Far Cry 5 oynarken sevdiklerimizi unutmamayı anlatan bir video yayımlandı

Far Cry 5 oynarken sevdiklerimizi unutmamayı anlatan bir video yayımlandı

Bu video ile oyunun sürükleyiciliğine ve animasyonlardaki kaliteye dikkat çekiliyor.

27 Mart 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Far Cry 5 için dokunaklı bir video yayımlandı. Bir çoğumuz, video oyunları oynarken en sevdiklerimizi görmezden geliyor veya onlarla daha az ilgilenmek durumunda kalıyoruz. Ubisoft, hazırladığı videoyla da bu konuya parmak basıyor ama biraz farklı bir açıdan. Oyundaki yardımcılarımızdan birisi olacak köpek dostumuz Boomer’a odaklanan video ile ilgisizlikten üzülen tarafın bu kez hayvan dostlarımızın olabileceği uyarısı yapılıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5 ne zaman çıkacak?

Ubisoft, Far Cry 5 oynarken etrafımızdakileri unutabiliriz, demek istiyor.

Aslında hazırlanan videonun iki ana konusu olduğunu söyleyebiliriz. Birincisinin, Far Cry 5 oyununun sürükleyiciliğine dikkat çekmek olduğu anlaşılıyor. Videoda oyuna kendisini kaptıran oyuncu, evdeki köpeğini görmüyor. Videodaki oyuncunun kulaklıkla oynamasından ötürü, zavallı köpeğin sesini de duymuyor. Burada Ubisoft oyunculara, oyunun soluksuz oynanacağı, oynayanların çevresindeki hiçbir şeyi göremeyeceği izlenimini veriyor. Umarız Far Cry 5 ile; birbirini tekrar etmeyen ana ve yan görevlerle, bahsedildiği kadar soluksuz bir video oyunu deneyimi yaşayabiliriz. Ubisoft’un çıkışından önce abarttığı oyunların genellikle hüsranlar sonuçlandığı bilindiğinden, temkinli yaklaşmakta yarar var ama umutluyuz bu kez, göreceğiz.

Ubisoft tarafından yayımlanan videonun bir başka anlatmak istediği nokta ise, oyundaki animasyonların gerçekliği olduğunu söyleyebiliriz. Daha önceden yayımlanan videolar vasıtasıyla, oyundaki karakter animasyonlarının nasıl özenle hazırlandığı, geliştirici ekip tarafından aktarılmıştı. İzleyeceğimiz video ile de oyundaki yardımcılarımızdan Boomer’ın gerçekçi hareketlerine dikkat çekiliyor. Anlatılmak istenilene göre köpek animasyonları öylesine gerçekçi ki, evdeki köpek dostumuz bile o hareketleri yapmak, Boomer gibi olmak isteyecek.

Neticede sahibi plastik bir oyuncak makineli tüfek sipariş ediyor. Kısa sürede gelen oyuncağı alarak, Far Cry 5 oynamaya ara veren oyuncu, kendi köpeğiyle ilgilenmeye başlıyor. Plastik tüfeği bahçede atarak, köpeğinden getirmesini istiyor. İzleyince insan seviniyor tabii ama sonrasında yine evdeki köpeğin ilgi beklentisi karşılıksız kalıyor. Kısa süre köpeğiyle oynayan adam Far Cry 5 oynayama döndüğünde, köpek de tek başına lastik silahla bir başına köşede oturuyor. Bu ilginç ve aslında akıllıca hazırlanan videoyu, haberimizin hemen alt kısmından seyredebilirsiniz. Bakalım Far Cry 5 anlatıldığı gibi, her şeyi unutturup, saatlerimizi çalacak mı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.