Far Cry 5 için Türkiye satış fiyatları belirlendi

Far Cry 5 için Türkiye satış fiyatları belirlendi

Ucuz bir Far Cry 5 beklemiyorduk, değil mi?

Far Cry 5 resmi olarak duyuruldu ve birçok platform üzerinden oyunun ön siparişleri açıldı. Oyunun ön siparişlerinin açılmasıyla birlikte, ön sipariş için ödeyeceğimiz fiyatlar da belli oldu. Oyunun şu an 3 farklı sürümü bulunuyor: Standart Edition, Deluxe Edition ve Gold Edition. Oyunun Standart Edition hali tahmin edebileceğiniz gibi sadece oyundan oluşuyor. Deluxe Edition ise içerisinde birkaç kozmetik eşya bulunduruyor. Gold Edition ise kozmetik eşyalar haricinde bir de Season Pass bulunduruyor. Peki, bu kadar ön tanıtım yeter. Ana konumuza dönelim, şimdi biz bu 3 farklı sürüm için Türkiye’de ne kadar para ödeyeceğiz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Öncelikle PlayStation 4 platformundan bahsedelim. Eğer oyunun normal sürümünü PlayStation 4 için satın almak isterseniz, şu an 269 TL ödemeniz gerekiyor. Far Cry 5 – Deluxe Edition ise orijinal olarak 299 TL fakat PlayStation Plus üyesiyseniz, bu fiyat 269 TL oluyor. Yani, şu an Standart Edition almak yerine Deluxe Edition almak çok daha mantıklı. İşin içine Gold Edition girince, PlayStation Store üzerinde fiyatlar iyice yükseliyor. Çünkü oyunun Gold Edition hali şu an 329 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

Eğer PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro kullanıcısı değilseniz, Xbox Store üzerinden Windows 10 veya Xbox One platformunuz için bu oyunu almak istiyorsanız, fiyatlar PlayStation Store ile aynı. Far Cry 5 – Standart Edition şu an 269 TL, Deluxe Edition indirimli bir şekilde 269 TL ve son olarak Gold Edition da 329 TL. Yani, fiyat bakımından iki konsol arasında hiçbir fark bulunmuyor.

Tabii bir de PC oyuncuları var. Eğer Windows 10 üzerinden veya konsollardan bu oyunu oynamak istemiyorsanız, şimdiki durağımız uPlay ve tahmin edebileceğiniz gibi bu platformda fiyatlar çok az daha uygun. Mesela, oyunun Standart Edition hali 240 TL. Deluxe Edition hali 280 TL. Son olarak da Gold Edition hali 360 TL. Gördüğünüz gibi uPlay üzerinde oyunun Gold Edition hali hariç, diğer iki sürümü biraz daha uygun konsol fiyatlarına göre. Fakat yine de 3 platformda da, oyunun 3 hali de oldukça pahalı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.