Far Cry 5, 19. yüzyıl Amerika’sında geçen bir vahşi batı oyunu olabilir

Far Cry 5, 19. yüzyıl Amerika’sında geçen bir vahşi batı oyunu olabilir

Birden fazla ispat da bulunuyor.

Geçen hafta iddia edilen Far Cry 3 remaster haberleri yalan çıkmıştı, fakat bu haberimizin konusu olan Far Cry 5‘in doğruluğu konusunda birçok kanıt var. İşin en güzel yanı ise, oyun bulunduğumuz 2017‘yılının ilerleyen zamanlarında çıkacak, tabii söylentiye göre. Elbette, biz bütün bilgilerin tamamen doğru olduğunu iddia etmiyoruz. Sonuçta bir söylenti ve biz de bu söylentiyi sizlere iletiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Öncelikle, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz haberden başlayalım bu söylentiye. Haberin başlığı bile direkt olarak, “Bir film ekibi, Poplar’da bir oyun için sahne çekimlerinde.” şeklinde belirtilmiş. İçeriğinde ise, Montana‘nın kuzeydoğusundaki çayırların, Eylül 2017‘de çıkışını gerçekleştirecek bir oyunda yer alacağı söyleniyor. Hemen yukarıda da çekimlere ait bir görüntü mevcut.

Far Cry 5 söylentisini daha da gerçek yapan en önemli detay ise, yapımcı Jeff Guillot‘un, bu oyunun global büyüklükte bir serinin devam oyunu olacağını söylemesi. Bu olaydan bir Far Cry 5 ihtimalinin düşünülmesinin asıl sebebi de, Jeff Guillot‘un Ubisoft ile birlikte çalışarak Far Cry Primal için bir fragman çekmeleri. Yani, aslında her şey domino taşları gibi, resmi bir isim verilmemiş de olsa oyun için, birçok şey ortada.

Tabii, bu sadece buz dağının görünen kısmı. Millet bu çekimlerin Red Dead Redemption 2 için olduğunu da düşündü elbette, fakat söylenilene göre Hope County ismindeki hayali bir yerde geçecek. Dahası, Kotaku‘nun içeriden olduğu bilinen elemanı Jason Schreier, NeoGAF forumlarında dolanan bir başlıkta söylentileri onayladı. Hatta üstüne, “Hey, adım burada geçtiği için açıklık getirmek istiyorum: tek bildiğim şey yeni Far Cry‘ın Montana‘da geçtiği.” diyerek söylenti hakkında umutlanmaya sebep oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Jason Schreier söylentiyi onayladı, fakat, “Ben vahşi batı veya 19. yüzyıl gibi şeyleri onaylayamam ya da bunlara itiraz edemem. Doğru mu, yanlış mı, hiçbir fikrim yok.” diyerek geri adım attı. Ayrıca, bu söylentileri onaylayan diğer parçaya da değinelim. Ubisoft, Ocak 2015‘te hayranlara gelecek Far Cry oyunları için oylama başlatmıştı. Bu oylamanın seçeneklerinden bir tanesi de, vahşi batı konulu bir Far Cry oyunuydu.

Elbette, bu bilgilerin doğruluğu konusunda kesin bir şey söyleyemeyiz. Fakat, hiç de fena bir fikir değil. Siz ne dersiniz? Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.