Yatırımcılar, Red Dead Redemption 2 ile Far Cry 5 arasındaki rekabetten tedirgin

Yatırımcılar, Red Dead Redemption 2 ile Far Cry 5 arasındaki rekabetten tedirgin

Yatırımcılar bundan dolayı Far Cry 5 hakkında endişeli.

Benzer konseptlere sahip olan ve birbirine yakın olaylara ev sahipliği yapan oyunlar arasındaki rekabet bir hayli güçlü olur. Özellikle, bu oyunlar birbirine yakın zamanlarda çıkış yaptığında, eski Call of Duty ve Battlefield oyunlarında olduğu gibi, rekabet doruk yapar. Peki, bunları neden söylüyoruz? Çünkü, vahşi batı, yani kovboy oyunlarının lideri olacağını düşündüğümüz Red Dead Redemption 2 ve batı temasıyla karşımıza çıkacağı konuşulan Far Cry 5 oyunları karşı karşıya gelebilir. Yatırımcıların bakış açısından ise bu, endişe verici bir durum olsa da, Far Cry serisinin akıbeti açısından çok daha vahim sonuçlar doğuracaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 Far Cry 5

Oyuncular açısından iyi olacağını söylesek de, Ubisoft için durum çok daha farklı olacak. Hayran kitlesi kuvvetli olan Red Dead Redemption 2 satışları, büyük olasılıkla Far Cry 5 satışlarını baltalayacak ve oyunun kazanmasını engelleyecek. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’un bir röportaj sırasında oyunun vahşi batı temasıyla geleceği iddialarını reddetmemesi, elimizdeki en büyük kanıt olarak karşımızda duruyor. Eğer gerçekten bu iki oyun karşı karşıya gelirse olacakları, hemen aşağıda açıklayalım. E3 2017 konferansı ile birlikte her şey açıklığa kavuşacaktır, eğer durum düşündüğümüz gibiyse oldukça büyük bir rekabet başlayacak.

Markalarını oldukça kuvvetli tutan ve geçmişten gelen bir etkisi bulunan Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 satışlarını en üst seviyede tutacaktır. Bunu oyunun tanıtım videosu ortaya çıktığından beri, herkes tarafından merakla beklenmesi ile destekleyebiliriz. Oyunun GameStop’taki ön sipariş stoklarının bile, kısa bir süreliğine tükendiğinden bahsetmiştik. Oyuncular bu kadar hevesle bekledikleri bir oyunu, hata dolu ve tamamlanmamış oyunlar sunan; ayrıca da konseppte yeni olan Ubisoft’un bir oyununa değişmeyecektir. Far Cry 5 vahşi batı temasıyla çıkış yaparsa, işini oldukça zorlaştıracaktır. Ubisoft Red Dead Redemption 2‘nin tatmin edemediği oyuncuları mı ele geçirmek istiyor acaba?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.