Ubisoft, Far Cry 5 oyununa dair Türk oyuncuların sorularını yanıtladı

Ubisoft, Far Cry 5 oyununa dair Türk oyuncuların sorularını yanıtladı

Oyun Yapımcısı Darryl Long, Türk oyuncuların sorularına samimiyetle cevaplar veriyor.

Açık dünya FPS oyunu Far Cry 5’in çıkışına kısa bir süre kala serinin hayranlarının sabırsızlandığını tahmin edebiliyoruz. Yeni oyunun nasıl olacağı, değişikliklerin tatminkarlık derecesi merak edilirken, PlayStation Türkiye tarafından organize edilen kısa bir soru-cevap etkinliğinde, Ubisoft cephesine Türk oyuncuların soruları iletildi. Türkiye PlayStation Topluluğu tarafından yönlendirilen sorulara, Far Cry 5 yapımcısı Darryl Long’un verdiği gayet içten cevaplar sayesinde oyun hakkında biraz daha fazla bilgi edinmiş olduk. Genel hatlarıyla hikaye ve özgür oynanıştan bahseden Darryl Long, oyunu daha fazla merak etmemizi sağladı desek yanlış olmaz sanırım.

Ubisoft, Far Cry 5 oyununa dair Türk oyuncuların sorularını yanıtladı

PlayStation Türkiye topluluğunca yöneltilen üç soruda, fragmanlarda tanıtılan ana karakterler, seriye ait yeni bir fütüristik oyunun gelip gelemeyeceği ve oyun yapımcılarının, Far Cry 5’in tasarım ve geliştirme aşamasında en çok zorlandıkları dikkati çekiyor. Yanıtlardan anlaşılacağı kadarıyla Far Cry 5, bir kötü bir iyi adamın mücadelesi olmayacak. Çok sayıda karakter yardımıyla mücadele edebileceğiz ve bunlardan hangilerinin bizimle birlikte görev almasını istiyorsak, o karakterden destek alacağız. Yapımcılar, oynanışa daha fazla özgürlük getirmek istediklerini de ayrıca belirtiyorlar. Fütüristik oyun tasarısı ile soruyu olumlu karşılayan Darryl Long, neden olmasın gibi bir açıklamayla pek net konuşmasa da Far Cry markasının getirilerini kullanmaya devam edeceklermiş izlenimini veriyor. Far Cry 5 oyunuyla ilgili en çok zorlandıkları kısım hakkında ise hikayenin oyuna işlenmesi ve anlatılabilmesi hususlarında emek sarf ettiklerini, ulaşmak istedikleri neticelerin neler olduğunu detaylarıyla ifade ediyor.

27 Mart 2018 tarihinde Ubisoft sayesinde oyuncularla buluşacak olan Far Cry 5’in, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacağını hatırlatalım. Açık dünya oyunlarını sevenlerin ve serinin hayranlarının sabırsızlıkla beklediği oyun için daha özgürlükçü bir yapıda olacağı iddia ediliyor ama oyun çıktığında anlaşılacak tam olarak nasıl olduğu. Umarız serinin eski oyunlarının üzerine, gözle görülür derecede katkılar yapılmıştır. Açıklamaların tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın