ve bir başka yenilik olan at sürmek de bu bölgelerde dolaşırken kullanabileceğimiz ulaşım araçlarında zengin bir çeşitlilik olduğunu gösteriyor.

Bir önceki oyunlara göre serinin bu oyununda düşmanlara gizli yaklaşmak daha detaylı gibi gözüküyor. Bu konun üstünde çok durulmamış olsa da bir düşman kampına sızarken özel bir aletle bir kamerayı etkisiz hale getirdiğimiz kısa bir klip görünüyor. Ayrıca giydiğimiz kıyafetlere göre özelliklerimiz değişecek, çatışma için farklı gizlilik için farklı kıyafet giyilmesi gibi. O sırada oyun stiliniz ne olursa olsun bir önceki oyunda olduğu gibi yardımcı karakter ve hayvanlardan da yardım alabileceksiniz. Üstelik bu sefer bir timsahla bile düşmanlarınızın kampına saldırabilirsiniz.

Oyundaki en büyük değişikliklerden biri ise oyunun ara sahnelerinde mevcut. Sonunda bol bol konuşabilen bir ana karakterimiz olacak. Ve artık birinci kameradan izlemeyeceğimiz ara sahnelerde kendi karakterimiz bol bol görebileceğiz. Ayrıca ismi Dani Rojas olan karakterimizi ister erkek ister kadın olarak oynayabileceğiz. Ayrıca oyun 3.şahıs kamerasına da sahip olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.