Far Cry 5, Xbox One X üzerinde daha iyi FPS değerleri sunacak

Far Cry 5, Xbox One X üzerinde daha iyi FPS değerleri sunacak

Oyunun PlayStation 4 Pro sürümünden ise herhangi bir ses yok.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 27 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Far Cry 5, bir de Xbox One X ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını gerçekleştirecek. Bu saydığımız iki konsolu da kullanan oyuncular ise bir merak içerisinde. Çünkü bu oyuncular, Far Cry 5 oyununa verilecek olan desteği merak etmekteler. Acaba oyun 4K çözünürlükte mi olacak? HDR desteği olacak mı? 60 FPS kilidi görebilecek miyiz? İşte bu ve bunlara benzer sorulara Best Buy ekibi cevap verdi. Tabii sadece oyunun Xbox One X sürümüne cevap verdi. PlayStation 4 Pro desteği, bilinmezliğini koruyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Far Cry 5 oyununun Xbox One X sürümü, kilitli 60 FPS performans verebilir mi?

Best Buy ekibinin Far Cry 5 listelemesine göre oyunun Xbox One X sürümü, 1080p çözünürlükte daha iyi bir FPS değeri sunacak. Bu noktada oyunun kaç FPS vereceği söylenmiyor. Durum böyle olunca da, aklımıza direkt sınırlandırılmamış bir FPS performansı geliyor. Yani muhtemelen oyunun Xbox One X sürümü şöyle olacaktır: Eğer oyuncular yüksek çözünürlükte oynamak isterse, kilitli 30 FPS performans alacaklar. Fakat oyuncular 1080p çözünürlükte oynamak isterlerse, bahsettiğimiz 30 FPS limiti kaldırılacak ve oyun 40 FPS, belki 50 FPS değerlerini görebilecek. Monster Hunter World oyununda olduğu gibi yani. Yine de Far Cry 5 oyununun 60 FPS vereceğini zannetmiyoruz çünkü eğer böyle bir durum olsaydı, mutlaka açık açık belirtilirdi.

Aynı oyunun PlayStation 4 Pro listelemesinde ise tek bir bilgi bulunuyor, o da oyunun 4K olarak oynanacağı. Bu da demek oluyor ki, PlayStation 4 Pro kullanıcıları muhtemelen FPS kilidi kaldırma ayarına sahip olamayacak. Belki de olabilirler. Sonuçta bu sadece Best Buy ekibinin bir listelemesi. Resmi açıklamalar için Ubisoft, Sony veya Microsoft ekiplerini beklemek, şimdilik en sağlıklısı olacaktır. Bakalım bu yapıt, şimdiki nesil konsolların güçlendirilmiş sürümlerinde nasıl bir performans verecek?


Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.